Kilo sorunu olan PKO hastaları birlikte zayıflıyor!

Sendee hosgeldinnn...kilo kacdiii??? Agir bi diyetmiss devamini getirmek zorr dengeli beslenmeni tavsiye ederimm bol su esligindee...

Canimmm hosgeldinn aramizaa...sen paylasimlarda bulunursan basimiz ustunde yerin varr...insallah pko yokdurr..istedigin vakitte meleginn gelir sanaa..acik kendini anlatt..yass..boy..kilo..hangi sehirr...acik seni tanimis oluruzzz

Ewettt canimm aynenn devamm ben bugun basladimm gibi gibi...bostanciya indik esimle 1 saat yuruyusde tamam..bugunluk iyi...yarin evdeyimm..cuma disardaa..insallah duzeni yine oturtturucamm..kendimi motive ediyorumm..daha once verdimm yeniden yine verebilirimm diyee...

Sennn nerelerdesinn kuzummmm...kilo ne alemde diyet ne alemdee...anamm ben gitmisimm herkezz gitmisss....

Hosbuldum tesekkur ederim.
Ben bursada oturuyorum. Iki yillik evliyiz. 23 yasindayim.
Evlendigimde 83-85 kg arasindaydim (meger o zaman cok zayifmisim:) ) bu iki yil icerisinde 108 kg ya ulastim. Iki ay once zor kg verdigimi dusunup bunun altinda bir sebep mi var diye dahiliye doktoruna gittim. Insulinim 18 kusurlerde idi. Tiroit bezlerim yyavas calisiyormus ve iki tanede nodulumun oldugunu ogrendim. Doktorum metformin iceren ilac verdi ve tiroit icin bir ilac verdi. Metforminin zayiflamaya yardimci oldugunu da okumustum. Bu sure zarfinda da dikkat ettim. Ancak gr oynamadi. Anlayamadim. Gecen hafta yeniden gittim ve ilaclarim degisti. Simdi ne olacak bilmiyorum. Hastaliklarla ilgili herseyin basi ve devasi kg onu anladim.
Tek bisey biliyorum bu kg gidecek ins. :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

günaydın kızlar

ozaman start veriyoruz yeniden

kahvaltı nescafe fincanında tek şekerli türk kahvesi içiyorum şuanda
kahvem sonrasında spora inicem.

sonrasında şekersiz bitki çayı

Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates

sizler ne alemdesiniz :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Gunaydinn canimmm...telden girmeye calisiyordumm ben girene kadar oglenn olduuu..kahvaltida sadece kahvemi ictinn..anlamadimm orayiii....

Evlendigimde 83-85 kg arasindaydim (meger o zaman cok zayifmisim:) ) bu iki yil icerisinde 108 kg ya ulastim. Iki ay once zor kg verdigimi dusunup bunun altinda bir sebep mi var diye dahiliye doktoruna gittim. Insulinim 18 kusurlerde idi. Tiroit bezlerim yyavas calisiyormus ve iki tanede nodulumun oldugunu ogrendim. Doktorum metformin iceren ilac verdi ve tiroit icin bir ilac verdi. Metforminin zayiflamaya yardimci oldugunu da okumustum. Bu sure zarfinda da dikkat ettim. Ancak gr oynamadi. Anlayamadim. Gecen hafta yeniden gittim ve ilaclarim degisti. Simdi ne olacak bilmiyorum. Hastaliklarla ilgili herseyin basi ve devasi kg onu anladim.

Gecmiss olsun canimm..sendede yok yokk...insallakk kiloyu verince hepsi duzene girecekkk....sakin umutsuzluga kapilmaa...bende grm veremeyenlerdenimm...yani verincee grmm grm veriyorum..sonra hep pes ederdimm..ama mevzu bebek oluncaa bu sefer pes etmedimm...

Aynen evlendiktan 1 yil sonra 103.6 yi gordumm.sen 104 de ona...dr kilo vermelisin deyince diyetisyene gittim bikac kilo verip yine pes ettim...sonra buraya basladim arkadaslarla birlikte verdim cok sukur...

Kesinlikle dengeli beslenmekk..ana ve ara ogunlerle azar azar...biz yediklerimizi paylasiyoruz ornek olsunn..sende paylas eksik gedik varsa yorumlarizzz...hadi bakalim basarilarr...

