Kendimi haklı görüyorum ama haksız mıyım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Safsarisin

Oğlum herşeyim 🤲 🧿 💙
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
11.201
14.563
6 aylık evliyim dolayısıyla bu ilk bayramımızdı.esimin babası yok annesi hayatta tek yaşıyor ve ayni sehirde yaşıyoruz. Görümcemde baska sehirde yasiyor ayda yılda 1 gelir. Benim esimin ailesiyle bir sorunum yok ama akrabalarıyla var.evlendigimizden beri 3 kez onlarin yanina gittik onlar bize yakın bir ilde oturuyorlar dede anane dayı teyze vs. Kimi yemege aldı bilmemne. Bayramda gitmek istemedim esimde peki dedi. Gerekcem su ben gittigimde bana zayıfsın zayıflamissin yine ya da cocuk yapın cocuk varmı gibi seyler söylüyorlar. Esime bunu söylediğimde sen hamile olsan ama sana garip gelmezdi bu soru dedi bende ne demek istiyorsun ben kompleks mi yapiyorum diye çıkıştım . Bana her seferinde kulak arkası et takma diyor hayir oyle olmuyor işte. Ben kimseye sen siskosun kilo almissin demiyorum hayatımda hic demedim bir kezde hüngür hüngür ağladığımı bilirim esimin yaninda dolmustum baya beni behenmiyorlarsa muhattap olmasinlar diye. Arife günü memlekete gitme konusu açıldı eşim ailesinin yanında gitmesekmi yaa dedi kardesine kardesi de oof yine bayram yaaa dedi. Kaynana olurmu oyle sey dedi. Eşim benim icin gelmicek zaten dedi. Oklar bana döndü. Ben annemlerle yazliga gidicem bi tanidiga davetliyiz diye yalan söyledim. Eşim dönüverdi aslinda sende gelsen tarzında. Bende biz bu konuyu konusmustuk ama sende tamam demistin dedim. Kaynana bizi kim götürecek dedi? Bende götürsün işte... (esimin adini soyledim) neyse çıktık arabaya bindik bana diyor ki eşim bana soylemedin annenlere gidecegini ya ben yalan söylüyorum hic mi anlamiyorsun annenin yaninda aşkım ya çaktırma biseyi de bahane sunuyorum dedim
Afallladi. annemlere geldik arefe günü bu olay. Annemlerde kaynana beni aradi. Kizim neden gelmiyorsun sana orda biseymi söylüyorlar biri bisey mi dedi dedi. Bende hayir anne olur mu kimse bisey demedi dedim. En ufak seyde restlesiyorsunuz üzülüyorum acaba senin aşkın mı bitti diye düşünüyorum dedi. Bende olurmu anne oyle bisey imkansiz ben sadece daha evvel.konustuk sonradan gel dedi diye tepki gösterdim biraz fazla gösterdim ama.. dedim. Bana diyorki ilk günü bayramin bana gelmen düşer ve gülüyor.. bende gülerek ukalaca niyeeeee dedim. Oyleeee dedi. O zaman gece gelirim siz dondugunuzde dedim. Seni cok seviyorlar hep soruyorlar ama dedi kaynana.Babasini gormedin sen mezara gidicez dedi. Oyle deyince cok üzüldüm eşim yetim cok kuccukken babasiz kalmış. Eve geldik tantana oldu biraz sonuç biz bayramin 1. Gunu esimin memleketine gittik. El opuldu yemek fasli kahve fasli ve yine ayni seyler oldu zayiflamissin hamilelik varmi sorulari. Kro terbiyesizler. Mezarlik olayı oldu esim dediki gitmeyelim. Akrabalarini gormek istemiyormus orda küsler rahmetli babanin tarafıyla. Dede ve dayi sanane onlardan kimse yoktur orda dedi ve biz mezarliga gittik. Geri döndük. Orada esim ve görümcem arka odaya cekildiler 2si yatiyorlar. Esim uyudu orda gorumce kitap okuyor. Bende sofraya yardim ettim.esim beni orada hep yalniz birakiyor teyze kaynana anneanne otururlerken cay icerlerken ben mutfakta oturdum yanlarinda oturmadim bu hamilelik konularini esimin yoklugundan firsat bilip acmasinlar diye..Aksam 9 a geliyordu döndük. Arabaya binince esim annesine anne senide biraksak kalacaksin haa diye çıkıştı anneside yok oglum kalmam ne kalmasi dedi dönüşte benim ailemi ziyarete geldik kayinvalide ve