Kahvaltı ücreti sizce fazla mı

Ay arkadaşlar bin kişi benimle aynı şeyi yaptığını yazmış. Demek ki izin veren bir sürü yer var. Mekan ismi bile verdim. Hatta menü bile koydum. O mekanları da her yerde şubeleri var diye söyledim. Yoksa zibilyon tane yer daha var. Happy moons, big mammas, cookshop. İnsanlar konuda bir sürü yer saymış. Seçin, beğenin, alın :rolleyes:

Ben kazıkçı işletmelere gitmeyi tercih etmiyorum siz de gitmeyin. Allah aşkına sizden zorla fazla para alan yerlere niye gidiyosunuz? İki kişiyseniz iki tane alacaksınız mecburi dedikleri an kalkar giderim. Hadi bir kere gittiniz daha kapısından geçmeyin.

Ayrıca bir sürü kişi aynı şeyi yaptığını yazmış. İlk sayfadayım diye ben alıntılanıp duruyorum ve bu konuyu açıklamaktan sıkıldım 😄 haftasonu kadıköye kahvaltıya gidiyorum. Yine iki kişi bir serpme söyliycez. Yerken bu konuyu hatırlıycam 🤓

evet biz de öyle yapıyoruz. Ancak arkadaşlar ısrarla işletmeler buna izin vermiyolar diyolar. Halbuki herkes aynı şeyi yaptığını yazmış. Artık isyan edicem yetoooo :rolleyes:
Deniz kenarı lüküssss pahalı yerleri diyoruz 😂

Deniz kenarı lüküssss pahalı yerleri diyoruz 😂
Bunu diyin canımı yiyin ya 🥹 kaç sayfadır 500 kişi alıntıladı öyle bir şey yok, hiçbir mekan izin vermiyor diye. Deniz kenarı lüküs mekanlarda yok derseniz anlarım. Onun dışında heeer yerde var. 8 sayfadır bir sürü yer ismi yazıldı, çizildi. Hala alıntılayan olmaz umarım 🥲

Ay arkadaşlar bin kişi benimle aynı şeyi yaptığını yazmış. Demek ki izin veren bir sürü yer var. Mekan ismi bile verdim. Hatta menü bile koydum. O mekanları da her yerde şubeleri var diye söyledim. Yoksa zibilyon tane yer daha var. Happy moons, big mammas, cookshop. İnsanlar konuda bir sürü yer saymış. Seçin, beğenin, alın :rolleyes:

Ben kazıkçı işletmelere gitmeyi tercih etmiyorum siz de gitmeyin. Allah aşkına sizden zorla fazla para alan yerlere niye gidiyosunuz? İki kişiyseniz iki tane alacaksınız mecburi dedikleri an kalkar giderim. Hadi bir kere gittiniz daha kapısından geçmeyin.

Ayrıca bir sürü kişi aynı şeyi yaptığını yazmış. İlk sayfadayım diye ben alıntılanıp duruyorum ve bu konuyu açıklamaktan sıkıldım 😄 haftasonu kadıköye kahvaltıya gidiyorum. Yine iki kişi bir serpme söyliycez. Yerken bu konuyu hatırlıycam 🤓

evet biz de öyle yapıyoruz. Ancak arkadaşlar ısrarla işletmeler buna izin vermiyolar diyolar. Halbuki herkes aynı şeyi yaptığını yazmış. Artık isyan edicem yetoooo :rolleyes:
Evet Big Mamma's, Happy Moons'ta bu sistem devam ediyor. 1 kahvaltı tabağı alıp 2 kişi yiyebilirsiniz. Biz genelde yanına ek menemen,sucuk, çocuklara pişi,börek tarzı birşeyler de söylüyoruz bir günden bir güne de tek bu tabağı söyleyemezsiniz demediler.
Öte yandan Catalca tarafında bir yere gitmiştik 6 kişi 2 de çocuk, biz ne alalım serpme mi açık büfe mi var diye sorduk,garson kendisi 4 kişilik hazırlatıyorum serpme kahvaltı var bitiremezsiniz demişti. 4 kişilik söyledik yedik. Bazı yerler yapmayabilir ama normali bu değil inanın. Hala böyle nadide mekanlar var.
Gurme demiştim yorumumda, Bahçeşehirde 13 sene önce de istediğini seçip alıp yiyordun hala öyle ki bu açık büfe değil,şarküteri dolabından seçiyor görevliye şundan 2 tane bundan 1 tane diyip hangi peynir, hangi zeytin,ne bileyim hangi hamur işi hangi et ürünü vs.istiyorsan onu veriyorlar. İstersen 2 tane peynir al gec otur. Ha fiyatlar uctu,servis kötü halihazırda gitmiyoruz ama böyle mekanlar var.

