Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

cnm çok geçmiş olsun daha önce cevap yazdımmı hatırlayamadım ama tekrar yazayım. bende bu 14 şubatta 10 haftalıkken bebeğimi kaybettim. kürtajla alındı ve genetiğe gönderildi cevap bekliyorum. ayrıca bu 5. gebelik kaybım.bana birçok genetik test yapıldı eşimle benim kromozomlarımıza bakıldı,pıhtılaşma testi yapıldı,tokzoplazma testi,troit,şeker testi yapıldı eşime sperm kalite testi banada yumurtalıklarımın kalitesine bakıldı.sonuç olarak pıhtılaşmam çıktı son gebeliğimde 0,6 clexan kullanmama rağmen bebeğimi kaybettim şimdi dr. rahim filmi istedi ayrıca amh testi istedi bence sen de tüp bu testleri yaptır ve iyi bir doktora git. ben bundan sonra pgt ile tüp bebek deniycem şansımı birde öğle deniycem.prf. dr. semra kahramana gidicem çok iyi bir doktormuş. inşallah hepimizin en kısa zamanda sağlıklı bebekleri olur.............

kızlar selam. ben dün aslıya yazmıştım cevap gelmemiş. o olmazsa ben yaparım dedim ama bugün hastalandım. benim yerime yapabilecek biri var mı bu hafta için. ben ancak haftaya yapabilirim. tabi perşembeye kadar biterse. kızlar hadi bi el atalım bu hafta için. akşam 6 da yapıcam toplamayı. bu hafta dualama yapabilecek biri varsa haberleşelim.

Kızlar duamızdan 50 tane okuyabildim Allah kabul etsin inşallah. Şimdi annem teyzem yasin okuduk, sizlere de dua ettirdim öpüyorum hepinizi..

Emelcim allah yardimcin olsun.herkesin yeri ayri bende ama oglun kardes istedigi icin kendime cok benzetiyorum seni ve o yuzden senin yerin cok ayri bende.dualarimdasin
allah yardimcin olsun.
Hatirliyorum canim seninle gecen mayista korunmayi birakcaz diyorduk.cok bekledin sen de.zaten tup bebek karari verilince hep bir ay oncesi bir mucize oluyo:) kimden duysam tup veya asilama oncesi hamile kaliyo:) esini dinle istersen.insallah bu kez olur.senin gercek adin ne canim.dualarimda seni de aniyim.

sağol canım teşekkür ederim adım ceren Allah razı olsun...

kızlar duamızdan toplam bu hafta 553 okuduk allah kabul etsin. tabloyu yapıştıramıyorum çünkü internetimde problem var. arkadaşın bilgisayarından giriyorum. dualama için de talip çıkmadı. olmadı bu hafta yapmayız haftaya yaparız artık elden bişey gelmez. eğer talip olan olursa yarında yapılabilir.

kızlar duamızdan toplam bu hafta 553 okuduk allah kabul etsin. tabloyu yapıştıramıyorum çünkü internetimde problem var. arkadaşın bilgisayarından giriyorum. dualama için de talip çıkmadı. olmadı bu hafta yapmayız haftaya yaparız artık elden bişey gelmez. eğer talip olan olursa yarında yapılabilir.

dua için kızlar benide aranıza alırmısınız

dua için kızlar benide aranıza alırmısınız
tabiki cnm. yarın başka bir duaya başlarız her perşembe bir arkadaşımız dualamasını yapıyor. perşembe akşam 6'ya kadar herkes ne kadar dua okuduğunu söylüyor ben de topluyorum. katılmak istersen isim isim dua ettiğimiz için gerçek ismini yazarsın cnm.

kızlar hasta olucam sandım ama yanlış alarm ben yapabildiğim kadar bu hafta yapıyorum dualamamızı allah kabul etsin. sanırım benim kırmızılar bu ay da sıkıntılı 2 gündür beni kandırıyor.

Canim bugun kv mevlut okuttu kizim icin. Bugun bizim duamiz yapimamiycak galiba ama ben icimden sizler icin dua ettim.ceren esmiras olarak sana da dua ettim.allah kabul etsin.
duamizda azalma var.doguranlar dualama yapamiyo malum vakit bulamiyo.insallah yeni arkadaslar da duamiza katilir da artis olur. Listemizde bir guncelleme yapabilirsen iyi olur aslinda.doguranlari sona, hamilelik isteyenleri en basa alsan.sinra da hamisler olsa iyi olur diye dusunuyirum yeni arkadaslar bizi tanimiyorlar.bize tekrar bebek diye dua etmeseler iyi olur:)akil veriyirmus gibi oldum ama yanlis anlama lutfen cnm.
Hatta cok uzun sure girmeyenleri ki bir kisi var sanirim sil bence.benim fikrim tabi.durumunu bile bilmedigimiz kisi var listede.

