Kayınvalidem eşimin eski nişanlısını övüyor

Siz haklısınız.Cok ayıp ve hiç etik değil.Kalitesiz insan işi bunlar.Benim kv de eşimin eski taleplerini anlatmıştı bana 🤣🤣 Sibel Can gibiydi, oğlumun peşinde koştu vs .Ben hiç umursamadim ,demek ki dedim onca talip içinden beni sevmiş ve ben değerli,önemli hissettim.Siz de öyle deyin kv nize bi daha konu açarsa.Kendimi daha değerli hissettim şimdi deyin.Esim beni sevmiş, beni seçmis,benimle evlendi deyin.Böyle yaparak yani üzülerek ekmeğine yağ süruyorsunuz kv nin.Strateji yapın,sinirinizi de aslaa bozmayın bi kv için.
Nasıl sessiz kalıyorlar anlamıyorum insan 2 kelime eder 😁😁 ya da tutar kolundan kovar. 😁😁

Ben olsam hiç takmazdim.Bacak bacak üstüne atar eski Türk filmlerindeki kötü kadın rolündeki kadınlar gibi bı kahkaha patlatirim.Kaynanamin yuzunede derimki adı üstünde eski nişanlı,ilk oymuş son benim.İkinci fikirler her zaman daha doğrudur 😂😂😂😂Klasik kaynana konu sahibi maksat seni dellendirmek.Bu modeller hep böyle....İnan eşin onunla evlense idi onada başkasını overdi.Saril eşine sımsıkı ne ağlıyorsun ne gerek var.Demekki eşin seni çok seviyor çok övüyor kaynanan iktidar elinden gidecek diye ne diyeceğini şaşırmış

kayinvalidem rahatsız olduğu için bir kaç gün bizde kalicakti

İnsanlar ne kadar nankör yahu, kendini baktırdığın yerde de sana evini açan kişinin canını sıkmaya çalışmazsın Allah razı olsun der oturursun. bdv'de gördüğüm bu tipler insanlara olan inancımı azaltıyor.

Hadsizlige ve saygisizliga pek tahammülüm yok. Siz uyardiginiz halde komsunun yaninda tekrarladigi da kasitli yaptiginin kaniti. Kendisine bir daha kendi evimde bana saygisizlik yapsa bu onun son gelisi olacagini net söylerim. Esime felan da bakmam o durumda, cünkü bilerek yapiyor kadin. Evliliginize huzusursuzluk sokmak isteyen her insani uzak tutun

Şuursuz ya aklını falan yitirmeye başlamış olabilir.
E git o zaman barbi baksın sana ne işin var benim evimde derdim ben.
Susmak niye?
Niye sonra arayıpta annem beni istemiyor mu demek?
O kadına anne bile demem ben..
Abartıyorsunuz evet sessizliğiniz fazla abartı olmuş..

Bence sadece patavatsiz kayinvaliden biraxda cahil cok takilma git gorus uyar ama bir daha bu sacmaliklari bana yada baskasina anlatirsan bir daha gelmem diye

İyilik yap kötülük bul buna derler işte.siz hastalığında evinizi açmışsınız onun yaptığına bak. Kırıcı şeyler söylediniz de mi bu konuyu açtı nispet için acaba ? Yine de yaptığı yanlış ama hastalığında destek için evini açan bir geline bunları bir anda söylemesine anlam veremedim açıkcası

Esiniz annesini korumus arkanizda durmamis gibi hissettim
Ben direkt empati yaptirirdim madem takma diyorsun o zaman annem de sana eski sevgilimi ballandirarak anlatabilir sen de takmazdin dimi neden sana vardi da onla olmadi dese dimi askim derseniz anlar herhalde
Erkekler empatiden yoksun maalesef onlarin gozune sokmak lazim
Ben direkt saygisizlik algilar gorusmek istemezdim hak verdim size

