Izin alıp işimi riske atmak istemiyorum ama eşim izin al bu dönemde diyor

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.639
6.241
8+4 günlük hamileyim çok kusan bir hamile değilim belki 4 belki 5 defa ancak kusmusumdur ama kuru bulantım çok yoğun oluyor her seyden tiksindim diyebilirim parfüm kokuları yiyecekler vs. 5 kilo verdim beslenememekten idrarda keton ciktı serum tedavisi aldim p.tesi aksamı bu dönemde krakerle zeytin ekmekle salcasız corbayla besleniyorum.Sürekli bulanti hali olunca da tabii bu ruh halime yansıyor evimle isim farkli sehirde her gün 1 saat git gel 2 saatim yolda geciyor arabada sallantidan bulantılar daha da artıyor tabi eve gelince ya da ise gidince ilk 1 2 saatim ölü gibi geciyor.Esim de izin al bir hafta 2 hafta kadar diyor ama ben istemiyorum dogum iznine ayrıldıgımda zaten yerime baskasini bulacaklar simdiden yokluguma alistirmayayım diyorum cünkü dogumdan 4 ay sonra ise döneceğim tekrar dönmeme ihtimalim yok yani calisacagim izin alarak yerimi tehlikeye mi atmıs olurum ? Evet zorlaniyorum ama her yere afedersiniz kusmuyorum sadece bulanti yogun halsizim belki verimim düsmüş olabilir ama en azindan isimin basindayim diyorum günlerdir kilo veriyorum diye beni dinlemiyorsun diyip kızıyor dinlen evde diyorum tutturdun yerimi kaparlar diye kendine hic acimiyorsun diyor ben de memnun degilim her gun 2 saati yolda gecirmekten ama ne yapayım yani bırakasim yok sabah patronum da kötüysen izin verebilirim dedi yok dedim iyiyim ben

Sizi haklı buluyorum.
Bir noktada idare edebildiğiniz yere kadar işi idare edin. Eve geçince siz sadece dinlenin kızınızla ilgilenin. Yemek, temizlik eşinize kalsın. O kadar destek olmak istiyorsa :)
Hamileligimi ögrendigimden beri hic ellemedim temizlik yemek islerine esim hallediyor ama araba cidden yormus oluyor herkes isine 5 dk mesafede oturmuyor sonucta ne yapayım diyorum katlanacagım kizimdaki gibi olursa 13.haftada hafifleyecek zaten surada 1 ay daha idare edecegim

Ben izin almanız taraftarıyım bebek sizin kaynaklarinizdan besleniyor çok yipranirsiniz bir can hayata tutunmaya çalışıyor hersey yerine gelir eziyet etmeyin
Sadece kusmayi baz almayin diyorsunuz yani en azindan diyorum yediklerim bende kaliyor direncim biraz olsa var

1 hafta izin al dinlen sonra devam edersin. hem bir aya kadar daha iyi olacaksın inşallah. ilk aylardan sonra hamileliğim daha rahattı benim. sonra 8 aya kadar çalışabilirsin

Yerinize birini bulmaya niyetleri varsa yine bulurlar bence.bende şuan 4 aylık hamileyim ilk 3 ay perişan oldu işe giderken.cok şükür iyiyim ama mesela bugün gitmedim o kadar iyi geldi ki dinlenmek.bence bir hafta izin alın

Hamileligimi ögrendigimden beri hic ellemedim temizlik yemek islerine esim hallediyor ama araba cidden yormus oluyor herkes isine 5 dk mesafede oturmuyor sonucta ne yapayım diyorum katlanacagım kizimdaki gibi olursa 13.haftada hafifleyecek zaten surada 1 ay daha idare edecegim

İnşallah en kısa sürede geçer. Az kaldı gerçekten. Ama vücudunun kaldıramadığı noktada da iki hafta full almasan bile ara ara izin kullanıp kendini rahatlatavilirsin.

Sadece kusmayi baz almayin diyorsunuz yani en azindan diyorum yediklerim bende kaliyor direncim biraz olsa var

Evet tabi ki
Çok kilo vermişsiniz şimdiden kaynaklarinizi tüketmeyin iş gelir yenisi bulunur daha iyisi gelir önemli olan sizsiniz kemik sağlığınız diş sağlığınız saçlarınız zayıf düşer o direnç size lazım ilk bebek gibi de değil bir tanede evde var artık
Ben yol stresini iyi biliyorum o yüzden nasıl etkilendiğinizi bilerek yaziyorum o otobüslerde kaç kere bayıldım hatirlamiyorum acile bile çektiler. Yapmayın canınıza yazık en azından haftalık gün sayısını düşürün işler de aksamamis olur

Bir hafta izin alıp toparlanmaktan ne çıkar ki? Sonrasına bakarsınız. Şimdi bitkin düşerseniz bağışıklığınızı toparlamak da zor olur. Grip mevsimindeyiz sonuçta bunu da düşünün bence.

Ama bir de çocuğun var ne bileyim.
Evet o bakicida ben ise gitmesem dahi bakici yengemize yollarim maasini veriyorum diye ama ben evde olunca onu yollamaya gönlüm razi gelmez daha da yorulurum diye düsünuyirum yemegi tuvaleti kahvaltisi falan ee oyun da ister tabii 3 yasında henuz

Bir hafta izin alıp toparlanmaktan ne çıkar ki? Sonrasına bakarsınız. Şimdi bitkin düşerseniz bağışıklığınızı toparlamak da zor olur. Grip mevsimindeyiz sonuçta bunu da düşünün bence.
Grip gibiyim zaten astımım da var her turlu düsünüyorum isimi kaybetmemek icin evladim da önemli ama kendimi cok hasta hissetsem hic gidemem diyorum cok kafam karisti

Evet tabi ki
Çok kilo vermişsiniz şimdiden kaynaklarinizi tüketmeyin iş gelir yenisi bulunur daha iyisi gelir önemli olan sizsiniz kemik sağlığınız diş sağlığınız saçlarınız zayıf düşer o direnç size lazım ilk bebek gibi de değil bir tanede evde var artık
Ben yol stresini iyi biliyorum o yüzden nasıl etkilendiğinizi bilerek yaziyorum o otobüslerde kaç kere bayıldım hatirlamiyorum acile bile çektiler. Yapmayın canınıza yazık en azından haftalık gün sayısını düşürün işler de aksamamis olur
Kontrol gunlerimde izin aliyorum ay ne bileyim cok izin alirsam cikaracaklar gibi geliyor korkuyorum aslinda patronum öyle biri degil ama hormonlardan galiba bana öyle geliyor

X