Kahvaltı ücreti sizce fazla mı

KahveCekirdegi7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
2.657
1.082
30
Merhaba kızlar,

İş arkadaşlarımla kahvaltı etkinliğimiz var. Bir kaç mekan araştırdık. 300-350 civarında. Ancak çoğunluk bir mekanda karar kıldı. Serpme 450 tl sizce çok mu? Bir kaç kişi eşiyle gelecekti. Eşleri de çok fazla ben böyle iş etkinliği olmasa hayatta vermem bu parayı zaten çoğu yenilmiyor falan demiş. Bilemedim bende insan eşiyle dostuyla arada verir böyle paralar. Bu cimrilik mi? Mekan değiştirsek ayıp olur mu? Siz olsanız ne yaparsınız ne düşünürsünüz?

Merhaba kızlar,

İş arkadaşlarımla kahvaltı etkinliğimiz var. Bir kaç mekan araştırdık. 300-350 civarında. Ancak çoğunluk bir mekanda karar kıldı. Serpme 450 tl sizce çok mu? Bir kaç kişi eşiyle gelecekti. Eşleri de çok fazla ben böyle iş etkinliği olmasa hayatta vermem bu parayı zaten çoğu yenilmiyor falan demiş. Bilemedim bende insan eşiyle dostuyla arada verir böyle paralar. Bu cimrilik mi? Mekan değiştirsek ayıp olur mu? Siz olsanız ne yaparsınız ne düşünürsünüz?
Hayır 450 lira serpme için abartılı bir fiyat değil şu an. Ancak serpme kahvaltı çok gereksiz bir şey. Ben omlet veya menemen söylüyorum. Yanına da küçük kahvaltı tabakları oluyor mekanlarda ondan söylüyorum. Yoksa başka bir kahvaltılık alıyorum yanına.

Ayrıca herkesin birer serpme alması da israf. Çoğu şey kalıyor. Mesela 10 kişiyseniz 5-6 tane serpme alsanız kafi.

2 kişilik serpme kahvaltılar en az 300den başlıyor
ama 2 kişilik :)
siz kaç kişi gideceksiniz eşlerle beraber mi gidilecek?
450 demişsin ama gidince ekstralar da söylenir
450 lira fiyat 2 kişilik mi yoksa sizin kişi sayınıza göre mekandan aldığınız fiyat mı ?

herkes kendine kahvaltı tabağı da söyleyebilir
ama o da en az 150-200 şu dönemde
6 kişiyseniz atıyorum 3 tane 2 kişilik serpme kahvaltı söylenebilir

Hayır 450 lira serpme için abartılı bir fiyat değil şu an. Ancak serpme kahvaltı çok gereksiz bir şey. Ben omlet veya menemen söylüyorum. Yanına da küçük kahvaltı tabakları oluyor mekanlarda ondan söylüyorum. Yoksa başka bir kahvaltılık alıyorum yanına.

Ayrıca herkesin birer serpme alması da israf. Çoğu şey kalıyor. Mesela 10 kişiyseniz 5-6 tane serpme alsanız kafi.
Mekanlar bunu kabul etmiyor ne yazık ki.
Dört yaş üstü çocuktan da yarı ücret alıyorlar hatta onu bile ücretli yaptı çoğu yer

Maalesef fiyatlar artık böyle. Serpme kahvaltı da bir tık lükse kaçıyor sanırım mekan sahiplerince. Bu olayın kalkması lazım ya, aşırı israf aşırı. Bu yaz tatile giderken eşimle kahvaltı yapmak için bir mekana girdik, serpme kahvaltı haricinde kahvaltı servisleri yoktu. İyi napalım dedik söyledik. Abartmıyorum masadakilerin yarısından fazlası kaldı. Çok içim acıdı. Gerçi kalanları başka müşterilere veriyorlar diyenler de var :KK43:

Merhaba kızlar,

yok canım geçen bizde verdik valla herşey bu kadar pahalıyken bence bu fiyatlar normal

Mekanlar bunu kabul etmiyor ne yazık ki.
Dört yaş üstü çocuktan da yarı ücret alıyorlar hatta onu bile ücretli yaptı çoğu yer
Hangi mekana gittiğinize bağlı. Serpme genelde tercih edeceğim bir şey değil ama arkadaşlarımla gidince mecbur alıyorum. Biz 4 arkadaş 2 serpme alıyoruz her seferinde

Küçücük çocuktan ekstra para alacak kadar vampirleşen mekana ikinci kere giden var mıdır acaba 🙄 çok abartılı bu kadarı

Yaşadığım şehirde mesela serpme kahvaltının en meşhuru Ayten usta. En son 350 diye duydum. Ki iyice porsiyon da ufalmış. Sorunca bitince sınırsız getiririz diyorlar ama kaç kere isteyebilirsin ki. Ben. Tövbe ettim bu tip kahvaltıya. Bir mekan var mesela seçerek alıyorsun. Hem ziyan olmuyor hem de gerçekten yediğine ücret ödüyorsun.
Mesela on tane reçel için ödeme yapıyoruz ama biz reçel yemeyiz. Çok saçma geliyor bana artık bu konsept

Merhaba kızlar,

Normal.daha ucuzunu bulsan da güzel olmaz.

X