İstanbuldaki Özel Hastaneler - Dogum ücretleri

haberlerde duydugunuzda kalmadı katılım payı hastaneler bu parayı almaya mecburlardı canım yoksaki alamadıgın hasta basına 5000 tl para cezası ödüyorsun sgk ya hastanelerde sgk bağlı onlar kaldır bu parayı derseler kaldırabılırler yanı haberlerın dedıne bakmayın bana sorun boyle konularda yardımcı olurum hepınıze dedıgım gıbı 2 hazıranda 2 tl olarak dusuldu sgk tarafından artık 10 ödemeyın hastane ıstesede

peki bunu onlara nasıl açıklıcaz yani ben ödemek istemiyorum desem ödememe gibi bi şansım varmı? 2 tl olarak biliyorum 2 tl ödücemmi dicem bunu kabul ediyolarmı.

diyeceksin katılım payı bütün hastanelerde 2 tl olarak alınıyor sizde neden bu kadar 10 tl eskiden zorunluydu tabi ama artık 2 tl alınacagından ödemeyebılrsınız ayıca ımzada onemlı ımza atma 10 tl ıcın 2 olursa at ımzanı olurmu

BırŞey deıl canım ne demek kafana bır Şey takıldıĞında sorabılırsın mesajda atabılırsın

Ben şimdi Medical Park Göztepe ile konuştum, 10 tl den indirilerek 2 tl oldu diye bilgi verdiler, ayrıca bu para kesilen fişler ile birlikte direk sgk'ya gidiyor hastane politikası ile alakalı değil.

bu alınan katılım paraları zaten sgk hastanelerden alıyor 10 tl ıkende gerı alıyodu 2 tl ıkende alıcak yanı hastane için alınan bir para deil tamamen devlet için

bu alınan katılım paraları zaten sgk hastanelerden alıyor 10 tl ıkende gerı alıyodu 2 tl ıkende alıcak yanı hastane için alınan bir para deil tamamen devlet için

evt cnm devlet için oldugunu biliyorum fakat dediğim gibi ben dün gittim ayın 4 ünde benden 20 aldılar 10 u devlet için diye bak diğer hastaneler indirmiş ama medicana hala 10 alıyo şikayet etmek lazım bunları ama bidakine ödemicem bu ücreti.

merhaba herkese bende hastane araştırması yapıorum.çekmeköydeyim ben hisarı sordum ama çok fazla geldi ücretleri.erdem hastanesini düşünüyorum. hastane hakkında bilgisi olan varmı ?

merhaba herkese bende hastane araştırması yapıorum.çekmeköydeyim ben hisarı sordum ama çok fazla geldi ücretleri.erdem hastanesini düşünüyorum. hastane hakkında bilgisi olan varmı ?

ben erdem hastanesine gittim ama gebelik için diil ilgi konusunda fena diil arkadaşım gidiyo memnun oldugunu söyledi ama kesin net bişe diyemicem adalet hanımmış doktoru.ben medicana ya gidiyorum doktorum zehra hanım çok iyi tavsiye ederim sibel hanımda var oda iymiş.muayene ücreti 20 alıyolar devlete verilen ücret dahil.

bende 32 haftalık hamıleyım su an ozel hastahaneye gıdıyorum kontrollere ama içimden orda dogum yapmak gelmıyor devlet hastahanesıne gıttık ordada mılletin bırbırınden haberı yok sınırım bozuldu ordanda vaz gectım sımdı bakırkoy dogumevıne gıdıcem orası hakkında iyi seyler duydum ama kendım daha gormedım herseyıyle tam tesekkurlu yanı dogum için ole dıyolar ins dorudur bu konuda bılgısı olan yazsın lutfen

canım ben kucukkoy ozel duygu hastanesinde dogum tavsıye ederim sanada 5ay oldu dugum yapalı normal 110 sezeryan 220 ytl bu yogun bakım uneteside dahil eger bebekte bi sorun olursa ekstra ucret almıyorlar tavsiye ederim guzergah olarakta ii ,

arkadaslr bende hamile kalmak istiyorum kartal umut hastanesi BİRSEN HANIMı iyi diyolar ama bası cok kalabalıkmış.bide NENE HATUN hastanesini iyi diyolar bir bilginiz var mı lütfen cevap yazın...kafamçokkarıştı

medicana bahçelievler katkı payı dahil 12,00 tl alıo arkadaşlar :KK66:

ben 2 ay önce amerikan hastanesinde epidural sezeryanla doğum yaptım 3 gün kaldım dr Alper mumcu bebeğimin sünneti ve çocuk bakım paketi dahil 11 milyar tuttu neyseki özel sigoırta var yoksa çok büyük para ama doğumum ve sonrası çok iyiydi yine hamile kalırsam aynı drla aynı şekilde doğum yaparım

