Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

slm arkadaşlar,
internet bağlantımda sorun vardı ve ancak bugün hallettirebildim. yoksa arayı bu kadar uzatmazdım.aklım hep burdaydı. insan alışınca internetsiz yaşam kabus gibi oluyor. bu arada doktorum histeroskopiden sonra beklememe gerek olmadığını söyledi. tabi bu beni çok mutlu etti. umarım önümüzdeki aylarda güzel haberleri paylaşırım.

slm arkadaşlar,
internet bağlantımda sorun vardı ve ancak bugün hallettirebildim. yoksa arayı bu kadar uzatmazdım.aklım hep burdaydı. insan alışınca internetsiz yaşam kabus gibi oluyor. bu arada doktorum histeroskopiden sonra beklememe gerek olmadığını söyledi. tabi bu beni çok mutlu etti. umarım önümüzdeki aylarda güzel haberleri paylaşırım.

ayşe merhaba, doktordan aldığın güzel habere çok sevindim... artık gözlerimiz senden gelecek o harika haberi okumayı bekliyor olacak ona göre, fazla bekletme bizi :)

beliz eşinin askerden dönmüş olması ne güzel... darısı bana.. bende bir an önce buraya eşimin askerden döndüğü haberini yazmak istiyorum...Allah mutluluğunuzu arttırsın... bi güzel haberde senden bekliyoruz ona göre :) :KK66:

sevgili şen.geçmiş olsun.bebişin ve senin iyi olmana sevindim canım.bitkisel çayları pek öneremwm ama vicks denedin mi canım.ne yaparsan yap allerjenle karşılaşınca yapacak bir şey yok ama.öpüyorum.

merhaba arevcim, vicks denemedim, pastil olanından mı, krem şeklinde olanından mı söz ediyorsun? hangisini nasıl kullanmalıyım, denemeye değer...sağol canım. öpüyorum.

belizcim, iyi dileklerin için teşekkürler canım...eşinin sağ salim gelmesine çok sevindim, allah ayırmasın bir daha inşallah...bugün 9+5 olduk teyzesi :nazar::nazar: (10. haftamız bitiyor cuma günü 11. haftaya giriyoruz inşallah)...randevumuz 7 haziranda, 12+1 olucaz randevu günü, ikili testimizde yapılacak o gün...şimdiden başladım ben paniklemeye, inşallah bir sorun yoktur, herşey yolundadır...şu 3 ayı atlatıp hareketlerini filan hissetsem daha rahatlıycam, şu anda hiçbir şey hissedemiyorum, göğüs hassasiyeti ve hafif sabah bulantıları dışında... eşime, doktoru ve ultrason cihazını kaçırıp eve getirsek diyorumyerimseniben bu arada göbüş iğnelerden delik deşik ve mosmor olunca dün polikliniğe gittik hep aynı bölgeden yapıldığı için olabilir dedi, arada koldan ve bacaktan yapılsın dediler, dün kola başladık...benden haberler böyle canım...sizlerinde güzel haberlerini sabırsızlıkla bekliyoruma.s.

ayşecim, nerelerdesin, nasıl merak ettim, ne senaryolar yazdım bir bilsen...neyse çok şükür iyisin ve aramızdasın...canım, haberler süper, ne güzel beklemene gerek yok demiş doktor...nasıl sevindim anlatamam:sm_cool: hadi bakalım şimdi tembellik yapma, önemli günleri kaçırma, mayıs ayı öğretmenlerin gebeliği için süper bir ay, izin kullanma açısından...hoş, yaşadığımız kötü tecrübeler sonucu bizim izin zamanı ayarlama gibi bir lüksümüz yok ama olsun alursa fena olmaz, tabii sağlıklı, hayırlı, uzun ömürlü olamsı öncelikli dileğimiz...allah gönlüne göre versin canım...hadi çok bekletme bizleri...a.s.

beliz eşinin askerden dönmüş olması ne güzel... darısı bana.. bende bir an önce buraya eşimin askerden döndüğü haberini yazmak istiyorum...Allah mutluluğunuzu arttırsın... bi güzel haberde senden bekliyoruz ona göre :) :KK66:

Amin arkadaşım darısı inşallah senin başına, geldikten sonra hiç gitmemiş gibi oluyor diyorlar ya gerçekten öyle , bu arada senin son durumun nedir genetik sonucun çıktımı?

