Kayınvalidem ve kocam

Çok güzel yazmışsınız. Peki asıl sorunum olan eşimin gelip neden annemi aramadın sorularına ve triplerine nasıl karşılık vereyim sizce? Bi öneride bulunun ben de yapıyım da ne olur bitsin artık bu işkence:kızgın:
Bunca yaşanandan sonra aramadığımın davasınımı yapıyorsun hala yüzüne baktığıma şükret de tabiki ne diyeceksin yoksa Buda anası gibi hayatı sana zehir edecek.

ben de yeni evli sayılırım. 1 yıl olmadı. evlilik hazırlığı döneminde yapılan (veya yapılması gerekirken yapılmayan) şeyler unutulmuyor ne yazık ki. hele hele altınları almak gibi mevzular, insan düşündükçe kin dolar, anlıyorum. ama sen böyle yaptıkça, şikayet ettikçe eşin sana annesini savunmaya çalışacak, bu da senin daha çok sinirini bozacak. boş yere kendini ve evliliğini yıpratacaksın.
hiiiç suçlama annesini, olayları lehine çevirmeye bak. haftasonu uyandım, ayyy bi zor geldi kahvaltı hazırlamak, 'hadi hayatım' dedim, 'annenleri görmedik 10 gündür, özlemişlerdir, ara da biz kahvaltıya geliyoruz' de. ama çok oturamam olur mu. bak adamın da gönlü oluyor.

eşin eline telefon mu tutuşturdu, 'annecm nasılsın napıyorsun, ben de seni andım dün, poğaçası ne güzel oluyor dedim, haftasonu iş yerinden arkadaşlarım gelecek, bi tepsi yapıversen bana ne güzel olur.' de. kapatırken de eşinin yanında tarifle olmuyor, annenin elinin lezzeti başka de.

yani durumu biraz kendine göre şekillendir. kayınvalidene eşine senden şikayet edebileceği kozları verme.
Sabah kahvaltısı mı poğaça mı 🤣 akşam yemeğinde marketinden aldığı 3 tane serçe parmağım büyüklüğündeki köfteyi kızartıp önümüze koyan ve buna akşam yemeği diyen bir kadın bu. Allahtan istanbulda da oturmuyor kendisi. Kahvaltıya gitmem imkansız yani. Ya ben bu kadınla hiç bir şey yokmuş gibi konuşabileceğimi sanmıyroum. Çünkü gerçekten nefret ediyorum. Asla aramak da istemiyorum. Zaten konuyu açan ben değilim sürekli eşim gelip annemi aradın mı diye tartışma çıkarıyor. Sizce bu soeu karşısında ne diyim de kavga cıkmasın ve yalan olmasın. Çünkü kadından nefret ettiğimi adı gibi biliyor

Bunca yaşanandan sonra aramadığımın davasınımı yapıyorsun hala yüzüne baktığıma şükret de tabiki ne diyeceksin yoksa Buda anası gibi hayatı sana zehir edecek.
İşte ben de bunu söylüyorum ve kavga çıkıyor. Ben anladım ya bu adam anacı ve bu hıy değişmeyen bir huysa vay halime. Oturup ağlayım ben...

İşte ben de bunu söylüyorum ve kavga çıkıyor. Ben anladım ya bu adam anacı ve bu hıy değişmeyen bir huysa vay halime. Oturup ağlayım ben...
Birde kayınvaliden yanında değilmiş haftada bir yüzünü görmek zorunda olsan ne yapacaktın? Bu evlilik sürecekse haftada bir aramak zorundasın, her hafta görmek zorunda kalan ve aynı evde yaşayana bakılınca senin ki daha katlanır yok diyorsan eşinde hırbonun tekiyse ayrıl kurtul 3 aylık evlilik yazık be, benimde 7 aylık.

