İŞ YERİNDE YAŞANAN TUHAF OLAYLAR

Merhaba, kimseye anlatamadığım için buraya yazıyorum.
2 yıldır bir departmanda çalışıyorum. Oradaki herkesle aram iyidir, severler beni. Her neyse, konu da çalıştığım yerdeki bir kız hakkında. Kız dediğim 30 yaşına yakın kadın. Oranın en küçüğü benim. Çalışma saatleri içinde ya da dışında sürekli birlikte takılırız. Kız, açık giyinen etkilendiği erkeklere yürüyen bir tip. Konuştuğu bir dolu erkek var. Birkaç gün önce beni kenara çekti. " Çok vicdan azabı çekiyorum, ben biriyle birlikteyim ama içimizden biri" dedi. Ben tabi anlamadım. Daha önce bu kızla ilgili çok şey söylenmişti. Bunlardan biri de bizim departmanda bulunan bir erkekle ilişkisi olduğuydu. O kişiye de tanıyorum. Evli çocuğu var. Böyle bir şeyi yapacak bir adama hiç benzemiyordu. Ama yapmış. Bana adamın attığı mesajları gösterdi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü.
" Sana deliler gibi aşığım ama biliyorum uzak durmam gerekiyor. Seni çok seviyorum deliler gibi seviyorum." Falan filan. Hiç yakıştıramadım. Kız da güzel bir şey olsa. Bana yaşadıkları şeyleri anlatmak istediğinde duymak istemedim. Hemen şaka yaptım inandın mı falan dedi. İnsanları salak yerine koymayı ne çok seviyorlar. Daha önce bende aldatıldım. Acısını bildiğim için şimdi o insanlardan kaçmaya çalışıyorum. Karaktersiz insanlarla asla bir araya gelmem ama bu öyle bir durum ki her gün aynı yerdeyiz ve sürekli yaptıkları hareketler gözüme batıyor. Adam geliyor kıza şaka yaparak hafiften vuruyor falan. Bildiğim şeyle kaldım. Çalışmaya mecbur kalmasan gider herkese her şeyi anlatırdım. İşime odaklanayım diyorum yok olmuyor. Allah bildiği gibi yapsın diyorum sadece. Şimdi kızla aramı açmaya çalışıyorum, o adamdan da uzak duruyorum. İğrenç insanlar.
Hahahahahahha yine taş gibi güzel flörtöz bir kız, talep görmeyen biri tarafından kıskanılmıs. Hic sasmaz. Yahu su hemcinslerinize olan hasetiniz ne hale düsürüyor sizi? Su kelimelerin bayağılığına bak

olabilir onların hayat tercihi bazen bize sadece umursamamak ve boşvermek düşer işinize odaklayın kendinizi

Adama mı kızdınız kadına mı anlamadım da çok rahatsız olduysanız muhatap olmayın işinizi yapın çıkın yani ne diyelim ki

konu sahibi acaba adamdan etkilenmiş olabilir misiniz? Ben bu kadar öfkeyi normal bulmadım sanki kadını kıskanıyor gibisiniz tabiki kadının yaptıkları doğru değil ama sizin bu kadar aşağılayıcı konuşmalarınızdan kıskançlık sezdim
Tek sorun bunlar değil. Bizim başımızdaki patron da başka bir departman da bir kadınla karısını aldatıyor. Aklım o kadar bozuldu ki. Hangisine şaşıracağımı şaşırdım. Ki bir aldatılan insan olarak bunların içlerinde bulunduğum için asabım bozuluyor. Küfür ediyorum. Yok yapmaz dediklerimin hepsi yapıyor hfjfjdk çok kötü. Adamdan etkilenmem çünkü benden 11 yaş büyük. Evli insanlarla işim olmaz.

