Kendimi haklı görüyorum ama haksız mıyım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana eşin iki yüzlü geldi. Bir de hayır diyemiyor, sınırını bilmiyor. Bu politiklik değil, ikili oynamak. Senin yanında başka, onların yanında başka
Hadi bayramda yaşananlara katlanılabilir, oradaki detaylara takılman bence de abartı. Ben evli olmadığm halde yılda 1 kez gördüğüm insanlar hep "kilo mu aldın" muhabbetine girer. "Hayır, ayrıca aldıysam nolmuş" derim. Bu tip sorular sırf muhabbet açmak için. Bana çok ince detaylara takılan, herşey 4-4lük olsun isteyen biri imajı verdin, o kadar takılma he he de geç. Bu politik olmak değil, sadece ortama uymak. Maalesef toplumsal bazı durumlar var ve insanlarla uyum içinde olmamız gerekir. Kimse kimseyle can ciğer olmak zorunda değil, ortamına göre idare edilebilir şeyler anlattıkların.

Bu sorular yeni evliyken maalesef sorulur hep.. tamam can sıkıcı ama siz abarmışsınız.. eşinizin de suçlu olduğu yerler var ama siz yangına körükle gitmişsiniz hep.. üstelik o kadar kavga dövüşün arasında beni yemeğe götür demek.. tartıştınız haklı olduğunuzu düşünüyorsanız tavrınızı düzgünce koymalıydınız .. açlıktan ölsem yemek yemezdim..

Son olarak lütfen daha düzgün ve anlaşılır cümleler kurun.. nokta var tamam ama bi paragraf bi virgül kullansanız herkes rahatça okurdu

Bence haksızsınız. Büyükler bazen üzerine vazife olmayan sorular sorabiliyor ancak hamilelik sorularına şuan bebek düşünmüyoruz, zayıfsın diyenlere de özellikle böyle olmayı tercih ediyorum der geçersiniz. Yalnızca bu sorular nedeniyle eşinizin aile büyükleri ile bayramlaşmaya gitmemek olmaz, biraz hoşgörülü olmakta fayda var. Ufak şeylere takılıyor ve eşinize kapris yapıyorsunuz gibi geldi bana. Evlilikte uzlaşı birbirini tolere etme şarttır, ama sizde bu davranışlar hiç yok gibi.

Çocuk var mı sorusuna ben de gıcık olurum. Ama erkeklerden zıyade kadınların sorması daha normal gelır nıyeyse. Soran kısı erkekse daha da cınlenırım. Benım kp gecenlerde sormus eşime. Bende arka plan bı gıttı geldı. Adamı sevmıyorum daha da gıcık oldum. Bu arada bence seni tahrık eden annesı falan degıl. Eşin topu sana atıyormus sen soyle sen yap sen et. Kendı hıc kotu olmak ıstemıyor kurnaz :KK70: kurnaz dıyorum cunku eşim de öyle. Dıkkat ettım bızımkının bu hareketı benı saldırganlastırıyor. Bır de şu once gelme dıyıp sonra gel demesı yok mu ah ah benımkı de oyle en sevmedıgım hareketlerınden bırı de bu. Çileden cıkartıyor. Bı oyle bı boyle olması hıc cekılır degıl. Dedıgım gıbı sizi yoldan cıkaran en buyuk ıkı etken bu ıkı davranısı bence. Dıgerlerı tuz bıber olmus. Benzerlerını her gun yasıyorum bu sekılde davranmasa siz de bu kadar hırcın olmazsınız

Hatanizi anlamissiniz ama bende bı tavsiye vermek istiyorum. Cok gecerli sebebin yoksa, ozel günlerde eşini kırma.
Ofkeliyken eşin düşmüyorsa sen sus. Ben bır susarim eşim bağır çağır der:dondurma:
Daha yeni evlisiniz sakin olun , böyle sürekli tartışmalar insanı soğutur. Yani orta yolu bulmak için konusun.
Bebek sorusuna takılmayin. Önce 1 I sordular . Sonra 2. yi . Şimdide 3. Yi soruyorlar. Yani sorular hiç bitmez. Ama yılda 2 kere sorsalar umrumda olmaz acikcasi.:dondurma:

Kusura bakmayın ama ne kadar kaprislisiniz böyle. Elle tutulur hiçbir şey yok, sürekli olay çıkarmışsınız.
Size hamile misiniz dedikleri için akrabalarla görüşmeyi kesmenin mantığı nedir? Sizin için öyle değildir belki ama normalde anneanne, teyze, dayı vs vs bunlar önemli insanlardır. Bu yüzden bayram günü sorun çıkarılır mı?
Bir de o kadar kavga çıkarıp ben açım demek...
Sizdeki tipik prenses sendromu, fazla şımartılmışsınız

En iyisi Eş ailesiyle her durumda araya mesafe koymak . Bayramda vs de özellikle bir taraf gelenekçi ise kaçınılmaz oluyor .
Politik davranışlara sahip olan insanlarla da geçinmek biraz zor olabilir çünkü net bir duruşları olmuyor ama eşinizin bu özelliğini biliyordunuz önceden de değil mi

Hayir uyarmadım. Ben gec doğmuş bir çocuğum. Ailem evlat hasretini bilir. Benim annem babam çevrem hic sormuyor. Bunu esime söylüyorum sizinkiler soruyor diye bana benim.ailem köylü aşkım aldirma sen bosversene yaaa kimseyi ilgilendirmez diyor.ben cok rahatsiz.oluyorum ve yatak.odasina karışmak ozel konulara girmek.diye düşünüyorum. Ayıp geliyor
Zayifligim genetik ve rahatsizligimda var.

