Kendimi kötü anne gibi hissediyorum

az sütümüde emiyor çogunlukla mama içiyor hiç dert etmıyorm sıkmadıkça mememi istiyor geceleri sadece mememi veriyorum sen ara versende hep dene birşey olmaz Dr 9 ay gecsede aynen emzirebilirmişsin ama ilk 6 ay anne sütü önemli canını sıkma azalan süt memede çoğalabilir dene pes etme

Kafamda bitirdiğimi kim söyledi ki? Emin olun dediğiniz tüm şeyleri tümüyle uyguladım yeri geldi acıktığı zaman dakikalarca ağlattım memeyi tutsun diye ama nafile. Yani akla gelebilecek her türlü şeyi denedim. Buraya da içimi dökmekti. Belki benim aklıma gelmeyen bir şeyler de vardır birileri söyler diye de döktüm. Kaşık biberonları da denedim. Bende anneyim isterim ki bebeğim anne sütü alsın. İsterim ki çocuğum bir şeyden eksik kalmasın. 23 gündür deniyorum çaresiz hissediyorum artık kendimi. Pes edicem demek değil bu ama sadece napacağımı bilmiyorum artık. Çözüm şeyleri bittikçe de yetersiz hissediyorum kendimi bebeğime karşı
Mamaya karşı değilim iki çocuğumu sadece mamayla büyüttüm. Biliyorum hislerini duygularını anlıyorum. Şuan hala lohusa olduğundan bunları dusunuyorsun. Geç değil demek istedim. Biberon çöpe 3. De akillandim deneyimlerimi paylastim. Üst üste biberon meme reddi yapar öğrendim. En son Bende meme +mama gittim ama kaşık biberonla ve bolbol emzirdim hiç zaman saat tutmadım ağladıkça verdim gece gündüz gittim sağım yaptım gece hiç atlamadim emzirdim sağım yaptım . 3 CC cikiyordu bakıp bakıp ağlıyordum aynı yollardan geçtim. Burayada yazdım " kim demiş her annenin sütü yeter diye ... Yalan Pes ediyirum ben dedim ... Etmedim devam dedim " Pes etmeyen kazanıyor emzirdim kaşık biberonla verdim mama aç kalır diye. 2. Ay artirabildim sütümü . Azaltarak mamayı bitirdim. Bu kadar diyeceğim...

Kızlar merhaba içimi dökmek istiyorum sadece. Yaklaşık 2 hafta önce bir konu açmıştım bebeğim sadece mama ile besleniyor diye. Ne yaptıysam memeyi reddetti ve bu süreçte sağıp vermeye çalıştım sütüm hep azaldı. Şimdi bir çay kaşığı kadar anca çıkıyor. Öyle olunca mecburen mama vermek zorunda kalıyorum. Mama verince de bebeğim kabız oldu. O kadar çok kötü hissediyorum ki kendimi. Sanki çocuğuma zehirli bir şey veriyormuşum gibi hissediyorum. Etraftan da çok laf işittim bu mama olayından. Çocuğuma yetemiyorum bakamıyorum gibi hissediyorum sürekli ağliyorum. Çocuğum yeteri kadar gelişemeyecek gibi hissediyorum.
Ayy herkes kendine baksın mama zehir değil yaa şu yasli teyzeler kapatılsın lutfen bebeğim emmedi desem emmedi ve erken doğum yaptım eve getirdigidimde 2300 du mamayla besleniyor başından beri suan gayet gelişimi güzel masallah kendi ayinda olandan önde zihinsel bedensel gelişimi mükemmel kolay kolay hasta olmuyor olduğunda çabuk atlattık çok şükür hiç sıkıntı etme lütfen her bebek emmek zorunda değil zaten elimizde olsak veririz ama bazen ne yapsan olmuyor çokta zorlamaya gerek yok bence sıkıntı etme kabızlık mama kullanan bebeklerde olmuyor yanlizca arkadaşım emziriyor bebeğinde de kronik kabızlık var sadece şunu soyleyim sma bebegimde kabızlık yaptı hipp kullaniyorum gayet güzel yapıyor ben günde bir mamasina has zeytin yağı koyuyorum bir çay kaşığı bide oda işe yarıyor biz anneyiz ve bebeğimiz icin herşeyin en iyisini biliriz kimsede bir zahmet fikir vermesin ayy mama mi yiyor yazık diye

Ben ilk cocugumu emzirmek icin surekli sut arttirici seyler yiyip ictim, bir suru kilo aldim vs. 2. Cocugumu dogurunca doktorum sakin onlardan icme yetmiyorsa mama ver, bebegine oncelikle saglikli bir anne lazim demisti.

Velhasili yoksa yoktur, benim 2. Cocugum nerdeyse sadece mamayla beslendi ve bagisiklik sistemi ilkinden daha iyi

Hiç üzmeyin kendinizi. Ama pes de etmeyin lütfen. Olmazsa da sorun etmeyin bnm kızım bir damla bile anne sütü alamadı ama ablasından daha boylu ve iri çok şükür sağlıklı.

Ben burda da reelde de insanların sütüm gelmiyor dediğinizdeki tavırları çok çiğ buluyorum. Sanki siz hiçbirşey yapmamış ve emzirmiycem demişsiniz gibi davranıyor.

Benimde sütüm hiç gelmedi nerdeyse 30cc gelince mutlu oluyordum ki sarılık oldu. İnsanların yaralarından o kadar çok emzirmeye ve sağlamaya çalıştım ki yara oldu ve artık kan gelmeye başlamıştı. Şuanda oğlum 7.5 aylık şimdi emzirmek istesem emer ki en fazla 15 gün emdi. Ama süt yok. Mama verdim. Hasta oldu iki kere ek gıdaya başlamamıştı, grip gibi. İlaçsız atlattı. Bence söylenenlere kulak asmayın. Hem emdirmeye çalışın hem sağın ama benim gibi kendinizi parçalamayın.

Daha 23 günlük danıştım çocuk memeyi tutamıyor birde ben ne kadar pompa ile sağdıkça gene olmadı 1 çay kaşığı kadar gelmiyor sütüm oda yetmiyor evet kendimi hep eksik görüyorum
Kızlar merhaba içimi dökmek istiyorum sadece. Yaklaşık 2 hafta önce bir konu açmıştım bebeğim sadece mama ile besleniyor diye. Ne yaptıysam memeyi reddetti ve bu süreçte sağıp vermeye çalıştım sütüm hep azaldı. Şimdi bir çay kaşığı kadar anca çıkıyor. Öyle olunca mecburen mama vermek zorunda kalıyorum. Mama verince de bebeğim kabız oldu. O kadar çok kötü hissediyorum ki kendimi. Sanki çocuğuma zehirli bir şey veriyormuşum gibi hissediyorum. Etraftan da çok laf işittim bu mama olayından. Çocuğuma yetemiyorum bakamıyorum gibi hissediyorum sürekli ağliyorum. Çocuğum yeteri kadar gelişemeyecek gibi hissediyorum.
Merhaba hem hemşire hemde belgeli emzirme danışmanıyım yardımcı olabilirim 🥹siz anneler çok değerlisiniz sütünüzde bebeğinizde öyle yardımcı olmak isterim düşünürseniz

X