gorumce de geldiler. Bizde oturduk cay içtik. Eve geldik ve esimle hic konusmadim. Kusum cunku ona. Bu arada ufacık kuzenlerine harclik verdi bana ne bayramlik aldi ne para verdi ben böyle ufak seylere taktim.mi.takiyorum kac yasina gelmisim hala cok hosuma gider babamdan harclik.almak.mesela. her neyse.ertesi gün oldu bana hadi çıkalım güneşi görelim diyor. Gezelim.diyor. dün. Bende ona sira bana simdi mi geldi? Sagol.istemez dedim. Neden boyle yapiyorsun dedi. Annenin ve kendi egolarini tatmin edip beni istemedigim bir ortama soktunuz yine ayni.laflari isittim zaten falan dedim. Kim sordu kim ne dedi diyor söylemedim. Biz baya bir birbirimize girdik eşimle kapiyi yumrukladı ve kırdı. Umrumda degil kirarsa kirsin.... beni artık kemirme dedi biktim artik yaziklar olsun dedi. Ben mezarliga gitmek icin istedim.gitmek dedi iyide oradayken de annene gitmeyelim.mezarliga bidi bidi.olcak dedin hayiflandin istemedin gitmek yalan soyleme dedim. Ben dogulu degilim aşiret degilim bir hanim aga tarafindan yönetilmem ben seni koluma takipta akraba akraba gezdiriyor muyum bunlar sizin adetiniiz.benim dedigim olacak benim dedigim olmaz ise ne anlami var. Bi dahaki bayram gitmicem gorursun sen dedim ben senin ailenim agzima ne geldiyse soyledim. Esimin ailesi gelenecekci kendisi oyle degil ama annesini kıramıyor. Ben hıncımı iyice bi cikardim bundan.ben gidiyorum dedi gidemezsin izin vermiyorum demeye basladim.kapinin onune gectim gidersin gitmezsin kavgasi oldu birde elleri titriyor bu arada bak cok sinirliyim kendime zarar vericem diyor neyse sonra ben acıktım dedim tabi et kavga simdi yemek mi yiceksin dedi. Yemek soylet ya da gotur beni dedim.hazırlan dedi. Gittik yedim kendisi yemedi istemiyorum dedi. Beni de durdurmadi hadi doydunmu arabada icersin sigarani falan dedi apar topar kaldırdı Arkasindan seni annene mi birakayim annem e.mi dedi neden??dedim. Kizkardesimi havas a burakcam gece 3 te dedi ondan evelde bi arkadasiyla görüşecekti icki iccek misin dedim hayır dedi okey dedim babamlara geldim. Oturdum babamlarda kendisi de gitti bulustu arkadasiyla beni almaya geldi oda biraz oturdu. Ve icki icmis. Bana icmicem demisti. Buna uyuz oldum. Suanda hala kusuz. Uyuyor. Pizza yaptim yicekmisin dedim yicem dedi. Yedi ve geri yatti konuşmuyoruz orta yolu bulamiyoruz çünkü. Sizce nasil bir yol izlemeliyim?bana cok yikicisin affedici degilsin hicbir zaman diyor. Ama annesinin yaninda 180 derece dönmesini ve istemeye istemeye beni memleketine götürmesini hazmedemiyorum . Sizce haksiz miyim abartiyor muyum ?kendisi aşırı dereced3 politik bir insan. Birsey oldugu zaman bana hep der ki sen söyle anneme.. sen söyle falan bi sekilde herseyin içinden çekilmesini bilir. Arife gününden önce de bana kizkardesim bize gelecek dedi bende tamam dedim o gelecek diye strese girdim kalktim bütün evi temizledim heryeri ertesi gun.oldu ne gelen var ne giden.. arıyor abi siz gelsenize diye. Bende gelmiyor mu?dedim. Bana yüksek sesle aşkım kardesim gelmis uzaktan tabiki gidip gorucem dedi. Bende a aaa ne bağırıyorsun be gelcek demistin ondwn soruyorum dedim. Ben gidicem iste yemek hazirlamis annem istemiyorsan sen gelme dedi. Bende tamam dedim. Arkasindan giyindi geliyor musun dedi bende yok dedim tamam dedi gitti. Gidince bana mesaj çekiyor bundwn sonra benden bisey bekleme. Yine beni rezil ettin. Ne alaka dedim. Salaga yatma diyor. Hem.kendisi istersen gelme diyor hemde firca cekiyor..kaale almadim. Rezil etmissem.kendimi etmisimdir yazdim yolladm. Uzun oldu k bakmayin cok sinirliyim hala off