Bende istanbuldayim...26 yasindayim 5 yillik evliyimm..suan 79 kiloyumm...iste boleee...

Merhabaa arkadaşlar ben gribi atlatıyorum çok şükür
ya seviniyorken bu yıl az gripli geçti diye saolsun hapşırıptıpşıran birilerinden geldi sanırım banadaaa baya ağır geçti ve hala öküsürük boğaz kuruluğu devam ediyor :KK43:

Kızlarrr bayadır diyetide sayfayıda ihmal ettim. Anca kendimi toparladım. Şükür ufak tefek birşeylerden başka sorun kalmadı. Tam sonucu da öğrendik. Üçüz gebelik yaşadım kürtajdan sonra parça kalmış beta hcg düşmeyince doktorlar da beni korkuttu acaba dış gebelik de varmıydı diye. Biliyorsunuz çok yumurtam olmuştu o ay tam 8 tane 3 ü tuttu ama malesef olmadı. Hala kanamam var tam 26 gündür.

Methotrexate (umarım doğru yazmışımdır) vurdular. Değerlerim yavaşda olsa düşmeye başladı. 6 ay ara vereceğim. Allah kerim. Allahımm aratmasın kimseye. Biran önce bütüm canı gönülden isteyenlere nasip etsin.
Elocan Rabbimiz tez zamanda sağlığına ve bebişlerinize kavuştursun inşallah
dualarımdasın sen de
kanama çoksa kan yapıcı besinler almaya dikkat et olur mu

:26:

KIZLARRRRRRE BENNN GELDIMMMMMMMMMM......

canimmm supersinnn...aynen devamm bende geldimm artikk gidecekk kilolarr gelecekk bebeklerrrr...

OYYYY CECOMM...seni yaradana kurbann keske oyle bisiyin mucdesini verebilseydimmmm..ama malesefff..geldimm anlaticamm herseyi teker tekerr...dilerim sizlerr iyisinizdirrrr...

AYYYYYYYYY INANMIYORUMMMMMMM....TOPIKIMIZIN ILK IKIZII.....elocannnn hayirli mubarekk olsunn simsiki tutunsunlar sana bebislerinnn..enisteee netti bu haberi duyuncaaaa...

Oyyyy canimmmmneler yasamissin sen yaaaa...herseyin hayirlisi...hayirli vakitte bize gelsin bebeklerimizz insallahh...

YAGMURLUUUU......canim geldim..mesajini daha bugun okudumm..anlaticamm nerelerdwydimm...

SIRINEMMMMM...nerelerdesinnnnn...insallah iyisindirrrr....

Kizlarrr...10 gun misafirim vardi esimin abisi arabistandan gelmistii...sukur onlar gitiii...

O arada kardesimin evini duzdukk..

Gecen persembe kinasi vardi o yuzden hafta basinda gittikk..kucuk teyzemin evinde ufak bi veda partisi yaptik oynadik kurtlari doktuk..kardesime suarprizdi sok oldu cok agladi kuzumm..

Persembe kinasi olduu harikaydiii...ufak ufak reaimler paylasirimm..suan telden giriyorumm..

Veeee pazar gunu nikahi vardiii.aman allahimmm oldukk aglamaktann guzel bisi ama insan yinede cok duygulaniyor evi anneme cook yakinnn...o yuzeen sansli goruyorum ben onuu...

Pasar aksami evine yerlestirip gectik evimize..2 gundurde kendi evimdeyimmm...

Diyet ve kilo konusuna gelinceee...sok oldum tartida duzenim hic toktu kacamaklarimda oldu ama ayni kilo cikti ne eksik ne fazla anlamadim gitti 79.6..yeniden start vericem kizlarrrr...acayipp cosku ropluyorumm kendimeee...gerekirse her ogun yedigimin resmini cekip eklicemmm...

Instagram actimm..orda diyet yapanlari takip etmeye basladim sabah ogle aksamm paylasiyorlar menuleri...ya bursa yada ordaa bizde bole bisilerr yapalimm..bu kilolari vermemiz gerekiyorrr...pkoda ilacdan daha etkiliymis kilo vermekk...

Adet olamadim bu ayy..aimdi sokturucu tarlusall iciyorum adet olunca dr gidicem yeniden bi maraton basliyor benim icinnnn...

