Kendini beğenmiş elti problemi

Kendi düşüncenizi savunacak mantıklı bir açıklama olmayınca böyle yazıp kurtulun tabi. Neyi neden yazdığınızı bile bilmiyorsunuz 🤣neyse daha fazla sıkıştırmayım sizi rahat olun djdjsdjsj
Sana tek cevabım var SANANE! Patates misin domates misin ne olduğu belli olmayan şahıs:KK39:

Ben de öyle tepki görsem insanlardan soğurum ışık hızıyla yani,biraz mesafe iyi oluyor. İnşallah o mesafeyi korursunuz çünkü eltiniz size başından beri öyle davranmamış. Üzüldüm yani... Öyle insanlar da kendini neden aileden soyutluyor anlamıyorum.

Kıskanmayı bırakın derken ? Ben mi kıskanıyorum karşı tarafı.Kıskanan kişi aileye girdikten sonra samimiyet kurmayı dener mi sizce ? Bir iki denedim o da “EŞİMİN HATRINA” ha sonra gördüm ki karşı tarafla frekans uyuşmuyor bende mesafeli kaldım.Zorla kimseyi bir yere davet etmedim ben eşim bana siz kadınlar plan yapın konuşun dediği için bir iki teklifte bulundum yanaşmayınca bende eşime görüşmek istemiyor o yüzden samimi olmaya gerek yok bizde mesafeli duralım dedim.Ben karşı tarafla görüşmek zorunda değilim keza o da benimle aynı şekilde.Eşimede laf söylemişsiniz ama o ne olursa olsun kardeşiyle görüşmek yeğenini ayda 1 kerede olsa görmek ister kardeş olmak bunu gerektirir.Biz anlaşamıyoruz diye eşimde kardeşiyle görüşmeyi mi kesmeli sizce ? Bu mudur sizin doğrunuz ? Neyse yeterince açıklayıcı konuştuğumu düşünüyorum
Evet çok açıklayıcı olmuş puhahaha sizi istemiyorlar vıcık vıcık çiftsiniz zorundalar mı rahat bırakın insanları ve bebeklerini

