Kirilmakta hakli mi?

Ben de bunu düşünüyordum zaten normalde tatilden sonra kutlarız dedik ama önceden gidelim bari dedim sonra muhtemelen öyle yapacağız
Tatilden sonraya kalırsa ağızlarına laf vermiş olursunuz hem yapıp hem soylendiklerini görünce siniriniz bozulur. Öncesinde yapmanız daha politik bir davranış olur 😜

Tatilini yap. Kimsenin lafına, suratına bakıp planını iptal etme. Eşine de sana da baş başa kalmak iyi gelir. Az keyif yapın.

herkes bir ajanda edinip tüm birinci, ikinci hatta üçüncü dereceden akrabalarının doğum günü, düğün, nişan, evlilik yıl dönümü, mevlit, sünnet vb özel günlerini not alsın ve bütün planlarını o tarihe göre yapsın.
Yeni nesil ebeveynlerin en büyük problemi çok kutsadıkları çocuklarını etraflarındaki herkesin de aynı ölçüde kutsayıp hayatlarının merkezine koymalarını istiyorlar.
Birileri iki üç saat tren thomaslı pasta kesip poğaça börek yiyecek diye siz niye tatilinizi erteleyeceksiniz ki ya?

Merhabalar, konuya hemen gireyim,
biz eşimle zor zamanlardan geçmiştik maddi manevi olarak, o dönemler oturup derdin ne anlat demeyenlere pek anlatmadik(eşimin ailesine anlatmadik pek yani oyle durup dururken biz cok kotuyuz falan demedik) ama az çok belliydi, eşimin ailesi başka şehirde yaşıyordu o zamanlar biz 1 harcayip 5 düşündüğünüzden doğru dürüst gidemedik ziyarete malum yolculuk fiyatlari arabamızı da satmistik mecburen, onlar geldiler 1 2 kere. Neyse biz eşimin ailesinin olduğu yere taşındık, şimdi maddi durumumuz normale dönüyor gibi ama o zamanların yorgunluğu var eşim hiç tatil yapmamıştı bir seneden fazladır şimdi 1 hafta zar zor izin aldı. O da kardeşinin çocuğunun doğum gününe geldi. Ben kardeşine sormuştum haftalar önceden ne yapacaksınız doğum gününde diye, yazlıkta oluruz belki burda olmayız diye cevap aldım.
Şimdi eşim 1 hafta zar zor izin aldı bizim ailenin yazligina gideceğiz, işte erteleyin 2 gün doğum gününe gelin diyorlar. Ben de 2 gün kala söylenir mi bu zaten 1 hafta tatil bence sonra gideriz kutlamaya hediye alırız dedim zaten aynı şehirdeyiz artık, Ama sanırım kardeşi kirildi biraz biz gelmiştik size uzaktayken vs diyor, bizim durumumuz da o zaman anlattığım gibiydi maddi manevi olarak cokusteydik.

Sizce haklı mı bize kırılmakta.
Gerçekten üzüldüm kırmak istemiyorum cunku ama haksız degilim diye de dusunuyorum
Ayarlanmış bir tatil var sonuçta kuserse kussun zor günler gecirmissiniz bu tatil evliliğinize iyi gelecektir zaten o yüzden bosverin tatilin keyfini çıkarın

Hayır kırılmakta haklı değiller bana kalsa insanların tatil planı varken erteleyin de dg gelin demek hadsizlik.

biz eşimle zor zamanlardan geçmiştik maddi manevi olarak, o dönemler oturup derdin ne anlat demeyenlere pek anlatmadik(eşimin ailesine anlatmadik pek yani oyle durup dururken biz cok kotuyuz falan demedik) ama az çok belliydi, eşimin ailesi başka şehirde yaşıyordu o zamanlar biz 1 harcayip 5 düşündüğünüzden doğru dürüst gidemedik ziyarete malum yolculuk fiyatlari arabamızı da satmistik mecburen, onlar geldiler 1 2 kere. Neyse biz eşimin ailesinin olduğu yere taşındık, şimdi maddi durumumuz normale dönüyor gibi ama o zamanların yorgunluğu var eşim hiç tatil yapmamıştı bir seneden fazladır şimdi 1 hafta zar zor izin aldı. O da kardeşinin çocuğunun doğum gününe geldi. Ben kardeşine sormuştum haftalar önceden ne yapacaksınız doğum gününde diye, yazlıkta oluruz belki burda olmayız diye cevap aldım.
Şimdi eşim 1 hafta zar zor izin aldı bizim ailenin yazligina gideceğiz, işte erteleyin 2 gün doğum gününe gelin diyorlar. Ben de 2 gün kala söylenir mi bu zaten 1 hafta tatil bence sonra gideriz kutlamaya hediye alırız dedim zaten aynı şehirdeyiz artık, Ama sanırım kardeşi kirildi biraz biz gelmiştik size uzaktayken vs diyor, bizim durumumuz da o zaman anlattığım gibiydi maddi manevi olarak cokusteydik.

