Söz Kesimi kendi aranızda sözlenmek,yüzük takmak

Bizimde 5 yılını doldurmuş bir ilişkimiz var.. 2 yıl önce de kendi aramızda yüzük taktık, 2 yıldır hiç çıkarmadık parmaklarımızdan.. Ağustosta aileler arası takılacak ama bu yüzüğün ayrı bir değeri vardır bende..

Neredeyse 7 yılımız bitecek. Ve ben kendi aramızda da olsa 5 yıl gururla taşıdım yüzüklerimizi.. Çok laf söylediler. Pastane yüzüğü o anlamı yok falan fln flnn.. Hem benim üni. hem onun askerliği.. Yüzüğümü ne bir gün çıkardım ne de bir dün unuttum. O hep sağ elimdeydii :KK16: Şubatta sözümüz olacak inş. ve inanmayanlara inat yüzüğümü gözlerine gözlerine sokacapımm :KK53::KK33::KK16:

7.ayımız. :KK16: 2 ayda takanlar varsa zamanımız geçmiş bile. :KK53: hemen başlıyorum dırdıra :KK37:

ben geçmişte öyle bir hata yaptığım için bu sefer herşey aileler arasında olsun istedim..
şimdi sevgilim askerde ve ben bir işe girip çalışırsam kimse bana yönelmesin diye bir yüzük aldık sözlü gibi onu takacağım ama göstermelik yani..
zaten onun askerliği bittikten sonra hepsine sıra gelir aileler de biliyor acelemiz yok :KK34:

5. ayımızda takmıştık ben istemiyodum byle bişeyi ama taktım ynede tek taşımıda almıştı şimdi okul bitti ikimizde çok uzaklardayız takmıyorum uzun zamandır ben onu ailemin yanındayken çıkarıyosam anlamı yok gibi geliyo gstermelik zaten kimseninde yüzüğe itibarı kalmadı bakan yne bakıyor nişanımı olursa kasıla kasıla takarım tabi:KK1: evde kaldım zatenn:KK17:

kendi aranizda sozlenmek derken karsimdaki bana sadece tak su yuzugu de sahipli oldugun belli olsun vb bir yaklasimda yuzuk takmak istese kesinlikle kabul etmem kesinlikle. bu arada cevremde cidden bu eylemi sadece kiza yuzuk alip takmak gibi dusuenenler var ki bence karsiliklidir bu kiz da takat erkek de.

Neyse sonuc olarak eger belli bir zaman gecmis iliskinin uzerinden artik bagliligi daha da bir pekistirmek amaciyla dusunuluyorla yuzuk takmak. ondan guzeli yok =))

ben 5yıldr sözluyum ve cok mutluyum bundan aslında aılenın blmesı cok gzl olur tabıde sartlar elvermese bıle bunun olması gzl bıse bnce kızlr yapın ergı bır yuzuklede olsa baglarsnz sızde baglanırsnz o yüzük ole bı sorumluluk yukluokı en azndan ıcınız rahat oluo emın olun :KK19:

ilişkide belli bir geçmiş varsa, kendi aklından değilde ciddi bir ciddilik varsa ortada heves değilse takılabilir diye düşünüyorum ben. aslında anlamı büyük olan bişey bu ama 1 hafta cıkıp yüzük takıp 2 gün sonra cıkaranlar yüzünden ki bunların sayısı oldukca fazla basit bulunuyor bu olay..

24 yaşındayım ve bu zamana kadar takmadığım içinde mutluyum :KK66:
zaten 20-21 yaşına kadar birinin bana sahip olabildiğini gösteren bir simgeden hep uzak durdum ve korktum:)
o yaşlarda sağlıklı karar veremiyorsun bence ve eğer yüzük taktığım kişi ilerde eşim olmazsa, eşim olacak kişiye büyük saygısızlık diye düşündüm durdum:KK9:

şimdi 1 senedir süren cidden mükemmel bir ilişkim var:)
ve insan bazı ieyleri ciddi düşündüğünde parmağında yüzük istiyor eveet:)
ama ailemin , akrabalarımın ve arkadaşlarımın huzurunda o yüzüğü takmak istiyorum:)

kendi aralarında takmak saçma geliyor sanki sadece kızı alacakmış gibi:)
oysa benim ailemde onunla olacak ve onun aileside benimle...