Son düzenleme:
merhaba pıhtıdaşlarım. kan pıhtılaşması ile ilgili her tür sohbetimizi, bizleri ayakta tuttuğuna inandığımız dualarımızı artık burdan yapabiliriz.:13::nazar::KK19:

Ağzımdan çıkan sözcükler ve kalbimdeki düşünceler senin tarafından kabul edilsin tanrım,

Tanrı'm, dilimi kötülüklerden ve dudaklarımı aldatıcı konuşmalardan koru,

Lütfen tanrım, "kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybeden) annelerin dualarını kabul et,
bizlerin günahlarını arındır büyük tanrım,

amen,

anna Adonay oşia na;
anna Adonay atsliha na;

amen,

kızlar ben bu ay tedaviye başladım doktorum duruma göre aşılama veya yumurta takibi yapacak bu ayda olmazsa rahim filmi istiyorum dedi ben 3
kere çektirdim zaten ama her kürtajda yapışıklık olabilirmiş dualarınıza benide katın ben bu hafta hasta olduğum için okuyamadım hakkınızı hela edin

Allahım yolunu açık etsin.en yakın zamanda güzel haberlerini alırız inşallah.

cnm sanırım dna hasarı olunca ilaç falan veriyorlar.ben istanbulda değilim istanbulda vardır muhakkak araştır bence.bende sorun olmamasına rağmen pgt istiyorum çünkü korkuyorum ama eşimde bidaha deneyelim diyor ben mayısta belki bir kez daha denerim allah korusun yine olumsuz olursa tüp bebek yaptırıcam sanırım

cnm hiç pgtli tüpbebek öneren doktor olmadımı.benim şimdiye kadar diyen olmamıştı.senin hamileliklerin kaç haftalığa kadar sürüyo cnm.eşinde sıkıntı yok sanırsam.benimkinin var.sperm sayısı ve morfolojisi düşük.3.kürtajdan sonra tüpbebek merkezine gitmiştim halbuki.eşinin sperm sayısının düşük olduğuna bakma sen hamile kalabiliyosun demişti.bir doktor diğer doktoru tutmuyo.insanında aklı karışıyo doğal olarak.

Elif hanım çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Çapaya gidip şansımı denemek istiyorum ancak Çapada İnfertilite bölümü var mı yoksa kadın doğuma mı gitmem gerekiyor. Nereye başvurursam testleri yaptırabilirim? Tekrar çok teşekkür ederim, Rabbim isteyen herkese sağlıkla bebeğini kavuşturmayı nasip etsin.

cnm çapada infertelite bölümü var.internetten çok zor randevu alınıyor.o yüzden ben gece 12 olur olmaz aramaya başlıyodum.aldın aldın alamadın yarım saat içinde randevu doluyodu.ben çok gittim çapaya.dünya kadar test yaptılar.eşimde androloji bölümüne gitti.test konusunda çok iyilerde.sonuca gelince hep oyaladılar.şunu yaptırın gelin bunu yaptırın gelin deyip aylarım gitti.bende bıraktım gitmeyi.şimdide tüpbebek için rapor almak için gitcem.rapor almakda zaman alıyomuş duyduğuma göre.

cnm çok geçmiş olsun daha önce cevap yazdımmı hatırlayamadım ama tekrar yazayım. bende bu 14 şubatta 10 haftalıkken bebeğimi kaybettim. kürtajla alındı ve genetiğe gönderildi cevap bekliyorum. ayrıca bu 5. gebelik kaybım.bana birçok genetik test yapıldı eşimle benim kromozomlarımıza bakıldı,pıhtılaşma testi yapıldı,tokzoplazma testi,troit,şeker testi yapıldı eşime sperm kalite testi banada yumurtalıklarımın kalitesine bakıldı.sonuç olarak pıhtılaşmam çıktı son gebeliğimde 0,6 clexan kullanmama rağmen bebeğimi kaybettim şimdi dr. rahim filmi istedi ayrıca amh testi istedi bence sen de tüp bu testleri yaptır ve iyi bir doktora git. ben bundan sonra pgt ile tüp bebek deniycem şansımı birde öğle deniycem.prf. dr. semra kahramana gidicem çok iyi bir doktormuş. inşallah hepimizin en kısa zamanda sağlıklı bebekleri olur.............

