Kayınvalidenin oturduğu apartmandan ev almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bedava verseler almam oturmam demek için bir anda 2-3 milyonu nakit verip evi alabilecek kadar durum olması gerekir ya da daha üstü.

Ama sizin gibi iki çalışan bu fiyata ev bulmuş. Bence kaçırmayın. Kira fiyatları nereye doğru gidiyor belli değil maalesef ki.

hayırlısı olsun bazı şeyleri denemeden öğrenemiyoruz malesef. Şuan bulunduğumuz bölgede ev alma durumumuz olsa yada maddi imkanımız zaten öncelik işime yakın olmak olur. ama malesef özel sektör insanın belini büküyor ve ileriye 1 adım atmayı zorlaştırıyor. ama problem yaşasamda ablamı aramam heralde ben dedim lafını duymamak için :KK70:
Hayat sizin hayatınız ama ablaniza bu kadar gıcık olmanız çok ilginç geldi bana sizin iyiliğinizi düşünüyor ve bence çok haklı . Gerçi diğer yazdıklarınızı okudum ben cocugumu öyle ayrı gayrı büyütmek istemem ablam şöyle soğuk tarzında ablanizin size olan iyi niyeti karşılıksız buldum bence de siz kayinailenizle mutlu mesut yaşayın bakalım

Ben de 😃 kayinvalidemi😃 lohusalıktan önce😄 severdim 😃😃 sonra icinden şeytan çıktı dogum yapmadan bunu bilemezsin asla oradan ev alma asla asla o dediklerini bemimki de yapıyor konserve tursu falan keske konserve tursuyla iyi olunsa
mesela nasıl oluyor lohusalıktan sonra ? cidden merak ediyorum . ablam herşeye karışıyor dedi çocuk öyle uyutulmaz öyle sallanmaz falan yapıyormuş kaynanası. e benim annemde yapıyor bunu hatta daha beterini yapıyor ablama . ama işte evlilik garip bir kurum anne deyince zoruna gitmiyor kaynana yapınca sorun oluyor. ki ben kimseyi karıştırmak istememde başka ne gibi sorunlar oluyor onu merak ettim

Cok iyimsersiniz İşten yorgun argin geldiğinizde kaynananizin eltisinin kucuk karisi ve 3 cocuguyla oglu yemege gelsin de goreyim ben sizi. Ya da her pazar sulalecek kahvalti yapin, ozel hayat diye bisey kalmasin falan.
Ama o kalabalık aile seviyormuş çocuğu ayrı büyümesin istiyormuş 😅

Kayınvalidemin oturduğu sitede satılık daire vardı. Bize de alın diyorlardı. Millete babadan bedava ev kalıyor da öyle oturuyor. Kafayı mı yedim kayın aileyle aynı yerde oturmak için üstüne bir de para verip borç mu ödeyeceğim demiştim. Ama şimdi pişmanım neden çünkü ev fiyatları aldı başını gitti. Yatırım için bile alınır sizinki de.

Bu devirde kesene uygun ve ihtiyacın olan bir şey bulduğunda hemen pazarlık edeceksin, fiyatı düşürebildiğin kadar düşürüp alıp geçeceksin. Yarın alayım, belki fiyatı düşer diye beklersen aynı fiyata asla alamazsın. Senin söylediğin fiyata yanlış anlama ama kulube bile vermiyorlar, SAKIN KAÇIRMA!

mesela nasıl oluyor lohusalıktan sonra ? cidden merak ediyorum . ablam herşeye karışıyor dedi çocuk öyle uyutulmaz öyle sallanmaz falan yapıyormuş kaynanası. e benim annemde yapıyor bunu hatta daha beterini yapıyor ablama . ama işte evlilik garip bir kurum anne deyince zoruna gitmiyor kaynana yapınca sorun oluyor. ki ben kimseyi karıştırmak istememde başka ne gibi sorunlar oluyor onu merak ettim
Ne demek karıştırmam 😅 Altlı üstü oturacaksinz çocuk ayrı büyümesin istiyorsunuz . Sütün var mı , bu çocuk aç , çocuğun üstünü ort uyku tulumu neymiş ,hayır altına yastık koyacaksın boynu tutulur , çocuğa şekerli su , ay babannesi çok özledi alır ya aşağıya indirir ya da kendisi gelir günlük ,ev sürekli temiz tutulmalı , kocanız ne olqcak annem torununu özlüyor der cidden size ait bir çocuk doguracaginiza inanıyor musunuz ? Siz tam da istediğiniz gibi o apartmana çocuk doğuracaksiniz ablanizin çocuğu gibi insanları yadirgamiyacak çünkü ebevyni sadece anne babası olmayacak siz daha çok abla kıvamında olursunuz