Ben bu kadar sert seyler yasamadım kv mle ama hemen hemen yakın seyleri yasamışız. Ben de 13 aylık evliyim en son bir ay önxe eşimle ailesi yüzünden tartıştık ve orda bitti artık ailesi yüzünden ona kızmıyorum küsmüyorum. Onun ailesinin de bizim evimizde beyaz esyadan baska bi çöpü yok takmıyorum. Ne geliyorlar ne de gidiyorum bi sokak ötemde oturuyorlar umrumda değil. Maddi şeyler araya girince sıkuntı büyük oluyor boşverin yapmadıysa bişey yapmadı kendi ayıbı. Siz eşinizle aranızı iyi tutun onun ailesi sizin olduğunuzu anlasın eğer sürekli eleştirirseniz annesini babasını onu daha cok itersiniz. Bundan dolayı da boşanmayın boşansam ben boşanırdım bu sebepten ben bile hala evliysem çok da seyapmamak lazım 😬 sonra ben eşim ara dediğinde arıyorum ama iki üç kere calıp acmadığında kapatıyorım telefonu kapatıyorum tamamen sırf konuşmamak için annem aramış senii dediğinde dea tlf çekmedi kjonuşamadık selam söyle diyorum kapatıyorum olayı cekmiyo zaten evde telefon sorun da olmuyor. Şimdi arada akşamları git anneni babaı gör diyorum gitmiyor hiç bensiz. Ben de onyn hatrıbq haftada bir gidip bi saat oturup eve geliyorum. Dengeyi kur eşine de sahip çık bence
Çok güzel öneriler verdiniz. Kendime uyarlayıp deneyebilirim.

Senin kocanda akillanir anasinin pis huyunu öğrenir ama bu sürecte yipranan sen olursun canim(ornek ben)7.yillik evliyiz esim yeni anladi
simdi bana diyor caninin istedigi gibi davran annemle iyi olmak zorunda degilsin diye biz bu güne gelinceye denk cok yiprandik bi aile olamadik bizden sonra evlenenlerin aile resimlerine bakmakla yetindik cok kez bosanmayi düsündüm esimden sogudum nefret ettim hatta tiksindim sonra ikimizde akillandik tabi, simdi cok sukur rabbime hersey cok cok iyi bi bebegimiz olacak kv simdi esime diyormus ask-erime kendi gibi gelin versin diye uyusuk kv benimle ugrasti ugrasti basina gelmeyen nusibet kalmadi :-):KK71:kolundan ayagindan oldu.
rabbim en kisa zamanda sizide huzura kavustursun canim uzme tatli canini :KK200: :KK68:
Amin canım inşallah... ben şuan daha eşimden soğuma haline gelemedim ama böyle giderse sonum o olcak. Umarım sizin eşiniz gibi benimki de akıllanır ve artık bu adaletsizlikten vazgeçer

Yani akıllanmazsa zaten böyle bir evlilik yürümez bence. Size saygısı yok anladığım kadarıyla ya ama yazık yani gerçekten yazık 3 aylık evlilik daha. Eşinize anlam veremiyorum. Tamam gerekirse annesine toz kondurmasın laf ettirmesin ama sizi aramaya zorlaması katlanılacak gibi değil bence.
Gerçekten katlanamıyorum da... Hayırlısı artık

Birde kayınvaliden yanında değilmiş haftada bir yüzünü görmek zorunda olsan ne yapacaktın? Bu evlilik sürecekse haftada bir aramak zorundasın, her hafta görmek zorunda kalan ve aynı evde yaşayana bakılınca senin ki daha katlanır yok diyorsan eşinde hırbonun tekiyse ayrıl kurtul 3 aylık evlilik yazık be, benimde 7 aylık.
Ya kayınvalidem o kadar yüzsüz bir kadın ki ben şok oldum açıkcası bu kadar yüzsüz olabildiğine. Düğünde işte annemlere hırsız dedi diye üstüne gidince ağlayıp özür diledi ya bu olay gecenin 4 ünde falan yaşandı. Sabahın köründe gitmiş o paraları kaçırdığı akrabasına biz uyandık sabah 7 8 gibi kayınvalide yok neyse aradık ordaymış biz de o evin önüne gittik bir mutlu çıktı içerden. Sanki daha 4 saat önce aglayıp zırlayan bütün gece o olayları yaşayan bir başkasıydı. Geldi yanıma iyi yolculuklar kızım dedi öptü falan göstermelik tabi annemler de ordaydı ya neyse ben şok... Gerçekten şok oldum. Baya iyi para kaldırdı sanırım düğünümden onun mutluluğu olsa gerek. Yani diyeceğim şu ki ben bu kadını arasam inan sanki hiç bir şey yokmuş gibi yüzsüz yüzsüz konuşur ve kısa zaman sonra başlar tekrar benimle uğraşmaya bir de gelirse evime işte o zaman hayatım ızdıraba döner