Merhaba kızlar,çok uzun tutmadan hemen konuya geçmek istiyorum.Sonuna kadar okuyup yorum yapan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.Ben 2 yıllık evliyim eşim 2 kardeş büyük olan benim eşim birde evli kardeşi var onlarda 6 yıldır evliler.Eşimle sevgiliyken 1 kere sahilde görüştük kardeşi ve yengesiyle ondada kadın alttan alttan bana laf sokup durdu daha ilk tanıştığımız gün.Yine çok ciddiye almadım yaptığını.Evlendik ben hep sıcak bir aile olalım beraber etkinlikler yapalım iyi anlaşalım istedim kendisi buna hiç yanaşmadı.Örneğin biz eşimle kampa gitmeyi çok severiz onlarada teklifte bulundum beraber gidelim diye ama eltim ben kamp sevmem toz toprak dedi.Tamam o zaman haftasonu şuraya gidelim dedim bakarız felan sürekli geçiştirme.Aynı ortamda olduğumuzda benimle asla konuşmaz muhattap olmaz.Ben 28 o da 33 yaşında.Sürekli ortamlarda havalı havalı takılmalar saçlarını savuşturmaları kış günü bile güneş gözlüğü takıp kendini havalı sanması.Bu arada ben evleneli 2 yıl oldu daha 1 kere bile beni ne aradı ne de mesaj attı o kadar hastalık vs..oldu bir geçmiş olsun bile demedi bana.Yani insan 2 yıl boyunce eltisine 1 mesaj bile atmaz mı varlığı yokluğu belli değil.Kaynanamlarda denk geliyoruz arada orda bile ayak üstü laf sokup patavatsızca konuşuyor.İşin tuhaf kısmı şu ki ben ona hiçbirşey yapmadım aramızda bir olay bir huzursuzluj geçse anlarım ama hiçbirşey yok.Ben evlendikten 1 yıl sonra çocuğu oldu biz yine eşimle ilgi alaka ben kendisini aradım ettim ziyarete gittik evine altınını taktık hediyeler felan.Bu arada ben çalışıyorum kendisi iç mimar ama evlendiğinden beri hiç çalışmamış.Üç beş çevresi var arkadaşlarından sürekli onlarla takılıyor.Eşimin kardeşide bana karşı çok soğuk bir araya geldiğimizde merhaba nasılsın iyi misin bu kadar.Genel olarak sakin çok konuşan biri değil ama yinede çok soğuk davranıyor.Eltimin kızı çok tatlı ben bir araya geldiğimizde seviyorum kucağıma alıyorum sürekli öpüyorum felan eşimin kardeşi öpmemizi kucağımızda çok durmasını istemiyor şakayla karışık bize “Tamam öpmeyin verin artık çocuğumu bırakın”deyip kucağımızdan kaç kere aldı çocuğu.İşin tuhafı kendi abisinede yapıyor bunu eşimde sinirlenip “Yedik mi olum çocuğunu ne bu tavırlar”diyor.En son bir araya geldiğinizde ben çocuğun kucağımda üç beş sevimli pozlarını çektim eve dönerkende kendi instagram sayfamda paylaştım kalpler ve nazar boncuğu emojisiyle.Eve geldiğimizde eşimin kardeşi aradı hemen eşimi “Abi eşine söyle çocuğun fotoğrafını kaldırsın kızımıza nazar değecek sonra”dediş.Eşimde “Sizde kendi sosyal medyanızda paylaşıyorsunuz çocuğu siz paylaşınca nazar değmiyorda benim eşim paylaşırken mi nazar oluyor çocuğa”diye bağırmıştı tartışmışlardı o gün eşimde bana karşı mahçup bir şekilde “Hayatım duydun konuşmalarımızı resmi rica etsem kaldırır mısın”dedi.Bende çok üzüldüm ağlamaya başladım neden böyle bir muamele görüyorum ben diye neyse kaldırdım fotoğrafı sonra.Başka bir gün yine sahilde oturduk ettik ben bebeği kucağıma alıp sevmek bile istemedim anne ve babasının hal ve tavırlarından dolayı.Gün sonunda arabalara binip tam ayrılacakken eşim kardeşine “ Böyle güzel oluyor arada yapalım bizede gelin oturalım bizde geliriz zaten”dedi.Eltimde ordan “Yok ya böyle iyi evlerde görüşmeye gerek yok dışarda görüşürüz”dedi.Eşimin kardeşi ağzını açıp tek kelime bile etmedi.Eşim çok bozuldu yolda eve gidene kadar laf saydı üzüldü.Uzun lafın kısası tavır ve davranışlar bu şekilde bu sebepten bende görüşmeme kararı aldım kendileriyle.Sadece kaynanamın evimde denk geliyoruz diğer türlü evlerine gitmiyoruz.Bizede gelmelerini istemiyorum.Durumlar böyle olunca eşimde kardeşiyle uzaklaştı biraz.Bugünde bana üzüntüsünü dile getirdi “Benim bu hayatta tek bir kardeşim var onunlada arama mesafe girdi görüşmüyoruz etmiyoruz ne olacak bu böyle ben kardeşimin evine hiç gidemeyecek miyim veya o benim evime artık hiç gelemeyecek mi”dedi.Bende “Ben sana asla müdahale etmem sen gidiyorsan herzaman gidebilirsin onlar senin kardeşin ve yeğenin sonuçta ama ben gitmek istemiyorum çünkü sende görüyorsun şahit oluyorsun benide zorlama lütfen gidip gelme konusunda”dedim.Eşimde “Sürekli ben tek mi gidicem bekarmışım gibi bu hoş değil neden böyle yapıyorsun beni yanlız bırakıyorsun”dedi.Ben gitmek istemiyorum o kadının yüzünü bile görünce günüm kötü geçiyor birde laf sokmaları felan sinirlerim yıpranıyor.Eşim bana sende ona laf sok o yaptığı zaman diyor ama ben onun seviyesine inemiyorum benim tarzım olan hareketler değil bunlar ne yapacağımı bilniyorum.Sizde nasıl bir yol izlemeliyim.Eşimde üzülsün istemiyorum ama diğer taraftanda ben üzülücem.Değerli yorumlarınızı bekliyorum kızlar 🩷🌺
Kusura bakmayın ama çoğu konuda eltiniz haklı.Sizinle samimi olmak istemiyor belliki zorla mı yani? Çocuk konusunda yine eltiniz haklı ortalık hastalık dolu siz öpüp evinize gideceksiniz ama çocuk bir hasta olsa anne baba bin perişan oluyor.Duyarlı olun kimsenin çocuğunu şapur şupur öpmeyin.Fotoğraf konusunda yine haklılar en yakınınız bile olsa danışmadan kimsenin çocuğunu paylaşamazsınız sosyal medyada.