Merhabalar. 3 yıllık evliyim evlendiğimizden beri kirada oturuyoruz ben merkezdeyim annemler ve kaynanamgil merkeze 20 dakika uzakta başka bir ilçede oturuyorlar. kaynanamlar 4 katlı bir binada oturuyorlar alt katta 3 dükkan var 1.katta kaynanamlar üstünde kayınbabamın kuzeni en üst katta da diğer kuzeni oturuyor . aile apartmanı ama çok yakın değiller o sebeple tam aile sayılmaz. en üst kastta oturan adam eşinden ayrıldı kendiside yurt dışında yaşıyor . evi satmayı düşünüyorlarmış aile apartmanı olduğu için yabancıya satamazlar kaynanama söylemişler. şuan bulunduğum bölgede evler 1 milyon civarı kaynanamgilin yaşadığı ilçede 650-700 bine ev var. ev için istedikleri fiyat 380 bin . ben çok heyecanlandım ve çok istiyorum almayı . 200 m2 ev kocaman 4+1 kocaman 1 terası var falan filan işte. haber gönderdik alırız diye şimdi tekrar dönüş bekliyoruz. 1haftadır içimde tutuyordum bugün dayanamadım ablama söyledim afedersiniz ama resmen ağzıma sı.......ı benimki bile bile intiharmış kaynana üstünde oturulmazmış şok ettin beni diyor falan filan resmen 1 saat beni ikna etmekle uğraştı . ben kaynanamı çok seviyorum 3 yıllık evliyim 1 kere bile problem yaşamadım kendisiyle. ben çalışan bir kadınım . her yıl zeytinimi yapar konservemi yapar turşumu yapar. şuana kadar 1 lira istediğini görmedim kocamdan . yani annemlerle evlilik sürecinde kaynanamgilden daha çok problem yaşadım . kayınbabam desen ağzıvar dili yok . 2 görümcem var biri benimle yaşıt evli diğeri benden 6 yaş küçük bekar ama oda çalışıyor. yani evde kalan kimse yok akşama kadar kaynanam kayınbabam görümcem herkes çalışıyor tabiki benle eşimde çalışıyoruz. şuan hamileyim çocuğumu hiçimseyi tanımadığım 8 katlı 36 daireli bir apartmanda büyütmektense 3 katlı aile apartmanında aileyle büyütmek istiyorum . ablam o kadar canımı sıktıki ne yapacağımı bilemedim.. çocuğun doğunca değişirler diyor ablam ne alaka eşimle 4 yıldan sonra evlendik 3 yıldırda evliyiz 7 yıldır 1 kere problem yaşamamışım kadınla neden çocuktan sonra yaşayayım . ne yapacam bilemedim içimi dökmek istedim
Önce evden başlamak istiyorum en üst kat eski bina ise akma yapar. Yeni yapılan evler disind5 en üst katlar hep sorunlu olur. Gelelim aile apartmanına alıp kiraya veririm onun disind5 bedava verseler almam. Benim kv yi kendimi bildim bileli tanirdim okumuş görgülü bilgili bir sorunum olursa ondan akıl alırım , söylediğimi anlar dinler diye düşünürdüm. Evlendik her şey mükemmel oldu . Bayramlarda bana hediyeler alırlar kızları gibiydim. Hamilelik de öyle ama doğumdan sonra anneligim elestirildi, bana kendimi yetersiz hissettirdi, psikolojimi bozdu oğlum bir buçuk yaşına gelince patladım artık sınırımi çizdim. Eğer sinirinizi cizmezseniz kimse sınırını bilmiyor. Neyse gidip deneyin baktınız olmuyor satar çıkarsınız.

Genelde geçimsizliklerin büyük sebebi ; sahip olduğumuz önyargılar..
Hemen adları kaynana ! Olduğu için onlarla geçim mümkün değil şeklinde algılanıyor.

