Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

06EE, burada celen adlı bir arkadaşımız var okudun mu bilmiyorum, o da mthfr heterozigot ve bundan önceki 7 gebeliği malesef düşükle sonuçlanmış hep 7-8. haftalarda...ancak bu düşüklerden sonra tespit edilmiş mthfr sorunu olduğu, şimdi 8. gebeliği çok şükür iğne,aspirin ve folik asitle sağlıklı devam ediyor, 23-24 haftalık oldu şu anda...canım, umut olsun diye yazdım...başka bir sebep yoksa bundan sonraki gebeliğinde belki işe yarar uygun dozda iğne,aspirin...

arkadaslar adet donemındede coraspın kullanılıyormu hanı kanı svılastırdıgı ıcın daha cok kanamaya sebep olabılırmı acaba
bızım ılk deneme olmadı bıraz uzgunum bıraz da saskın normalde ılk denemede olurdu hayırlısı ınsallah:KK43:

sevgili şen 18. haftada bebeğini kaybedeb arkadaşının gebeliğinn sonlandırılmasının tek sebebi su kesesinin açılması mı yoksa bebekle ilgili bir sorun varmıydı çünkü bende paı1 homozigotum ve dedin gibi bebeğiminabi gelişmemişti sinan bey banada aynı şeyleri söyledi ve arkadaşın şu anda hangi dr a gidiyorr

ipekk, üzülme canım gelecek ay inşallh, herşyde vardır bir hayır...coraspin adet döneminde de kullanılıyor...

sevgili şen 18. haftada bebeğini kaybedeb arkadaşının gebeliğinn sonlandırılmasının tek sebebi su kesesinin açılması mı yoksa bebekle ilgili bir sorun varmıydı çünkü bende paı1 homozigotum ve dedin gibi bebeğiminabi gelişmemişti sinan bey banada aynı şeyleri söyledi ve arkadaşın şu anda hangi dr a gidiyorr

medussam, arkadaşımın sonraki gittiği hekim lütfü bey, ama o sebepten emin olana kadar her iki doktorada devam kararı aldı diye biliyorum, hangisine devam edeceği konusunda kararsızdı...yaa çok emin değilim bbekte bir sorun olup olmadığı konusunda ama suyunun geldiği ve bebeğin kalp atışlarının yavaşladığını bu sebeple sonlandırmak zorunda kaldıklarını söyledi, hatta bebişin kalp atışları doğduktan sonra durmuşsenağlama malesef öyle söylemişti:1no2:,
allah hiçbirimize yaşatmasın inşallah, sanada geçmiş olsun canım...

medussacım, sen şu an hamilesin bildiğim kadarıyla...bence bunları düşünme, hamişliğinin tadını çıkar...(nasıl yapıcaksın bilmiyorum ama bende aynı endişeleri yaşıyorum çünkü)...yinede günler geçtikçe biraz daha rahatlıyor insan, hayırlısıyla bu defa herşey güzel olacak inşallah, bol bol dua edelim canım ve tabii tedavimizi aksatmayalım...sen devam ediyomusun sinan beye, bence alanında oldukça bilgili bir hekim devam ediyorsan endişe etme, pozitif düşün, doktorlarımıza güvenmekten başka çaremiz yokk, gerisi allahın takdiri...
birde iğne dozu ne kullanıyodun sen? bahsettiğim arkadaşımın ilk gebeliğiydi, öyle iğne aspirin filan hiç bişi kullanmamıştı, bu olaydan sonra yapılan tahlillerde çıktı pai 1 sorunu olduğu...o nedenle endişe etme sen şu an aynı zamanda tedavi oluyosun, hiç bişi olmıycak inşallah...

şencim ben şu anda günde 1 kez clexane 02 kullanıyorum aspirin ve sizden farklı olarak paı 1 den dolayı haftada 1 kez b 12 alıyorum bu perşembe de randevum var iğne dozunu değiştireceğinide zannetmiyorum çünkü benim pıhtı oranım çok yüksek değildi moralim çok iyi aslında ama yinede bir endişe var düşük yaparmıyım endişesi değilde yine bir sorun olurmu endişesi benimki kötü düşünmüyorum hatta dün daha çok erken ama bebeğimize patik aldık şimdi ona baktıkça sağlıkla doğup giyeceğini hayal edip dahada iyi düşünüyoruz

medussam, bebeişn doğup sağlıkla giysin inşallah patiklerini...bizde ilk defa bu gebeliğimde oda planları yapıyor ufak tefek arkadaşlarımızın aldığı minik hediyeleri kabul ediyoruz, dün komşum pembiş bir bebek şapkası almış onu taktık vestiyerimize gelip geçerken seviyoruz, bundan önceki iki gebeliğimdede korkudan hiç bişi alamamıştık...umarım rabbim kucağımızı boş bırakmaz bu defa...veee isteyen herkese tattırsın bu duyguyu, çok heyecanlı bi bekleyiş, biran önce geçsin zaman istiyorum...iyi düşünelim iyi olsun inşallah...