Merhabalar,
Bu konuda biraz yorum yapmak istedim. Eltim var. Kendisi sanırım 13 yıllık evli, ben ise 8. Lise mezunu erken evlenmiş, erken çocuk sahibi olmuş, işini bırakmış. Alınsa çok becerikli, sosyal, girişkendir. Fazlaca domestik bana kalırsa, eşini çocuklarını herşeyin önüne koymuş biri. Ben iyi bir okuldan mezunum, işim fena değil, nispeten geç çocuk sahibi oldum, kendi alanıma düşkün, çocuğum ve eşim kadar kendimi de düşünen biriyim. Baya farklıyız özet olarak. Birimiz daha iyiyiz demiyorum, seçimlerimiz ve tarzlarımız çok farklı. İlk evlendiğimde nispeten aramız fena değildi. Şu an bir takım sebeplerden biraz daha mesafeliyiz. Farklı şehirlerdeyiz, kayınvalidem ile aynı binada yaşıyor. Senede 1-2 kere gittiğimizde görüşürüz. Kayınvalidem ile çok içli dışlı olmalarına rağmen ben davet edilmedikçe evine gitmem. Onlar da senede 1 kere bize gelir, birkaç gün kalır. Baya kısıtlı görüşürüz yani. Arama sorma falan da yok. Kavga küslük de yok. Ben pek gocunmuyorum açıkçası bu durumdan.
Paylaşacak pek bir şeyimiz yok çünkü. Ortak noktamız, hayata bakış açımız, dünya görüşümüz, espri anlayışımız vb. Belki de sizin de böyle bir durumunuz var. Elektrik tutmamış olabilir. Zorlamayın ne gerek var.
Eşimin abisiyle ilişkisi onun sorumluluğunda. Abisini daha sık arayabilir, memleketine daha sık gidebilir. Her seferinde ben yanında olmak durumunda değilim. Ben de eşim olmadan ailemin yanına çok gittim. Çünkü yoğun çalışıyor, nöbeti oluyor vs. Dışarda görüşebilirler, annelerinde buluşabilirler.
Çocuğun fotosunu cidden izin almadan paylaşmayın. Kendisinin paylaşması önemli değil. Onun listesinde kendi ailesi, arkadaşları var ama sizin takipçileriniz onun için yabancı sonuçta. Düşünememiş olabilirsiniz. Uyarıldığınızda da ağlamak falan gibi büyük tepkilere gerek var mı bilemedim. Laf aramızda ben aramda duygusal bağ olmayan birinin çocuğunu da ne sevebilirim, ne de alıp paylaşırım öyle:KK70:

Hahsshha ya Allah aşkına neden kıskansın mesela? Nesini kıskansın?
Kadın samimiyeti sevmiyor olamaz mı?
Ya da sebepsiz yere konu sahibini sevmiyor olamaz mı?
Ay bu tarz konularda olayı hemen kıskanmaya bağlıyorsunuz ya gerçekten çok komik oluyor
orta doğuda bir şey olursa herkes herkesi kıskanıyordur, ohhh çatla da patladır, çekemeyenler anten taksındır. asla bir duruşunuz, bir fikriniz falan olamaz. olay döner dolaşır kıskanıyooor noktasına gelir.