Ak denilse kara deme potansiyeline sahip olunuyor karşılıklı olarak...

Önemli konular olmadığı sürece insan ilişkileri hep idare etmek üzerine değil mi ?
Bir şekilde idare etmek gerekiyor. Karşılıklı şekilde birbirini idare eden aklı başında insanların yakın mesafede oturabilmesinde bence sakınca da yok.

Olmamış şeyler için ama olacak, demek hakliyi haksız eder.

Ben kendi kayinvalidemi düşününce aynı binayi geçtim aynı ilçede dahi oturmak istemem. İyi giden ilişkimiz de bozulur. Çünkü kendisi sınır bilmiyor.

Lakin siz kayinvalidenizi tanıyorsunuz, sınırları bilen idare kapasitesi yüksek biri ise ki öyle olduğunu düşünüyorsunuz öyleyse oturabilirsiniz.

En azından denersiniz.
İhtimaller yüzünden ev sahibi olma fırsatını kaçırmayın.

Eşinize de hatta bu durumu ablaniz söyledi şeklinde degil de genel bir sohbet şeklinde söyleyin.

İyi giden ilişkimizi bozmak istemem, bozulduğunu hissettiğimiz an da ağız tadıyla yeni ev arayışına gireriz diyerek kartları açık oynayın.

Cok iyimsersiniz İşten yorgun argin geldiğinizde kaynananizin eltisinin kucuk karisi ve 3 cocuguyla oglu yemege gelsin de goreyim ben sizi. Ya da her pazar sulalecek kahvalti yapin, ozel hayat diye bisey kalmasin falan.
ben 6 buçukta işten çıkıyorum eve gelişim 7.30 merkezde oturuyorum . ilçeye taşınsam 7 .50 falan olur yetişmem o saatte yemek yapacamda millet yemeğe gelecek olur saat 10 :KK56: 3 yıllık evliyim ilk evlendiğimde yemeğe davet etmiştik gelenektir önce eşimin ailesi sonra benim ailem onun dışında 1 kere bile yemeğe gelmediler defalarca davet etmemize rağmen zahmet olur siz gelin derler annemde kaynanamda. yani çok uzakta oturmuyorum hani şehir dışı olur yeni taşınırım buraya kaygılarım olur vs. ama öyle değil 20 dakika var onlarla aramda ama çalıştığımız için malesef yemeğe misafir gelmiyor. onun dışında haftanın 6 günü çalışıyorum her pazarda 1 hafta annemlerde 1hafta kaynanamlarda zaten kahvaltıyı birlikte yapıyoruz. yani zaten çok bize ait bir pazar kahvaltımız yok haftanın 6 günü birlikte kahvaltı yapıp işe öyle gidiyoruz zaten .

Valla düsünebileceğin her seye karısıyorlar kendileri lohusa gibi triplere giriyorlar.Benimki benim annemden kıskandi mesela kızımi hastaneye giderdik esim o sıra çalıstıgı fabrikaya yeni baslamıstı izin alamıyordu kontrollere kayinbabam götürüyordu otobüsle gotmek mümkün degil bebegim kolik alerjik bebekti o götüruyordu pesimize takiliyordu sürekli kucagimdan almaya calisiyordu bir gun ben lavabodayken besin alerjisi olan cocuguma mandalina yalatmıs mesela.Biz ayni binada degiliz ayni sokaktayiz ona ragmen yasatmadigi sey kalmadi.Pijamayla duruyordum terliyordum pijamayla rahat ediyordum ev sobalı bu arada sicak oluyordu neden pijamayla duruyorsun esimin dedesiyle amcasi cocugu sevmeye pijamayla durdugum icin gelemiyormus ben de jartiyer takimi giymedim anne pijama giydim ayip degil ayrica daha gozlerini acamayan cocugun nesi sevilecek ki demistim olay cikarmisti.Daha 5 gunluk sezaryenliyim bacagima pihti atmasindan suphelendi doktor bacagim sisti sen hep oturdun yurumedin ondan oldu demisti cunku meme reddi yapan cocugumu memeye tutturmaya ugrasiyorduk bile bile oyle dedi yanimds oldugu halde...Ay daha neler neler var az konu acmadim buraya.Sonra kavga ettik esim bastan beni anlamasa da simdi anladi ve arkamda duruyor beni destekliyor mecbur kalmadikca gorusmuyoruz ama o surecte yasadiklarimdan dolayi cok yiprandim

