Kayınvalidem eşimin eski nişanlısını övüyor

papatya3510

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2024
10
12
22
Arkadaşlar herkese merhaba.2.5 senelik evliyim eşinle severek ve isteyerek evlendik ama geçenlerde garip ve değişik bı olay oldu kayinvalidem rahatsız olduğu için bir kaç gün bizde kalicakti ve bir gün beraber otururken durup dururken eşimin eski nişanlısınin buhabbetini açtı şöyle güzeldi böyle güzeldi Barbie bebek gibiydi işte peşine koruma tak sokağa öyle çıkar dedi esiminde zamanında ona yaptığı seyleri aldığı hediyeleri söylediği sözleri falan anlatmaya başladı şok oldum kaldım birden böyle bı konu açmasına ve güzelce uyardım lütfen bana. Bunları anlatma anne neden anlatıyorsun dedim bişey demedi ertesi gün komşu gelmişti onun yanindada yaptı bişey diyemedim kadının yanında yüzüme baktı kaldı kadın neyse kayınvalide gittikten w hafta sonra eşime açtım bu konuyu annem beni istemiyormu diye sordum nerden çıktı ne alakası falan var dedi bende anlattım muhabbeti saçmalamış takma sen onu kafana dedi ama 1ay içim içimi yedi hala o kızı istiyo beni istemiyor diye gorumceme açtım konuyo ve artık o kadaar dolmusum ki ağlamaya başladım o da sinir olur kaynanaya aramis ben gelinini seviyom olmaz öyle şey demiş ama iş işten geçti ve o gündür arayıp sormuyorum arada aciyorum veya evine gitmek istemiyorum yada onunla bir yere gitmek istemiyorum ve eşim birazcık abartigimi soyluyo sizce ben mi haklıyım eşim mi .....

Yani geçmişi açmak niye, hadi açtın kızı övmek niye( kız çok iyi güzel olabilir), madem bu kadar her şey süper niye bozuldu, hepsini geçtim niye senle bu muhabbet açılıyor, senle açılmayı geç senin komşuna da açıyor , elalemin ağzına laf :) Hiç bir mantık yok. Rahatsız olmakta haklısın. Sen de geçmişte görüştüğün bir adamın iyi özelliklerini ona buna anlatmıyorsun sonuçta tuhaf olmuş 🤷🏻‍♀️
Art niyetli mi konusuna gelince ya patavatsız ya da düşündüğün gibi önünü arkasını düşünmeden yerli yersiz konuşuyor..
Tepki koyacağım derken haksız duruma düşme sakin kal .

Densiz kadin. Haklısın elbette. Eşine senin eski sevgilini ovsunler de abartmasin bakalim. İçinden gelmiyorsa konuşma, gitme. Hatasını anlasin
Bende zamanında bı nişanlılık geçirdim ama ailemi en basinda tembihledim asla ama asla konusu dahi acilmicak diye ama eşimin annesi öyle değil ulu orta yerde olup olmadık muhabbetler açıyor hergun arayım kızım kızım diyom ama artık konusmak bile gelmiyor içimden

Hayırdır önceki sevgilisi Elizabeth Taylor veya Marilyn falan mı? Büyük ihtimal sizi sinir etmek için abartıyordur. Boş verin sakinliğinizi koruyun. Hatta siz de dalgayla karşılık verin. " Eee o kadın çok güzel olabilir ben de gayet güzelim sonuç olarak oğlunuz benimle evlendi" diyebilirsiniz. Ek olarak benim eski sevgilim de "Alain Delon gibi çocuktu ben ille de eşim dedim" dersiniz😂😂

Yani geçmişi açmak niye, hadi açtın kızı övmek niye( kız çok iyi güzel olabilir), madem bu kadar her şey süper niye bozuldu, hepsini geçtim niye senle bu muhabbet açılıyor, senle açılmayı geç senin komşuna da açıyor , elalemin ağzına laf :) Hiç bir mantık yok. Rahatsız olmakta haklısın. Sen de geçmişte görüştüğün bir adamın iyi özelliklerini ona buna anlatmıyorsun sonuçta tuhaf olmuş 🤷🏻‍♀️
Art niyetli mi konusuna gelince ya patavatsız ya da düşündüğün gibi önünü arkasını düşünmeden yerli yersiz konuşuyor..
Tepki koyacağım derken haksız duruma düşme sakin kal .
Aslinda kolay kolay sudan biri değilim ama bu sefer sustum neden konuşsaydim ya i cikarfi evden yada ben daha öncede başka bı muhabbetten dolayı tartisijca ben evden.cikip gitmiştim akşam eşim getirmişti eve Beni nasıl olduysa bunda sustum ama bir dahakine susarmiyim bilmiyorum