İyi de onlar paylaşıyor, ben niye paylaşamıyorum diyorsunuz, çocuk onlara ait, kadın karnında taşımış, emzirmiş, bakmış, yasal olarakta kendilerine ait, ister paylaşır ister şapur şupur öper, nasıl kendinizi çocuğun anne babasıyla kıyaslayabiliyorsunuz? insan çocuk hakkında yapmak istediği bir şey varsa da bir izin falan alır, ortak mal mı bu çocuk?

Açtığınız konulara bakılırsa siz de konu sahibiyle aynı kafadasınız zaten o yüzden hak vermenize şaşırmadım. Hatta konu sahibinin birkaç level üstüsünüz. Yok kocam annemle samimi olmuyor, yok milletin kayınvalidesi gelinine reçel, turşu vs yapar benimki sadece kendi yiyor. Ay şu insanları bi salın 😄
Ay biz de böyleyiz herkes sizin kafada olsa dünyanın dengesi bozulur. Herkes farklılıklariyla güzel, aynı değiliz diye ayrişmaya gerek yok 😃

Sen konu sahibinin eski konularını okudun mu?
1. konu: Sizce boşanmalı mıyım ?
2. konu: Eşim öfkesini kontrol edemiyor bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim
3. konu: Eşimin aşırı derece olan kıskançlığı
Acaba eltisi, konu sahibinin tam olarak neyini kıskansın? :işsiz:
Yani bilemeyiz belki kıskandığı başka şeyler vardır ama mutlaka vardır yani 😂😂

orta doğuda bir şey olursa herkes herkesi kıskanıyordur, ohhh çatla da patladır, çekemeyenler anten taksındır. asla bir duruşunuz, bir fikriniz falan olamaz. olay döner dolaşır kıskanıyooor noktasına gelir.
Ay kesinlikle. Neden kıskansın diyorum cevap yok.
İnstada bile birini eleştirdiğin zaman "kıskanma" oluyor. Neden kıskanılsın yani ne alakası var. Özellikle bu konuda ille de kıskanan biri varsa o da konu sahibi.

senin gibi eltim olsa suratına bakmam ıyy mıç mıç. nasıl bıktırdıysan kadını istemiyor işte vazgeç. çocuğu da isterse paylaşır seni ilgilendirmez ki, okurken bunaldım

Eşli görüşmek zorunda değilsiniz. Eşiniz kardeşiyle yalnız görüşüp, zaman geçirsin bu durumda.

Fotoğraf konusunda haklılar. Ebeveynlerin dahi, sosyal medyada çocuklarının fotoğraflarını paylaşmamalarına dair uyarılar yapılıyor. Onlar paylaşsa da siz , size ait olmayan bir çocuğun fotoğraflarını paylaşmayın.

Öpme konusunda da uyarmaları normal.
Sosyal medyada sadece güvendikleri yakın çevreden insanlarla arkadaşlarsa kendileri paylaşım yapmaktan çekinmiyorlardır ama bir başkasının paylasması bence de hiç hoş değil.

egerki sizin her hangi bir hatanız yokken size böyle davranıyorsa itici ve soğuk biri,insan kendisini değersiz hisseder.abisinin kardeşinin evine gitmek istemeside anormallik yok,nezaketen eve buyur edilebilirdi.ben kendim ikinci çocuğu oğlum düşünerek yaptım kardeşi olsun diye.Aile olmak samimiyet gerektirir paylaşmak acısı tatlısıyla.amcasi yeğenin sevmeyecekse?öpme konusu kırmadan söylenebilir fotoğraf kendileri paylaşmış istemiyorlarsa bunu telefondan aramak yerine yüz yüze gelince incitmeden denilebilir bu kadar değersizlik Aile ne demek eşinize üzüldüm kardeşine düşkün

Bizde sürekli görüşürüz öperiz birbirimizin çocuklarını fotoğraf çekeriz biseyde olsa kimse kimseyi kırmadan söyler. ben hastahanedeyken yengem 10 gün oğluma baktı abimin kızı amcasına gelir kalır. Yeğenlerim sürekli gelip kalırlar. çocuklar hepsi arkadaş, Aile samimiyet demek bilemedim

Son düzenleme:
Kendi çocuklarınızın fotoğraflarını sosyal platformda paylaşmayın, başkalarının çocuklarını HİÇ paylaşmayın.Uyarilinca marifetmiş gibi,drama Queen lik yapıp kardesleri birbirine düşürmeyin ......
Sizinle görüşmek istemeyen insanlarla elmas olsa görüşmeyin,mesafe güzeldir......

