Saç Rengi ve Saç Boyama Kina Tarifleri

Bilmiyorum canim denemedigim icin. Kurutur diyorlar ama yillarca kullananlar var. Bence kisiden kisiye degisiyor. Istersen sacinin görünmeyen bir yerinde dibine degecek sekilde dene, kurutursa yakmazsin. :KK34:
Kesinlikle kurutmuyor bende yaklasık 7-8 senedir kullanıyorum aralarda brkac kez sıkılıp bende boya denemesi yaptım boyanın üstüne kına kınanın üstünede boya denedim tuttu birkac hafta üstüste bıkmadan sıkılmadan yakmaya devam edin istediğiniz sonucu alıyorsunuz emin olun ben sacımı kızıla boyamıstım igrenc bi renk oldu turuncu alerjm var bitkisel boya yapmıslardı üstüne de baska bitkisel boya kapatmadı bnde sinirlendim cıktım kuaförden eve geldim aldım bi kutu kına yaktım boyanın üstüne biraz koyulastı sonra 2 gün üst üste yaktım süper bi renk cıktı ortaya anlıcagınız boya tutuyor kınan üstüne ama ilkinde tam renk oturmuyor orası bi gercek...

Bir de kinanin uzerine soyah boya tutar mi? Begenmedigim bir ton çikarsa siyah boyayla kapatmayi dusunuyorum :KK3:[/B][/COLOR][/QUOTE]

benim saçlarım boyalı..koyu kahveye..tutar mı acaba kızlar ?:26::26::26::26:

kirmizi sarap ve kina..

hatta sarabi biraz kaynatip 1 2 bardak kadar kalincaya kadar kaynatirsaniz katip kinaya uygularsaniz daha yogun bir renk...sarabi oldugu gibi uygularsaniz guzel bir kizil elde etmis olursunuz...kolay gelsin...

kirmizi sarap ve kina..

hatta sarabi biraz kaynatip 1 2 bardak kadar kalincaya kadar kaynatirsaniz katip kinaya uygularsaniz daha yogun bir renk...sarabi oldugu gibi uygularsaniz guzel bir kizil elde etmis olursunuz...kolay gelsin...

sağol canım...ben de canlı bir kızıl istiyordum..
şarap katmak iyi fikir...

bende yıllardır saçıma sadece kına uygulayanlardanm çok hoş koyu siyaha yakın bir rengim var şuan benim kınanın içine hiç su koymadan sadece demlenmiş süzülmüş çayı koyuyodm sonra aynı miktarlarda badem yağı zeytinyağı hintyağı ceziz yağıda katıyodum bazen koyuluk için rastık da katıydm hepsini birden iyice bi karıştırp bir gece bekletiyodum ertesigün yakıyodum ha elim alışıktı artık önceleri annem yapardı sonra kendim yakmaya başladm ama nasıl güzel bir renk oluyodu ya anlatamam böyle siyah içinde capcanlı parlak ışıl ışıl bi kızıl gölgede baya koyu bir renk güneşte pırıl pırıl şarap kızılı hiçbir boyada yok o ton bütün gitiğim kuaförler okuldaki arkadaşlarım hiç taımayanlar bile pardon diye yanaşıp soruyodu saçrenginin ismi boya markası vs.ben kına deyince şöyle bi kalıyolardı:))evet baya bildiğiniz yeşil el kınası diyodm bu kadar güzel oluyomuymuş ya diye şaşırıyolardı bide saç rengiyle alakalı benim koyu kahve kendi rengim mesela oturması lazım saça eğreti duruyo ilk defa yapıldığında 2 yada 3 den sora oturuyo artık benden özenip yapanlar çok oldu ama benimki gibi olmadığını söyleyip durdular saçı besliyo yumuşacık yapıyo ama iyi düşünmek gerek ortaya çıkan rengi beğenmediğinde dönüş yok çünkü kına hemen saçı terketmiyo üzerine tekrar boya kabul etmiyo uzamasını bekliceksin mecbur yapmak isteyenler iyi düşünmeli sevgiler kızlar:)))