Kayınvalidem daha sözlüylen eşimin yanında 2 kere bana terbiyesizlik yapmıştı. İşk 2 terbiyesizliği... Elim annesine baya büyük tepkiler vermişti. İşte benim kayınvalide baktı böyle olmıycak ne zaman o yoksa o zaman laf sokmaya başladı. Eşim varken de gerçekten o kadar güzel iyi kaynana rolü yaptı ki eşim algılayamıyor. Şaka yapmıştır falan diyor... Ben de annene iftira mı atcam diye tepki gösteriyorum. Zaten işte benim de korkum eşim zaten. Kayınvalidem umrumda olmazdı eşim azıcık adaletli olsaydı. Soğuyacağım diye çok korkuyorum böyle hareketlerinden. Benim amacım kayınvalidemle nasıl aramı düzeltirim yada ondan nasıl kurtulurum değil. Amacım eşimden soğumadan önce bu saçmalıkları yapmasını nasıl engelleyeceğimin cevabını
Umarım eşiniz yaptığı hatayı farkeder. Olumlu düşünmeye çalışın. Belki zaman içinde hatasını anlayacak. Kvyi zaten boşverin. Kadın dengesiz belli. Onun ailenize ve size ettiği lafların önemi yok. Lafı dinlenecek birisi değil. Tamamen görmezden gelmeye çalışın. Kendi öfkenize karşı mücadele vermeye çalışın. Sakin olmaya çalışın. Kv değişmez bundan sonra evli olduğunuz süre boyunca böyle davranacak. mesafeyi koruyun. Ne kadar uzak o kadar iyi böyle durumlarda.
daha yeni evlisiniz. En güzel günlerinizi yedirmeyin kimseye.Görmezden gelmek en iyisi belkide.

Para konusunda sesimi çıkarmadım çünkü o kadar ucuz olmak istemedim. Bariz belliydi zaten ne yaptığı ben orda yırtınsam bile o para zaten gitmişti biz anladığımızda... biz düğünde habersiz göbek atarken yapmıştı çünkü yapacağını. Annemlere laf söylediğinde ağlattım onu bişey yapmamışsınız demişsiniz de ağlayarak özür diledi. Balayına gittim evet çünkü eşimle hiç bir alakası yoktu ve böyle bir kadın için evliliğimi bozacak değildim. Eşim de benimle beraber paraları çalmasına şok oldu, eşim de annesine o cümleyi kurduğunda ne demek istiyorsun diye yüklendi ta ki annesi gözyaşlarını silah olarak kullanıp ağlayana kadar. Haaa şimdi ne oldu da yazıyorsun buralara derseniz... Eşimin herşeyi bilip hala gelip bana annemi neden aramıyorsun diye tartışıp trip atmasını kaldıramadığım için yazıyorum. Buna göre cevap verirseniz sevinirim. Boşanıyım mı?
Esiniz sok olmus da neye yaramis,bir cozum bulamamis ki. Eslerimiz es aileleriyle aramizdaki koprudur,aile yanlis yapiyorsa herhangi bir konuda esler bunun onune gecer. Sizinki basiretsiz davranmis,evlilik oncesi dahi aileyle olan sorunlari cozememis,zaten evliligi hak etmiyormus ki. Aradan gecen zamanda da aynen boyle basiretsiz davrandiysa evet bosanin cunku degismez,sizi boyle ezdirmeye devam eder.

İnanın gelde kayınvalidem yada biz gitsek mesafeli bir şekilde konuşurum zaten. Ama eşimin gelip bana sürekli tartışma çıkarması beni deli ediyor. Arasam sorun kalmıycak belki biliyorum ama asla aramak istemiyorum asla. Yapmacık biri olamadım hiç. Sevmediğim hatta nefret duyguları beslediğim birini arayıp yapmacık yapmacık nasılsın anne diyemem. Anne dememi hak edecek 1 tane şey yapmadı zaten şimdiye kadar.
Telefonu sana verdiğinde mesafeli şekilde konuş işte o kadarını yapabilirsin bence. Bu şekilde.esini sogutmaktan başka bı ise yaramıyor tavrın. Evlilikte neler neler yasiyosun herşeyi sineye cekiyosun yeri geliyo. Bana sorsan ben çok fedakarim eşime sorsan kendi çok fedakar :))