Şencim, Teşekkür ederim arkadaşım, Oh Oh maşallah hızla büyüyorsunuz , bu iş olucak inşallah Allahın izniyle... Benim eşimde hep eve bir ultrason cihazı alalım der durursırnaşık şey Benim vurulduğum zamanlarda da hep morarırdı bende 9 ayda bu vücut ne olacak diye düşünürdüm , ama kola yaparken göbeğin düzelir biraz herhalde sonra yine dönersininiz. Bende pazartesi dr gitmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı .

sevgili şen,krem formunu kulllan.boyun bölgene sür ve üzerini ince bir tülbent ile sae.ben yaralı olacagına inanıyorum.öpüyorum.

sevgili ayşe umarım her şey yolunda olur.bende cuma günü endometrium kalınlıgı için hekime gidecegim bakalım sonuç ne olacak.dualarım sizlerle.öpüyorum.

Amin arkadaşım darısı inşallah senin başına, geldikten sonra hiç gitmemiş gibi oluyor diyorlar ya gerçekten öyle , bu arada senin son durumun nedir genetik sonucun çıktımı?

merhaba beliz,
bana önümüzdeki aylar o kadar uzun geliyor ki, geldiğini hayal bile edmiyorum şimdilik :)
yarın sonuçları göstermeye gidiyorum sinan hocaya. genetik sonucu çıkmıştır sanırım. faktör v de çıkacaktı. çok merak ediyorum sonuçları.. ilgin için teşekkür ederim... yarın akşama haber veririm size :)

asker yolu bekleyen sevgili arkadaşlar.Allah sabır ve kolaylık versin.

tşk ederim arev. ilk bir ay kolay geçmişti ama yemin töreninde onu görüp geldikten sonra sanki günler uzamaya başladı :) seninde doktorla randevun iyi geçer umarım. güzel haberlerini bekliyorum.. sevgiyle...

Günaydın mserap;
Duaların için çok teşekkür ederim arkadaşım , amin inşallah, Benimkisi şöyle oldu, ikinci hamileliğimi öğrendiğimde araştırmalarım yapıldı ve sorunum bulundu ( Bağışıklık sistemi ) hemen ilaca başlandı ama bebek yaşamadı, sonra aynı testler ve yanında diğer bölümlerle alakalı oluşabilecek ( kendi sağlığım açısından ) rahatsızlıklar için o bölümlerde tekrarlanan araştırmalar yapıldı falan derken zaman geçti, bu arada da kadın doğumda ilaç denemeleri ( 4 ay aspirin olmadı 6 ay kortizon ) yapıldı . Yani her gittiğimde aynı testler tekrarlandı ve buda zaman aldı .
Sen üniverisite hastanesinemi gidiyorsun, eğer öyleyse gereken bütün araştırmalar yapılmıştır diye düşünüyorum. Eşinle birlikte genetik incelemeleriniz yapıldımı?
Kendine iyi bak arkadaşım ,sevgiler..
merhaba beliz mesajını yeni gördüm kusura bakma sıkıntılarım vardıda açmadım hiç kk nü kortizon haplarını ne için kullandın düşükler için değilmi bende merak ediyorum kortizon tedavisini bağışıklık sistemindeki problemler için uygulanıyor değilmi
evet üniversite hast gidiyorum ama hep bişeyler eksikmiş gibi geliyor mesele hiç histeroskopi yapılmadı bana 3 kürtaj yaşadım rahimde hasar problem varmı gerçi dr um ultrasonla görürürdük diyor problem olsa ama bana yeterli gelmiyor bu cevap eşime sperm testi yapılmadı hiç morfoloji bozukluğu açısından dr bunada gerek yok diyor bunları sen yaptırdınmı bana yapılan testler 6-7 tane onun haricinde yapılmadı off kafam karmakarışık her geçen gün daha çok sıkılıyorum daha çok kafama takılıyor allah yardımcımız olsun genetik inceleme eşimle bana yapılmadı sadece 2. bebekten parça alınarak yapıldı dr umda bu konuda bişey söylemedi sende kendine iyi bak bu arada gözün aydın eşin gelmiş sanırım rabbim gönlünüze göre versin hoşçakal

merhaba beliz mesajını yeni gördüm kusura bakma sıkıntılarım vardıda açmadım hiç kk nü kortizon haplarını ne için kullandın düşükler için değilmi bende merak ediyorum kortizon tedavisini bağışıklık sistemindeki problemler için uygulanıyor değilmi
evet üniversite hast gidiyorum ama hep bişeyler eksikmiş gibi geliyor mesele hiç histeroskopi yapılmadı bana 3 kürtaj yaşadım rahimde hasar problem varmı gerçi dr um ultrasonla görürürdük diyor problem olsa ama bana yeterli gelmiyor bu cevap eşime sperm testi yapılmadı hiç morfoloji bozukluğu açısından dr bunada gerek yok diyor bunları sen yaptırdınmı bana yapılan testler 6-7 tane onun haricinde yapılmadı off kafam karmakarışık her geçen gün daha çok sıkılıyorum daha çok kafama takılıyor allah yardımcımız olsun genetik inceleme eşimle bana yapılmadı sadece 2. bebekten parça alınarak yapıldı dr umda bu konuda bişey söylemedi sende kendine iyi bak bu arada gözün aydın eşin gelmiş sanırım rabbim gönlünüze göre versin hoşçakal

