İstanbullu kadınlar?

Bu yorumunuza göre sizin acinizdan muhtemelen yalan söylemis oluyorum. 🤔 Sizin icin bir tane ek aşagiya yükledim. Buna benzer bir sürü de ilan favoriledim. Favorileme işlemini eşimin telinden yaptigim icin simdi siteye girip yeniden aratma yapamayacagim. Siteye girip 1+1 daire yazip, siralamayi da fiyata göre artan yaptiginizda cikiyor zaten.

Emlak dolandırıcılıkları çok fazla bu aralar.
Ev aldığınızda, parseli sorgulamanızı tavsiye ederim.
Çünkü atıyorum x yerde şu ev deyip içini gezdirip satıyorlar. Sonra o ev y yerde çıkabiliyor. Esenyurt bu konuda oldukça mimlidir..
Bu ev bana ucuz geldi, çünkü ücra bir ilçede yaşıyorum İstanbulda. Baya bildiğiniz kötü bi semt. Bu paraya bizim burda bile bodrum dahi yok.. Uyarmak istedim.

Bu yorumunuza göre sizin acinizdan muhtemelen yalan söylemis oluyorum. 🤔 Sizin icin bir tane ek aşagiya yükledim. Buna benzer bir sürü de ilan favoriledim. Favorileme işlemini eşimin telinden yaptigim icin simdi siteye girip yeniden aratma yapamayacagim. Siteye girip 1+1 daire yazip, siralamayi da fiyata göre artan yaptiginizda cikiyor zaten.
Yalan değil de maalesef ilanlar yanıltıcı olabiliyor, hepsi değil ama bazıları bir foto ekliyor sonra o ev satıldı size şu evi gösterelim ama fiyatı şu diyorlar veya xxxx'den başlayan fiyatlarla gibi bir ibareyle o fiyat demedik başlayan fiyatlarla dedik deyip kelime oyunu yapıyorlar mevki de çok önemli, İstanbul'un popüler yerlerinde 250 bine ev yok.

Arkadaşlara katılıyorum, siz önce bir gidip görün İstanbul'u, oturabileceğiniz semtler hakkında bilgi edinin.

Dediğiniz tüm bu semtleri biliyorum.

Hergün Kurtköyden Maslak'a gidilir mi ya?

Esenyurt Bursa'nın şirin bir semtinden sonra sizde büyük bir şok yaratacak.

Eşiniz maaşı 4, 5 katına çıkacak mı? Aksi takdirde şu değişim büyük macera olacak, ve hayat kalitenizi çok etkileyecek.

yok yalan demedim estağfirullah. Sadece mantıksız geldi. İzmirde yaşıyorum ki bilirsiniz istanbula göre ucuzdur. Oturduğum ev 350-400 bin bandında. Kiraya versem 1000-1200 arası. Bu evi satıp istanbuldan 1+1 iki tane ev alsam gelen kirayı da yatırım yapsam iki senede bir ev daha alırım. Eğer öyleyse mantıklı bir yatırım aracı olur. Ama hala bana 200 bine satılan evin 2000 lira kira getirisi olması çok olası gelmiyor.

Benim eşimde hergün kurtköy den maslağa servisle gidiyor 1.5 saat ve bazen 2saat bile olabiliyor avrupa yakası bana hiç bir zaman cazip gelmiyor hep anadolu yakasında oturduğum için olabilir kurtköy saydığınız diğer semtlere göre bence daha yaşanılır bir yer ama dediğim gibi yol sorunu var
Gerçekten mi? Hangi saatler arası gidiyor? 1,5 - 2 saat çok iyii bence.

Oturup gozlem yaptigim yerler degiller acikcasi bilinen, duyulanlardan yola cikarak yorumluyorum. O taraflarda oturmak istemem. Kurtköy bana istanbuldaymiş gibi bile gelmiyor cok uzak. 🙄
Ordan maslağa nasil gitcek adam dunyanin yolu ayrica.

Uzak olmaya çok uzak canım ona lafım yok. İş maslaktayken kurtköyde oturmak gerçekten akıl işi değil. Ben kendimi kocaelinde yaşıyor sayıyorum mesela. Ama istanbula ilk geldiğimde eşimin işi bu bölgede olduğu için buraya yerleştim, istanbulun iç kesimlerine göre çok çok daha sakin ve ağırlıklı olarak karadenizlilerin yaşadığı bir yer. Suç konusunda nesnel bir şey diyemem ama bence o konuda da kötü bir yer değil diyebilirim.

Tatlım esenyurt kızacaklar olacaktır ama polislerin mahallelere giremedgi biryer. Kiralardanda anlamissndir evler ucuz. Avcılarla esenyurt arasi 15dk. Eşin hergün maslaga gidip gelemez. 1bucuk saati gecer.oda trafiksiz. Senin mecbur anadolu yakasına yakın biryere gtmen gerek. Bu arada hayirlsi olsun

yok yalan demedim estağfirullah. Sadece mantıksız geldi. İzmirde yaşıyorum ki bilirsiniz istanbula göre ucuzdur. Oturduğum ev 350-400 bin bandında. Kiraya versem 1000-1200 arası. Bu evi satıp istanbuldan 1+1 iki tane ev alsam gelen kirayı da yatırım yapsam iki senede bir ev daha alırım. Eğer öyleyse mantıklı bir yatırım aracı olur. Ama hala bana 200 bine satılan evin 2000 lira kira getirisi olması çok olası gelmiyor.
Zaten 200 binlik bir ev maksimum 600-700 lira kira olur, 2000 falan olmaz yahu.

