Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar merhaba bende eski kullanıcıyım ama aranıza yeni katıldım . Bende puan diyetine başlıyorum yarın sabah . Puanlar bende var listesi. Sizler neyi tartıyorsunuz. Listede adetleri belli sebzelerin felan

Kahvaltı yeşil içecek ve zeytin.
az mercimek çorbası omlet
Yeşil içecekte birer tutam maydanoz dereotu nane ve semizotu bir salatalık var. Sebzelerin karb. çok malesef. Uygulamanın hesaplamasına göre bu kahvaltının puanı 18

Öğlende 1 kase çekirdek
Akşamda yoğurtlu kabak
Bugün 50 puanı geçmedim bence...
Gece çereze dalmazsak.

Bugün hep dışardaydım. Çoğunlukla arabada. fazla hareket edemedim. Yediklerimden içinde kb olanları da şöyle sıralayayım puana göre ve büyükten küçüğe doğru.
Dilim Yaş pastanın yarısı.
1,5 adet paçanga.
yoğurtlu kabak.
yeşil içecek.
Çiğ badem ve kaju.

Günaydın.
Bugüne de erken başladım.6.30 gibi uyandım biraz hareket ettim. Dünün acısını çıkarmam lazım.
Kahvaltım klasik şekilde: zeytin peynir nane 2 kaşık biber kavurması .
birazdan pilates yaparım. Sonra pazara ...evi süpür...hastane...vb. çok iş var ya.

Tek avantajım evde ekmek olmaması. Unlu mamul hiç yemiyorum desem yeridir. Pazardan aldığım şekerpare kayısıları lüplettim. kiraz vişne de arada kaynadı. Akşama balık var...

Dün akşam geç yiyince bugün düzensiz oldu. Sabah yeşil smoothie ve zeytin çay.
öğlen cacık ve biraz çerez.
akşam ise kefirli az meyveli çiyalı smoothie. Puanı hesaplayamam. çünkü karmakarışık.
Yarın oğlumun doğum günü. hazırlıklara başladığım için tüm gün ayaktaydım. Yarında böyle geçer ama sonra tam uyarım kurallara...

Tekrar merhaba
Sabah kahvaltım az oldu. yarım yumurta bol dereotu maydonoz salatalık 8 puan.
4 zeytin 1 puan.
Toplam Kahvaltı 9 puan.

Evet... hala burdayım. Haftasonu şımarıklığı ile dünden beri şaraplar biralar havada uçuşmuş olsa da vazgeçmiş değiliz... Yarın inş.iyi başlangıçlara...

Bugün henüz bitmedi ama raporu çıkaralım.
Sabah 1 saat yürüyüş.
Kahvaltı saat 10; 1 yumurta dereotu 4 adet zeytin az salatA 5 PUAN
Saat 15 de; mevsim salata ve soslu tavuk sote 10 PUAN

40 dakika yoga
Akşam yine yürüyüş ve kararlılıkla yatana kadar sadece su ve çay...

Bugün mayo denedim. 40 beden rahat oluyor da 3 kg falan versem belkide 38 olacak. pilates ve yogaya devam öyleyse.

Dün akşam yürüyüş yapamadım. Ama sabah telafi ettim onbin adımdan fazlası cepte.
Kahvaltım; bir tutam dereotu kavurmalı bir yumurta ve 2 kaşık salata 1 kaşıkta zeytinyağ içtim. PUAN 5
Arada 2 fincan filtre kahve ve yeşilçay+ biberiye
İkinci öğün ; saat 5 ten önce galiba çiyalı kefir yapacağım. Tokum çünkü. PUAN 13
İnşallah bugünü 18 puanla kapatırım. Akşam zaten sy ve çay...

Biraz ketojenike de benzetiyorum. Malum çok moda diyet. Yapabilirsem bu ay baklagil ve tahılsız beslenmek istiyorum. Şu ana kadar iyiyim ama daha yolun başındayım...

3.gün, iyi gidiyor... Dün fazla yorulmuşum. Bugünde pazara gidiş temizlik vb. Belki akşamüstü yürürüm. havada sıcak.

Kahvaltım 8.30 ; bir yumurta bir salatalık 1 kaşık biberli lor PUAN 5
arA beyaz şarap peynir bir avuç kabak çekirdeği PUAN 10
Akşam 17.30 da ; levrek fırın ve semizotu salatası PUAN 10

Sabah kahvaltıda kızarmış bir dilim ekmek yedim. Bu nedenle şu saatte yeniden acıktım. Kiraz ve çerez yiyorum. 8+12 = 20 PUAn.
Kahvaltım; yeşil içecek, soğanlı yumurta, zeytin ; sebze çok olduğu için 15 PUAn.
Şimdiden 35.
Bugün açız yani. Canımda hiç protein istemiyor. çok sıcakkkk... Çiyalı cacık ve az bamya ile günü kapatırım herhalde. Birazda çekirdek...

Kilom 56.5
Bence çok iyi. Demek ki neymiş. ilk sırada çok hareket ve bol su. Sonrada karbonhidratı özellikle de unu kesmek.
Sabah yeşil içecek ile spirulina ve c vitamini içtim. 5 PUAN
Ben kelp yosunu almak istemiştim. İyot için ama bu desteğin içinde o kadar az var ki bir işe yaramaz. İyot damlası alacam galiba. Nodüller küçülmüyor bir türlü çözüm arıyorum.

Dün ciğer ve pilav yedim fazla oldu. O yüzden kahvaltı pek yiyemedim. 1 yumurta ve köz patlıcan salatası ile zeytin
PUAN 15

X