Arkadaşlar herkese merhaba.2.5 senelik evliyim eşinle severek ve isteyerek evlendik ama geçenlerde garip ve değişik bı olay oldu kayinvalidem rahatsız olduğu için bir kaç gün bizde kalicakti ve bir gün beraber otururken durup dururken eşimin eski nişanlısınin buhabbetini açtı şöyle güzeldi böyle güzeldi Barbie bebek gibiydi işte peşine koruma tak sokağa öyle çıkar dedi esiminde zamanında ona yaptığı seyleri aldığı hediyeleri söylediği sözleri falan anlatmaya başladı şok oldum kaldım birden böyle bı konu açmasına ve güzelce uyardım lütfen bana. Bunları anlatma anne neden anlatıyorsun dedim bişey demedi ertesi gün komşu gelmişti onun yanindada yaptı bişey diyemedim kadının yanında yüzüme baktı kaldı kadın neyse kayınvalide gittikten w hafta sonra eşime açtım bu konuyu annem beni istemiyormu diye sordum nerden çıktı ne alakası falan var dedi bende anlattım muhabbeti saçmalamış takma sen onu kafana dedi ama 1ay içim içimi yedi hala o kızı istiyo beni istemiyor diye gorumceme açtım konuyo ve artık o kadaar dolmusum ki ağlamaya başladım o da sinir olur kaynanaya aramis ben gelinini seviyom olmaz öyle şey demiş ama iş işten geçti ve o gündür arayıp sormuyorum arada aciyorum veya evine gitmek istemiyorum yada onunla bir yere gitmek istemiyorum ve eşim birazcık abartigimi soyluyo sizce ben mi haklıyım eşim mi .....
Diyelim ki kv sizi istemiyor ne olacak? Bunda ağlanacak ne var? Kv ile mi bu hayatı geçirmek için evlendiniz?

Arkadaşlar herkese merhaba.2.5 senelik evliyim eşinle severek ve isteyerek evlendik ama geçenlerde garip ve değişik bı olay oldu kayinvalidem rahatsız olduğu için bir kaç gün bizde kalicakti ve bir gün beraber otururken durup dururken eşimin eski nişanlısınin buhabbetini açtı şöyle güzeldi böyle güzeldi Barbie bebek gibiydi işte peşine koruma tak sokağa öyle çıkar dedi esiminde zamanında ona yaptığı seyleri aldığı hediyeleri söylediği sözleri falan anlatmaya başladı şok oldum kaldım birden böyle bı konu açmasına ve güzelce uyardım lütfen bana. Bunları anlatma anne neden anlatıyorsun dedim bişey demedi ertesi gün komşu gelmişti onun yanindada yaptı bişey diyemedim kadının yanında yüzüme baktı kaldı kadın neyse kayınvalide gittikten w hafta sonra eşime açtım bu konuyu annem beni istemiyormu diye sordum nerden çıktı ne alakası falan var dedi bende anlattım muhabbeti saçmalamış takma sen onu kafana dedi ama 1ay içim içimi yedi hala o kızı istiyo beni istemiyor diye gorumceme açtım konuyo ve artık o kadaar dolmusum ki ağlamaya başladım o da sinir olur kaynanaya aramis ben gelinini seviyom olmaz öyle şey demiş ama iş işten geçti ve o gündür arayıp sormuyorum arada aciyorum veya evine gitmek istemiyorum yada onunla bir yere gitmek istemiyorum ve eşim birazcık abartigimi soyluyo sizce ben mi haklıyım eşim mi .....
İyi sabretmişsin valla şeytan diyo tut kolundan at sokağa hadi git beğendiğin kız baksın sana diyesim geldi 🤪 amaç orda huzursuz etmek seni ve eşinle aran bozulsun istemiş resmen bu oyuna gelme 😘 benim kayınvalidem benden önce bakmaya gittiği kızı sürekli anlatırdı bana bigün bi patladım 🤣🤣 ölümüne kapandı konu 🤣🤣

Benim kaynananın başka modeli daha bırak ya istediği kadar övsün. Senin kocan seni seviyor mu seviyor. Sana nikahı bastı mı bastı bitti sabahtan akşama kadarda başka kızları övse boşşşş.... Bende eskiden senş gibiydim ama şu anda dedikleri hiç bir lafı affedersin ama sikimde bile değil....

Ben olsam hiç takmazdim.Bacak bacak üstüne atar eski Türk filmlerindeki kötü kadın rolündeki kadınlar gibi bı kahkaha patlatirim.Kaynanamin yuzunede derimki adı üstünde eski nişanlı,ilk oymuş son benim.İkinci fikirler her zaman daha doğrudur 😂😂😂😂Klasik kaynana konu sahibi maksat seni dellendirmek.Bu modeller hep böyle....İnan eşin onunla evlense idi onada başkasını overdi.Saril eşine sımsıkı ne ağlıyorsun ne gerek var.Demekki eşin seni çok seviyor çok övüyor kaynanan iktidar elinden gidecek diye ne diyeceğini şaşırmış
Bu kızı böyle üzdükleri için canları cehenneme olsun bu ve bunun gibi pisliklerin.....

Hadsizlige ve saygisizliga pek tahammülüm yok. Siz uyardiginiz halde komsunun yaninda tekrarladigi da kasitli yaptiginin kaniti. Kendisine bir daha kendi evimde bana saygisizlik yapsa bu onun son gelisi olacagini net söylerim. Esime felan da bakmam o durumda, cünkü bilerek yapiyor kadin. Evliliginize huzusursuzluk sokmak isteyen her insani uzak tutun
Bir de uyardığın halde yapıyorlar... Cahil midir nedir....