Hayırdır önceki sevgilisi Elizabeth Taylor veya Marilyn falan mı? Büyük ihtimal sizi sinir etmek için abartıyordur. Boş verin sakinliğinizi koruyun. Hatta siz de dalgayla karşılık verin. " Eee o kadın çok güzel olabilir ben de gayet güzelim sonuç olarak oğlunuz benimle evlendi" diyebilirsiniz. Ek olarak benim eski sevgilim de "Alain Delon gibi çocuktu ben ille de eşim dedim" dersiniz😂😂
😅Öyle bı daglaya vuracak bı yapım yok ama bunu eğer birdaha derse soylucem 😅😅

Eşim cevabını verirse bir daha duymazsın konuyu.
Cevap veriliyo ona çok güzel eşim ve görümcem tarifindan Allah'tan gorumcemde biliyor annesinide hep arkamda ama ne kadar söylesek ben birşey yapmadım demedim diyip çıkıyor işin içinden en sonunda ne o gelicek bana ne de ben ona gidicem o olucak

😅Öyle bı daglaya vuracak bı yapım yok ama bunu eğer birdaha derse soylucem 😅😅
Ya sizi sinir etmek için söylüyor. Yemeyin bu numaraları. Kainat güzeli kız evlenip sizin kaynananın ağız kokusunu mu çekecekti sanki? Siz de takmayın, dalga geçin,gülün inanın daha da sinirlenecek😂😂

Cevap veriliyo ona çok güzel eşim ve görümcem tarifindan Allah'tan gorumcemde biliyor annesinide hep arkamda ama ne kadar söylesek ben birşey yapmadım demedim diyip çıkıyor işin içinden en sonunda ne o gelicek bana ne de ben ona gidicem o olucak

Hayatınızın bir kısmında görüşeceksiniz boş yere küslük çıkarmayın. Sonra o büyük gidin barışın denecek en azından o konuma düşmeyin.
Soğuk davranın yeter. Zamanla haddini bilecektir. Hepimizin kayınvalidesi var. Bazen bilerek bazen bilmeyerek densiz laflar ettiler, ediyorlar. Önemli olan ne mesafede tuttuğunuz.

Aslinda kolay kolay sudan biri değilim ama bu sefer sustum neden konuşsaydim ya i cikarfi evden yada ben daha öncede başka bı muhabbetten dolayı tartisijca ben evden.cikip gitmiştim akşam eşim getirmişti eve Beni nasıl olduysa bunda sustum ama bir dahakine susarmiyim bilmiyorum
Seni gaza getirmek amacım değil ama haklısın, herkes işine gelince gelenekselci işine gelince seküler açık görüşlü.. yok öyle bir dünya, senin veya ailenin yaptığında ayıplanacağı şeyi "cahillik" kisvesi altında sevimlilikle yapamazlar. Bir kere uyarmışsın daha devamı geliyorsa çok da sevimli masumane gelmez bana.. ama gel gör ki eşlere anlatınca bu kadınsal hisleri "sen abarttın, yoktur öyle bir şeyler" uçuşur. O yüzden dikkatli şekilde aile ilişkilerini yürütmek zorundasın yarın sen kötü olursun 🤷🏻‍♀️

Ya sizi sinir etmek için söylüyor. Yemeyin bu numaraları. Kainat güzeli kız evlenip sizin kaynananın ağız kokusunu mu çekecekti sanki? Siz de takmayın, dalga geçin,gülün inanın daha da sinirlenecek😂😂
Bunlar klasik anadolu kaynanası taktikleri, en nihayetinde sen kötü gelin olacaksın ve o ben her şeyi yaptım o böyle yaptı bana diyecek:) Diğerleri de evladı annelerinden vazgeçemezler:) sakın girme o toplara

Bunlar klasik anadolu kaynanası taktikleri, en nihayetinde sen kötü gelin olacaksın ve o ben her şeyi yaptım o böyle yaptı bana diyecek:) Diğerleri de evladı annelerinden vazgeçemezler:) sakın girme o toplara
Valla sürekli eski nişanlıyı öven kayınvalideye beni de kimler istedi ben oğlunuzu seçtim derim hak etmiş oluyor🤷🏻‍♀️ Ek olarak "Beni kimler kimler istedi?" tabiri çok kullanılır. Bir nevi geyik muhabbetidir. Kocasının buna alınacağını sanmıyorum.

