kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

Mini elbise giyiyorum bende çok ta şık duruyor altınada hafifi topuklu ayakkabı giydimmi hanım hanımcık oluyorum.
Beli düşük pantolonları hafif dar badyleri giyiyorum .

bende 1,60 boyundayım ama giydiğim kıyafetlerle kapatıyorum ki 1,60 o kadar kısa değil.
dar bi kot ve üstüne dar bir badi gayet güsel duruyor ve bide alımlıysanız bence boyu hiç takıntı yapmayın. Ben genelde elbise altıan tayt giyerim ve vazgeçilmezim topuklu ayakkabı ve açıkcası kimse boyuma bakmıyor bence normal bir boy

Bende kısaboyluyum 1,55 boyum. Aynada kendime baktığımda ne yakışıyorsa onu giyinirim.
Kısaboylu bayanlara geniş olan tunik ve geniş paçalı pantolonlar bence yakışmıyor, daha kısa gösteriyor. Eeğer fazla kilolu değilse kesinlikle dar kıyafetler ideal.
Ben boyumu pek sorun etmiyorum ama ayaklarım sorun benim için ayakkabı bulmakda zorlanıyorum çok küçük:sinifsinif:

Aslında boyla birlikte beden, vücud tipi önemli. Mary-Kate Olsen, Madonna kısa boylu bol pantolonları da giyiyorlar, dar pantolonlarıda, uzun etekte kısa etekte ve yakışıyor da. :) Boyla birlikte vücud şekline göre değişiyor diye düşünüyorum :)

Son düzenleme:
ya ben elbise hilelerinde sadece zayıf ve şişman gösteren tüyoları doğru buluyorum.

kısa boy uzun boy laf kalabalığı bence. o kişinn yanana gidiyorsanınz boyu bellidir. uzaktan bakıyorsanız yanında biri varsa yine bellidir.

yüksek bel giyinsin kısalar böylelikle bacaklar uzun görünür deniliyor, e peki düşük bel giyse üst kısmı uzun gösterse olmuyormu yani.
bence insan boyunu kabul edecek ve aynada kendini beğeniyorsa onu giyecek. ama şuda bir gerçek hem kısa olup hem kilolu ise o kötü duruyor.

uzun boylulaarda kilo o kadar göstermiyor kendini ama kısalar kesinlikle zayıf olmalı.

1.63 boydayim 53 kiloyum))) tesetturlu oldugum icin uzun seyler giyiyorum. Yada pantolonla dizde biten tunikler giyiyorum.Ama en cok sevdigim seyler tek parca seylerdir.Yani uzun elbise. kesinlike uzun olacak bilekte bitmeyecek boyu, cunku bilekte bitiyorsa daha kisa gozukuyorsun.Oyuzden tam uzun bir elbise ve altinada dolgu topuk ayakkabi super gozukuyor)))elbise uzun oldugu icin dolgu topuk ayakkabi fazla gozukmuyor:KK34:

kısa boylu kadın yoktur topuksuz ayakkabı vardır :)) ayrıca ne demişler ;bodur tavuk her dem piliç ! :KK52:

ayy kısalr alemsiniz ya...
benim boyum 1.60 olsa daha ne isterdim.
1.55 boyum belki o kadar bile yok...
en çok üzüldüğümde şu harika renk renk babetlerden giyememek.
takıntım var biraz.
ama sinir oluyorum çünkü çok güzeller.
27 yaşında olduğum halde herkes 18 19 diyor.
inş avantajdır göreceğiz bakalım.
ayrıca bende çok uzun bayanları sevmiyorum .
orta boy herşey için ideal ..
orta boyda benim gözümde 1.60 1.65..
en çok bu boya bence herşey yakışıyor .
düz de topukluda...

Katılıyorum 1.60-1.65 boya birde ideal kilodaysa herşey yakışıyor.Ben altındayım çoğu arkadaşımda bu boyun üzerinde.Alışverişe çıktığımızda mutlaka denediğimiz kıyafetlerde sorn yaşıyoruz.

Bende kısaboyluyum 1,55 boyum. Aynada kendime baktığımda ne yakışıyorsa onu giyinirim.
Kısaboylu bayanlara geniş olan tunik ve geniş paçalı pantolonlar bence yakışmıyor, daha kısa gösteriyor. Eeğer fazla kilolu değilse kesinlikle dar kıyafetler ideal.
Ben boyumu pek sorun etmiyorum ama ayaklarım sorun benim için ayakkabı bulmakda zorlanıyorum çok küçük:sinifsinif:

Çokmu küçük ? Kaç numara giyiyorsunuz?

