İstanbuldaki Özel Hastaneler - Dogum ücretleri

Merhaba Yalel, özel sağlık sigortalarının mantığı hep aynıdır, varolan bir rahatsızlığın varsa , o rahatsızlığın sigorta kapsamına girmez. Mesela sigorta yaptırdığın vakit, şeker hastalığın varsa, sigorta şeker hastalığı ile ilgili doktor muayeneni, tedavini, ilacını vs hiç birini karşılamaz. Hamilelikte de aynı, sigorta yaptırdığın zaman hamileysen hamileliğinle ilgili hiçbirşeyi, muayeneyi, doğumu vs hiçbişeyi karşılamıyor. Ama özel hastanelerin, özel sağlık sigortaları ile anlaşmaları olduğu için, hastaneye ve yaptırdığın poliçenin özelliğine göre değişmek üzere, bazı indirimler alabiliyorsun. Mesela benimki yapı kredi sigorta, benimki çok geniş bir poliçe yaklaşık 3 milyar ödedim.Ama Acıbademde doğum yaparsam bu poliçeden dolayı 800 yl indirim alabiliyorum. Dediğim gibi hastaneye ve poliçeye göre değişiyor bu durum.

Benim amacım bebeğimin doğar doğmaz sigorta kapsamına girmesiydi, bu yüzden bu poliçeyi tercih ettim.

Çünkü mesela kuzenim bebeği olduğu ilk yıl, çocuk doktoruna rutin kontroller aşılar vs için bile 3 milyara yakın para ödedi. Bu sigorta sayesinde hem ben hamilelik dışındaki durumlar için sigortalı oluyorum, hemde bebeğim sigortalı olarak doğuyor ve ilk yılki tüm muayeneleri aşıları kontrolleri vs sigorta kapsamında oluyor. İlk başta ödediğim miktar biraz yüksek gelebilir, ama bebeğin doğumundan sonrasını düşünürsek, o para çoktan kendi kendini ödemiş oluyor zaten. Tavsiye ederim.

hanımlar, yeni aldım aşağıdaki fiyatları.
ancak her ikisi de haziran-temmuz gibi zamlanacak sanırım.

Medical Park - Göztepe

Sezeyan sectio doğum
Ücretli için: 2.750 tl
SGKlı için: 2.200 tl
Dr. dışardan: 1.665 Tl

Normal doğum
Ücretli için: 1.900 tl
SGKlı için: 1.400 tl
Dr. dışardan: 1.050 tl

Epidural farkı: 650 tl
Suit oda farkı (günlük) : 450 tl

ısteğe bağlı sectio: 2.600 tl

Hisar ıntercontinental Hospital (ümraniye)

aşağıdaki fiyatlar hiçbir sosyal güvence olmayan haller için alındı. ssk'lılara %30 indirim yapıyorlarmış.

Normal doğum : 3.055 tl
Dr dışardan gelirse: 1.843 tl

Epiduralli normal doğum: 3.386 tl
Dr dışardan: 2.174 tl

Sezeryan : 3.684 tl
Dr dışardan: 2.655 tl

Pca uygulaması: 110 tl
refakatçi için günlük: 100 tl
lansinoh krem: 45 tl
Açık suit farkı günlük: 114 tl
King size oda farkı günlük: 225 tl
özel giderler ekstradır.

Son düzenleme:
Merhaba Yalel, özel sağlık sigortalarının mantığı hep aynıdır, varolan bir rahatsızlığın varsa , o rahatsızlığın sigorta kapsamına girmez. Mesela sigorta yaptırdığın vakit, şeker hastalığın varsa, sigorta şeker hastalığı ile ilgili doktor muayeneni, tedavini, ilacını vs hiç birini karşılamaz. Hamilelikte de aynı, sigorta yaptırdığın zaman hamileysen hamileliğinle ilgili hiçbirşeyi, muayeneyi, doğumu vs hiçbişeyi karşılamıyor. Ama özel hastanelerin, özel sağlık sigortaları ile anlaşmaları olduğu için, hastaneye ve yaptırdığın poliçenin özelliğine göre değişmek üzere, bazı indirimler alabiliyorsun. Mesela benimki yapı kredi sigorta, benimki çok geniş bir poliçe yaklaşık 3 milyar ödedim.Ama Acıbademde doğum yaparsam bu poliçeden dolayı 800 yl indirim alabiliyorum. Dediğim gibi hastaneye ve poliçeye göre değişiyor bu durum.