Merhaba kızlar,

İş arkadaşlarımla kahvaltı etkinliğimiz var. Bir kaç mekan araştırdık. 300-350 civarında. Ancak çoğunluk bir mekanda karar kıldı. Serpme 450 tl sizce çok mu? Bir kaç kişi eşiyle gelecekti. Eşleri de çok fazla ben böyle iş etkinliği olmasa hayatta vermem bu parayı zaten çoğu yenilmiyor falan demiş. Bilemedim bende insan eşiyle dostuyla arada verir böyle paralar. Bu cimrilik mi? Mekan değiştirsek ayıp olur mu? Siz olsanız ne yaparsınız ne düşünürsünüz?
Yaşadığınız yeri yazsaydiniz yorum yapmak kolay olurdu ?

Merhaba kızlar,

İş arkadaşlarımla kahvaltı etkinliğimiz var. Bir kaç mekan araştırdık. 300-350 civarında. Ancak çoğunluk bir mekanda karar kıldı. Serpme 450 tl sizce çok mu? Bir kaç kişi eşiyle gelecekti. Eşleri de çok fazla ben böyle iş etkinliği olmasa hayatta vermem bu parayı zaten çoğu yenilmiyor falan demiş. Bilemedim bende insan eşiyle dostuyla arada verir böyle paralar. Bu cimrilik mi? Mekan değiştirsek ayıp olur mu? Siz olsanız ne yaparsınız ne düşünürsünüz?
300 olsa anlarım ben de şahsen 450 TL vermem bu da cimrilik değil kolay kazanmıyorum orada 1 kahve 1 pasta daha mantıklı

Dışarıda serpme kahvaltıyı çok seviyorum ama mekanın manzarası güzel olmalı ya da ürünler orijinal olmalı (yöresel vs) onun dışında asla gitmem. Peynir, zeytin, sigara böreği evde de var. Mekana göre değişir bence. Manzarası olmayan kapalı bir yer, zincir cafe falansa fazla.

arkadaşlar istanbulda uygun ve güzel kahvaltı öneriniz varsa bir de deniz manzaralı olursa alırım tavsiyenizi😄

Merhaba kızlar,

Bu zamanda nedense kahvaltıya verilen para bana gereksiz gelir oldu diğer öğünlerde okeyim ama ona hiç acimam akşam yemeğine gidin

Zincir mekanlarda genelde kaç tane istiyorsan o kadar getiriyorlar kişi sayısından bağımsız.Ama Sapanca, Maşukiye, Polonezköy gibi yerlerde bu bahsedilen aşırı saçma durum var malesef.Belki yanımdaki sadece bir şeyler içecek niye kahvaltı ücreti ödemek zorunda ? Hatta bi kere kizim 5 yaşındayken ona boş tabak istemiştik,sonra baktık tabak çatal geldi diye tam ücret yazmışlar.Niyet tamamen nasıl kaziklayabiliriz.

Merhaba kızlar,

Nerede yaşadığınızı bilmiyorum ama 450 tl bence çok. Kahvaltı alt tarafı. Ama tabi toplu etkinlik olduğu için yapacak bir şey yok gidin bence bi kerelikten bir şey olmaz

Biz 3 yetişkin 1 çocuk gitmemize rağmen bir mekanda kişi başı çocuğu da dahil etmeye çalıştılar kalktık parasından da değil yaptıkları muameleden. 3 kişilik alalım çocuk dememize rağmen yok çocukta sayılıyor dediler 😀 manzaralı bir yer diye Ege bölgesinde bilmem ne çiftliği

X