aynen zaten bizim hep bahçeli ev hayalimiz vardı ileride kısmet olur belki bu arada eşim tek oğlan kaynamların oturduğu evde zaten ileride kendisine kalacak yıktırılır mütahite verilir yani seçenek çok aslında
Bence detaylı düşünün.
Eşiniz tek erkekmiş ailede, ileride sorun yaşayıp çıkmak isteseniz herkes yakınlığınıza alışır ve eşiniz ben tek oğulum, bırakıp cıkamam diyebilir.
Şimdi çalışıyorlar ama eiden ayaktan düşmeye başladıkça en büyük sorumluluk muhtemelen size düşer.
Bunun misafir geldi inin, sizi görmek istiyorlar çıkalım diye bunaltmaları olabilir.
Çekirdek ailenizle birşey yapsanız çağırdılar onlarda çağırmadılar sorunu, sizde de çağırsak mı hayır mecbur değilimki buhranları olabilir.
Sıksık beraber yemek yiyelim, biz işten geldik hadi sizde yiyelim şunu yaptım inin durumları sıklaşırsa can sıkıcı olabilir.

Yani kv’nizi en iyi siz tanıyorsunuz. Bu sorunların hiçbirini yaşamayacak mantalidelerse şanslısınız demektir, ev uygun ve güzel diyorsunuz. Ama yaşarsanız çok zor olur, geldiğinize geleceğinize pişman olursunuz.

Merhabalar Kaynanam çalışan biri ve uzun saatler çalışıyor. oturdukları ilçede sahil var haftanın 1-2 günü sandalyelerimizi alır gideriz sahile. yada yemeğe genelde gittiğimiz dede ararız kaynanamı gelin birlikte gidelim diye hep yorgunum siz gidin dönüşte uğrayın kahve içelim der ama biz çoğu zaman uğramayız ve bunun tribini bir kere bile yapmadı. yani buraya kadar geldiler uğramadılar vs. yada görümcemde aynı ilçede oturuyor onunda küçük çocukları var eşim çok sever yeğenlerini oraya gideriz oturmaya aramak aklımıza gelmez kaynanamı haftasonu gittiğimizde söyleriz geldik oturduk falan tabi kardeşsiniz gdin geln birbirinize der beni neden çağırmadınız neden almadınız tribi olmadı hiç yani dediğim gibi 7 yıldır tanıyorum zaten problem yaşamış olsam böyle bişey aklımın ucundan geçmez.
En iyi siz bilirsiniz. Aynı apartmanda oturmadan önce kaynanamla adeta kanka gibiydik. İçinden canavar çıktı.

Bedava verseler almam oturmam demek için bir anda 2-3 milyonu nakit verip evi alabilecek kadar durum olması gerekir ya da daha üstü.

Ama sizin gibi iki çalışan bu fiyata ev bulmuş. Bence kaçırmayın. Kira fiyatları nereye doğru gidiyor belli değil maalesef ki.
yani ya hayatta oturmam o binada diyecem şuan kiram 2400 seneye ne olur bilmem ve seneye ben evde olacağım doğum yapacam martta çünkü seneye 3 bini geçer ben lohusayken ekonomik olarak daha fazla sıkıntı çekerim yani teraziye koyuyorum ikisinide almayalım kiraya devam edelim seneye ne olur bilmem doğurur evde otururm devletin izni bittikten sonra bakıcı bulur işe dönerim bakıcı maaşı+kira ödemesi bu beni daha çok strese sokar yada kaynanamın üstüne otururum kaynanam zaten eve çok yakında çalışıyor sadece bakıcı masrafım olur aklımda kalmaz kaynanamdan devamlı kontrol etmesini isterim aklım rahat olur. hatta ev alırsak ücretsiz iznede ayrılabilirm. kira ödememiz olmadığı için bu beni strese sokmaz çocuğumla daha çok vakit geçirebilirm .