Benim amacım bebeğimin doğar doğmaz sigorta kapsamına girmesiydi, bu yüzden bu poliçeyi tercih ettim.

Çünkü mesela kuzenim bebeği olduğu ilk yıl, çocuk doktoruna rutin kontroller aşılar vs için bile 3 milyara yakın para ödedi. Bu sigorta sayesinde hem ben hamilelik dışındaki durumlar için sigortalı oluyorum, hemde bebeğim sigortalı olarak doğuyor ve ilk yılki tüm muayeneleri aşıları kontrolleri vs sigorta kapsamında oluyor. İlk başta ödediğim miktar biraz yüksek gelebilir, ama bebeğin doğumundan sonrasını düşünürsek, o para çoktan kendi kendini ödemiş oluyor zaten. Tavsiye ederim.

Kedici çok sağol, iyi oldu.
Peki bişey daha sorucam müsaitsen... Bebeğin sigortalı doğabilmesi için, benim kaç aylık sigortalı olmam gerekiyor?

Ayrıca Hisar hastahanesi hoşuma gittiği için, ordan bazı testlerin fiyatlarını da aldım.

11-14. hafta arası yapılan 2'l itest: 269 tl
3'lü tets: 88 tl

16 haftada yapılan AFP : 85 tl

21-24. haftada yapılan anomali testi : 276 tl

35. haftadan itibaren her hafta yapılan bi nst diye bişey varmış.. : 24 tl

tam kan sayımı: 38 tl
tam idrar tahlili : 12 tl

Kedici çok sağol, iyi oldu.
Peki bişey daha sorucam müsaitsen... Bebeğin sigortalı doğabilmesi için, benim kaç aylık sigortalı olmam gerekiyor?

Rica ederim. En az 3 aylık sigortalı olmalısın ama sigorta şirketine göre bu kural değişebilir.

taklım ben huzur hastanesinde doğum yaptım çokta memnun kaldım tavsiye ederim sana fiyatlarıda çok uygun zaten ben huzur hastanesinde çalışıyorum kaydirigubbakcemile2

amaniiiiiin bu fiyatlar ne yaaa uçmuş valla sağlık sektöründe çalışıyorum fiyatlar çok abrtılı arkadaşlar ayrıca bu kadar fark ücreti almakta yasak bilginiz olsun.............

amaniiiiiin bu fiyatlar ne yaaa uçmuş valla sağlık sektöründe çalışıyorum fiyatlar çok abrtılı arkadaşlar ayrıca bu kadar fark ücreti almakta yasak bilginiz olsun.............

işte ben de onu diyorum.
yasak ise eğer, hakkımızı nasıl arayalım??
''ben bu 10 tl'yi ödemiyorum'' demek yetiyor mu? prosedürü nedir?

arkadaşlar merhaba 11 haftalık hamileyim özel hastane olarak ümraniye medicana hastanesini tercih ettim doğum ücreti ne kadar net olarak bilmiyorum ama hastane devlete verilen 10 tl ücreti almaya devam ediyor.ben bu ücretin kalktıgını duymuştım.özel hastaneye giden arkadaşlar sizdende gittiğiniz hastane bu ücreti alıyormu?bilgisi olana varsa sevinirim

canım 04/06 itibariyle özelede devletede gitseniz katılım payı 2 tl ödüyorsunuz genelge yayınlandı yani bu bilgi resmidir bilginiz olsun

işte ben de onu diyorum.
yasak ise eğer, hakkımızı nasıl arayalım??
''ben bu 10 tl'yi ödemiyorum'' demek yetiyor mu? prosedürü nedir?

