Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

Çok güzel yazmışsın Selvi. Hayat böyle. Aklımıza gelmeyen olaylar başımıza geliyor. Bundan daha büyük acı olmaz diyoruz ve yenisini yaşıyoruz. Nasıl dayanıyoruz sabrediyoruz bilmiyorum. Sonra rabbim bir umutla ayağa kaldırıyor tekrar. Ne acılar yaşadık burda çocuk derdiyle. Babasını eşini kaybedenler oldu, çocuğunu torununu göremeyenler. O yüzden hep şükrediyorum bende daha kötüsü olmasın diye. Nasip bundada bir hayır var en azından şefaatçilerimiz var diyorum. Çok büyük beklentilerim kalmadı benimde sadece huzur ve sağlık. Çok şükür kucağına aldın oğlunu mis gibi kokla doya doya öp. Bu arada senin çıkış yaptığın gün bende ordaydım seni görürmüyüm acaba dedim ama öğlen çıkmışsın. Nasip olmadı.

demek o gün ordaydın . keşke karşılaşabilseydik ne güzel olurdu.

Bende geçtiğimiz haftaya kadar hamileydim ancak 11. hafta rutin kontrole gittiğimde bebeğin kalp atışlarının 8. haftalıkken durduğunu öğrendim ve kürtajla aldılar. Ancak başından beri mide bulantısı, baş ağrısı ve halsizlik durumum devam ettiğinden başka bir belirti de olmadığı için hiç bir şey anlamadım. Anlaşılabilir miydi onu da bilmiyorum? İlk bebek, ilk düşük ve ilk kürtajı beraber yaşadım. İlk düşük olduğu için doktor herhangi bir test yaptırmamızın gerekmediğini söyledi. Ancak interten arıştırınca kan pıhtılaşması ihtimalini duyunca eğer böyle bir durum tespit edildiğinde en azından iğne ve ilaçlarla kontrol edebilme olasılığı varsa ve ben bunu inşallah Allah bir daha gebelik nasip ederse önleyebilme şansım varken önlemezsem diye çok üzülüyorum. Bu yüzden sizlere danışmak istedim, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu ihtimal için yapılan testler nelerdir? İstanbul da nelerde yaptırabilirim? Maliyeti nekadardır? gibi kafamda sorular var bileniniz bu konuda bilgi verirse çok mutlu olucam.

Rabbim hepimize sağlıklı bir hamilelik dönemi ve sağlıklı kucağımza alıcağımız evlatlar nasip etsin.

Not: ayrıca kürtajdan bir hafta geçmesine rağmen hala kanamam devam ediyor ve dün doktor yaptığı kontrolden sonra metiler denilen bir hap verdi ve 10 gün kullnanmamaı söyledi. sizce bu durum normal mi?

Şimdideden cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Bende geçtiğimiz haftaya kadar hamileydim ancak 11. hafta rutin kontrole gittiğimde bebeğin kalp atışlarının 8. haftalıkken durduğunu öğrendim ve kürtajla aldılar. Ancak başından beri mide bulantısı, baş ağrısı ve halsizlik durumum devam ettiğinden başka bir belirti de olmadığı için hiç bir şey anlamadım. Anlaşılabilir miydi onu da bilmiyorum? İlk bebek, ilk düşük ve ilk kürtajı beraber yaşadım. İlk düşük olduğu için doktor herhangi bir test yaptırmamızın gerekmediğini söyledi. Ancak interten arıştırınca kan pıhtılaşması ihtimalini duyunca eğer böyle bir durum tespit edildiğinde en azından iğne ve ilaçlarla kontrol edebilme olasılığı varsa ve ben bunu inşallah Allah bir daha gebelik nasip ederse önleyebilme şansım varken önlemezsem diye çok üzülüyorum. Bu yüzden sizlere danışmak istedim, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu ihtimal için yapılan testler nelerdir? İstanbul da nelerde yaptırabilirim? Maliyeti nekadardır? gibi kafamda sorular var bileniniz bu konuda bilgi verirse çok mutlu olucam.

Rabbim hepimize sağlıklı bir hamilelik dönemi ve sağlıklı kucağımza alıcağımız evlatlar nasip etsin.

Not: ayrıca kürtajdan bir hafta geçmesine rağmen hala kanamam devam ediyor ve dün doktor yaptığı kontrolden sonra metiler denilen bir hap verdi ve 10 gün kullnanmamaı söyledi. sizce bu durum normal mi?