Merhaba serapcım; Evet kortizonu tamamen düşüklerim sebebi ile kullanıyorum, bağışıklık sistemini bastırmak için, bahsettiğin sana yapılmayan testlerin hiçbiri banada yapılmadı ama sorun olabileceğini düşünselerdi isterlerdi , bence bunları düşünüp kafanı iyice dağıtma arkadaşım ,moralini yüksek tutmaya çalış , bence şuan kendini iyi hissedebileceğin bir uğraşı bul kafanı dağıt ve sonra da kendini hazır hissettiğinde yeniden dene :emir_bebek:Tabi dr ne diyor şuan bilmiyorum ama ... Bende cumartesi gidicem dr bakalım offf tatlicadiarzu Evet eşim geldi allaha şükür,teşekkür ederim .Allahım hepimizin gönlüne göre versin inşallah. a.s.

merhaba beliz,
bana önümüzdeki aylar o kadar uzun geliyor ki, geldiğini hayal bile edmiyorum şimdilik :)
yarın sonuçları göstermeye gidiyorum sinan hocaya. genetik sonucu çıkmıştır sanırım. faktör v de çıkacaktı. çok merak ediyorum sonuçları.. ilgin için teşekkür ederim... yarın akşama haber veririm size :)

Merhaba Cananla; Gerçekten zaman çok uzun geliyor ama napalım bunada şükür en azından kısa dönem ,Allah sağlık versin, günler gelip geçiyor inan. Haberini bekliyoruz şimdiden kolay gelsin.

slm şen,
güzel haberlerini aldıkça seviniyorum hep. biliyorsun bizler için onuncu haftayı görmek bile büyük bir mutluluk. umarım hep böyle olur. dualarım seninle. günler geçtikçe eminim sende daha da rahatlayacaksındır. darısı bizlere diyorum artık.
meraklandırdım biliyorum sizleri fakat okulda internete girmek biraz zor bizim. evdekide bozulunca mahrum kaldım sizlerden. umarım tekrarlamaz

sevgili ayşe umarım her şey yolunda olur.bende cuma günü endometrium kalınlıgı için hekime gidecegim bakalım sonuç ne olacak.dualarım sizlerle.öpüyorum.

slm arev,
canım güzel dileklerin karşılıklı inan. bende kendimm için dua ederken hep sizlerede ediyorum. benim histeroskopiden sonra ilk defa bu ay normal oldu adetim. hatta eskisinden bile daha yoğun. içim rahatladı diyebilirim. özelllikle endometrium kalınlığımın çok düşük olduğunu söyleyince doktorum korkmuştum. zaten adetlerimmdennde belliydi bir sorun olduğu. sende bugün baktıracaksın galiba. sonuçla ilgili bilgilendirirsen sevinirim. umarım herşey yolundadır.

slm beliz79,
canım gözün aydın öncelikle. darısı asker yolu bekleyen diğer arkadaşlara. zannedersem birçoğumuz şuan denemelere devam ediyor yada yeni başlayacak. umarım kısa zamanda hepimiz hayırlısıyla güzel dileklerimize kavuşuruz.

slm mserap,
canım o hep birşeyler eksikmiş hissi bizi yiyip bitiriyor inan. ben kendimde de aynı hisleri sürekli yaşadığım için seni çok iyi anlıyorum. histeroskopi ile ilgili soruna ben cevap vermeye çalışayım. öncelikle kürtajlarından sonra kanama miktarının kesilmesi yada çok azalması gibi bir sıkıntın yoksa sorun yoktur diye düşünüyor doktorlar. tabi birde ultrasonla endometrium kalınlığına bakarakta kabaca bu konuda fikir sahibi olabiliyorlar. bu tarz sorunların yoksa bence dert etme bu konuyu derim. birde eşine ve sana genetik inceleme yapılması ile ilgilide bana yapılmıştı fakat genetikteki doktor aslında gerek olmadığını söylemişti. çünkü bebekten aldıkları parçada genetik bir sorun yoksa büyük ihtimalle sizde de yok demek oluyor. yani o öyle açıklamıştı. yani düşük metaryeli incelendiği için içini rahat tut. söylemesi kolay biliyorum fakat gerçekten rahat olmaya çalış. sonuçta stres daha çok etkiliyor bizleri.

X