Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

Herkese merhaba,
Yaklaşık birbuçuk ay önce ketojenik diyete başladım. Başladıpımın beşinci günü 3 kilo vermiştim. Amcak sonrasında ketojenik beslenmeye devam etmeme rağmen(hala devam ediyırum) bir kilo dahi veremedim. Aç geziyorum ancak bir ayı aşkın süredir bir kilo dahi veremiyorum. Keto diyeti aslunda yukarıda sözü edilen diyete benziyor. Karbonhidratı bırakın 50 puanı belki 20 puan bile almıyorum. Şeker sıfır protin ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar tğketiyorum. Keto diyeti ne gerektiriyorsa onu yapıyorum anlayacağınız fakat fena takıldım. Gr veremşyorum desem yeri..
Bu kısır döngüyü nasıl kırıcam bilmiyorum ve çok üzülüyorum. Aslında yalnızca 4 kilo vermek istiyorum. Şuan 66.5 kiloyum. 62.5 olayım bana yetecek. Varsa önerileriniz paylaşırsanız sevinirim arkadaslar..

Ketoda yağları çok tüketince kalori fazla gelmiştir. Ya da az gelmiştir.Onun makrolarını mutlaka tutturmak gerekiyor kanımca. Ben yapamıyorum. Bu diyet daha iyi. Kilo vermek için günlük almanız gereken kaloriyi hesaplatıp kalori sayarak bu diyet yapılırsa olur sanırım. Bir de çok hareketli olmak lazım bence...

Dünde kahvaltıdan itibaren aç gibiydim. Epey lavaş yedim iki dilim baklava. Yani cuma cumartesi öyle geçti.
Bugün sabah protein ve salata yedim. 5 zeytin.
Bu hafta cumartesine kadar dukan atak devresi gibi besleneceğim. Protein yeşil otlar salatalık ve az kefir.
Muhtemelen hafta sonu da meyve ve simit için mola.

Kahvaltı saat 10; iki beyaz bir tam yumurta ile çiyalı omlet iki kaşık salata iki kaşık biber kavurması peynir zeytin PUAN 10
İkinci saat 15; Köfte ve salata PUAN 10
Bir çay bardağı ayran ve iki parmak kadar kızarmış ekmek.
Günü böylece yaklaşık 30 puan ile kapattım. İNŞ....

Ekmek aşkım depreşti resmen. Dün 6 da çiğ badem ve kaju. gece 10 yoğurt ve az ekmek malesef... İştahım çok açık.
Sabah kahvaltı 10 da : iki dilim çavdar kaynamış yumurta peynir biber kavurma . uygulamada 35 PUAN hesaplıyor.
Şu an yine açım. kahve içiyorum.

Saat 15: Çiyalı yeşil kefir ile çiğ badem ve kaju PUAN 13
Akşam kemik suyu. O kb.
Gün toplamı 48 P.

Günaydın
Bu diyetteymiş gibi yapmayı bıraksam mı ben. Hiç uymuyorum ki. hergün kaçamak...Dünde ekmeği abarttım.Akşamda göle gittik iki bira yine içtim. Tuzlu leblebi de yedim. Mutsuzum..

Uygulama hangisi acaba bende bakmak istiyorum bu diyet bana çok mantıklı geldi misal döner de puan yok yani ben hem öğlen hem akşam yerim birer porsiyon üstelik demir eksikliği vs var doktor her öğünde kırmızı et tavsiye etti

Uygulama hangisi acaba bende bakmak istiyorum bu diyet bana çok mantıklı geldi misal döner de puan yok yani ben hem öğlen hem akşam yerim birer porsiyon üstelik demir eksikliği vs var doktor her öğünde kırmızı et tavsiye etti

Ben diyetkolikten bakıyordum sende ordan bakabilirsin besin değerleri kısmında

Ben diyetkolikten bakıyordum sende ordan bakabilirsin besin değerleri kısmında
Teşekkür ederim, bakacağım mutlaka.. siz ne zamandır uyguluyorsunuz diyeti. Zorlandınız mı ve kaç kilo verdiniz.. benim boyum uzun olduğu için kilom sırıtmıyor ama göbeğim korkunç gözüküyor:KK43:

Bugün başladım valla gayet tok gidiyorum ara öğün kavramı ortadan kalktı çünkü öğle yemeğini bile aç halde yemedim ben, gayet toktum. Sabah salamlı (50 gr) tereyağlı 2 tane yumurta, bir küp süzme peynir ve 3 zeytin bir minik salatalık ile yaptım öğle 1 de zor yedim yemeği ama başka vaktim olmazdı.. öğle ise bir kase yeşillik salata ile 200 gr civarı piliç parmak köfte yedim Şuan acayip tokum

Selam :)
Sabah salamlı 2 yumurta 1 yk kş tahin 5 zeytin peynir küçük domates küçük salatalık şekersiz çay ile kahvaltı yaptım toplam puan 13.25 oldu.

Öğle yemeği, ızgara tavuk fileto 3 tane üçgen peynir yarım dilim ekmek şekersiz kola toplam puan 15,85

Akşama 15 puan ayırdım dereotu yoğurt karışımı yemeyi düşünüyorum bakalım eve gidince :)

Sabah dayanamadım tartıldım.. salı günü tartım 88.4 ü gösterirken bugün ben şok... 84.9
Hem de regl olmam çok yakın belki bir iki güne olacağım.. ona rağmen ne tatlı krizi ne ödem şişkinlik vs hepsini geçtim. 2.5 kilo vermek şapşahane etki yaptı bende :) bu diyeti bırakacağımı asla düşünmüyorum böyle devam hedefe kadar :)

Heeeyy kimse vazgeçmedi değil mi? 😊 Yoksa kilolar gitmez inatçıdır. Devam, devam 😉 kb sınırlandıkça su ve hareketle yağlar gidiyor. Byee byeee yağlar🙋

Hayır vazgeçmedik :) ben ayrı başlık altında günlük not alıyorum:) çok da güzel gidiyor gerçekten

Uzun zaman önce yaptığım ve gerçekten zayıflatan bir diyet yöntemi tekrar denemek istiyorum ama sanki kafamda bi dalgınlık yapıyor dikkat eksikliği oluyor bu diyette aynı şeyleri yaşayan var mı acaba

Uzun zaman önce yaptığım ve gerçekten zayıflatan bir diyet yöntemi tekrar denemek istiyorum ama sanki kafamda bi dalgınlık yapıyor dikkat eksikliği oluyor bu diyette aynı şeyleri yaşayan var mı acaba
1 aydır yapıyorum bende öyle bi şey yapmadı.. değerlerinize bastırdınız mı

Bu diyeti nasıl yapacağız??? Bende sizr katılmak istiyorum . yardımcı olur musunuz
Günlük olarak beslenme şeklimi yazdığım bi topiğim var, gelmek isterseniz beklerim.. kb diyeti ile hedefe adım adım başlıklı

X