Istee boyle simdilik telden giriyorum yanlis kelimeler olursa ozur dilerimm...

CECOMMMMM....yarin sabah stari ac saat 10 da..bi adam.harikaa kilolar vermisss ne ameliyat nede baska bisi anlatacak herseyii..bizede ornek olur belki izleyelimmm..

wawwwwwwwwwww :KK16: hoşgeldinnnnn seni özlemiştikkkk çok:KK16:
Allah hayırlı uğurlu eylesin düğününüzü tatlı telaşlar Rabbim yuvasında mesut etsin inşallah:KK16::KK16:
bu ay ben de tarlusalla adet oldum :KK43: doktor 3. günden klomene başlattı adet bitince 1 yad a2. gün rahim filmi çekelim dedi
acayip tırsıyorum :KK17::KK52::18::18: doktorum ben çekerim filmini dedi Allah razı olsun
ya daha önce hiç öyle muayne de olmadım bu çok acı vermez inşallah :18:
daha önce çekilen var mı nasıldı ? waw sen çektirmiş miydin

Aynen oyle demi yok yok:KK43:
Ilk bildirimimi yapayim o zaman;
Kahvalti

Yagsiz dilim kasarli tost
Iki dimates, 10 zeytin.

Simdi de yesil cayimi icecegim.bu yesil cayin kesinlikle faydasi var bence:KK66:

ewet inşallah gidecek bu kglar,
biraz sabır ve biraz azimle gidecek bu kg lar :)

Gunaydinn canimmm...telden girmeye calisiyordumm ben girene kadar oglenn olduuu..kahvaltida sadece kahvemi ictinn..anlamadimm orayiii....

evet cnm sadece kahve içtim, öğle yemeğinde de onları yemedim az önce güzel bir kase yoğurtlu salata yedim. salatalığı minicik minick doğradım.
buraya yazdıkdan sonra aşağı indm.1 saat tempolu yürüdüm 15 dk da hızlı bisiklet çevirdim 20 tnaede yarım mekik çektim.
mekiklerimi arttırmam lazım.
akşam üzeri bitki çayımı içerim akşamda güzel bir cacık içicem kocama yapıcaktım canım çekti. o da yeter bana :)
artık çok sıkıldım bu kg lardan allah ın izniyle gitsin artık

Kahvalti

Iki dimates, 10 zeytin.

Simdi de yesil cayimi icecegim.bu yesil cayin kesinlikle faydasi var bence:KK66:

afiyet olsun şekerim

cankuşcum zeytinlerin tuzsuz zeytin mi ?
değilse adet biraz fazla olmuş canım. zeytin salamura olduğu için içinde tuz oranı yüksektir ve hem vücudunda su tutar hemde tuz kg ya yardımcıdır canım. bu nedenle sayısını biraz azaltmalısın

Cok tuzlu degiller.
Zeytini su acidan rahat yiyorum, zeytinde karatayciyim:)
Ama dogru yinede dikkatli olmak lazim.

Tek sekerli turk kahvesi de icmek zararli midir acaba? Sade mi olmali?

ya seviniyorken bu yıl az gripli geçti diye saolsun hapşırıptıpşıran birilerinden geldi sanırım banadaaa baya ağır geçti ve hala öküsürük boğaz kuruluğu devam ediyor :KK43:

Allah hayırlı uğurlu eylesin düğününüzü tatlı telaşlar Rabbim yuvasında mesut etsin inşallah:KK16::KK16:
bu ay ben de tarlusalla adet oldum :KK43: doktor 3. günden klomene başlattı adet bitince 1 yad a2. gün rahim filmi çekelim dedi
acayip tırsıyorum :KK17::KK52::18::18: doktorum ben çekerim filmini dedi Allah razı olsun

Canimm cokk gecmiss olsunnn...ne kadar olduu klomene baslayali takibe basladinmii??bide klomen kullanirkenn rahim filmi cekilebiliyormuu???ben cekildimm..hicc korkmaa..anestezisiz oldummm..sende eger anestezisiz olacaksan ac gitmee..ben anestezili niyetle gittim o yuzden actimm..son anda fikir degistirip anestezi almadim..ama karnim acdi ve biraz heycanla tansiyonum dustu..tek sorunum buyduu..adet sancisi gibi bi sanci oluyirr..insallah bi sorun yokturr..sonuc guzel cikarr..