Çocuğumun fotoğrafını kendi arkadaş çevremin ve akrabalarımın görmesi ayrı, eltimin ne idiği belirsiz arkadaş ve akrabalarının görmesi ayrı. Siz iyi misiniz? Haklıymış gibi ağlamışsınız bir de.
Bebekler de şapşup öpülmez. O konuda da haklı değilsiniz.
Zaten hiçbir konuda haklı değilsiniz.
Karı koca sınır probleminiz var belli ki. Kadın sizden hoşlanmamakta haklı.
Mesafeli olun, ikiniz de rahat edin.

Merhaba kızlar,çok uzun tutmadan hemen konuya geçmek istiyorum.Sonuna kadar okuyup yorum yapan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.Ben 2 yıllık evliyim eşim 2 kardeş büyük olan benim eşim birde evli kardeşi var onlarda 6 yıldır evliler.Eşimle sevgiliyken 1 kere sahilde görüştük kardeşi ve yengesiyle ondada kadın alttan alttan bana laf sokup durdu daha ilk tanıştığımız gün.Yine çok ciddiye almadım yaptığını.Evlendik ben hep sıcak bir aile olalım beraber etkinlikler yapalım iyi anlaşalım istedim kendisi buna hiç yanaşmadı.Örneğin biz eşimle kampa gitmeyi çok severiz onlarada teklifte bulundum beraber gidelim diye ama eltim ben kamp sevmem toz toprak dedi.Tamam o zaman haftasonu şuraya gidelim dedim bakarız felan sürekli geçiştirme.Aynı ortamda olduğumuzda benimle asla konuşmaz muhattap olmaz.Ben 28 o da 33 yaşında.Sürekli ortamlarda havalı havalı takılmalar saçlarını savuşturmaları kış günü bile güneş gözlüğü takıp kendini havalı sanması.Bu arada ben evleneli 2 yıl oldu daha 1 kere bile beni ne aradı ne de mesaj attı o kadar hastalık vs..oldu bir geçmiş olsun bile demedi bana.Yani insan 2 yıl boyunce eltisine 1 mesaj bile atmaz mı varlığı yokluğu belli değil.Kaynanamlarda denk geliyoruz arada orda bile ayak üstü laf sokup patavatsızca konuşuyor.İşin tuhaf kısmı şu ki ben ona hiçbirşey yapmadım aramızda bir olay bir huzursuzluj geçse anlarım ama hiçbirşey yok.Ben evlendikten 1 yıl sonra çocuğu oldu biz yine eşimle ilgi alaka ben kendisini aradım ettim ziyarete gittik evine altınını taktık hediyeler felan.Bu arada ben çalışıyorum kendisi iç mimar ama evlendiğinden beri hiç çalışmamış.Üç beş çevresi var arkadaşlarından sürekli onlarla takılıyor.Eşimin kardeşide bana karşı çok soğuk bir araya geldiğimizde merhaba nasılsın iyi misin bu kadar.Genel olarak sakin çok konuşan biri değil ama yinede çok soğuk davranıyor.Eltimin kızı çok tatlı ben bir araya geldiğimizde seviyorum kucağıma alıyorum sürekli öpüyorum felan eşimin kardeşi öpmemizi kucağımızda çok durmasını istemiyor şakayla karışık bize “Tamam öpmeyin verin artık çocuğumu bırakın”deyip kucağımızdan kaç kere aldı çocuğu.