Kayınvalidem anneme gözün aydın demedi

Merhaba, yaklaşık 2 senedir evliyim. eş ailesiyle bir çok detay var ancak özetle son zamanlarda aramız gayet iyi gidiyoruz geliyoruz sorun yok yani. Benim ailemlede hiç sorun yaşamadılar ailem hiç pürüz çıkarmayıp karışmayan tipler. Eşimin ablası 1.5 sene önce doğum yaptı. Ben o sıralar eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyordum küstüm bu sebeple annem onları aramamıştı sadece ben arayıp 5 dk geçmiş olsun vs demiştim ablasına sadece. Şimdi benim ablam doğum yaptı, ve annesi arayıp gözünüz aydın demedi.

Benim sorun etme sebebim bir sürü gerginlik küslük yaşandı ama her şeyi kapattım unuttuk küslük gerginlik bitti kaldı ki annemlerle hiç sorunları olmadı benim hatrıma 5 dk annemi arayıp geçmiş olsun diyebilirdi. Eşime bunu söylediğimde onlar aramamış dedi. Bana inanılmaz garip geldi o zamanlar yeni evli sayılırdık ve gergin bi zamandı şimdi hiç bir sorun Yokken bunu düşünmelerine inanılmaz taktım eşimle de sorın yaşamak istemiyorum ama bu duruma bozulduğumu bir şekilde belli etmek istiyorum. Sizce haksız mıyım çok canım sıkılıyor
Haksızsınız.. Kv annenizi arayıp göz aydın etse ne etmese ne? Niye bu kadar önemli? Hayatta başka derdiniz yok galiba..

Merhaba, yaklaşık 2 senedir evliyim. eş ailesiyle bir çok detay var ancak özetle son zamanlarda aramız gayet iyi gidiyoruz geliyoruz sorun yok yani. Benim ailemlede hiç sorun yaşamadılar ailem hiç pürüz çıkarmayıp karışmayan tipler. Eşimin ablası 1.5 sene önce doğum yaptı. Ben o sıralar eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyordum küstüm bu sebeple annem onları aramamıştı sadece ben arayıp 5 dk geçmiş olsun vs demiştim ablasına sadece. Şimdi benim ablam doğum yaptı, ve annesi arayıp gözünüz aydın demedi.

Benim sorun etme sebebim bir sürü gerginlik küslük yaşandı ama her şeyi kapattım unuttuk küslük gerginlik bitti kaldı ki annemlerle hiç sorunları olmadı benim hatrıma 5 dk annemi arayıp geçmiş olsun diyebilirdi. Eşime bunu söylediğimde onlar aramamış dedi. Bana inanılmaz garip geldi o zamanlar yeni evli sayılırdık ve gergin bi zamandı şimdi hiç bir sorun Yokken bunu düşünmelerine inanılmaz taktım eşimle de sorın yaşamak istemiyorum ama bu duruma bozulduğumu bir şekilde belli etmek istiyorum. Sizce haksız mıyım çok canım sıkılıyor
Haksızsınız. Sizin taraf kendini ağırdan satsın, sıra onlara gelince peşinizden koşulsun istiyorsunuz.

Ay demezlerse demesinler. Herkes kendine yakisani yapar

Çünkü diğer bi evladıyla yaşayan ben varım. Ben onlara hiç bir sorunu hatırlatmıyorum gidiyorum güzellikle onları evime davet ediyorum hiç demiyorum bana da bu yapılmıştı
Benim aileme kin güden bana gütmüş sayılır demek ki bende unutmamalıymışım

Her duyguyu böyle uçlarda mı yaşarsın aileme kin güden bana gütmüştür falan? Bunlar seni fazlasıyla yorar. Bir kere kötü olunmuş ilişkideki iyiliğe de fazla güvenmemek lazım. İniş çıkış eksik olmaz o ilişkiden. Her zaman kötüyken ben şöyle yapmıştım iyiyken onlar şunu yapmamıştı hesabı yaparsan kafan cadı kazanına döner. Sen kocanla iyi olmaya, yapabiliyorsan kocanın ailesiyle de kötü olmamaya bak. Gerisi nafile sıkıntı

Eşinle iyiysen yeter her aile çocuğunu düşünmüyor maalesef boşanmalar hep eş ailesi yüzünden herkes ettiğini yaşasın.
Aman boşver…
Ben çok taktım ilk zamanlar sonra dedim ne gerek var…

Hele bu son bir bomba var evlere şenlik sekiz numara da şenlik var hesabı😂😂😂
Gülüp geçiyorum.

