Çocuk Hastalıkları Kalça USG sinde sorunla karşılaşanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
beyazbulutum ne bileyim canım yaa aklımdan neler neler geciyor ya biz istanbulda oturuyorduk tayinimiz adıyaman cıktı ben esyaları toplayıp ıspartaya annemlerin yanına geldim eşimde dün geldi buraya bir daha istanbula gitmeyecektik ama bu durum olunca kafam karıstı önerebileceğiniz bir doktor var mı yurtdısı bile olsa sorun değil kızlar yeterki iyi güvenebileceğim bir doktor olsun...

bende şu an doktor arayışındayım okadar çok tavsiye geliyorki kafam çok karışık ama istanbula tekrar gelebilirsen gziosmanpaşa şafakta prof doktor var bana o tavsiye edildi birde bakırköyde bir prof varmı adam işinin ehli diyorlar çok tavsiye edildi yanlız özel muaynesi var ve 250 tl ücreti bana biraz yüksek bu ücret oyüzden götüremiyorum daha bir sürü doktor tavsiye edildi bir tanede ümraniye de varmış ümran polikıliniğinde mustafa tekkeşin diye bir doktor ona da benim karşı komşum gitmiş benden 6 gün önce doğum yapmıştı kıznın ayağı dışa dönük doğmuş melhemle masaj yaparak bir ayda düzeltiler doktorun sayesinde

selam kızlar,
Benimde bugün dünyam basıma yıkıldı kızıma kalca cıkığı tanısı koyuldu. verilen raporda alfa açıları 60 dereceden kücük beta 55 dereceden kücüktür yazıyor. ortopedist simdilik cift bez baglayın 1 ay sonra kontrole gelin dedi kızımın 3 aylık olmasına 1 hafta kaldı o kadar kafam karısık ki ne yapsam bilmiyorum acaba cift bezle vakit kaybetmeyip baska bir doktora daha mı gitsek neolur birseyler söyleyin cok kötüyüm...
canım geçmiş olsun biz 3 doktor değiştirdik ama sadece ilk hafta çift bez bağladık daha sonra iyileşme olmayınca pavlikbandajına başladık doktorumuz biizi tepecik eğitim ve araştırma hast. sevk etti tedaviyi orada sürdürdük çift bez zaman kaybı arkadaşım kesinlikle başka doktora git derim biz 3. haftada başladık tedaviye şu anda kızım 4 ay 10 günlük ve 3 gün önce kalçalar yerinde göründü allaha çok şükür

kızlar merhaba benim komşumun kızı var onun için soruyorum kafama takıldı kalça çıkıklığı dolayısıyla demirden yapılmış pelvik bandaj şeklinde özel bişey giyiyor bebek onlar da sanırım tepecikte tedavi oluyorlar doktor her zaman takılı duracak demiş sadece günde 3 saat çıkarabilirsiniz demiş ama onlar 3 saatten çok boşta bırakıyorlar bacaklarını bir sorun olur mu acaba aranızda bu durumda olan varmı

kızlar merhaba benim komşumun kızı var onun için soruyorum kafama takıldı kalça çıkıklığı dolayısıyla demirden yapılmış pelvik bandaj şeklinde özel bişey giyiyor bebek onlar da sanırım tepecikte tedavi oluyorlar doktor her zaman takılı duracak demiş sadece günde 3 saat çıkarabilirsiniz demiş ama onlar 3 saatten çok boşta bırakıyorlar bacaklarını bir sorun olur mu acaba aranızda bu durumda olan varmı

canım bizim doktorumuzda günde 4 saat açık bırakın dedi ben elimden geldiğince geçirmemeye çalışıyorum 10 20 dk geçiyor bazen doktor öğleden önce 2 saat öğleden sonra 2 saat dedi gece muhakkak takılı kalsın bence . bu arada doktorumuz aynı iyi bir doktor biz memnunuz.geçmiş olsun.

canım bizim doktorumuzda günde 4 saat açık bırakın dedi ben elimden geldiğince geçirmemeye çalışıyorum 10 20 dk geçiyor bazen doktorumuz öğleden önce 2 saat öğleden sonra 2 saat dedi gece muhakkak takılı kalsın bence . bu arada doktorumuz aynı iyi bir doktor biz memnunuz.geçmiş olsun.

sağol canım cevabın için benim bebeğimde doğuştan içe dönük ayak sağ ayağı biz de farklı bir ortez kullanıyoruz sizinki gibi değil ama tabiki saatli ama ben çok dikkat ediyorum korkumdan şu an 6 saat serbest zamanımız var sıkı sıkı takip ederim saati doldumu hemen giydiririm. komşumuz öyle 3 saati geçirince korkuyorum inşaalh yavrusunun tedavisi boşa gitmez

sizlerin bebeklerinize de çok geçmiş olsun hepimiz zorlu bir yoldayız Allah yardımcımız olsun

sağol canım cevabın için benim bebeğimde doğuştan içe dönük ayak sağ ayağı biz de farklı bir ortez kullanıyoruz sizinki gibi değil ama tabiki saatli ama ben çok dikkat ediyorum korkumdan şu an 6 saat serbest zamanımız var sıkı sıkı takip ederim saati doldumu hemen giydiririm. komşumuz öyle 3 saati geçirince korkuyorum inşaalh yavrusunun tedavisi boşa gitmez

sizlerin bebeklerinize de çok geçmiş olsun hepimiz zorlu bir yoldayız Allah yardımcımız olsun
siz hangi dr gidiyorsunuz ?