Adama mı kızdınız kadına mı anlamadım da çok rahatsız olduysanız muhatap olmayın işinizi yapın çıkın yani ne diyelim ki
İşte imkanım olsa çıkıcam ama çalışmaya mecburum. Kadına kızıyorum. Sen o insanın evli olduğunu biliyorsun neden kabul ediyorsun. Demek ki hoşuma gidiyor böyle şeyler. İğrenç insanlar. Yeminle mecbur kalmasam bir dakika bile durmam. Aşkı memnu gibi şirket.

Konu sahibi ben seni anladım. Bence aynı acıyı yaşadığın için kıza kızgınsın o yüzden bu cümleler. Bu tip kadınlar ve erkekler yüzünden evlilikten soğuyor insanlar. Bence linçlenmesi gereken konu sahibi değil. Herneyse yapacağınız pek bir şey yok. Mümkün olduğunca onlar yokmuş gibi davranın. Merak etmeyin herkes ettiğini bulacak er ya da geç. 1 yıl ya da 10 yıl. Karma acımasızdır.
Beni anlayan birisi sonunda. Teşekkür ederim. Aramı şuan açtım. Ne halleri varsa görsünler diyorum.

Ben olsam bunu duyduktan sonra samimi olmazdım, hele dışarda gezmeyi görüşmeyi falan düşünmezdim. Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim demişler. İşte şimdi boşu boşuna bir can sıkıntısına düştünüz
Aynen öyle. O yüzden hiç arkadaş yapmayı dahi yapmayı düşünmüyorum. İlişki için bile gönlüm kapalı. Kimseye güvenmiyorum. Yaşadıkları şeyi bilmek çok kötü. Ki birisi evli diğerinin de sevgilisi var. En azından bana ders oluyor.

Allah'ın cezaları nefret ediyorum böyle insanlardan ya o adamın kocası da evde eşini beklesin iğrenç mahlukatlar bu arada kız dünyalar güzeli de olsa o şerefsiz adamın bu kızdan en baştan uzak durması lazımdı kınamıyorum çünkü kınadığım şeyin başıma gelmesinden çok korkarım ama lütfen uzak durun ikisinden de hatta bu adamın karısının bir an önce haberi olsa da çok güzel olur
Çalışmaya mecbur kalmasam gider her şeyi tek tek anlatırım. Sonraki kötü olur ama böyle bir ihanette saklanmaz.

Bu nasıl bir ortam ya hiç profesyonel değil çalıştığınız yer pek ciddi değil heralde

Ayrıca size ne ya elalemin ilişkilerinden

Ben seni anlayabiliyorum. Eski isyerimde bu tür olayların daniskasi dönerdi. Neler neler gördüm, nelere şahit oldum anlatsam şaşarsin. Çok rahatsız edici ve bazen de yorucu olduğunu kabul ediyorum. Bildiği şey yük oluyor insana. Ben de çoğu zaman bilmesem, görmesem keske derdim. Ama bir sekilde bilirdik hep. Senin yapabileceğin bir şey yok. Bu konuda profesyonel davranması gereken yer işyeri. Çünkü bir zaman sonra işyerinde dönen şey sadece dedikodu olmaya başlıyor gereksizce. Bırak onu da üstler düşünsün. Sen sadece işine bakacaksin. Görme, duyma, bilme. Herkesin hayatı kendisine..