Aramıza hoşgeldin öncelikle.ben 2 kürtajdan sonra çok şükür Rabbime oğlumu kucağıma aldım sağlıkla darısı senin ve isteyen herkesin başına olsun.amin. Ben izmirdeyim ve ilk kürtajdan sonra Atatürk araştırma diğer adıyla Yeşilyurt devlet hastanesinde ücretsiz yaptırdım.9tüp kan aldılar genetik test adıyla yaptırdık. 2.de de ege ünv.de yine ücretsiz yapıldı.bence vakit kaybetmeden sen de yaptır. Burada herkes bildiğinde her soruna cevap verir buradan da ayrılma biz birbirimize destek ve dualarla aldık bebeklerimizi kucağımıza çok şükür. Eminim istanbullu arkadaşlar daha iyi yardım edecektir sana.kanamaya gelince ilkinde değilde ikinci kürtajda ben de de olmuştu sanırsam 1. Hafta kadar.

pıhtılaşma yüzünden 1 kürtaj,3 düşük son olarak 35 haftalık bebeğimi kalp durması nedeniyle kaybettim. tedavi olup bebek sahibi olanlr tedavi süreçlerinizi yazarsanız sevinirim

cnm volkan baltacı müthiş bu konuda ama bazen başka şehirlerede gidebiliyormuş ben duymuştum bi yerde internet siteside ücretsiz danışma hattı diye bi numara yazmışlar arayıp sorsan belki istanbulla irtibatta olduğu bi yer vardır çünkü hem sperm dna hasar testi falanda yapıyorlar bunlar heryerde yapılan testler değil cnm inşallah artık bizde anne oluruz

cnm ya sperm dna hasar testini bende araştırmalarım sonucu duydum.bizim kromozon analizimiz normal.oyüzden pgt tüpbebek düşünmeden bu testi yaptırabilmek isterim.heryerde yapılmıyo demek.tüpbebek merkezlerinde yapan biyer vardır mukakkak.araştırırım.
gerekirse ankaradaki volkan baltacının yerini ararım.

geçmiş olsun cnm.Allah bidaha yaşatmasın.ilk kürtajda devlet yardım etmiyo biliyorum.2.kürtajdan sonra kanuni süleymana gittim.biz 3kürtajdan sonra bakıyoruz deyip gönderdiler.infertilite bölümü vardı ama doktorlar öyle boş boş oturup muhabbet ediyolardı. kapısında bekleyen hasta yoktu.sonra çapaya gittim.Allahtan onlar bütün tahlillerimi yaptılar.sende çapaya gidebilirsin.inşallah yardımcı olurlar.bu arada kanamayı kafana takma 10günden sonra azalmaya başlar.benim 10günden fazla bile sürmüştü.bu kötü günler geççek Allahın izniyle.sorununuda öğrenirsen çok daha iyi olcak.

Son düzenleme:
pıhtılaşma yüzünden 1 kürtaj,3 düşük son olarak 35 haftalık bebeğimi kalp durması nedeniyle kaybettim. tedavi olup bebek sahibi olanlr tedavi süreçlerinizi yazarsanız sevinirim

canım bilmiyorum soruna derdine çare olabilir miyim dayımın gelininde kan pıhtılaşması varmış.her gün iğne oluyrdu kolundan insülin iğnesine benzer enjekteydi Kastamonu da bir doktorun tedavisinde tespit edilmişti öncesinde dört veya beş düşük yaptı tam hatırlamıyorum inşallah tedavin yapılır rabbim evlat tadını tattırır.

canım bilmiyorum soruna derdine çare olabilir miyim dayımın gelininde kan pıhtılaşması varmış.her gün iğne oluyrdu kolundan insülin iğnesine benzer enjekteydi Kastamonu da bir doktorun tedavisinde tespit edilmişti öncesinde dört veya beş düşük yaptı tam hatırlamıyorum inşallah tedavin yapılır rabbim evlat tadını tattırır.

tşk ederim canım amin. önlem amaçlı kullanılan aspirin ve iğneye rağmen kaybettim dozun yetersiz geldiğini söyledier

böyle birşeye bakıldığını ilk defa duydum.hamile değilim ama gittiğim doktorun bu testi yaptığnı hiç sanmıyorum.hiç bahsetmedi çünkü.o testin adı mutadyonmu doktoruma sorcam çünkü.o yüzden sordum.

35 haftalık bebeğimi aptt değerlerine hiç bakılmadığı için kaybettim.3 ay oldu

35 haftalık bebeğimi aptt değerlerine hiç bakılmadığı için kaybettim.3 ay oldu

cok gecmiş olsun canım...Allah birdaha yaşatmasın bebeğine kavuştursun inşallah...
tam olarak rahatsızlık neydi? mutasyon mu?
ben de agustos ayında 6.haftamda kürtaj oldum.cok cok üzüldüm...4 yasında bir oglum var ama eger doz yetersizligi nedeniyle hamilelik sonlanabiliyorsa ikinci cocuk hayallerimden vazgecicem :KK43: bu yüzden gen testlerinin sonuclarını merak ettim.
Faktör V Leiden, 1298,Pai mutasyonları olup bebek sahibi olan varsa ve deneyimlerini paylaşırsa bize cok cesaret verecek....