İşin tuhafı kendi abisinede yapıyor bunu eşimde sinirlenip “Yedik mi olum çocuğunu ne bu tavırlar”diyor.En son bir araya geldiğinizde ben çocuğun kucağımda üç beş sevimli pozlarını çektim eve dönerkende kendi instagram sayfamda paylaştım kalpler ve nazar boncuğu emojisiyle.Eve geldiğimizde eşimin kardeşi aradı hemen eşimi “Abi eşine söyle çocuğun fotoğrafını kaldırsın kızımıza nazar değecek sonra”dediş.Eşimde “Sizde kendi sosyal medyanızda paylaşıyorsunuz çocuğu siz paylaşınca nazar değmiyorda benim eşim paylaşırken mi nazar oluyor çocuğa”diye bağırmıştı tartışmışlardı o gün eşimde bana karşı mahçup bir şekilde “Hayatım duydun konuşmalarımızı resmi rica etsem kaldırır mısın”dedi.Bende çok üzüldüm ağlamaya başladım neden böyle bir muamele görüyorum ben diye neyse kaldırdım fotoğrafı sonra.Başka bir gün yine sahilde oturduk ettik ben bebeği kucağıma alıp sevmek bile istemedim anne ve babasının hal ve tavırlarından dolayı.Gün sonunda arabalara binip tam ayrılacakken eşim kardeşine “ Böyle güzel oluyor arada yapalım bizede gelin oturalım bizde geliriz zaten”dedi.Eltimde ordan “Yok ya böyle iyi evlerde görüşmeye gerek yok dışarda görüşürüz”dedi.Eşimin kardeşi ağzını açıp tek kelime bile etmedi.Eşim çok bozuldu yolda eve gidene kadar laf saydı üzüldü.Uzun lafın kısası tavır ve davranışlar bu şekilde bu sebepten bende görüşmeme kararı aldım kendileriyle.Sadece kaynanamın evimde denk geliyoruz diğer türlü evlerine gitmiyoruz.Bizede gelmelerini istemiyorum.Durumlar böyle olunca eşimde kardeşiyle uzaklaştı biraz.Bugünde bana üzüntüsünü dile getirdi “Benim bu hayatta tek bir kardeşim var onunlada arama mesafe girdi görüşmüyoruz etmiyoruz ne olacak bu böyle ben kardeşimin evine hiç gidemeyecek miyim veya o benim evime artık hiç gelemeyecek mi”dedi.Bende “Ben sana asla müdahale etmem sen gidiyorsan herzaman gidebilirsin onlar senin kardeşin ve yeğenin sonuçta ama ben gitmek istemiyorum çünkü sende görüyorsun şahit oluyorsun benide zorlama lütfen gidip gelme konusunda”dedim.Eşimde “Sürekli ben tek mi gidicem bekarmışım gibi bu hoş değil neden böyle yapıyorsun beni yanlız bırakıyorsun”dedi.Ben gitmek istemiyorum o kadının yüzünü bile görünce günüm kötü geçiyor birde laf sokmaları felan sinirlerim yıpranıyor.Eşim bana sende ona laf sok o yaptığı zaman diyor ama ben onun seviyesine inemiyorum benim tarzım olan hareketler değil bunlar ne yapacağımı bilniyorum.Sizde nasıl bir yol izlemeliyim.Eşimde üzülsün istemiyorum ama diğer taraftanda ben üzülücem.Değerli yorumlarınızı bekliyorum kızlar 🩷🌺
Odak noktanızı eltiniz yapan ve iyi niyet ya da samimiyet adı altında sınır ihlalleri yapan sizsiniz.