Bende adet olunca baslicamm kafam cok karisik sirinee..esim direk tupbebek yapalim diyor bende 1 kerede olsa asilama yapalim diyorum..kararsizimm..

Kahvalti

Iki dimates, 10 zeytin.

Wowwwww..10 zeytinnnnnn.....karatay demissin ama karatayda ekmek yok bildigim kadariylaaa...bence tost guzell ama zeytin cokk..en fazla 4 tanee..eger siyah ve sele zeytini degilse 3 taneee..

ewet inşallah gidecek bu kglar,
biraz sabır ve biraz azimle gidecek bu kg lar :)

evet cnm sadece kahve içtim, öğle yemeğinde de onları yemedim az önce güzel bir kase yoğurtlu salata yedim. salatalığı minicik minick doğradım.
buraya yazdıkdan sonra aşağı indm.1 saat tempolu yürüdüm 15 dk da hızlı bisiklet çevirdim 20 tnaede yarım mekik çektim.
mekiklerimi arttırmam lazım.
akşam üzeri bitki çayımı içerim akşamda güzel bir cacık içicem kocama yapıcaktım canım çekti. o da yeter bana :)
artık çok sıkıldım bu kg lardan allah ın izniyle gitsin artık

Kuzumm hicbisi yememissinkii seennn dayanabilicenmii...ben aksama fena oluyorumm gunduz hafif besleninceee...hadii bakalimm yeni startimiz hayirli olsunn..

Bence degill..en azindan alisana kadar..ben caylari sekersiz icerimde kahveyi acik sekerlii... :) :)

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr :KK3:

Hazır evdeyken bir bakayım dedim :KK34:
Sabah karga kahvaltısını etmeden İKEAya gittik kahvaltı etmeye :KK34: büyük kızımda gelsemmi gelmesem mi derken son anda geldi ve kahvaltı sonrasında çocukları oyun bölümüne bırakınca bol bol sohbet ettik kardeşim, kızım ve ben :KK34:
Oradan çıkışta direk sinemaya gidelim dedik ama bir sonraki seansa hiç bilet kalmamış :KK1: neyse ki kızkardeşim akşam 18:30 seansına bilet almış :KK34: Okadar saatte sinemanın oralarda bekleyecek halimiz olmadığı için ( ki zaten evimize yakın sayılır :KK34: ) eve döndük bende işlerimi yaptım bu saate kadar :KK34:
Eşim iş yerinden erken çıkabilirse ( ki büyük ihtimal kaçar :KK1: patron yokmuş nasılsa :KK1: ) oda bizlere eşlik edecek :KK34:
Büyük cadı baştan gelirim demişti biletleri aldıktan sonrada vazgeçtim diyince bir bilet fazla kalınca eşime dedik :KK1:

Canım çok ama çok geçmiş olsun :KK71:
İnşallah RAbbim acil şifalar versin ....Aminnnnnnnnnn

Dogru ya:)
Siz yazinca farkettim, karatay ama tost:)
Caya da yeni alistirmaya calisiyorum kendimi sekersiz.

Canimm cokk gecmiss olsunnn...ne kadar olduu klomene baslayali takibe basladinmii??bide klomen kullanirkenn rahim filmi cekilebiliyormuu???ben cekildimm..hicc korkmaa..anestezisiz oldummm..sende eger anestezisiz olacaksan ac gitmee..ben anestezili niyetle gittim o yuzden actimm..son anda fikir degistirip anestezi almadim..ama karnim acdi ve biraz heycanla tansiyonum dustu..tek sorunum buyduu..adet sancisi gibi bi sanci oluyirr..insallah bi sorun yokturr..sonuc guzel cikarr..
Bende adet olunca baslicamm kafam cok karisik sirinee..esim direk tupbebek yapalim diyor bende 1 kerede olsa asilama yapalim diyorum..kararsizimm..
Wowwwww..10 zeytinnnnnn.....karatay demissin ama karatayda ekmek yok bildigim kadariylaaa...bence tost guzell ama zeytin cokk..en fazla 4 tanee..eger siyah ve sele zeytini degilse 3 taneee..
kuzumm hicbisi yememissinkii seennn dayanabilicenmii...ben aksama fena oluyorumm gunduz hafif besleninceee...hadii bakalimm yeni startimiz hayirli olsunn..
Bence degill..en azindan alisana kadar..ben caylari sekersiz icerimde kahveyi acik sekerlii... :) :)