Ben unuturum hiç umursamam. Hatta cidden umursamıyorum allaha uzak bana yakın olsunlar. Benim sorunum eşimin bana gelip annemi neden aramıyorsun neden sevmiyorsun diye sürekli tartışma çıkarması. Yani ben gidip tartışmıyorum o herşey iyiyken güzelken anasının dolduruşuna gelip benimle tartışmaya çalışıyor. Haa ben dr 3 aydır susuyorum daha en son kavgamızda ağzıma gelen herşeyi söyledim artık bu kadar haksızlığa gelemeyip. Ayrıca hakaret etmek insana örneğin hayvan öküz demekle olur. Ama bir elma kırmızıysa ona kızmızı demek bence hakaret değil, gerçekleri söylemektir. Bu arada darısı başıma inşallah benim de evimin yolunu bilmezler. Çünkü senin de tecrübe ettiğin gibi böyle insanlarla görüşmek daha da bir zarar verir... Ama maalesef benim öyle bir ihtimalim yok gibi görünüyor...
işin garibi ney biliyor musun. Fesat değiller yani daha doğrusu kendi halinde insanlar. Asla evliliğime bana eşime karışmazlar. kv 2 3 senede belki uğrar geldiklerinde 3 öğün yemek verme açıktım demez.kuru ekmek koy allah çok versin der. Ne sorarsan sor sen bilirsin der. Oraya gidince de yatmışım kalkmışım hiç karışmaz. Daha bir kere kalk bi çay koy dememiştir. Gİdince mutfağa girmez sen benim yaptığımı yemezsin diye düşünür. Sen gelince sıcak yemek yüzü görüyoruz derler. Hayvanları var tarla takım işleri işte. Gidince 3 5 gün sanki kanka sanki can ciğer kuzu sarmasıyız gelince ayda yılda akıllarına gelirse ararlar yoksa hep eşim arar. Yani hiç birşey yapmadılar ama hiç de evliliğime müdehale etmediler karşı karşıya gelmedik hiç. Çok garip ama böyle.

Sabah kahvaltısı mı poğaça mı 🤣 akşam yemeğinde marketinden aldığı 3 tane serçe parmağım büyüklüğündeki köfteyi kızartıp önümüze koyan ve buna akşam yemeği diyen bir kadın bu. Allahtan istanbulda da oturmuyor kendisi. Kahvaltıya gitmem imkansız yani. Ya ben bu kadınla hiç bir şey yokmuş gibi konuşabileceğimi sanmıyroum. Çünkü gerçekten nefret ediyorum. Asla aramak da istemiyorum. Zaten konuyu açan ben değilim sürekli eşim gelip annemi aradın mı diye tartışma çıkarıyor. Sizce bu soeu karşısında ne diyim de kavga cıkmasın ve yalan olmasın. Çünkü kadından nefret ettiğimi adı gibi biliyor
Sen de eşine sor , sen benim babamı aradın mı diye ? Cevabı ne olur

işin garibi ney biliyor musun. Fesat değiller yani daha doğrusu kendi halinde insanlar. Asla evliliğime bana eşime karışmazlar. kv 2 3 senede belki uğrar geldiklerinde 3 öğün yemek verme açıktım demez.kuru ekmek koy allah çok versin der. Ne sorarsan sor sen bilirsin der. Oraya gidince de yatmışım kalkmışım hiç karışmaz. Daha bir kere kalk bi çay koy dememiştir. Gİdince mutfağa girmez sen benim yaptığımı yemezsin diye düşünür. Sen gelince sıcak yemek yüzü görüyoruz derler. Hayvanları var tarla takım işleri işte. Gidince 3 5 gün sanki kanka sanki can ciğer kuzu sarmasıyız gelince ayda yılda akıllarına gelirse ararlar yoksa hep eşim arar. Yani hiç birşey yapmadılar ama hiç de evliliğime müdehale etmediler karşı karşıya gelmedik hiç. Çok garip ama böyle.

Aslında dogrusu bu
Tamam bişey yapmamış olabilirler ama fesatlık yok hic olmazsa
Benimkilerde altın tokalar altın kemerler sonuc ip gibi bir bilezik
herseyinizi yapcaz diye guvendiripte gidip en dandiğini en ucuzunu alma derdinde olma
5 kiloluk camaşır makinesi bakıyo size yeter diye
Hayır bari yapmıycaz de bize tonla eşya borcu yuklemelerine ragmen herseylerini yaptık oldu
Aman ne bileyim edep ahlak durustluk onemli şeyler olmayınca ısınamıyosun ne konuşsa palavra yapmacık sahte geliyor

