Kayinpeder ve kaynanayla karakolluk olduk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizinkilerin iyi olmadığını eşiniz biliyormuş
Kendi çocuklarına bile bakmamışlar sonuçta anlattığınıza göre
Ben sizin gibi temizliğe de gitmem, her eksiğine de koşmam, evlerini de beklemem
Üstelik sizin gibi karı koca ikişer dairemiz de yok
Ona rağmen mesafeli bi ilişkimiz var
O yüzden sonradan kötü olsalar hayatım çok az etkilenir 🤷‍♀️
Ama ben de merhamet var iste. Ben esimin ailesiyle küs olmasini istemiyorum. Bu da benim hayatimi.etkiliyor. Sadece evimin paramin olmasi degil mesele. Maneviyat denen bir sey var

Esimin elinden is gelmiyor derken evi yalniz basi topladum ve yeni evde de yerlestirdim. Esim esyalari kolilemeyi bile beceremez. Burada ne asabinizi bozdu anlayamadim. Hemen de asabimiz bozulmasin sakin olun.

Eylul ayinda da tanismadik. Eylul ayinda evlendik.

Size gore dert kalmamis olabilir. Bana gore bir ailenin karakolluk olmasi anne baba ile ogulun su an.gorusmuyor olmasi buyuk bir dert.
Sizin kendi ailenizle 9 yıl görüşmemis olmanız normal ise eşinizin sorun yaşamasi neden anormal?

Eşinizi çok sevdiğiniz için ona üzülüp kendinize üzülmüyor musunuz?

Hahhahaah ay iyi misiniz ya. Babacım evi tadilat yaptır oturcaz demişsiniz yüzsüz yüzsüz bi de. Mal mülk edinip evlatlarına bırakmak isteyene ders olsa keşke bu konular kimseye bi toplu iğne vermemek lazım. Kazık kadar insansınız birikiminiz var milletten dilenci gibi ev istiyorsunuz tadilat istiyorsunuz pes kere pes. Şikayet olayını da siz başlamışsınız siz ettiniz diye ettiler muhtemelen. Kendinizi düşürdüğünüz duruma bakın sanki muhtaçsınız onlara kendi yağınızda kavrulsaydınız.

O yüzden kim çeyrek takmış, kimin sigortası ödenmiş, kime kaç düğün yapılmış hepsi aklınızda
Hep maneviyattanmış demek ki
Kusura bakmayın ben bilemedim
Gidip maneviyatımı güçlendireyim 😶
Benim de maneviyatım çok zayıfmış, şu an anladım. Gideyim evleri üstüme geçireyim de maneviyatımı güçlendireyim 😂

ben 2 hata gördüm sizde
1 çok samimş olup temizliğe gitmeler falan , iki gelinle küsse dahada uzak dururudum
2 hata tadilat işini konuşmak sizlik durum değil. eşiniz konuşacak. adam malını istediğine verir istediğine vermez. size yedirmiyorsada tepkinizi uzaklaşarak koymalısınız.

tavsiyem uzak durmak olurdu, yaşlanıncada diğer eltilerin ilgilensin
Katılıyorum.

Konu sahibi her şeyde kendinizi ortaya atmışsınız. Temizliğe gitmeler, hediyeler almalar falan abartı.

Ev konusunda da eşiniz babasıyla konuşmalıydı. Ev istemek, tadilat hakkında falan konuşmak size düşmezdi. Bir de eşinizle görümce konuşurken telefonu alıp sizin konuşmanız da çok yanlış. Her şeyin içindesiniz.

Tabi ki vermicektik. Diger kardeslerden birine Istanbulda arsa hediye edildi. Digerine de ev almasi icin nakit gonderildi. Obur abiye yillar once arsa verildi dugunler yapidi ve emekli olmasi icin sigortasi odeniyor. Ha simdi de baba para koklatmiyor kimseye o ayri. Dedigim gibi biz cebimize hibe istemedik
Adamin kendi ebine tadilat istedik. Yani bizi kovsa ev yine onun.parasini evini bi yere goturmuyoruz
Nasıl bu kadar ayrıntı biliyorsunuz. Herhalde günlük konuşma konularızdan biri bu?

Evet sizde hata var. Adamın kendi evi, doğru söylemiş işinize gelirse. Evlat ayırıyorsa da bunun hesabını sormak size düşmez, rahatsızsa evladı kendisi konuşur. Koskoca ev veriliyor, tadilatını da siz yapın demeniz ayrı garip. Evde yaşayacak olan sizdiniz, beğenmediğiniz yerleri düzeltmek, eksiği halletmek içinde yaşana düşer. Habire yaptıklarınızdan bahsetmişsiniz ama siz bu durumda ev gelecek diye yardım etmişsiniz. Beklentisiz yardım etmemişsiniz. Bu da ders olsun size eş ailesiyle yüz göz olmaya gerek yok, belli bir saygı çerçevesinde belli bir düzeyde samimiyet yeterli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X