Uzun oldu kusura bakmayin akil.akildan üstündür bana bir akıl verin ne yapmam lzim hakli miyim haksiz mi abartiyor muyum

Büyük bir azimle hepsini okudum. Tam olarak sorun ne? Anlattığınız şeyler herkesde olan muhabbet çok çok sinir olacak bişey göremedim
Tesekkurler okudugun için. Sorun benim.icin once tamam peki gelme deyip sonradan gel demesi annesini kiramamasi kirmasin zaten istemem ama beni surekli kırıyor sanki yönetiliyor mus gibi hissetmeye basladim normalde asla kendime karıştırmam

çok kaprisli geldin bana.
sıra bana şimdi mi geldi falan e herhalde bayram bu büyüklere gidilir.
ondan sonrasını okumadım zaten.
çocuklara verdiği bayram harçlığını bile kıskanmışsın.
:halay::KK70: annemde kaprisli der bana hep.ben akrabalardan uzakta yasiyorum 21 senedir hic bayram ortamı gormedigim icin garipsiyorum galiba.

Paragraf olmayınca sonuna kadar okuyamadım.

Bence siz zayıflık, hamilelik sorularını abartmışsınız. Yeni evli olan çoğu insana soruluyor. Sağlık problemi vs. varsa bilemem. Siz bu insanları sormamaları için uyardınız mi?
Ayrıca eşinizin vefat etmiş babasına ziyarete gidilecekse tatil yerine oraya gidin. Desteğinize ihtiyacı vardır belki adamın.

Hoşgörülü olmadığınızı düşündüm, çocuklara bayram harçlığı verilir bununla kendinizi kıyaslamak hiç hoş değil.

Bayramda büyükler ziyaret edilir, istemediğiniz bir ortam olabilir ama kaç kişi eşinin akrabalarına bayılarak gidiyor ki? Senede 2 kere olan bir şey için fazla abartmışsınız.

Paragraf olmayınca sonuna kadar okuyamadım.

Bence siz zayıflık, hamilelik sorularını abartmışsınız. Yeni evli olan çoğu insana soruluyor. Sağlık problemi vs. varsa bilemem. Siz bu insanları sormamaları için uyardınız mi?
Ayrıca eşinizin vefat etmiş babasına ziyarete gidilecekse tatil yerine oraya gidin. Desteğinize ihtiyacı vardır belki adamın.
Hayir uyarmadım. Ben gec doğmuş bir çocuğum. Ailem evlat hasretini bilir. Benim annem babam çevrem hic sormuyor. Bunu esime söylüyorum sizinkiler soruyor diye bana benim.ailem köylü aşkım aldirma sen bosversene yaaa kimseyi ilgilendirmez diyor.ben cok rahatsiz.oluyorum ve yatak.odasina karışmak ozel konulara girmek.diye düşünüyorum. Ayıp geliyor
Zayifligim genetik ve rahatsizligimda var.