Merhaba Yalel, özel sağlık sigortalarının mantığı hep aynıdır, varolan bir rahatsızlığın varsa , o rahatsızlığın sigorta kapsamına girmez. Mesela sigorta yaptırdığın vakit, şeker hastalığın varsa, sigorta şeker hastalığı ile ilgili doktor muayeneni, tedavini, ilacını vs hiç birini karşılamaz. Hamilelikte de aynı, sigorta yaptırdığın zaman hamileysen hamileliğinle ilgili hiçbirşeyi, muayeneyi, doğumu vs hiçbişeyi karşılamıyor. Ama özel hastanelerin, özel sağlık sigortaları ile anlaşmaları olduğu için, hastaneye ve yaptırdığın poliçenin özelliğine göre değişmek üzere, bazı indirimler alabiliyorsun. Mesela benimki yapı kredi sigorta, benimki çok geniş bir poliçe yaklaşık 3 milyar ödedim.Ama Acıbademde doğum yaparsam bu poliçeden dolayı 800 yl indirim alabiliyorum. Dediğim gibi hastaneye ve poliçeye göre değişiyor bu durum.

Benim amacım bebeğimin doğar doğmaz sigorta kapsamına girmesiydi, bu yüzden bu poliçeyi tercih ettim.

Çünkü mesela kuzenim bebeği olduğu ilk yıl, çocuk doktoruna rutin kontroller aşılar vs için bile 3 milyara yakın para ödedi. Bu sigorta sayesinde hem ben hamilelik dışındaki durumlar için sigortalı oluyorum, hemde bebeğim sigortalı olarak doğuyor ve ilk yılki tüm muayeneleri aşıları kontrolleri vs sigorta kapsamında oluyor. İlk başta ödediğim miktar biraz yüksek gelebilir, ama bebeğin doğumundan sonrasını düşünürsek, o para çoktan kendi kendini ödemiş oluyor zaten. Tavsiye ederim.

aslında doğru deil dediklerin şeker hastalığında yüzde yirmibeş daha fazlaa oduyosun we hastalığın sigorta kapsamına giriyorrr benim özel sağlık sigortam war ve bi sigortacıyım sağlık sigortası satmıyorum ama bu böyle en azından başakta böle doğuma gelincede 5 milyarlık doğumdan bahsadiolar 2 milyar prim ödeyip 5 milyarlık doğum yaptırmak ticaret yapan adam için zaradır. o yüzden objektif bakmak lazım... sağlık sigortasının çok awantajları war seninde bahsettiğin gibi

2010 Özel hastane doğum fiyatları hakkında bilgisi olanlar paylaşabilir mi lütfen?

Bende 35 gün önce Kadıköy Şifa'da doğum yaptım. Teyzemde 2 doğumunu orda yaptı. Kesinlikle tavsiye ederim. Hem çok temiz ve ilgili bi hastane. Hemde her türlü hizmetleri var. Benim doktorum Meltem Hanım'dı. Şifa'nın eski doktoru. Şimdi başka hastanede. Ama anlaşmalı olarak dışarıdan doğuma geliyor. Ben hastaneden kesinlikle çok memnun kaldım. Kapı süsleme ve fotoğraf hizmetlerini de kullandım... Allah izin verirde 2.kez doğum yaparsam yine orda yaparım a.s. Benim özel sağlık sigortam vardı. Sigortam ile anlaşmalı doğum ücreti 2.800.-TL'ydı. Ben %20'sini ödedim. Doktorum da dışarıdan olduğu için ona ayrıca ücret ödedim. 3 oda çeşidi var. 1.sınıf, suit ve vip oda. Sağlık sigortası olduğu için suit odayı veriyorlar. Yeterince büyük ve ferah odaları. Ama vipleri de gördüm. 2 tane var. Harikaydı. Özel balkonu falan vardı. Sanırım ücreti bayağı yüksektir :uhm:

merhaba sana birşey sorucam doğum ücetin 2800 tl mi yoksa sigorta şirketinle hastanenin anlaşmalı fiyatı mı 2800 tl :KK70: cvplarsan çok sevinirim benimde sağlık sigortam var 4100 tl ama mutad kontrollerde içinde yani toplasan 2500 civarı bir meblağ kalıcak doğum için biz doğumu teminatlar içinde %100 karşılanıyor sadece mutad kontrollerde %20 ödemeli

Son düzenleme:
Geçen sene Medical Park Göztepe de doğum yaptım,çok memnum kaldım,bir daha hamile kalırsam yine aynı doktor aynı hastaneye giderimm...

X