Ay evlerden ırak kv resmen bu. Sen kesinlikle haklısın sonuna kadar. Ben olsam eşimle keyfime bakar inadına daha mutlu olurdum hele ki onun olduğu yerlerde. Önemli olan onun degil eşinin seni istemesi ve evliliğinde de bir problem yoksa hiç kafana bile takma. Birde olabildiğince görüşmemeye çalış anlasın ne yaptığını diyeceğim de anlar mı ondan da şüpheliyim

Esiniz annesini korumus arkanizda durmamis gibi hissettim
Ben direkt empati yaptirirdim madem takma diyorsun o zaman annem de sana eski sevgilimi ballandirarak anlatabilir sen de takmazdin dimi neden sana vardi da onla olmadi dese dimi askim derseniz anlar herhalde
Erkekler empatiden yoksun maalesef onlarin gozune sokmak lazim
Ben direkt saygisizlik algilar gorusmek istemezdim hak verdim size
Erkekler empati den yoksun heh ne güzel söyledin mal kafalılar biri de benim eşim ama ona öyle bir mesafe koydum ki buz gibi davranıyorum. Ağzımı bir kapattım buz gibi davranıyorum bu zamana kadar bana takma dediğinin bedelini ödesin o da....

Bir de uyardığın halde yapıyorlar... Cahil midir nedir....

Cahillik degil o. Herkes az cok görgü ve ahlak kurallari biliyor. Bunun icinde eşin yaninda eski nisanliyi/eşi övülmemesinin gerektigi de var tabi. Kadin bunu bilerek baskalarin yaninda da yapiyor ve gelinini kücük düsürüyor. Kayinvalidemin sevdigim bir huyu var: Ne damatlari hakkinda nede gelini hakkinda saga sola asla kötü konuşmaz. Bizim kusurlarimiz varsa bile (hepimizin var haliyle insaniz) asla saga sola söylemez. Hem bizi korumak adina, ama kendi ailesini de korumak adina. Anne olan öyle yapiyor. Burdaki kayinvalide akil sagligi yerindeyse hic iyi niyetli yapmadi onlari. Bakti tek basina yeterli kadar sinirlendiremedi birde elin yaninda söylüyor

Cahillik degil o. Herkes az cok görgü ve ahlak kurallari biliyor. Bunun icinde eşin yaninda eski nisanliyi/eşi övülmemesinin gerektigi de var tabi. Kadin bunu bilerek baskalarin yaninda da yapiyor ve gelinini kücük düsürüyor. Kayinvalidemin sevdigim bir huyu var: Ne damatlari hakkinda nede gelini hakkinda saga sola asla kötü konuşmaz. Bizim kusurlarimiz varsa bile (hepimizin var haliyle insaniz) asla saga sola söylemez. Hem bizi korumak adina, ama kendi ailesini de korumak adina. Anne olan öyle yapiyor. Burdaki kayinvalide akil sagligi yerindeyse hic iyi niyetli yapmadi onlari. Bakti tek basina yeterli kadar sinirlendiremedi birde elin yaninda söylüyor
Çok haklısın benim kaynanam yıllarca uyardığım halde rahatsız olduğumu söylediğim halde yapmaya devam etti. Artık bende eşim de takma takma diyerek umurunda olmadı bende ikisine ceza olarak..... Eşimi de artık soğuk davranıyorum ailesini de komple annesinin özellikle ayda 1 görüşüyorum laf olsun diye ne kandil ne cuma hiç bir şekilde aramıyorum da sormuyorum. Görüştüğüm zamanda saçmalarlar sa hiç bir şekilde dinlemiyırum yorum yapmıyorum cevap bile vermiyorum... Kendi hayatımla ilgili asla bir şey anlatmıyorum..... Laf olsun diye buz gibi oturuyorum buz gibi kalkıyorum bundan sonra böyle şimdi önümde pervane oluyor geçti o kadar çok kalbim kırıldı ki defalarca uyardığım halde aynı şeyi yaptı şu saaten sonra yapmıyor yapmasa ne hiç önemli diil.... Ben onun yüzünden psikoloğa gittim mi gittim.... Onun yüzünden benim kızım oralarda tek başına mutsuz diye ağladı mı bitti bu kadar daha fazlası yok.... Bu saaten sonra anası da oğlu da sikimde de değil zerre takmıyorum....

Siz haksizsiniz bana biri bunu yapsa aynı gün evine yollardim . Zamanında yüksekten tepki vereceksiniz ki yapamayacak . Eşinizle ilgili değil konu kadın size gıcıklık yapıyor .
Bu kaynanalar niye böyle gıcık Çeneleri kopsun da konuşmasınlar inşallah....

X