Ne güzel tarifler paylasmissiniz kizlar sagolun.. :KK71:
Ben de Gülcin Santircioglunun tarifini paylasmak istiyorum. Sac rengi cok güzel ona cok yakisiyor, kendisini de cok begenirim zaten. :KK69:

gulcin_santircioglu_3.jpg

gulcin_santircioglu_10.jpg

gulcin-santircioglu_189130.jpg

Uzun zamandır Makedonya'da yaşayan sanatçı saç renginin bu kadar ilgi çektiğini ancak Türkiye'ye geldiğinde kuaföründen öğrendiğini söyledi. Genç oyuncu saç renginin sırrını anlattı "Kına ve bir kadeh şarap… Ben her zaman doğallıktan yanayım. İzmirli biri olarak biliyorsunuz bizim için bitkiler önemlidir. Benim de neredeyse bütün formüllerim doğaldır. Saçlarımı da anneannemden öğrendiğin bir formülle evde boyuyorum. Kınanın içine küçük bir kadeh şarap koyduğunuzda çok tatlı bir kızıllık elde ediyorsunuz. Koyu olmasını istiyorsanız şarap miktarını biraz daha artırabilirsiniz. Tabi bunda kendi saç renginizin de etkisi var. Lise sondan itibaren saçlarıma kına kullanıyorum"

Alintidir.

saçlarınız çok güzel ve çok bakımlı duruyor. bunu sizce kınamı sağlıyor. bende kına ile saçımı boyamayı düşünüyorum bana demli çayla karıştır demişlerdi. böyle bişe yapsam nasıl olur biliyormusunuz

saçlarınız çok güzel ve çok bakımlı duruyor. bunu sizce kınamı sağlıyor. bende kına ile saçımı boyamayı düşünüyorum bana demli çayla karıştır demişlerdi. böyle bişe yapsam nasıl olur biliyormusunuz

Canim ben saclarimi paylasmadim bu konuda. O resimler baskalarina ait.
Demli cay koyulastirir ve kizilligini artirir diye biliyorum. Istersen sacinin tümüne denemeden önce bir tutaminda dene begenirsen tümüne uygularsin.
Kina sac tellerini kalinlastiriyormus, bu sitede bir arkadas demisti.

Kumral-acik kumral sacin üzerine kinayi direk yakarsak nasil bir renk elde ederiz?

kınan kötüyse hiç bir renk elde edemezsin biz bugn kardeşime yaptık sonuç alamadık. kına iyiyse turuncu kahve arası bir ton yakalarsn

kınan kötüyse hiç bir renk elde edemezsin biz bugn kardeşime yaptık sonuç alamadık. kına iyiyse turuncu kahve arası bir ton yakalarsn

Bakir kumral gibi bir renk istiyorum, yani senin dedigin gibi turuncu kahve arasi. Bazi dogal kizillarin saclari öyle oluyor. Hafif kizil isiltilar da yeterli benim icin. Kinanin iyi mi kötü mü oldugunu nasil anlariz? :26:

Kumral-acik kumral sacin üzerine kinayi direk yakarsak nasil bir renk elde ederiz?

Annem koyu kumral saçlarının üzerine
(daha önce paylaştığım tarifle) kına yakıyordu tam şarap kırmızısı elde ediyordu
Zeminde boya yoktu kendi saçlarıydı
Saçık kumral saçın üzerine daha açık bir renk olur
Annemin söylediğine göre şarabı ışığa tuttuğundaki renk varya,aynen öyle olurmuş saçları :KK1:

Annem koyu kumral saçlarının üzerine
(daha önce paylaştığım tarifle) kına yakıyordu tam şarap kırmızısı elde ediyordu
Zeminde boya yoktu kendi saçlarıydı
Saçık kumral saçın üzerine daha açık bir renk olur
Annemin söylediğine göre şarabı ışığa tuttuğundaki renk varya,aynen öyle olurmuş saçları :KK1:

Ayy nasil güzel bir renktir o. :KK16: Su an bögürtlen cayi iciyorum onun rengi de mükemmel.
Ama canim ben tarcin rengi gibi dogal kizil istiyorum. Hani kahverengi gözlü Türk dogal kizillar olur ya onlarin sac rengi gibi. O renge asigim resmen. :KK69:
Henna for hair diye bir site var, orada harika tarifler var. Cilek sarisindan, kizil-siyaha kadar bütün kizil tonlarinin tarifleri var. Bak bu renge bayildim:

anya1.jpg

Dogal sac üzerine röfle ile kina kizili arasinda kaldim...

Kınanın içine şarap koyarak denemek istiyorum. Çok kurutucu olmuyor değil mi?

yaklaşık 6 yıl saçıma kına yapıyodum ve çokta memnundum ama sıkıldım aynı renkten,sonra boya kullandım.Ama pişman oldum şimdi tekrar kınaya döndüm.Boya çok sert ve mat yapıyo benim saçımı, kına ile çok parlak ve canlı duruyo.Ve herkes soruyo kızılmı, çikolata kahvemi saç rengniz yada aa çok parlak ne ile yıkıyosunuz :)))buda benim çok hoşuma gidiyo :KK60:

Doğal saçın hangi renk cnm? bende kınayla çikolata kahve rengi yakalamak istiyorum. Senin özel bi tarifin var mı?

ben de yakarsam ilk olacak ama ben canlanması tellerimin kalınlaşması için yakıcam,,turunculuk olsun istemiyorum.saçlarım siyaha yakın koyu kahve,aynı bu doğal rengim olsun ama canlı dursun az biraz koyu kızıllık olabilir,o zaman içine ne koymam gerekiyor? kınataşı demiş biri o ne ki?

Son düzenleme:
ben de yakarsam ilk olacak ama ben canlanması tellerimin kalınlaşması için yakıcam,,turunculuk olsun istemiyorum.saçlarım siyaha yakın koyu kahve,aynı bu doğal rengim olsun ama canlı dursun az biraz koyu kızıllık olabilir,o zaman içine ne koymam gerekiyor? kınataşı demiş biri o ne ki?

Saçın koyu olunca çok renk değişikliği olmuyor zaten. Biraz güneşte oluyor ışıltı halinde. Kınataşıyla uğraşma derim çünkü kurşun ve siyah sülfür gibi kimyasallar içerdiği söyleniyor. Kendi zemin rengin zaten koyuymuş

Sana sadece kalınlaştıran fakat fazla kırmızıya boyamayan bir tarif vereyim:

Bir çorba kaşığı kınayı normal sıcak suyla veya bitki çayıyla karıştır beklet. Sonra onu en sevdiğin saç kremiyle karıştır, içine sevdiğin bir yağ da koyabilirsin. Tüm saçına yedir ve şampuan kullanmadan güzelce durula. Bu da the long hair community sitesinde bulduğum, saçı fazla renk değiştirsin istemeyenlerin tarifi

ben de saçıma kına yakmayı düşünüyorum ama şöyle bi sorunum var. diplerden hep beyaz çıkıyor artık. çok abuk bi renk farkı olur mu acaba diplerle uçlar arasında bilemedim. deneyen varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim. istediğim renk ise kızıl kahve ama koyu olmayanından.

merhaba arkadaslar ... kücükken annemde sacima kina yakardi, saclarim siyah oldugu icin koyu kizil bir renk ortaya cikardi. Ben bakir-kahve arasi bir renk istiyorum siyah sacta o renge ulasabilirmiyim sizce.
Ve marketlerde hazir sac kinalari satiliyor (yani yaglari ve vs. ile) onlarda siyah, kizil ve yanlis hatirlamiyorsam bakir renk secenekleri oluyor...bunlardan hic deneyen oldumu?

X