cnm seninde gebeliklerin 12 haftalığı hiç geçmedi mi?kanpıhtılaşması dışında bir problemin çıktımı?eşinde sorun var mı?sayısı yada morfolojisinde.sperm kalite tasti ve yumurta kalite testi nasıl yapılıyo.kan testi gibi bişeymi?herşeyine bakılmış senin.çok soru sordum kusura bakma.cevaplarsan sevinirim.

Hepiniz hosgeldiniz.kotu bir deneyim sonucu buraya katiliyorsunuz ama adettendir hosgeldin demek.burada guzel paylasimlar oluyor ve guzel arkadasliklar doguyor.sorulariniza cevap veren pek kisi olmama sebebi herkesin dogum yapip buraya istese de girememesidir.bu size umut olsun.ben de 50 gun once dogum yaptim. Tek tek alinti yapamiyorum bir goz atabildim sadece yazilanlara.hizlica birseyler yaziyim size.venim mutasyonum 677 ve 1298 heterozigot.gebelik oncesi ogneye basladim.ayda bir aptt bakildi.gebelik oncesi ve gebelik baslarinda protein diyeti yaptim.aspirin kullanmadim.cok sukur kizim kollarimda.umudunuzu yitirmeyin.yedi yasinda bir kizim daha var.onda boyle probl yasamadim.ikinci cocuk isteyen arkadaslar siz de pes etmeyin.cocuklarinizi kardessiz koymayin.burayi takip edin.birbirimize cok umut olduk.moral verdik.dualar ettik ve etmeye de devam ediyiryz.sizler de muradiniza erersiniz allahin izniyle.

Allah bebeğinize ve size uzun ömürler versin.bende sizinle aynı mutasyonu taşıyorum.mthfr 1298 ve677 hetereziğot coraspirin ve hibor 3500 rağmen bebeğimi 35.haftada kaybettim.3 ay oldu ama hiç aptt ye bakılmadı. şimdi yeni bir perinatoloğa gidiyorum coraspirin ve folidoce başlattı gebe kalınca gel dedi.siz kaçlık iğne kullandınız.bahsettiniz protein diyeti listesinide yazarmısınız.bana hiç böyle bişey yapın demediler

bu mutasyonlar ı taşıyıp hamile kalan veya hamilelelik bekleyen arkadaşlar tedavi süreçlerinizi paylaşırsanız sevinirim.bu mutasyonlar yüzünden 1 kürtaj 3 düşük 1 de 35 haftalık ölü doğum yaptım.
yeniden gebe kalmak istiyorum . yaşayanlar neler yaptınız nasıl tedavi oldunuz paylaşırsanız sevinirim bir bebeğimi daha kaybetmek istemiyorum

Allah sana ve bebeğine uzun ömürler versin canım inşallah bizde bebeğimizi bi gün kucağımıza alırız. iğne için doz kontrolü yapıldımı canım hep 06 lık mı kullandın iğneyi

Güzel duan için teşekkür ederim Rabbim sana da nasib etsin inşaallah amin.Aptt ya da herhangi bir doz kontrolü yapılmadı bana son gittiğim ve bebeğimi kucağıma almama vesile olan doktorum yakup bey ki Allah razı olsun Prof. Ve periatologdu. Gerek yok bunlara dedi 0.4 iğne içinde çok etkili değil dedi ve direk 0.6 ile başlattı.ayrıca 9.haftaya kadar da aspirin kullandım. Metionin diyeti de yaptım ben doktorum gerek yok dedi ama ben haftada bir et bir balık bir bakliyat diğer günler de sebze yedim.kahve çikolata yeşillik özellikle maydonoz fındık fıstık falan hiç yemedim.günde sadece 2adet ceviz yemeğe çalışıyordum.market ürünü neredeyse hiç yemedim katkı maddelerinden dolayı ve emzirdiğim için hala daha yemiyorum.Bir sordun bin yazdım :) ama bi tanesi bile bebeğinizi size kavuşturursa Rabbimin izniyle çok seviniriz bizler.

X