bizim tedavimiz istanbulda sürüyor canım baltalimanı kemik hastanesinde prof dr ayşegül bursalı tedavi ediyor çok memnunum doktorumuzdan, kalça çıkılığına falan da bakıyor

bizim tedavimiz istanbulda sürüyor canım baltalimanı kemik hastanesinde prof dr ayşegül bursalı tedavi ediyor çok memnunum doktorumuzdan, kalça çıkılığına falan da bakıyor

bende o doktora götürmeyi düşünüyorum canım nasıl açıklama yapıyormu ben açıklama yapan bir doktor arıyorum

bu doktorun başı çok kalabalık oluyor malesef öyle ayrıntılı açıklama yapacak hali kalmıyor desem yeridir ssk karşıladığı için çok hastası var öğle yemeğine dahi gitmiyor orda hasta bakıyor
özel gidersen tabiki çok ilgilenir 200 tl imiş özeli ben gitmedim ama fiyatını sormuştum

hastanede de elinden geleni yapıyor bence

kızlar az once sdü tıp fakultesinden geldim onceki rontgeni gosterdim buna bakıp mı kalca cıkıgı dediler dedi evet dedim hayret bişi yaa dedi basını salladı nasıl yani yok mu hocam dedim bide bebeği muayene edeyim dedi baktı cocukta kalca cıkıgı olsa bu hareketleri yapamaz dedi isterseniz bide burda cektirin rontgen icimiz rahat etsin dedi cektirdik onlarıda gosterdik yok bu cocukta bisey ama isterseniz ogleden sonra hocam gelince birde ona gosterelim dedi ogleden sonra 1 bucuk gibi gidecez hocaya gostercez bide aklım o kadar karıstı ki o da doktor bu da doktor naparsın ne dersin

kızlar az once sdü tıp fakultesinden geldim onceki rontgeni gosterdim buna bakıp mı kalca cıkıgı dediler dedi evet dedim hayret bişi yaa dedi basını salladı nasıl yani yok mu hocam dedim bide bebeği muayene edeyim dedi baktı cocukta kalca cıkıgı olsa bu hareketleri yapamaz dedi isterseniz bide burda cektirin rontgen icimiz rahat etsin dedi cektirdik onlarıda gosterdik yok bu cocukta bisey ama isterseniz ogleden sonra hocam gelince birde ona gosterelim dedi ogleden sonra 1 bucuk gibi gidecez hocaya gostercez bide aklım o kadar karıstı ki o da doktor bu da doktor naparsın ne dersin

inşallah bir şey çıkmaz canım gelince yaz haberlerini

saol canım insallah
yazarım tabi mutlaka gelince...
hastanede beklerken o kadar dertler o kadar hastalıklar gordum ki Allahıma sukrettim...
Allahım dermansız dert vermesin...

saol canım insallah
yazarım tabi mutlaka gelince...
hastanede beklerken o kadar dertler o kadar hastalıklar gordum ki Allahıma sukrettim...
Allahım dermansız dert vermesin...

amin amin bende aynı şekilde eşimle bakakaldık nasıl zor o bebekleri öyle zor durumlarda görmek zaten hassasım bebişlere karşı öyle görünce çok kötü oldum bende
allahıma binlerce kez şükürler olsun allah dermansız dert vermesin

canım daha öncekini özelde çektirdiysen özeller paracı oluyo benmde çok ağzım yandı özelelren nevarsa devlet hastanelerinde var işallah bi sorun çıkmaz allahın izniyle içini rahat tut bak öğleden sonra bişey yokmuş diye yazcaksın buraya

Ay hadi şimdiden gözün aydın diyelim canım .ınşallah öğleden sonra görecek olan dr.da aynı şekilde cevap verir güzel haberlerle dönersin canım .
Rezzan canım yanlış anlamazsan çift bez zaman kaybı demişsin ama çift bez tedavisiyle de düzelen bebekler var Çiğdem in Dide NEstle nin Ege Çınar mesela çok ta karamsar olmamak lazım canım

Ay hadi şimdiden gözün aydın diyelim canım .İnşallah öğleden sonra görecek olan dr.da aynı şekilde cevap verir güzel haberlerle dönersin canım .
Rezzan canım yanlış anlamazsan çift bez zaman kaybı demişsin ama çift bez tedavisiyle de düzelen bebekler var Çiğdem in Dide NEstle nin Ege Çınar mesela çok ta karamsar olmamak lazım canım

neden yanlış anlayayım canım benim ama kalça çıkığının çeşitli dereceleri var mesela bizim 3. haftada başlandı ve erken sonuç aldık allaha şükür.ikinci dr çift bez zaman kaybı dedi yani çift bezin iyileştiremeyeceği bir çıkıkta olabilir.erken tedaviye başlamak varken neden bezle zaman kaybı olsun sonuçta tedavinin hiçbir yan etkisi olmaz ama zaman kaybının olur. herkes istediğini yapmakta tabiki özgür.

X