Allah razı olsun canım
klomene 23 nisanda adetim 3. gününde başladım adetin bitince beni ara dedi doktorum 1. veya 2. günü çekilecek film ay yaa benim muaynem bile hep karından oldu o bir yandan bu film hikayesi bir yandan kaskatı oldum regilim resmen az az geliyor sancılar içindeyim
ayyyyyyyyyyyy Allahım affet benim tansiyon zaten düşük birde
yani anestezi felan sonradan çok sıkıntı onu bedenden atmak daha zor ayy kesin katlanabileceğim bir şeyse öyle yaptırmayayım diyorumda ben zaten vajinusmusta yaşamıştım kafam milyarlaca olduı :KK5::KK5::KK43: bu ay kaçsam hsg den ertelemiş olacam sadece yani offff afffffff
canım yaa aşılama denenmesi gereken bir aşaması değil mi
internette okuduklarımda önce ilaç sonra iğne aşılama yazmışlardı aslında bende düşünüyorum da aşılama mı yapsam tüp mü desem bazılarının haberi olamadan yaşadıkları şeylerde bu kadar düşünmek çabalamak tövbe Ya Rabbimmmmmm ağır hallerdeyim
ay inşallah aşılamaya bile gerek kalmadan gelir meleklerimizz

Allah razı olsun canım
klomene 23 nisanda adetim 3. gününde başladım adetin bitince beni ara dedi doktorum 1. veya 2. günü çekilecek film ay yaa benim muaynem bile hep karından oldu o bir yandan bu film hikayesi bir yandan kaskatı oldum regilim resmen az az geliyor sancılar içindeyim
yani anestezi felan sonradan çok sıkıntı onu bedenden atmak daha zor ayy kesin katlanabileceğim bir şeyse öyle yaptırmayayım diyorumda ben zaten vajinusmusta yaşamıştım kafam milyarlaca olduı :KK5::KK5::KK43: bu ay kaçsam hsg den ertelemiş olacam sadece yani offff afffffff
internette okuduklarımda önce ilaç sonra iğne aşılama yazmışlardı aslında bende düşünüyorum da aşılama mı yapsam tüp mü desem bazılarının haberi olamadan yaşadıkları şeylerde bu kadar düşünmek çabalamak tövbe Ya Rabbimmmmmm ağır hallerdeyim

OYYY OYYY oyyle iyi anliyorumki senii..yuregimi kime acsam anlamazz diyorumm..ama ben seni anliyorsam aizde beni anlarsinizzz..paramparcaaa yuregimm her nefes alisim aci veriyorr...ama sonra RABBIM geliyor aklimaa ve serinliyorr...cevrem dersen ayri daraltiyorr...5 yil oldu gecen esimin dedigi gibi artik salak olmasi lazim hala benim bahanelerime inananlarr..

Oyy oyyy..artikk esimde daraldi benim bunalumlarimdann...maddiyat desen ayri bi durumm..ilaclarrr dehset fiyataaa...adamm heran dusuncelii..bende tarlusale basladim adetim 1 mayis gibi olacakk..dr gidicem bakalim neler olacakk...

Sen hicmi vajinal muayene olmadinnn...ee yumoss gobekten nasil goeunuyorrrr...hic kasmaaa..adet sancisi givi bisi oluyorr...dr un bayanmii...bayan daha iyi oluyorr..benim esim piypiriklidirr..filmi cekende bayan olacak diye tutturduu..bulduda..dr da cekende bayandii..dedigim gibi aci yokdu sanci vardi acik..sonrasindada tansiyonum dustu birazz okadarr...oda ac oldugum icinn...normalde benimde tansiyon buyuk 9..kucuk 6 felandir..heycanla ice dusmuss...

Sen hic korkma ertelemede..o soru isaretide kalksin kafandann..sonra tesaviye oyle sekil verirsinizz...

Kuzumm hicbisi yememissinkii seennn dayanabilicenmii...ben aksama fena oluyorumm gunduz hafif besleninceee...hadii bakalimm yeni startimiz hayirli olsunn..