Geç karşısına sen o barbi kızı alamamışsın ama ben bu çirkin halimle nasıl da aldım oğlunu bu arada çirkinlik ironi anlamında sakın yanlış anlamayın nasıl seviyor beni bir bilsen ah kaynana geç dalganı eşini böyle şeyler için rahatsız bile etme senin etkilediğini anlarsa hep yapar benim ki surat yapardı ben daha çok gülerdim

Çok haklısınız sanki siz ağaç kavuğundan çıktınız sizinde bir geçmişiniz var kocanızdan daha yakışıklı partnerleriniz illa ki olmuştur.

Sizin annenizde damadının yanında eski nişanlınız için ‘Brad Pitt gibiydi peşine koruma takılması gerekiyordu’ desin bakalım kocanız ne yapacak sonra siz de ‘abartma canım’ diyin.

İş kocanızda, annesi uyaracak ‘bir daha eşime eskilerden bahsetme’ diyecek.

Konu önemli sert bir uyarı yapılmazsa iki de bi bahseder bu sefer iyilemez, kötüler yine yersiz olur.

Geçmiş bir daha açılmamak üzere kapansın iyisiyle kötüsüyle.

Arkadaşlar herkese merhaba.2.5 senelik evliyim eşinle severek ve isteyerek evlendik ama geçenlerde garip ve değişik bı olay oldu kayinvalidem rahatsız olduğu için bir kaç gün bizde kalicakti ve bir gün beraber otururken durup dururken eşimin eski nişanlısınin buhabbetini açtı şöyle güzeldi böyle güzeldi Barbie bebek gibiydi işte peşine koruma tak sokağa öyle çıkar dedi esiminde zamanında ona yaptığı seyleri aldığı hediyeleri söylediği sözleri falan anlatmaya başladı şok oldum kaldım birden böyle bı konu açmasına ve güzelce uyardım lütfen bana. Bunları anlatma anne neden anlatıyorsun dedim bişey demedi ertesi gün komşu gelmişti onun yanindada yaptı bişey diyemedim kadının yanında yüzüme baktı kaldı kadın neyse kayınvalide gittikten w hafta sonra eşime açtım bu konuyu annem beni istemiyormu diye sordum nerden çıktı ne alakası falan var dedi bende anlattım muhabbeti saçmalamış takma sen onu kafana dedi ama 1ay içim içimi yedi hala o kızı istiyo beni istemiyor diye gorumceme açtım konuyo ve artık o kadaar dolmusum ki ağlamaya başladım o da sinir olur kaynanaya aramis ben gelinini seviyom olmaz öyle şey demiş ama iş işten geçti ve o gündür arayıp sormuyorum arada aciyorum veya evine gitmek istemiyorum yada onunla bir yere gitmek istemiyorum ve eşim birazcık abartigimi soyluyo sizce ben mi haklıyım eşim mi .....
Haklısın ama bu durumu sürekli hatırlatma eşine
Geçmiş Geçmiş de kalsın denilsede arada karşılaşma yada benzer şeyler olabiliyor kv den sen takılmayı sorun etmeyi bırakınca daha bahsetmez önemsiz gibi davran o konu açınca hatta eşim daha mükemmeli biri ile benimle evlendi diye karşılık verin konu açarsa

Benimkisi de eltimi övüp övüp kocama anlatirdi hatta iki üc gun önce bende konu açmistim eşime anlattim annesini uyaracak ve ben suanlik görusmeyecegim büyukler diye herşeyi öyle pat pat söyleyemezler herseyin bir zamanı ve yeri var
Aynen öyle yerli yersiz konuşuyor ya bide kızda evlenmiş çoluğu çocuğu var ne diye hala onu oversin eşim biraz abartigimi söylese bile aksini görümcem bile bana hak veriyo hatasini anlayasaya kadar konuşma diye

X