kızlar benimde ilk gebeliğim 13 hafta 5 günlüktü ve önce suyum geldi hastaneye gittiğimizde bebeğim yaşıyordu ve müdahale etmedler kendi kendine düşmesini beklediler.2. düşükten sonra emen araştırmaya başladık sonuç kan pıhtılaşması heterezigot ama sizin bahsettiğiniz tahlilden yapıldımı bilmiyorum.bende 8 haftalık hamileyim celeaxane 0,4 elevit pronatal, b12 ve folbiol alıyorum bana tavsiyeniz olurmu arkadaşlarkafamçokkarıştı

sevgili şen iyi dileklerin için teşekkürler,sorularına cevap vereyim ; 2. düşükten sonra sinan beye gittim mthfr homozigot ve düz kas antikoru yani asma teşhisi konuldu.ben o kadar araştırma yaptımki okumadığım şey kalmadı desem internetten yeridir. dediğin gibi mthfr homozigotta aspirin folikasit ve iğne tedavisi var.bana doktorum rahimağzı yetmezliğini kafandan sil dedi.bende o yüzden mi dedim değil dedi.bir daha gebe kalıncabir ilaç ismi söyledi del?... başlayan ogün bebeğimin otopsisini aldığım için çok kötüydüm tam anlamadım ama inşaallah kontrolle gitmeyi düşünüyorum.sanırım antikorlarla ilgili eğer bu ilacı kullannan varsa bilgi verebilir mi?iğnemin dozu 0,3 lüktü.bebeğimin gelişimide iyiymiş dedi doktor sorun tamamen anladıkki plesanta da dedi tabi birde düz kas antikoru var. bana umut verdiğin için çok sağol bebeğini tez zamanda sağlıklı kucaklarsın inşaallah şen inan cesaretimi toplamam lazım bana destek oluğun için çok sağol

sevgili 06EE, canım bak aslında sebeplerin belliymiş ve tedavide belli olduğuna göre artık endişe etmene gerek yok...ayrıca, ben duymamıştım ama kesesi açılarak gebeliği sonlanan ve sebebi pıhtılaşma olan arkadaşlar varmış aramızda, demek ki illaki rahim yetmezliği olması gerekmiyo kese açılması için, pıhtılaşmada böyle bir şeye sebep olabiliyormuş bunu anlamış olduk...ve haklısın pıhtılaşma aslında öncelikle plesentada soruna yol açıyor ve bebek bu yüzden bir süre sonra gelişemiyor... sinan hocanın hastası olan birkaç arkadaş kortizon içeren bir hap kullanıyorlardı, bahsettiğin o mu bilmiyorum, ayşe arkadaşımıza da vermişti kortizon ama o kullanıp kullanmamakta kararsızdı, bu ara gelmiyor foruma okursa cevaplar belki...
umarım tez vakitte aklındaki tüm soru işaretlerinin cevabını bulur ve için ferahlar inşallah ve sağlıkla kavuşursun dileğine...sevgiyle...

şencim çok sağol bana moral oldu yazdıkların eğer bu ilaç kortizon ilacıysa acaba zarar verebilir mi?bildiğim kadarıyla çok kilo yapabilir.başka yan etkileri ne var kullananlar bana bilgi verebilirse sevinirim sitede yeni olduğum için bilmiyorum.doktor niçin vermiş birde oda önemli tabi acıklarsanız memnnun olurum kullanan arkadaşlar...

Mrb arkadaşlar nasilsiniz,
tahlil sonuçlarim evde yanim alinca yazarim sonuçlari tam olarak bilmiyorum, arkadaşim şen önceki yazilarda senin doktor lütfi önderoğlu (hacettepe hastanesi) gideceğini yazmişsin bende onun ismini duymuştum nasil sence iyi bir doktor mu bende düşünüyordum ama biraz uzak olduğu için sonra vazgeçtim

Insallah Allah gönlüne göre verir celencigim, simdi kac aylik hamilesin?
Peki sen düsüklerden sonra hemen tekrar hamile kalabildinmi.
Allahtan ben hemen Hamile kalabiliyom yani 3 - 4 ayda kalabiliyom cok sükür , ama iste dedigim gibi malesef sadece bende 8. haftaya kadar gelebildim yani dört düsükte sadece 3 .kalbi 1 hafta calisti digerlerinde sadece kese görünüyordu bebekten eser yoktu. Ben baya bir yikildim daha yeni yeni kendimi toparliyom. Birde türkiyedeki doktor bana o ignelerden bahsedince ümitlendim, cünkü burdaki doktorlar bana artik biz birsey yapamayiz demislerdi. Birde yasim 30 olunca ben baya bir karamsar düsünmeye baslamistim ama inan bu siteye tesadüfle girince yanliz olamadigimi anladim ve önce Allahin izniyle sonrada igneler sayesinde hamileligini devam ettirenleri görünce sevindim. Sanada cok tesekkür ederim celencigim. :

tatlım allahın izniyle 25,haftamız yarın bitecek.dediğin gibiönce allah sonra bu iğneler.ve allah bin kere razı olsun bu sorunumu bulan n doktorumdan.
canım bnm ilginçtir ütün hamileliklerim ocak veya subat ayında olustu en gec mart ayının basında son buldu.allahıma binkere şükürler olsun bu sefer oldu:)
şencim dediğin gibi yolda mola verdik.doktourm 2 saatte bir 15 dklık molalar öerdi..ama senn yazını görseydim emin ol onu uyglardım.ben ömrü hayatımda aykalrımın bukadar ş
iştiğini hatırlamıyorum.aman yarabbi ne şişmek.buarada bebeğim analasılan araba manyağı olucak..arabaya binmemizden inmemize kadar tepindi.molalarda durdu.tekrar bindiğimizde tekrar basladı.ne güldük babasıyla.allahtan kız.erkek olsaydı kesin kamyoncu falan olucaktı demek:)))

celen, canım neredesin istanbulda mı?? yolculuğunun iyi geçmesine sevindim, ayaklarının şişmesi normaldir canım hamişssin sen ne de olsa...bu arada çok güldüm kamyoncu kızına...bende bebeklerin gebelikte o arabanın ritminden çok hoşlandıklarını okumuştum bir dergide...doğruymuş demek...öpüyorum...

X