Bir çocuğa çirkin diyecek kadar kötü kalpli ya da en güzel gününü zehir edecek kadar içi çürümüş, ortalığı karıştıran insanlardan uzaklaştım ben.

Sen bu şekilde yapamazsın ama çok az şey paylaş, yanlarında fazla konuşma, fikir beyan etme.
Ve yapmadıklarınızı beklemeyin.

Evli olsam kaynanam takacağım son insan olur heralde sizi anneniz çok etkiliyor anladığım kadarıyla siz çok fazla anne ağzına bakıyorsunuz belli. Kaynanan gözün aydın diye aramadiysa aramadı. İyi düzgün saygılı falan davranmak zorunda değilsin bence takma sallama selam nasılsınız iyiyim bende bir iki saat gecirdigin vakittede sohbete bile katılmam uffff hiç çekemem kaynanayi falan sizde bir alemsiniz. Konu kapanmamış ayrıca sadece şimdilik kenara katılmış en ufak bir sözünde senin önüne katılacak ona gire davran

Kaynana çünkü yılan olmak zorunda 😂 teşekkür ederim yorum yazan herkese ben kafamda çözdüm sorunu
Kucağınızda çocuğunuz varken saçınızı yolan, döven koca yılan değil kaynana yılan. Daha 1 ay önce konu açtınız. Ne çabuk düzeldi her şey yoluna girdi? Dayak yediğim adamın annesi onu yapmış bunu yapmamış önemsemezdim heralde. Konuyu kapatmayıp uzatırsanız, kocanız durduk yere yapışır yine saçınıza başınıza. Kafanızda çözüp kapatmanız isabet olmuş.

Birisi bana söylesin, neden hep böyle oluyor aileden biri evlenince? Yani neden hep Sevgisizlik altında birsey arama,niyet okuma bu toplumda?

Vallahi buradaki şeyleri okudukça hayattan ve evlilikten soğuyorum.jnsanlar evlendigi insanin ailesine neden dusmanlik eder? Aileler niye kapisir birbiriyle? Hani sevmezsiniz ama nqsil bir düşmanlık, çocuğu olan aileden birini tebrik etmeyi önleyebilir? bana ne yaparsa yapsın abimin esini düşman bilmem ki..cunku o benim canımın eşi, ben sevmesem de abim seviyor.ne yaparsa yapsın ona saygımdan tek laf etmem. halam ve annem birbirini sevmez mesela ne sorunlar yaşanmış, ben ikisinden de soğudum. Ama hiçbir zaman bizim yanımızda kavga olmadı.dedem rahmetli oldu, halam annemi bir gun yalnız bırakmadı.oysaki ne sorunlar olmuştu .ama annem kendisine onca laf eden babaanneme kendi annesi gibi baktı.halama destek oldu. bazen bayramlarda annem halama laf sokar., ama halam cevap vermez. Babama sevgisinden ve saygısından cunku..cunku annemi " gelin " olarak değil aileden biri gibi görüyor. Yeri geliyor halamın birseye ihtiyacı oluyor annem koşuyor. Birbiriyle pek görüşmek istemeyen iki kadın aslında onlar. Ama asla birbirlerini dislamiuorlar.

Annemle babam boşanmaya kalktığında iki taraftan buyukannelerim ve dedelerim çok üzülmüş şunları baristiralim demişti.