Gerçekten üzüldüm kırmak istemiyorum cunku ama haksız degilim diye de dusunuyorum
Çocuğum doğum günü için tatili iki gün ertelemeye asla deymez istediği kadar kırılsın siz bu tatili koca bir sene beklemissiniz başkasına göre helede doğum günü için hareket etmeye gerek yok. Gidicende neolcak doğum gününe sen tatili erteledin diye madalya takmayacaklar gitme sakın tatilinizi yapın

Doğum günü kutlamasını ertelesinler. Ölmezler korkmasınlar.

Siz de duygusal yaklaşıyosunuz sanırım. karşı tarafta bu durumu içselleştirecek birileri belli ki yanlarında olmanızı istiyorlar. bencillik diye sert bi kelime kullanmak istemem biraz düşüncesizce bi davranış olmuş kardeşinin zor izin aldığını biliyodur sonuçta. Aranızdaki iletişim buna uygunsa eşinizle kutlamadan önce konuyu usulünce karşı tarafa anlatsın çok zor izin aldık ailece tatil yapabileceğimiz başka zamanımız yok farklı şartlar olsa ertelerdik ama rezervasyonumuzu da yapmıştık siz yazlıkta oluruz diyince. Vermiş olduğumuz para yanıcak gitmezsek başka böyle şansımızda olmayacak vs gibi güzel güzel anlatırsanız karşı tarafta kırılmamış olur sizinde içiniz rahat eder karşı tarafta anlayışlıysa

Kesinlikle haklı değil. Yılda bir hafta tatiliniz var, insanlar niye bu kadar anlayışsız anlamıyorum.

Hiç üzülmeyin, keşke sorduğum da söyleseydin biz de olurduk ne güzel olurdu deyin geçin. Ben 4 yıldır kızımın doğum gününü yapacağım tarihi belirlemeden önce amca, teyze, hala ve dayının hepsine tek tek soruyorum işi olan var mı diye ona göre tarih belirliyorum, herkesin gelmesini istiyorlarsa yapmaları gereken o. Bir yıl sırf herkese uysun diye doğum gününü gerçek tarihten 2 hafta sonra yaptık mesela, birlikte olmak istiyorlarsa ona göre plan yapacaklar.

Yok ya kesinlikle kırılmakta haklı değil. Yüzde yüze haklı değil yani o kadar diyorum. Size emrivaki yapılmış hatta 2 gün kala söylemişler. Eşiniz zaten zar zor izin almış. Plan yapmışsınız yazlığa gitcez diye de. Siz haklısınız içiniz rahat olsun.

El alemin veledinin dogum gununun bu kadar önemsendiğini de bu sitede gördüm valla. Benim kuzenim düğünüme tatil rezervasyonu denk geliyomus. Napsak falan diyodu. Canin sagolsun bozma keyfini ya dedim. Oldu bitti. Ne sacma isler

Asla tatilinizi ertelemeyin ve suçluluk da hissetmeyin.

Tatil olmasa baska sey olur,
2 gun once haber veriliyorsa hic de darilmasinlar, insanlar dogumgunu var diye tum planlarini askiya alacak degiller ya.

Güncelleme yapmak istiyorum ne yazık ki yine cevap bekliyorum.
biz tatilimize geldik gelmesine de bu sefer de benim cok yakin bir akrabam gelmek istedi (yazliktayiz ya ondan), bizden yaşça oldukça genç ama sürekli bizimle takılmak istiyor. Biz de madem öyle 3-4 gün onla geçirelim geri kalanında da baş başa kalmak için başka yere kaçalım dedik yine birileri kirildi bu sefer de benim akrabalarım. Kaçtığımız anlaşıldı çünkü biraz.
Gerçekten zehir oldu yani bu sefer haklılar mi sizce ben yine haksızlar diye düşünüyorum.

X