Tesekkurler okudugun için. Sorun benim.icin once tamam peki gelme deyip sonradan gel demesi annesini kiramamasi kirmasin zaten istemem ama beni surekli kırıyor sanki yönetiliyor mus gibi hissetmeye basladim normalde asla kendime karıştırmam
Erkekler böyle işte. Hem bikaç saat eşiniz için katlanabilirsiniz o ortama değil mi? Büyük bir sorun değil yani

Hayir uyarmadım. Ben gec doğmuş bir çocuğum. Ailem evlat hasretini bilir. Benim annem babam çevrem hic sormuyor. Bunu esime söylüyorum sizinkiler soruyor diye bana benim.ailem köylü aşkım aldirma sen bosversene yaaa kimseyi ilgilendirmez diyor.ben cok rahatsiz.oluyorum ve yatak.odasina karışmak ozel konulara girmek.diye düşünüyorum. Ayıp geliyor
Zayifligim genetik ve rahatsizligimda var.

Bence uyarın duymak istemiyorsanız. Yine devam edilirse uzaklaşırsınız.

Bayramlarda laf sokuyorlar diye ona buna gitmemezlik yapılmaz ki gereksiz gerginlik burda başlamış bana göre,fevri ve çocukça davranıyorsunuz konu sahibi olgun olmaya çalışın,eşiniz de aslında hep idare etmeye çalışmış sizi,ama epey zorlamışsınız adamı,evliliğimizin ilk yıllarında ben de çok zorlardım eşimi,şimdi çokk sakinleştim duruldum,bi lafı etmeden önce bu ettiğin laf o anlık hazza mı hizmet ediyor uzun vadede sorun çözmeye mi diye hep iki kere düşünürüm,ki eşim sakin bi insandır hep zaten,siz de öyle yapın öfke kontrolünüzde sıkıntı var bence sizin

Sorunlarınız genel
Eşin annesinin sözünden çıkmıyor
Sen haklısın ama biraz fazla gereksiz muhabbetlere giriyorsun

Birdahaki bayram gitme
Dedimki annenin etekleri altından ayrılmıyorsun. Bu atasözünü yanlis kullandim hatta sanırım. Bana ne diyo bilionmu ben basima buyruk bir insanım bu yasima kadar da buyruk oldum.ne bicim konusuyorsun ben annemi dinlemem bende gitmek istedim. Ama yalan. Esim cok yabani asosyal bir insandir arkadasi bile yok dogru dürüst. Bayram lari da sevmez.kaynana hasta parkinson hastası. Ondan hassas davranıyormuş. Bende hastayim ama ipleyen yok mesela.

Bayramlarda laf sokuyorlar diye ona buna gitmemezlik yapılmaz ki gereksiz gerginlik burda başlamış bana göre,fevri ve çocukça davranıyorsunuz konu sahibi olgun olmaya çalışın,eşiniz de aslında hep idare etmeye çalışmış sizi,ama epey zorlamışsınız adamı,evliliğimizin ilk yıllarında ben de çok zorlardım eşimi,şimdi çokk sakinleştim duruldum,bi lafı etmeden önce bu ettiğin laf o anlık hazza mı hizmet ediyor uzun vadede sorun çözmeye mi diye hep iki kere düşünürüm,ki eşim sakin bi insandır hep zaten,siz de öyle yapın öfke kontrolünüzde sıkıntı var bence sizin
Birsey diycem evet hep beni idare ediyor eşim alttan alıyor genel anlamda ama son zamanlarda oda bagirmaya basladi. Salak ya kapıyı kırdı şok oldum. Ben ofkemi dindiremiyor olabilirim. Ve ben o anki hazza hizmet eden laflae soyluyorum tamamiyle onu bozmak yerin dibine sokmak kisasa kisas yapmak amacli konusuyorum. Bu yuzden sorun çözülmüyor. Valla bu mesaj bana ilac gibi geldi bu yorum cok tesekkurler