Merhaba, kimseye anlatamadığım için buraya yazıyorum.
2 yıldır bir departmanda çalışıyorum. Oradaki herkesle aram iyidir, severler beni. Her neyse, konu da çalıştığım yerdeki bir kız hakkında. Kız dediğim 30 yaşına yakın kadın. Oranın en küçüğü benim. Çalışma saatleri içinde ya da dışında sürekli birlikte takılırız. Kız, açık giyinen etkilendiği erkeklere yürüyen bir tip. Konuştuğu bir dolu erkek var. Birkaç gün önce beni kenara çekti. " Çok vicdan azabı çekiyorum, ben biriyle birlikteyim ama içimizden biri" dedi. Ben tabi anlamadım. Daha önce bu kızla ilgili çok şey söylenmişti. Bunlardan biri de bizim departmanda bulunan bir erkekle ilişkisi olduğuydu. O kişiye de tanıyorum. Evli çocuğu var. Böyle bir şeyi yapacak bir adama hiç benzemiyordu. Ama yapmış. Bana adamın attığı mesajları gösterdi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü.
" Sana deliler gibi aşığım ama biliyorum uzak durmam gerekiyor. Seni çok seviyorum deliler gibi seviyorum." Falan filan. Hiç yakıştıramadım. Kız da güzel bir şey olsa. Bana yaşadıkları şeyleri anlatmak istediğinde duymak istemedim. Hemen şaka yaptım inandın mı falan dedi. İnsanları salak yerine koymayı ne çok seviyorlar. Daha önce bende aldatıldım. Acısını bildiğim için şimdi o insanlardan kaçmaya çalışıyorum. Karaktersiz insanlarla asla bir araya gelmem ama bu öyle bir durum ki her gün aynı yerdeyiz ve sürekli yaptıkları hareketler gözüme batıyor. Adam geliyor kıza şaka yaparak hafiften vuruyor falan. Bildiğim şeyle kaldım. Çalışmaya mecbur kalmasan gider herkese her şeyi anlatırdım. İşime odaklanayım diyorum yok olmuyor. Allah bildiği gibi yapsın diyorum sadece. Şimdi kızla aramı açmaya çalışıyorum, o adamdan da uzak duruyorum. İğrenç insanlar.
Ay midesizler tencere kapak olmuşlar. Kızında derdi ne gelip anlatma çabasına gitmiş ne tuhaf insanlar var ya hayret ediyor insan bazen.. uzak durmak en iyisi ikiside birbirinden edebsiz hayır gelmez öyle insanlardan.
Kadın ego tatmin ediyor heralde enteresan..

Ay midesizler tencere kapak olmuşlar. Kızında derdi ne gelip anlatma çabasına gitmiş ne tuhaf insanlar var ya hayret ediyor insan bazen.. uzak durmak en iyisi ikiside birbirinden edebsiz hayır gelmez öyle insanlardan.
Kadın ego tatmin ediyor heralde enteresan..
Tatmin edilmek onun hoşuna gidiyor. O konuşulsun sürekli kendini göstermesi cabası. İğrenç insanların içine düştüm.

konu sahibi acaba adamdan etkilenmiş olabilir misiniz? Ben bu kadar öfkeyi normal bulmadım sanki kadını kıskanıyor gibisiniz tabiki kadının yaptıkları doğru değil ama sizin bu kadar aşağılayıcı konuşmalarınızdan kıskançlık sezdim

Konudan bağımsız olarak mesajın dili beni oldukça rahatsız etti. Bu kadar beğenmediğiniz, yargıladığınız biri ile neden sürekli birlikte olduğunuzu anlayamadım mesela. İş saatleri içinde birlikte çalışmak zorunda olmakla sürekli birlikte takılmak farklı şeyler. Bu anlamda sizi de iyi niyetli bulamadım ben.

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın yapılanı onaylamıyorum. Ancak yapılanın yanlış ve ahlaksızca bir şey olması sizin davranış ve düşüncelerinizi onurlu ve üstün yapmaz.Bunu bir düşünün derim.

Ben de dedim ki kızın daha rahat birisi olduğunu anlamamız için bilgi veriyor olabilir mi?

Konuya gelecek olursak. Adamdan da kadından da uzak durun, böyle tiplerden hayır gelmiyor malesef.

Ben de dedim ki kızın daha rahat birisi olduğunu anlamamız için bilgi veriyor olabilir mi?

Konuya gelecek olursak. Adamdan da kadından da uzak durun, böyle tiplerden hayır gelmiyor malesef.
Evet dediğiniz gibi. Rahatlığından bahsetmeye çalıştım. Uzak duruyorum. Allaha yakın benden uzak olsunlar.

X