Hayat sizin hayatınız ama ablaniza bu kadar gıcık olmanız çok ilginç geldi bana sizin iyiliğinizi düşünüyor ve bence çok haklı . Gerçi diğer yazdıklarınızı okudum ben cocugumu öyle ayrı gayrı büyütmek istemem ablam şöyle soğuk tarzında ablanizin size olan iyi niyeti karşılıksız buldum bence de siz kayinailenizle mutlu mesut yaşayın bakalım
ablamla bira farklıyız biz mesela kaynanası benim kaynanamdan 10 yaş büyük nerdeyse yaşlı bir kadın ve kocası yok çocuklarını yalnız büyütmüş yıllarca. şehir dışında yaşıyorlar ablam ve eşi hataydalar kaynasıgil sivastalar. sadece bayramlarda gidiyorlar onun dışında hep hatayda annemin yanındalar yani. bulaşıkları yıkamış orda bana defalarca bunu anlattı çok sinirlendim ben misafirim orda yılda bir gidiyorum neden ben yıkıyorum dedi. sabah özellikle dinlemiş sesleri kahvaltı hazır olunca kalkmış yataktan akşam yemeği saatindede eşiyle gezmeye çıkmışlar hususi yemeğe yardım etmemek için bunları hep kendisi anlattı . ve bunlar bana çok ters şeyler. Benim annem 50 yaşında ben anneme gittiğimde 1 dakika oturmuyorum yerimde ben misafir değilim orda kızıyım o evin . kaynanamdada misafir değiliz. yani kaynanam ve annemde yaşlı insanlar değiller . yani ne bileyim 75 yaşında birinin kaynanamda olsa bana hizmet etmesi beni rahatsız eder. kaynanasına çok katı olduğu için kendisi beni çok eleştiriyor . bu konuda ona kesinlikle hak vermiyorum ama yani 32 yıllık ablam üzerimdeki hakkı inkar edilemez elbette . ama bu konuda onunla aynı fikirde değilim malesef

Başlığa cevabim: Allah yazdiysa bozsun. Dunya iyisi olsa gene istemem, özel hayat diye bir şey kalmaz.

Konuya cevabım: Abla hakli. Gercekten de cocuktan sonra degisme oluyor. Daha birkac gun once arkadasimla konuştum. 'Ben kaynanami severim. Hic sorunumuz da yoktur. Tek kavga sebebimiz cocuklar' demisti.

Ben cok sukur 1500 km kadar uzaktayim 😂

Yatırım için alacaksanız alın diyeceğim ama yatırım da olmaz. Baskasina satmadiklarina göre orada kiraci da istemezler.

Aile binasindan ev almak icin heyecanlanani ilk kez görüyorum 🤭

Şaka mı 380 bine araba yok. Kaçırmayın bence.

Aynı binada oturuyorum, herkes kendi hayatında. Hiç sorun yaşamadım 6 yıllık evliyim.

Önce evden başlamak istiyorum en üst kat eski bina ise akma yapar. Yeni yapılan evler disind5 en üst katlar hep sorunlu olur. Gelelim aile apartmanına alıp kiraya veririm onun disind5 bedava verseler almam. Benim kv yi kendimi bildim bileli tanirdim okumuş görgülü bilgili bir sorunum olursa ondan akıl alırım , söylediğimi anlar dinler diye düşünürdüm. Evlendik her şey mükemmel oldu . Bayramlarda bana hediyeler alırlar kızları gibiydim. Hamilelik de öyle ama doğumdan sonra anneligim elestirildi, bana kendimi yetersiz hissettirdi, psikolojimi bozdu oğlum bir buçuk yaşına gelince patladım artık sınırımi çizdim. Eğer sinirinizi cizmezseniz kimse sınırını bilmiyor. Neyse gidip deneyin baktınız olmuyor satar çıkarsınız.
evet önceki sürelerde daha yukarıda oturuluyorken akma muhabbetleri vardı sonrasında çatı yaptılar yukarıya kiler gibi 2 oda yaptılar öyle biliyorum çünkü ben nişanlıyken çatı yapılıyordu. ama zaten almadan önce çıkıp iyice kontrol edilir. babamda kayınbabam da sıvacı bu işlerden anlıyorlar. eşimle dün konuştuk artılarını eksilerini baktık çok zor oluyor çocuk biraz büyüsün ben işe başlayınca tekrar iş için zor oluyor der tekrar merkeze döneriz dedi .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X