Sabah karga kahvaltısını etmeden İKEAya gittik kahvaltı etmeye :KK34: büyük kızımda gelsemmi gelmesem mi derken son anda geldi ve kahvaltı sonrasında çocukları oyun bölümüne bırakınca bol bol sohbet ettik kardeşim, kızım ve ben :KK34:
Oradan çıkışta direk sinemaya gidelim dedik ama bir sonraki seansa hiç bilet kalmamış :KK1: neyse ki kızkardeşim akşam 18:30 seansına bilet almış :KK34: Okadar saatte sinemanın oralarda bekleyecek halimiz olmadığı için ( ki zaten evimize yakın sayılır :KK34: ) eve döndük bende işlerimi yaptım bu saate kadar :KK34:
Eşim iş yerinden erken çıkabilirse ( ki büyük ihtimal kaçar :KK1: patron yokmuş nasılsa :KK1: ) oda bizlere eşlik edecek :KK34:
Büyük cadı baştan gelirim demişti biletleri aldıktan sonrada vazgeçtim diyince bir bilet fazla kalınca eşime dedik :KK1:

Çook teşekkür ederim Allah razı olsunnn canım :KK16: iyi seyirler sizede

Kuzum isvec yapmaya calistim yapamadim aliskinim almamak icin cabaliyorum. Bu sefer inadim tuttu cok pis :KK66: :) tutucam.kendimi insallah

Soyle soyliyim.tatlim ben ekmek tuketmiyorum o da sekerdir. Tuzu da azalttim.hatta yogurtta yada aksam kendi cacigimda tuz da olmayacak.
Bugun tek sekerli orta kahve keyfim var ve farkindaysan meyve bile yok.
seker olmasin die yemicemde yani esitledim durumu :)

Allah razı olsun canım

Canim senden bisi rica edicem muhtemelen benim br sure sinra yasayacagim asamalar bunlar. Gelismeleri burda hep paylasirmisin ne olcak nasil olacak takip etmek istiyorum senin gelisiminide olaylarin akisinida

Kizlarrr..1 haftadir evde yoktumm dolap tam takir ve daha alisverise cikmadikk...o yuzdenn olanlardan yiyorumm...

Oglennn 2 kasik bulgur pilavi yedimmm...

Aksama nohutt yapiyorumm..bide pirinc pilaviii....

Bide nohut pisirmiskenn..yarin karsiya gecicemm..kardesime acik asure yapayimm diyorummm...o cok seviyorr..kapidan birakirimm..ama bende yerimm ondan korkuyorumm...

Ve diyetisyeniminn..en masum tatlii deyisine siginiyorumm..yag yok un yokk :) :) :)
Yani acik yicemmm :) :)

Ceco cum kahvaltida saglikli Az kalorili seyler yedin dimi tatlim :KK66:

Hadi basladik yeniden kivirmak yok
Su sisen yanind miydi bugun kac bardak su ictin su ana kadar

Canim senden bisi rica edicem muhtemelen benim br sure sinra yasayacagim asamalar bunlar. Gelismeleri burda hep paylasirmisin ne olcak nasil olacak takip etmek istiyorum senin gelisiminide olaylarin akisinida

inşallah sen yaşamazsın :KK43:
ben paylaşırım tabi inşallah güzel haberlerde paylaşırız hep birlikte :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

Kizlarrr..1 haftadir evde yoktumm dolap tam takir ve daha alisverise cikmadikk...o yuzdenn olanlardan yiyorumm...

Oglennn 2 kasik bulgur pilavi yedimmm...

Aksama nohutt yapiyorumm..bide pirinc pilaviii....

Bide nohut pisirmiskenn..yarin karsiya gecicemm..kardesime acik asure yapayimm diyorummm...o cok seviyorr..kapidan birakirimm..ama bende yerimm ondan korkuyorumm...

Ve diyetisyeniminn..en masum tatlii deyisine siginiyorumm..yag yok un yokk :) :) :)
Yani acik yicemmm :) :)
aşureee ayy muhteşem lezzet en masum tatlı un yağ yok bakliyat çok :) afiyetler olsun
bu ara ekmeği akşam yemeklerimden çıkarttım sabah kahaltısı 2 dilim öğlen 1 dilim
yürüyüş yapmamaı tavsiye etti doktorum 15 dk yürüyorum bantta yediğim 1 dilim ekmeği anca yakıyordur :KK17:
hiç yapmamaktansa bu da iyidir sanırsam:26::26:

X