Emlak dolandırıcılıkları çok fazla bu aralar.
Ev aldığınızda, parseli sorgulamanızı tavsiye ederim.
Çünkü atıyorum x yerde şu ev deyip içini gezdirip satıyorlar. Sonra o ev y yerde çıkabiliyor. Esenyurt bu konuda oldukça mimlidir..
Bu ev bana ucuz geldi, çünkü ücra bir ilçede yaşıyorum İstanbulda. Baya bildiğiniz kötü bi semt. Bu paraya bizim burda bile bodrum dahi yok.. Uyarmak istedim.

Bölgede yaşadığım için biliyorum, kurtköyde 1+1 yatırımlık daireler genel olarak bu fiyat bandında satılıyor. Hatta biraz zorlarsanız üstüne bir miktar daha para ekleyip 2+1 de bulabilirsiniz.

Kiralar da 2000 olmuyor ama eşyalı 1+1 dairelerde 1000-1500 bandında.

İmkansız, 2000 kira getirisi olan evi 500k 'dan aşağı satın alamazsınız.

Kurtköyde yaşıyorum. Eşiniz maslakta çalışacak ve siz burada ev tutmaya niyetliyseniz eşinizi çalıştığı günler görmemeye hazır olun. Adam 6da işte çıksa 9da falan evde olur o trafikten. Yani akıl mantık işi değil iş maslakta ev kurtköy pendikte olsun.

Ek not: kirada ucuza kaçayım derken yol parasıyla ve yolda kaybedilen zamanla astarı yüzünden pahalıya gelir. Kurtköy pendik için konuşuyorum.

Yol parası yok. Şirket arabası ve bedava benzini var. Bunun icin her ne kadar yol masrafi yapmayacak olsa da yol basli basina yorucu ve yipratici bir durum bence de. Size göre bunun oluru nedir peki? Maslakta ev tutup 4000 lirayi gozden mi cikar miyiz? Istanbulda bir yere gitme durumunda olası trafik nedeniyle her yer birbirine uzak zaten. Direkt iş yeri lokasyonuna yakın bir ev almak daha mi mantikli olur? 🤔

Yol parası yok. Şirket arabası ve bedava benzini var. Bunun icin her ne kadar yol masrafi yapmayacak olsa da yol basli basina yorucu ve yipratici bir durum bence de. Size göre bunun oluru nedir peki? Maslakta ev tutup 4000 lirayi gozden mi cikar miyiz? Istanbulda bir yere gitme durumunda olası trafik nedeniyle her yer birbirine uzak zaten. Direkt iş yeri lokasyonuna yakın bir ev almak daha mi mantikli olur? 🤔
Maslak değil de şişli, mecidiyeköy, kurtuluş, kağıthane, eyüp gibi semtlere bakabilirsiniz.

Benzin bedava olabilir ama eşinizin o yolda harcayacağı zaman ömründen eksilecek ve geri dönüşü olmayacak. Bazı şeylere sadece maddi açıdan bakmamak lazım. Ben avrupa yakasını pek bilmiyorum, eşimin işi sebebiyle istanbula yerleştim ve sadece kurtköyde yaşadım şimdiye kadar. Maslakta değil belki ama illa ki oraya yakın bir semtte daha uyguna kiralık evler vardır. Ev ararken filtrenizi en ucuz olarak ayarlamayın. Yakın bölgeleri tarayın mutlaka. Benim kurtköyde yaşama sebebim eşimin işiyle evimizin arasında arabayla 7-8 dk mesafe olması. Ve bunun hayat kalitesini ne kadar yükselttiğini anlatamam size. Onun dışında bir yere gitmek istediğimizde uzak oluyor evet ama işe haftaiçi + cumartesi yarım gün gidiyor, gezmeye zaten iş sebebiyle hafta sonu çıkabiliyoruz sadece. Artı eksileri toplayınca hafta içi hergün + cumartesi günleri trafik çekmektense haftasonu 1 2 saati yollarda geçirmek daha mantıklı geldi bize.

arabanız varsa gazeteciler sitesini tavsiye ederim. bence ev almak mantıksız madem yaşamayı düşünmüyorsunuz gidip esenyurttan ev almak mantıkısz. sizin de söylediğiniz gibi bölgenin oturan profili çoğunlukla sıkıntılı yani eksi bir yatırım olur bana göre. en azından istanbulun keyfini çıkarmak için sarıyer tarafını tavsiye edebilirim hem işe hem sosyal yaşama yakın olursunuz.
esenyurttan vs alınacak ev illa gittiğinizde kiraya verilecek ve o çevre insanı tutacak. amacım kimseyi asağı görmek değil fakat en basitinden suriyelilerin yoğun olduğu bir yer kiracı ararken büyük ihtimal denk geleceksiniz. bu durumda kirayı ödememesi en basit sorun diye düşünüyorum.

Konu hakkında bilgim yok ama İstanbul’da o kadar ucuza ev var mı? 200 bine alınan evin 2 bin kira getirisi varsa evleri satıp gidip oraya yatırım yapalım.

Arnavutköy tarafında 200 bine ev var.
Hatta havaalanına yakın olduğu için yatırım çok mantıklı bence.
Ancak kirası 2 bin olamaz.
Merkeze uzaklığından ötürü en süper ev 1000 lira olur.
Ortalama 700 falan..

bu arada aklınızda olsun lütfen bazı dolandırıcılar aşırı uygun evler koyup kandırmaya çalışıyor, sahibiden olan ilanlar özellikle dikkat edin.
2 defa başıma geldi dolandırılmadım ama çok yaklaştım diyebilirim.

X