Canınizdan birj evlendiğinde, onu neden aileden göremiyorsunuz? Bırakın ne derse desin ne yaparsa yapsın.abiniz onu seçmiş. Attık onun ailesi.
Yada eşinizin annesi babası.. Ne yaparsa yapsın .eşiniz hep sizin yanınızdaysa, sizin tarafinizdaysa bu kadar takmaya lüzum var mı

Bir yakını ölür, yada cocugu olur ve aranmaz? Hayret ediyorum

Kucağınızda çocuğunuz varken saçınızı yolan, döven koca yılan değil kaynana yılan. Daha 1 ay önce konu açtınız. Ne çabuk düzeldi her şey yoluna girdi? Dayak yediğim adamın annesi onu yapmış bunu yapmamış önemsemezdim heralde. Konuyu kapatmayıp uzatırsanız, kocanız durduk yere yapışır yine saçınıza başınıza. Kafanızda çözüp kapatmanız isabet olmuş.
Ooo ne büyük yetenek ne oldu önemli biri gibi hissettin mi egon falan mı tatmin oldu

Yok onlarda görüşmez normalde ama yine de hiç sorun yaşamadığı birisi bir telefon açabilirdi. O sıralar ben daha 4 5 aylık evliydim ağlayıp duruyordum ve eşimin ailesi yüzünden di konu annem arayamazdı istese bile abes olurdu
Annenin olgun davranıp aramamis o yüzden de kimseden bunu bekleyemez. Çok değişik bir kafa yapınız var o yüzden kayınvalideniz ve eşinize sabır diliyorum

Ooo ne büyük yetenek ne oldu önemli biri gibi hissettin mi egon falan mı tatmin oldu
Yetenekten ziyade olayları bütünüyle değerlendirme diyelim ona. Asıl sorunu görmeyip kırıntılarla ilgilenenleri malesef iyi hatırlıyorum. Önemli olmaya öyle görünmeye ihtiyacım yok. Eş ailesi şunu bunu yapıyor diye bir şey yok; bizzat eş yapıyor, yaptırıyor, yapanlara da arka çıkıyor. Size hemen cevabı yapıştırmış, senin annen de aramamış demiş. Annesine "geçmişi unutalım, kin gütmeyelim büyüklük bizde kalsın, o da benim annem sayılır arayalım" dememiş değil mi?

Önemli olmak egolu hissetmek bazen gerekiyor. Siz mesela kocanıza anında haddini bildirip kendinizi ezdirmezdiniz. Adamdan dayağı yiyip annesine yılan demezdiniz. Bizzat kocanıza keserdiniz cezayı. Yetenekli olmak kötü bir şey değil, size lazım mesela. Adamın burnundan getirirdiniz çocuğunuz kucağınızdayken yediğiniz dayakları.

Abi siz harbiden vıttırızıttık konuları eşinize anlatıyor musunuz ya??? Anan anamı neden aramadı ablam için??? Yahu ne garip insanlarsınız salın insanları, siz karı koca kendi yuvanıza bakın abla senin ablan sen kendin ara git gel ilgilen kim ne yapmış bunun peşinde heba olan zamanına üzülürsün

demişsiniz ki annemle hiç sorunları olmadı. e olmadıysa anneniz niye aramadı o zamanlar. sizin konuşmadığınız gergin olduğunuz herkese böyle mi yapması gerekiyor? politik olabilirdi arayabilirdi. ben olsam bende aramazdım ve şunu da eklemek istiyorum sizin pekte geçinesiniz yok.

Çıkart o zaman sorun hadi kavga edin iki aile. Arş kvni ağzına geleni say. Mantıklı geliyor mu sana hırsına yenilme

En sok takacağım konu bile olmaz aramak istemeyen aramasın.kv aramadi diye hayirli olmadi mi.bir kere karşılık degil ama sorun sizinle yaşanıyor annenizle degil ki o neden arayamaz lik yapiyor.benim eski esimle aramda şiddetli geçimsizlik vardi annem babam bir gün saygısızlık etmediler.bosanirken bile gayet medenice davrandilar birbirlerine...

Son düzenleme:
X