Henüz çocuğunuz olmadığı için insanların bunu sorması sizi rahatsız ediyordur. Aynısını ben de hissederdim çocuğum olmadan önce. Ama insanlar bunu artniyetli olarak sormuyor, sadece muhabbet olsun diye soruyorlar. Ayrıca zayıflamışsın deseler nolacak lütfen abartmayın. Böyle ufak tefek meseleleri büyütmeyin derim. Biraz daha ılımlı yaklaşsanız, görümceye giderken eşlik etseydiniz iyi olurdu.

:halay::KK70: annemde kaprisli der bana hep.ben akrabalardan uzakta yasiyorum 21 senedir hic bayram ortamı gormedigim icin garipsiyorum galiba.

bayram ziyaretleri kendi tarafına gidersen germez ama eş tarafında gerilmek normal alışırsın.
kv sadece oğlu ve geliniyle yapmak istiyor bunu. böyle tatmin olma durumu en iyisinde bile var.
biraz idare etmeyi öğrenmen lazım. kadın kötü niyetle değil oğlu ve karısıyla birazda hava atmak için istemiş. neyin havasını atacak diye sorarsan 15 yıllık gelinim hala çözemedim:))
kalkmış annenede gelmiş. o gelsin diye beklememiş. dediğim gibi aile içi ilişkiler idare etmekle yürür biraz. kimseyi küstürmeye kırmaya değmez inan.

bayram ziyaretleri kendi tarafına gidersen germez ama eş tarafında gerilmek normal alışırsın.
kv sadece oğlu ve geliniyle yapmak istiyor bunu. böyle tatmin olma durumu en iyisinde bile var.
biraz idare etmeyi öğrenmen lazım. kadın kötü niyetle değil oğlu ve karısıyla birazda hava atmak için istemiş. neyin havasını atacak diye sorarsan 15 yıllık gelinim hala çözemedim:))
kalkmış annenede gelmiş. o gelsin diye beklememiş. dediğim gibi aile içi ilişkiler idare etmekle yürür biraz. kimseyi küstürmeye kırmaya değmez inan.
Arkadasim bana diyorki kaynananin amaci seni koluna takıp gezmek kapi kapi sakin onun oturduğu yerden ev tutma. Nişanlıyken söylemişti . Dedigi de cikti..simdi.sizde aynisina benzer birsey soylediniz. Kaynana zaten gosterisi cok seviyor. Ama ben de megan fox degilim ki hahahahahahahahahah. Birde kaynana beni gün e para gününe oraya buraya cagirmisti hic gitmedim artık çağırmıyor. Ama boyle huyları var. Birde herkes kaynanayi cok seviyor. Beni uyariyor aman kaynanayi üzme diye.ay cok mu ferhundeyim ne hahahahahaha.

Birsey diycem evet hep beni idare ediyor eşim alttan alıyor genel anlamda ama son zamanlarda oda bagirmaya basladi. Salak ya kapıyı kırdı şok oldum. Ben ofkemi dindiremiyor olabilirim. Ve ben o anki hazza hizmet eden laflae soyluyorum tamamiyle onu bozmak yerin dibine sokmak kisasa kisas yapmak amacli konusuyorum. Bu yuzden sorun çözülmüyor. Valla bu mesaj bana ilac gibi geldi bu yorum cok tesekkurler

yapma ama böyle. düşmanın mı o senin?
uzlaşmaya çalışmalısın. kırıp döke döke insanda sabır bırakmazsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X