Öyle uzundu ki okuyamadım.
Alıntıyı neden yaptım?
Köylü milletin efendisidir. İmza: Mustafa Kemal Atatürk.
Eşinize tek lafım: Yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor.

Burda okuduğum kv konularında istisnasız hepsinde erkek tarafı cahil ,kız tarafı elit kişiler.
Vallahi adamlara da yazik günah yanii.
Kendi tarafına gidince iyi ama diğer tarafa gidince bir sürü tantana..
Çünkü karsi taraf cahil köylü...
Eee arkadaşım o cahil köylü insanların oğullarını koca diye niye aldın..

En iyisi Eş ailesiyle her durumda araya mesafe koymak . Bayramda vs de özellikle bir taraf gelenekçi ise kaçınılmaz oluyor .
Politik davranışlara sahip olan insanlarla da geçinmek biraz zor olabilir çünkü net bir duruşları olmuyor ama eşinizin bu özelliğini biliyordunuz önceden de değil mi
Hayir bilmiyordum bu ozelligini yani rahat ve saygılı yapici biri olduğunu biliyordum ama bu kadar siyasetci ve politik olduğunu bilmiyordum cok igrenc bir huy net durusu yok genellikle kararsiz ice dönük pasif agresif yapıda. Bir konu konuşulunca mesela kendi fikri öyle olmasa dahil he he evet haklisin dogru söylüyorsun baba evet baba peki baba aynen öyle baba diyor. Idare ediyor cok gıcık bir huy

1. Bu tarz sorulardan rahatsız oluyorsan eşine ya da kv gerek duyma kendin ver cevabını ağızlarına tıka bir daha soramazlar 2. Kv sana sormuş bir şey mi diyorlar diye söylememişsin ne karşılık veriyorsun ne kv söylüyorsun acaba malum mu olmasını bekliyorsun veya telepati yoluyla mi anlamalarını istiyorsun kv anlatabilirdin bir de olay bu kadar büyütülecek şey degil

Bana eşin iki yüzlü geldi. Bir de hayır diyemiyor, sınırını bilmiyor. Bu politiklik değil, ikili oynamak. Senin yanında başka, onların yanında başka
Hadi bayramda yaşananlara katlanılabilir, oradaki detaylara takılman bence de abartı. Ben evli olmadığm halde yılda 1 kez gördüğüm insanlar hep "kilo mu aldın" muhabbetine girer. "Hayır, ayrıca aldıysam nolmuş" derim. Bu tip sorular sırf muhabbet açmak için. Bana çok ince detaylara takılan, herşey 4-4lük olsun isteyen biri imajı verdin, o kadar takılma he he de geç. Bu politik olmak değil, sadece ortama uymak. Maalesef toplumsal bazı durumlar var ve insanlarla uyum içinde olmamız gerekir. Kimse kimseyle can ciğer olmak zorunda değil, ortamına göre idare edilebilir şeyler anlattıkların.
Cok dogru ayni zamanda da ikiyüzlü dur eşim kendisinin yuzune de soyledim bunu asla net durusu yok anneme sen söyle diyip geri cekilmesi bir ikiyüzlülük mesela. Bana tamam diyip donmesi de ikiyuzluluk

1. Bu tarz sorulardan rahatsız oluyorsan eşine ya da kv gerek duyma kendin ver cevabını ağızlarına tıka bir daha soramazlar 2. Kv sana sormuş bir şey mi diyorlar diye söylememişsin ne karşılık veriyorsun ne kv söylüyorsun acaba malum mu olmasını bekliyorsun veya telepati yoluyla mi anlamalarını istiyorsun kv anlatabilirdin bir de olay bu kadar büyütülecek şey degil
Hayır ben söylersem kendilerinin gelinleri ve kizkardesleeiyle arasi bozulur yani kotu olan ben olurum bosver kimin soyledigini desem de bu defa da israrla kim kim diye soracak.

Hatanizi anlamissiniz ama bende bı tavsiye vermek istiyorum. Cok gecerli sebebin yoksa, ozel günlerde eşini kırma.
Ofkeliyken eşin düşmüyorsa sen sus. Ben bır susarim eşim bağır çağır der:dondurma:
Daha yeni evlisiniz sakin olun , böyle sürekli tartışmalar insanı soğutur. Yani orta yolu bulmak için konusun.
Bebek sorusuna takılmayin. Önce 1 I sordular . Sonra 2. yi . Şimdide 3. Yi soruyorlar. Yani sorular hiç bitmez. Ama yılda 2 kere sorsalar umrumda olmaz acikcasi.:dondurma:
Canim yilda 2 kez sormuyorlar yilda 2 kez gitmiyoruz keske oyle olsa evlendigimizden beri 6 ay icinde bu 4. Gidisimiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X