Kayınvalidem anneme gözün aydın demedi

Aranız hazır açılmışken barışmasaydınız keşke ne kadar uzak o kadar iyi
Ya o kadar detay var ki benim unuttuğum kapattığım yaşadığım her şeye sorun olmasın diye sustuğum şimdi böyle bir kıza neymiş annesi aramamış da bizde aramayız yapıyorlar kızıyla bir olmuş Allah aşkına ben hiç bir şeyi hatırlamıyorum sorun etmiyorum torun sevin diye geliyorum gidiyorum niye beni tahrik ediyorsun durup dururken

Asıl inanılmaz olan sizin kayinvalidenizin annenizi aramamasina sasirmaniz.
Anneniz zamaninda onun kizi icin aramamış öyle ya da böyle kayınvalidenin arammawi neden sorun?
Anneniz mi lafını yapıyor?
Tahrik ediyor kayınvalide beni demişsiniz ne alaka?
Kendinize sorun aramayın durduk yere.

Ya o kadar detay var ki benim unuttuğum kapattığım yaşadığım her şeye sorun olmasın diye sustuğum şimdi böyle bir kıza neymiş annesi aramamış da bizde aramayız yapıyorlar kızıyla bir olmuş Allah aşkına ben hiç bir şeyi hatırlamıyorum sorun etmiyorum torun sevin diye geliyorum gidiyorum niye beni tahrik ediyorsun durup dururken
O konuda tahrik edecek bir şey yok zaten ne bu cemaat gibi her şeyde birbirinizi sırayla aramayın sizde bir maraz bulun iletişimi kesin bence

Anneniz zamaninda aramasi gerekirdi. Aramadiysa simdi kimsenin sikayet etme hakki yok. Insanlar sayilmadiklari yerleri unutmuyor. Ha belki de hic aklina gelmedi ve kötü niyet de yok. 🤷🏻‍♀️ hani hakli olsaniz kayinvalidenizi burda gömerdik emin olun
Zamanında ben küstüm ve annemlerdeydim ve ailesi evlerine aldığı eşyaların taksitlerini bize yıkmıştı konu buydu ben sürekli ağlıyordum annem ne yapacaktı arayıp gözünüz aydın mı dicekti ne alaka derlerdi

Ya çok da lazım değil ama özellikle yapmaları dikkatimi çekti o bizi aramamıştı demesi. Durduk yere gerek var mıydı dikkat çekmeye
Valla eş ailesini kafaya takmaya gerek yok, git gel arada mesafe olsun, çok samimi olmaya gerek yok. Kendini beğendirmeye çalışma, sadece eşinin hatrı için görüş. Ben öyle yapıyorum artık. Zaten kimse kıymet bilmiyor uğraşmaya gerek yok. Aramış aramamış takma.

İşte öyle olmasın güzellikle geçinelim istedim ama ben bunu unutamam sen her şeyi unut biz asla unutmayız modu ben aptal mıyım
Aslında eşinizin bence ağırlığı yok eşinizin ağırlığı olsa kimse sizi üzmeye kalkamaz o bambaşka bir konu benim için ama bakın kimse kendini kandırmasın siz onlar için elsiniz onlarda sizin için el oğluyla evlenince aile olmak diye bir şey yok siz oğluyla ailesiniz
Bilmem kaç yaşındandan sonra üç beş yetişkin hele ki yaş farkı varsa birbirine kolay kolay uyum sağlayamaz saygınızı koruyun ama böyle görev gibi her hafta görüşme sürekli iç içe olma her zaman sıkıntı çıkarır size ve siz eşinize her anlattığınızda eşiniz sorun sizde diye düşünür

Kimse sizi tahrik etmiyor siz olay çıkartmaya bahane arıyorsunuz. Bu kadar haklılığınızdan eminsiniz madem neden konu açtığınızı anlamadım. Herkes sizi haksız bulmuş oturup düşüneceğinize hala haklılığınızı ispatlamaya çalışıyorsunuz. Aranmayan aranmaz. Bu kin gütmek falan değil. Çok mu önemli Allah aşkına kaynananın annenizi araması? Aileniz gelip size şikayet mi etti? Olan olmuş biten bitmiş. Politik olmayı öğrenmezseniz çok sıkıntı yaşarsınız.

Yok onlarda görüşmez normalde ama yine de hiç sorun yaşamadığı birisi bir telefon açabilirdi. O sıralar ben daha 4 5 aylık evliydim ağlayıp duruyordum ve eşimin ailesi yüzünden di konu annem arayamazdı istese bile abes olurdu
Bence biraz taraflı bakıyorsunuz ,niye abes olsun ki araması kv gelin arasında deyip anneniz arayabilirdi. Kv belliki alınmış o da aramamış bence doğru olan bu. Bir de her şeye baştan başladık diyorsunuz yaa benden size naçizane tavsiye ;eş ailesi ile asla baştan başlanmaz :) en ufak sorunda geçmiş açılır karşılıklı :)

Merhaba, yaklaşık 2 senedir evliyim. eş ailesiyle bir çok detay var ancak özetle son zamanlarda aramız gayet iyi gidiyoruz geliyoruz sorun yok yani. Benim ailemlede hiç sorun yaşamadılar ailem hiç pürüz çıkarmayıp karışmayan tipler. Eşimin ablası 1.5 sene önce doğum yaptı. Ben o sıralar eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyordum küstüm bu sebeple annem onları aramamıştı sadece ben arayıp 5 dk geçmiş olsun vs demiştim ablasına sadece. Şimdi benim ablam doğum yaptı, ve annesi arayıp gözünüz aydın demedi.