ınan herkes benzer şeyleri yaşamıştır , benımkide bakarlıktan hazırda param var diye bütün düğün borcunu üstümüze yıktı , ve daha bir dünya olay , ama ben pes etmedim uzun yıllardır benı çok sinirlendirdiği zaman defalarca seni allaha havale ediyorum diyorum ama her anımda , yüreğim ferahlıyor ,

hee bu arada kocanla anası için nezaman kavga etmeyı bırakıran o zaman mutlu olursun onu yok say ,

Aslında dogrusu bu
Tamam bişey yapmamış olabilirler ama fesatlık yok hic olmazsa
Benimkilerde altın tokalar altın kemerler sonuc ip gibi bir bilezik
herseyinizi yapcaz diye guvendiripte gidip en dandiğini en ucuzunu alma derdinde olma
5 kiloluk camaşır makinesi bakıyo size yeter diye
Hayır bari yapmıycaz de bize tonla eşya borcu yuklemelerine ragmen herseylerini yaptık oldu
Aman ne bileyim edep ahlak durustluk onemli şeyler olmayınca ısınamıyosun ne konuşsa palavra yapmacık sahte geliyor
Onların tarafta set adetmiş bana başkasından ödünç alalım tak sonra ver diye teklif ettiler. 10 bilezik bir set yüzükler bilmem neler diye neler neler söylediler. Ama sonuç 3 5 ince kıl bilezik toplasan 2 3 bilezik etmez. Setmiş başka birşeymiş yok. Eşya almaya geldi kp ama cepte para yok. Dedim yatak odası alacak mıyız sen bilirsin çok lazımsa al dedi:KK70::KK70::KK70:.Halbuki niye lazım olsun ki yatak odası işte bizimki de iş. O kadar çok vaat o kadar çok söz verildi ki.Neticede evlendiğimde beyaz eşyam yoktu hiçbiri. Koltuk bilmem ney de annemler aldı.Köydeki düğünde 2 kutu toplu iğne almışlar takı takılacak güyaaa. 8 9 tane küçük altın ve 540 tl para birikti o zaman gelen eşime takıp öpüp gidiyor. Yani ne kendileri taktı de de düğünde takıldı. Kimseye bişey götürmemişler onlar da bunlara getirmedi. Evlendiğimizde ilk aylıklarımızı almamıştık dahad üşün bir ev tutsan depozitosu , peşinatı kirası çok ciddi para tutuyor. Hiiç birinde yoktu sormadı bile bize nasıl yaptınız diye. Eşya yok para yok altın yok ama sorsan oğullarına düğün yaptılar. Görümcem yenge ne ailen ne de sen zorlamadın bize bıraktın babam elini cebine atar mı akıl var mantık var dedi. Annem ne yaparsanız kendi şanınıza şerefinize dedi onlar da hiçbirşey yapmadı.Aman benim iş karışık bu durumda iyiler mi kötüler mi bilemedim.

Eşim taraf tutuyor evet. Ben asla eşime gidip annenle kavga et bunların hesabını sor falan demedim. Eşim annesinin haksız olduğunu göre göre annesinin tarafını bariz bir şekilde tutuyor. Benim de sinirlendiğim ve kaldıramadığım nokta da bu zaten... Ben hiç bir zaman gidipte annen böyle böyle yaptı demedim. Aksine eşim hep gelip annemi neden aramadın annemi neden sevmiyorsun diye dırdır yaptı. Ve en son Yeter artık diyip ağızıma geleni söyledim.
Bu psikolojik bişey. Anneni sevmiyorum demeniz bile eşinizi annesine itiyor. Bakın sadece biraz empati kurun. Yani kendinizi eşinizin yerine koyun.Eşinizle problemleri çözmek için onunla annesine laf söylemeden uzlaşmaya varın. Örneğin şunu söylemeyin, ben anneni sevmiyorum, onun yüzünden seninle kavga etmek istemiyorum..gibi sözler söylemeyin. Burada tamam eşinizle uzlaşıyırsunuz ama annesini arada sevmediğinizi belirterek uzlaşmak istiyorsunuz. O da bunu takıyor kafaya. Siz bir de şunu deneyin, annenle birbirimizi yanlış anladık deyin, kendimi hazır hissettiğimde anneni arayıp sorunları çözeceğim deyin. Sonuçta o da bir anne deyin. Ve gerçekten arayın annesini ben sizinle yaşadığımız herşeyi geçmişte bırakmak istiyorum deyin. X kişi de (eşiniz) arada kalmasın. Mutlu olalım istiyorum. Söylemek istediklerim bukadar deyin. Sonrasında söylediklerini dikkate almayın.zamanla eşiniz görsün bazı şeyleri siz kabul ettirmezsiniz. Bunu ego haline getirmeyin zamana bırakın.