Eltiniz ne istediğini biliyor kendini seviyor kendi hayatını yaşıyor ve kendi hayatıyla ilgileniyor görünüyor buradan ve sınırlarını da net çizmiş .
Oynamıyor rol kesmiyor o kadar net ki ,en azından size karşı .Kocasını da kendine uydurmuş mis bi aile tablosu ,pürüzsüz .

Gidersiniz gitmezsiniz küser siniz küsmezsiniz ama şuan gündemi küslüğe vardıran siz olmuş olmayacak mısınız?
Yani ağırca kocanızın yanında oturup gelemeyecek kadar zorlayan neydi ki sizi etrafa bu kadar enerji dağıtıyorsunuz karşı tarafın o kadar negatif ya da nötr davranışlara rağmen.
Neyin çabası bu siz de ki ?

Bence bunun üzerine bi düşünün,bazen göremiyoruz kendimizi .

O ş
Merhabalar,
Bu konuda biraz yorum yapmak istedim. Eltim var. Kendisi sanırım 13 yıllık evli, ben ise 8. Lise mezunu erken evlenmiş, erken çocuk sahibi olmuş, işini bırakmış. Alınsa çok becerikli, sosyal, girişkendir. Fazlaca domestik bana kalırsa, eşini çocuklarını herşeyin önüne koymuş biri. Ben iyi bir okuldan mezunum, işim fena değil, nispeten geç çocuk sahibi oldum, kendi alanıma düşkün, çocuğum ve eşim kadar kendimi de düşünen biriyim. Baya farklıyız özet olarak. Birimiz daha iyiyiz demiyorum, seçimlerimiz ve tarzlarımız çok farklı. İlk evlendiğimde nispeten aramız fena değildi. Şu an bir takım sebeplerden biraz daha mesafeliyiz. Farklı şehirlerdeyiz, kayınvalidem ile aynı binada yaşıyor. Senede 1-2 kere gittiğimizde görüşürüz. Kayınvalidem ile çok içli dışlı olmalarına rağmen ben davet edilmedikçe evine gitmem. Onlar da senede 1 kere bize gelir, birkaç gün kalır. Baya kısıtlı görüşürüz yani. Arama sorma falan da yok. Kavga küslük de yok. Ben pek gocunmuyorum açıkçası bu durumdan.
Paylaşacak pek bir şeyimiz yok çünkü. Ortak noktamız, hayata bakış açımız, dünya görüşümüz, espri anlayışımız vb. Belki de sizin de böyle bir durumunuz var. Elektrik tutmamış olabilir. Zorlamayın ne gerek var.
Eşimin abisiyle ilişkisi onun sorumluluğunda. Abisini daha sık arayabilir, memleketine daha sık gidebilir. Her seferinde ben yanında olmak durumunda değilim. Ben de eşim olmadan ailemin yanına çok gittim. Çünkü yoğun çalışıyor, nöbeti oluyor vs. Dışarda görüşebilirler, annelerinde buluşabilirler.
Çocuğun fotosunu cidden izin almadan paylaşmayın. Kendisinin paylaşması önemli değil. Onun listesinde kendi ailesi, arkadaşları var ama sizin takipçileriniz onun için yabancı sonuçta. Düşünememiş olabilirsiniz. Uyarıldığınızda da ağlamak falan gibi büyük tepkilere gerek var mı bilemedim. Laf aramızda ben aramda duygusal bağ olmayan birinin çocuğunu da ne sevebilirim, ne de alıp paylaşırım öyle:KK70:
“O lise mezunu siz iyi bir okul “iyi ki bunları belirttiniz yoksa bayağı farklı olduğunuzu anlamayacaktık:)

Kadının sizin tabirinizle domestik oluşu dışında ben fark yaratıcı bi cümle okumadım başka yok sanırım ki siz de yazmamışsınız .Şuanlık bi domestik bir de okul görünüyor 🫠

Neyse konu arası merhaba demiş oldunuz tanıştı🥂

Kendileri çağırmıştı asla eşimde bende davet edilmeden çat katı gitmeyiz.Hatta son zamanlarda kardeşi eşime abi bize neden gelmiyorsunuz diye sorduğunda eşimde “Davet ettinde mi gelmiyoruz”diye sordu.Kardeşide “Ne daveti burası senin kardeşinin evi davet mi bekliyorsun ara beni geliyorum de çık gel öyle şey mi olur”demişti.Eşimde ona “Olum artık şu kafandam bir çık orası senin bekar evim değil sen tek yaşamıyorsun karında var o evde ve müsait olamayabilirsiniz eviniz pat diye yola çıkıp biz geliyoruz denilir mi hiç”demişti.
Yalnız ben bu kardeşlerin evde olan yapmasına ayar oldum.
Yani evde bakım bekleyen 1 yaşında bebek var değil mi?
Kardeşinle görüşmek istiyorsan ararsın dışarda buluşur bı yemek filan yersiniz ne bileyim bı çay içersiniz en olmadı sonra herkes döner evine.
İlla kadınlarda plana dahil olmak zorunda değil ki.

X