Benim sorun etme sebebim bir sürü gerginlik küslük yaşandı ama her şeyi kapattım unuttuk küslük gerginlik bitti kaldı ki annemlerle hiç sorunları olmadı benim hatrıma 5 dk annemi arayıp geçmiş olsun diyebilirdi. Eşime bunu söylediğimde onlar aramamış dedi. Bana inanılmaz garip geldi o zamanlar yeni evli sayılırdık ve gergin bi zamandı şimdi hiç bir sorun Yokken bunu düşünmelerine inanılmaz taktım eşimle de sorın yaşamak istemiyorum ama bu duruma bozulduğumu bir şekilde belli etmek istiyorum. Sizce haksız mıyım çok canım sıkılıyor.
Vay be bir de haklı görüyorsunuz kendinizi ve sizi arayacaklar….

Eş ailesine küsmüşsünüz ( kim haklı kim haksız o konular muamma) görümceniz doğurmuş 5 dakika aramışsınız. Anneniz aramamış.

Şimdi vay edendim ben kv’m ile barıştım herşey bitti.
Ablam doğurdu. Kv’m aramadı. Neden aramıyor, arasın. Bana garip geliyor.

Hayır efendim garip felan değil, sizin anneniz nasıl aramamış ise kv niz de aramaz.

Ve çok iyi yapmış. Eşinize bu konulara yansıtmanızda çok yanlış.

Bende görüşmüyorum. İki hamileliğimi de kimseye söylemedim-k. Bende doğurduklarında aramadım, beni arasınlar diye de beklemedim , aramadılaar. Tabi ki ben nasıl aramadım ise o tarafda aramayacak.
Ve doğurduğum gün ögrendiler.
Nasil ben haklı isem kendi olayımda onlarda haklılar kendilerine göre…

Kusura bakmayın ama bi olayda haklı olsak dahi nasıl bir tutum sergiliyor isek aynı tutumu karşı tarafta yapar. Bu demek değil ki ben haklıyım ne yapsam mübah o taraf yapamaz.
Hayır onlarda yapar.

Siz kv niz ve koca tarafınızla fazla iglilenmeyin mutsuz olursunuz.

Kimse sizi tahrik etmiyor siz olay çıkartmaya bahane arıyorsunuz. Bu kadar haklılığınızdan eminsiniz madem neden konu açtığınızı anlamadım. Herkes sizi haksız bulmuş oturup düşüneceğinize hala haklılığınızı ispatlamaya çalışıyorsunuz. Aranmayan aranmaz. Bu kin gütmek falan değil. Çok mu önemli Allah aşkına kaynananın annenizi araması? Aileniz gelip size şikayet mi etti? Olan olmuş biten bitmiş. Politik olmayı öğrenmezseniz çok sıkıntı yaşarsınız.
İspatlamak değil fikirlerimi yazıyorum tabiki düşünüyorum bence sorun şurda ben fazla iyi niyetliyim kendim içimde hiç bir şeyi tutmadığım unuttuğum için onların bunu içlerinde tutması beni şaşırtan bu arada annemler bir şey demiyo haklılar biz de aramadık diyo

Vay be bir de haklı görüyorsunuz kendinizi ve sizi arayacaklar….

Eş ailesine küsmüşsünüz ( kim haklı kim haksız o konular muamma) görümceniz doğurmuş 5 dakika aramışsınız. Anneniz aramamış.

Şimdi vay edendim ben kv’m ile barıştım herşey bitti.
Ablam doğurdu. Kv’m aramadı. Neden aramıyor, arasın. Bana garip geliyor.

Hayır efendim garip felan değil, sizin anneniz nasıl aramamış ise kv niz de aramaz.

Ve çok iyi yapmış. Eşinize bu konulara yansıtmanızda çok yanlış.

Bende görüşmüyorum. İki hamileliğimi de kimseye söylemedim-k. Bende doğurduklarında aramadım, beni arasınlar diye de beklemedim , aramadılaar. Tabi ki ben nasıl aramadım ise o tarafda aramayacak.
Ve doğurduğum gün ögrendiler.
Nasil ben haklı isem kendi olayımda onlarda haklılar.

Kusura bakmayın ama bi olayda haklı olsak dahi nasıl bir tutum sergiliyor isek aynı tutumu karşı tarafta yapar. Bu demek değil ki ben haklıyım ne yapsam mübah o taraf yapamaz.
Hayır onlarda yapar.

Siz kv niz ve koca tarafınızla fazla iglilenmeyin mutsuz olursunuz.
Nasıl ilgilenmiycem balkona çıkıyorum onları görüyorum 3 güne bir kızıyla birlikte onlarda zaman geçiriyorum çocuğuma annesi bakacakmış ben işe dönünce her şeyi bekliyorlar benden ama benimle uğraşıyorlar ne kadar zoruna gitse de ben onun geliniyim annemin hiç bir kaybı olmaz aramazsa aramasın zaten onlar umursamadı ama ben taktım

Her yoruma cevap olarak ben annemdeydim, küslük vardı annem arasa abes olurdu diye yazıp durmuşsunuz.

Annenizde yıllarca kalmadınız neticede, kocanızla barışıp evinize döndüğünüzde arasaydı anneniz de madem.

Bebişe bir hayırlı olsun demenin de zaman aşımı yok herhalde .
Bak bu doğru üzerinden zaman geçince yapabilirdi şimdi mantıklı geldi

X