yasak canım bunlar ödemem benden % 30 fark almalısınız demelisiniz ne bu fiyatlar ya valla çok şasırdım bir doğum nerdeyse 5 hatta 6 milyarı buluyor alamazlar haklı olna sizsiniz yani ama kabul ettine dair imza atıyorsan yapacak bir şeyin kalmaz

pardon sen katılım payından bahsetmişssin galiba canım o artık 2 tl oldu 2 haziran itibariyle 2 tl olarak ödeyeceksiniz o hastanenin deil devletin cebine giriyo bunda hastanenin kabahatı yok yani

Son düzenleme:
kalktı mı? ne zaman kalktı?
medical park alıyor bu 10 tl'yi. diğerlerini bilemiyorum.
''ödemeyeceğim ben'' deme hakkımız var mı yani? nasıl oluyor itiraz prosedürü?

valla cnm bilmiyorum ama bende kalktıgını haberlerden duymuştum tabi bunlar para almak için yok bize gelmedi öyle bişe ben söyledim ordaki çalışanlara ama itiraz ediyolar.şikayet etmek lazımda nasıl edicez inan bende bilmiyorum.resmen soyuyolar bizi ya kendimi enayi gibi hissediyorum bu gibi durumlarda...

pardon sen katılım payından bahsetmişssin galiba canım o artık 2 tl oldu 4 haziran itibariyle 2 tl olarak ödeyeceksiniz o hastanenin deil devletin cebine giriyo bunda hastanenin kabahatı yok yani

''eskiden eczanelere ödeniyordu bu katılım payı 10 tl, artık hastahaneye ödüyorsunuz''
dedi bize oradaki para almakla sorumlu kişi.

2 tl mi yani bu meblağ aslında?

''eskiden eczanelere ödeniyordu bu katılım payı 10 tl, artık hastahaneye ödüyorsunuz''
dedi bize oradaki para almakla sorumlu kişi.

2 tl mi yani bu meblağ aslında?

evet artık 2 tl olarak kabul edildi sgk tarafından 2 haziran itibariyle
( 4 haziran diye anımsadım meger o gun bugunmus teblıge baktım 2 haziranmış.....)

bugün 10 tl diye söylediler size yoksa daha öncedenmi

Son düzenleme:
( 4 haziran diye anımsadım meger o gun bugunmus teblıge baktım 2 haziranmış.....)

biz pazartesi günü gittik.. 1 haziranda. o zaman karşılaştık bu 10 tl meselesiyle.

ben bugün doktora gittim benden hastane 10 tl aldı özelliklede sordum hala devlet alıyomu diye alıyo dedi ne yapabilir b u konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar

valla cnm bilmiyorum ama bende kalktıgını haberlerden duymuştum tabi bunlar para almak için yok bize gelmedi öyle bişe ben söyledim ordaki çalışanlara ama itiraz ediyolar.şikayet etmek lazımda nasıl edicez inan bende bilmiyorum.resmen soyuyolar bizi ya kendimi enayi gibi hissediyorum bu gibi durumlarda...

haberlerde duydugunuzda kalmadı katılım payı hastaneler bu parayı almaya mecburlardı canım yoksaki alamadıgın hasta basına 5000 tl para cezası ödüyorsun sgk ya hastanelerde sgk bağlı onlar kaldır bu parayı derseler kaldırabılırler yanı haberlerın dedıne bakmayın bana sorun boyle konularda yardımcı olurum hepınıze dedıgım gıbı 2 hazıranda 2 tl olarak dusuldu sgk tarafından artık 10 ödemeyın hastane ıstesede

yalel 1 hazıranda 10 tl ıdı dogru zaten canım bundan sonra verme olurmu
kartanem bugun aldılar dıyosun hastaneyı uyar sgk yazı yayınladı 2 hazırandan sonra 2 tl alınıcak de duymamısta olabılır belkı yazı sıtesınde yayınlandı kurumlara gonderılmedı henüz

X