cok gecmiş olsun canım...Allah birdaha yaşatmasın bebeğine kavuştursun inşallah...
ben de agustos ayında 6.haftamda kürtaj oldum.cok cok üzüldüm...4 yasında bir oglum var ama eger doz yetersizligi nedeniyle hamilelik sonlanabiliyorsa ikinci cocuk hayallerimden vazgecicem :KK43: bu yüzden gen testlerinin sonuclarını merak ettim.
Faktör V Leiden, 1298,Pai mutasyonları olup bebek sahibi olan varsa ve deneyimlerini paylaşırsa bize cok cesaret verecek....
canım burada bebeğine kavuşan çok var. özellikle elif arkadaşımız var ki onun bir çok geninde problem olduğu gibi bir de tansiyon problemi vardı ve şu an maşallah çok tatlı bir kızı var. ben kendim sana umut vermek isterdim benim de genlerim seninle aynı ama şu an tedavi aşamasındayım inş. bizler de kavuşacağız sabretmekten ve gerekli tedaviyi yapmaktan başka birşey yok malesef.

dualama sırası aycanda ama sanırım o yapamaz. daha sonra aslıda. aslıcım yapamayacak olursan önceden haber verirsen bu hafta ben yapacağım. öpüyorum hepinizi kızlar.

cnm benim mutasyonlarım şunlar.
Factor v g1691a(leiden),factor xıı v34l heterozigot, mthfr c677t homozigot, paı-1 4g/5g, protein s düşük, fv leiden heterozigot,lupus antikoagülan(la1) düşük

ben 12 eylül 2011de 27 haftalık bebeğimi kaybettim preeklampsiden.ve tansiyon hastası oldum.sonra yapılan testler sonucu bu faktörlerden dolayı kan pıhtılaşması çıktı.clexan 0,4 lük,corasprin ve alfamet tansiyon hapıyla 37 haftalıkken doğum yaptım sezeranla.bugün kızım 6 ayını bitirp 7.ayından gün almaya başladı.senayın söylediği elif benim.

tşk ederim canım amin. mthfr1298 ve 677 heterezigot çıktı.benim problemim kan pıhtılaşmasını bebeğimin ölümünden sonra araştırılması ,bu sonuçlar araştırılmadan önlem amaçlı aspirin ve düşük doz iğne kullanılarak 35 .haftaya geldi.tekrarlayan düşüklerim vardı.iyi bir doktor bul istiyorsan önce kendine.paragöz doktor kurbanıyım ben pıhtılaşma testlerim yapıldı sanıyodum meğersem hepsi yapılmamış.Allah yardımcınız olsun

sizinde ALLAH GÖNLÜNÜZE GÖRE VERSİN sizin sorun neydi

canım ALLAH a şükür bi sorunum yok benim 5 yaşında bir kızım var ikinciyi düşünüyom şubat ayında korunmadım ama olmadı değişik şok sancılı bi adet geçirdim belirtilere falan bakıyom kan pıhtılaşması diye görünce yardımım dokunur belki diye yazdım hepimiz kadınız rabbim tez zamanda tedavini görürsün bu arada nerede yaşıyorsun

cnm ya sperm dna hasar testini bende araştırmalarım sonucu duydum.bizim kromozon analizimiz normal.oyüzden pgt tüpbebek düşünmeden bu testi yaptırabilmek isterim.heryerde yapılmıyo demek.tüpbebek merkezlerinde yapan biyer vardır mukakkak.araştırırım.
gerekirse ankaradaki volkan baltacının yerini ararım.

cnm doktor kaan aydos sperm dna hasar testini yapan iyi bir doktormuş google a yazınca hakkında çokça yazı görürsün zaten ama oda volkan hoca gibi ankarada hatta bunu bende yaptırmak istedim ama ankaraya nasıl gidicem yapan biryer bulamadım yaşadığım şehirde

tşk ederim canım amin. mthfr1298 ve 677 heterezigot çıktı.benim problemim kan pıhtılaşmasını bebeğimin ölümünden sonra araştırılması ,bu sonuçlar araştırılmadan önlem amaçlı aspirin ve düşük doz iğne kullanılarak 35 .haftaya geldi.tekrarlayan düşüklerim vardı.iyi bir doktor bul istiyorsan önce kendine.paragöz doktor kurbanıyım ben pıhtılaşma testlerim yapıldı sanıyodum meğersem hepsi yapılmamış.Allah yardımcınız olsun

cnm benim de hiç aptt testime bakılmadı.sadece sezeryandan 9 gün önce bakıldı ameliyat için yapılan tahlilller içinde.özel olarak bakılmadı yani.kan dolaşımında mı bozukluk olmus bebeğininçallah sabır versin çok zor evlat acısı.benmde 27 haftalık kaybım var

X