2 ay içinde sözümüz var ayrı şehirlerde olduğumuz için hazırlıklar uzun sürüyor maalsef.... :KK43:
ama olsun o heyecanı yaşamaya değeeer:KK16::KK16::KK16:

benim aşkım bana 6 ay sonra yüzüğümü takacak biz çıkmaya başlayalı 1 ayı geçti işte 6 ay sonra bizde aramızda söz yapıcaz

O ilk yüzüğün heycanı çok başka gerçekten :) Ailesel sebeplerden çoğu zaman takamasamda gerçeği için gün sayıyorum
Alyansmla beraber takmayı planlıyor gibiyim :p

Bu konularda hiç aceleci olmamışımdır.Eşimle tanıştığımızın 2.haftasında bana yüzük alıp getirmiş.:roflol: Bana çok çocukça gelmişti.Deli çağlarımda olmama rağmen o zamanlar,böyle düşünmüştüm.:jeyyar:
Ailem bilmiyorsa o yüzüğü takmanın ne anlamı var ki?Kendi aramızda neden yüzük takalım ki?
Zaten aramızda gönül bağı varken gizli işler karıştırmanın ne anlamı olabilir? :nazar: püffff :nazar:

kesinlikle aynı fikirdeyim.:KK9::KK9::KK9::KK9:

kendi aranda söz mü olurmuş.aileler bilmedikten sonra hiç bir ciddiyeti olmaz kanımca o yüzüğün.saçma geliyor kusura bakmayın.ha birde kendi aralarnda imam nikahı muhabbeti var.bişey diyemiyorum....

Son düzenleme:
bence hoş bir duygu ama lisede erken oluyor malesef.lise üçüncü sınıftayım erkek arkadaşımla 11 senedir tanışıyoruz 8 aylık bir ilişkimiz var yüzük almak istedi aldı kendisi sürekli takıyormuş okul dışında ama ben okul dışında da takmıyorum ailem bilmediği için kendimi kötü hissediyorum biri soracak ne diyeceğim sürekli yanımda taşıyorum ama takmıyorum lise bitince aileme söyleyeceğim üniversitedeyken de ciddi anlamda söz kesilir iş bulunduktan sonra evlenilir karşınızdaki doğru insansa aceleye getirmenin anlamı yok :)

Bence gereksiz bir şey. 3 senelik ilişkimiz var ailelerimiz de biliyor. Evleneceğiz gözüyle de bakıyoruz olaya, herkes öyle düşünüyor babam bile. Ama biz işimiz olsun isteme fln işleri hallolsun sonra sözümüzde takarız diye düşünüyoruz. Öğrenciyken böyle şeylere hiç gerek yok bence. Takmayınca birbirimizi sevmiyor muyuz? Başının bağlı olduğu belli olur diyor arkadaşlarım ama isteyen sorar öğrenir sevgilisi var mı yok mu diye. Üstelik kendi arasında yüzük takan pek çok arkadaşım ayrılıp üzerine bilmem kaçıncı sevgilileriyle çıkıyorlar.

Kısacası "pastane sözlerine" karşıyım.

şunu bilir şunu söylerim :

adam dediğin sahip çıkar, k...ı başı ayrı oynamaz, biz yeldeğirmeni değiliz onlar da donkişot değil, yaşananlar hayal mahsulu hiçç değil.
o neymiş öyle kendi aramızda, ohhh yatalım kendi aramızda, buluşalım kendi aramızda, kavga edelim kendi aramızda eeee ben yasadışı bir varlıkmıyım ki her şey kendi aramızda...
yok öyle bir şey. sakın sakın güvenmeyin bunun manası "bıraktığım yerde bulayım seni"'nin garantisidir. yemeyin sakın.

Son düzenleme:
sevmiyorum diyip attı yüzüğü bi senelik ilişkiyi bitirdi yalvardım yakardım ama yok dönmedi takmayın diyenler haklı cidden.bi daha da takmam.şu an ne kadar kötü durumdayım o ise hayatını yaşıyor bendeki ise koca bi hayal kırıklığı

üstelik ayrıldıktan bi hafta sonra yakın arkadaşım dediği kızla çıkmaya başlamış ben artık diyecek bişey bulamıyorum

X