Onların tarafta set adetmiş bana başkasından ödünç alalım tak sonra ver diye teklif ettiler. 10 bilezik bir set yüzükler bilmem neler diye neler neler söylediler. Ama sonuç 3 5 ince kıl bilezik toplasan 2 3 bilezik etmez. Setmiş başka birşeymiş yok. Eşya almaya geldi kp ama cepte para yok. Dedim yatak odası alacak mıyız sen bilirsin çok lazımsa al dedi:KK70::KK70::KK70:.Halbuki niye lazım olsun ki yatak odası işte bizimki de iş. O kadar çok vaat o kadar çok söz verildi ki.Neticede evlendiğimde beyaz eşyam yoktu hiçbiri. Koltuk bilmem ney de annemler aldı.Köydeki düğünde 2 kutu toplu iğne almışlar takı takılacak güyaaa. 8 9 tane küçük altın ve 540 tl para birikti o zaman gelen eşime takıp öpüp gidiyor. Yani ne kendileri taktı de de düğünde takıldı. Kimseye bişey götürmemişler onlar da bunlara getirmedi. Evlendiğimizde ilk aylıklarımızı almamıştık dahad üşün bir ev tutsan depozitosu , peşinatı kirası çok ciddi para tutuyor. Hiiç birinde yoktu sormadı bile bize nasıl yaptınız diye. Eşya yok para yok altın yok ama sorsan oğullarına düğün yaptılar. Görümcem yenge ne ailen ne de sen zorlamadın bize bıraktın babam elini cebine atar mı akıl var mantık var dedi. Annem ne yaparsanız kendi şanınıza şerefinize dedi onlar da hiçbirşey yapmadı.Aman benim iş karışık bu durumda iyiler mi kötüler mi bilemedim.
Gorumcen hak vermis hic olmazsa bizimkiler ovune ovune yere goge sigamadilar sanarsinki ciraganda dugun yapmis bogazdanda yali almis o kadar abarti yani daha dune kadar karnimizida doyuruyodu
Sonra annem sana napti oluyo ya gicik oluyorum 5 tl cocuga harclik verseler o 100 tlmis gibi davraniyolardi benimde anlat anlat bitmez yani
kaynanan oglunu arayip doldurmuyosa oraya gidince garip mazlumu oynamiyosa kizim sana soyluyorum gelinim sen anla yapmiyosa arkandan saf salak diye saydirmiyosa anneligine soz etmiyosa esyalarida almasalar sorun yok bence

biraz arsız olun sizde...
asla ama asla eşinizle annesi için tartışmayın.. Politik davranın..
mesela size bir şey söylediklerinde cvp verdiğinzde ama kırmadan inceden inceden aşkolsun vs kelimeleri kullanarak.. bakın bakalım böyle olunca eşinz size bir şey diyor mu ? der ise bir şey eşinzle de tartışmayın ona da o sekilde davrann .. aşkolsun hayatım annen öle söyleyınce bende kötu bir şey demedim ki diyin yumusak dille anlar zaten..
telefon konusmasına gelince soğuk soğuk konusun..

Sizin sorununuz eşiniz bence.
Bakın, biraz taktikçi olun. Eşinize annesini kötüleyerek birşey kazanamazsınız.
Sonuçta siz annesinin en kötü taraflarını ortaya çıkarsanız da o kadın eşinizin annesi.
Sevmeseniz de politik olun, yanındayken ters birşey söylediğinde de kendinizce hafifçe lafını söyleyin. Ama saygısızlık etmeden.
Eğer alınırsa da oğluna en kötü ihtimalle şikayet eder, bunda da kendinizi 'ben kalbini kıracak birşey yapmadım ki, ben artık onun kızıyım.' der geçersiniz.
Kısacası takılmayın. Zamanla üzerinizdeki baskısı azalacaktır, eşiniz de normale dönecektir.
Bu tarz kayınvalide yüklenmeleri hemen hemen her evlilikte oluyor.
Sizinki kantarın topuzunu bir hayli kaçırmış.

X