Mini etek ve elbiseler çok yakışıyor giydiğimde fakat bacaklarımın arası doğuştan açık yürüyüşümde çok narin değil kaba saba yürüyorum mini giysileri çok iyi taşıyamıyorum nedense.Bu yaz elbiselerle haşır neşir olmak istiyorum ama bu kezde çok bol oluyor hamile gibi gösteriyorlar.
Mini elbiselerin ve eteklerin altına çok topuklu giyemem küçük kızım var rahat yürüyemem babetlere yöneliyorum hem daha rahat hemde hoş görünüyor....

neyse ki bekar olmanın faydaları da var,ne çoluk ne çocuk giy topukluları çık :-):KK52:

Tadını çıkarın bu avantajların.Sonra hamilelik,doğum,çocuk derken bir sürü şeyden fedakarlık etmek zorunda kalıyoruz.Ama kızım için değer Rabbim sağlıkl hayırlı ömürler versin yavrularımızada razıyız tüm bunlra.Bir kaç yıl sonra kızım büyüdüğünde nasipse tekrar giyrim artık topukluları...:KK49:

1.60 ım bende
boyumdan cok memnunum
topuklu ayakkabılara bayılıyorum yürürken başka hava katıyor sanki
onun dışında dar paça kot üstüne sade tenine giden dar bi tısort ve iyi bir makyaj
boya bakmadan herkesi güzel gösterebilir
ah bi de şu kadınların kilo problemi olmasa:))

1.60 ım bende
boyumdan cok memnunum
topuklu ayakkabılara bayılıyorum yürürken başka hava katıyor sanki
onun dışında dar paça kot üstüne sade tenine giden dar bi tısort ve iyi bir makyaj
boya bakmadan herkesi güzel gösterebilir
ah bi de şu kadınların kilo problemi olmasa:))

Zayıf olmama rağmen bende bile şu yan simitler çıkıyor çok dar giyince.O zamanda ya alttaki dar kottan vazgeçiyorum yada üzerine daha salaş bir şeyler giyip kapatıyorum.Yemek yiyince göbeğim bile çıkıyor :KK9: İsteyen herkes istediği kiloya iner inş. Kilonun çaresi varda boyun yok.Boy diyet yapınca uzamıyor çünkü :KK9:

Zayıf olmama rağmen bende bile şu yan simitler çıkıyor çok dar giyince.O zamanda ya alttaki dar kottan vazgeçiyorum yada üzerine daha salaş bir şeyler giyip kapatıyorum.Yemek yiyince göbeğim bile çıkıyor :KK9: İsteyen herkes istediği kiloya iner inş. Kilonun çaresi varda boyun yok.Boy diyet yapınca uzamıyor çünkü :KK9:

ya ama herkes ideal kilo da olsa o zaman da fabrikasyon gibi dururuz
belki o yanlardan cıkanlar sana hosluk katıyordur:))
hem giyim tarzıda bu yüzden oluşuyor zaten
herkes bedenine göre tarz oluşturuyor
hoş oluyor bence:)
mesela benim kaldığım yerde baya kilolu bir kız var
normalde kıyafet çok zor bulunur
ama o kadar güzel giyiniyor ki cok tatlı oluyor
ben 3-5 kilo alsam depresyona giriyorum:)
sanırım kendini güzel hissedince ne giysen yakışıyor

aa konu sahibi 1.65 e kısa demiş.ben 1.60 ım:KK59:topukluda giyemiyorum.babetlerle geziyorum:KK59:napsam ki:KK59:

ya ama herkes ideal kilo da olsa o zaman da fabrikasyon gibi dururuz
belki o yanlardan cıkanlar sana hosluk katıyordur:))
hem giyim tarzıda bu yüzden oluşuyor zaten
herkes bedenine göre tarz oluşturuyor
hoş oluyor bence:)
mesela benim kaldığım yerde baya kilolu bir kız var
normalde kıyafet çok zor bulunur
ama o kadar güzel giyiniyor ki cok tatlı oluyor
ben 3-5 kilo alsam depresyona giriyorum:)
sanırım kendini güzel hissedince ne giysen yakışıyor

Evet aslında tüm olay yakıştırmakta.Ben açıkçası balıketli arkadaşlarıma herşeyi yakıştırıyorum e azından giydikleri kıyafetin içini orantılı bir biçimde dolduruyorlar.Bizim gibi içinde kaybolup komik duruma düşmüyorlar. :KK53:

aa konu sahibi 1.65 e kısa demiş.ben 1.60 ım:KK59:topukluda giyemiyorum.babetlerle geziyorum:KK59:napsam ki:KK59:

Ben cüce grubuna giriyorum öyleyse 1.50 :KK9:

benim boyumda 1.57 :21:
boyumdan memnunun çünkü minyon olmak çok hoşuma gidiyor :90:
yüzümde minyon olduğundan bayağı küçük gösteriyorum :KK9:
ben kapalı olduğum için uzun etek altına topuklu ayakkabı giyiyorum çok hoş oluyor,onun dışında çok bol giyinmiyorum.
genelde tarzımı beğenirler,giydiğimin yakıştığını düşünürler :KK76:

ahahah 1.65 ve kısa haa.. Ben 1.50 boyunda bile değilim. 1.48.. Önceleri çok sorun yapıyordum ama sonra hiçte takıntı yapmamaya başladım. Evlendim eşim 1.78 boyunda. Yüzüm güzeldir zayıf oldığum içinde giydiğimi yakıştırırım ama kilo alamıyorum. 34 beden pantolunu bile alıp daraltıyorum. Ayakkabı zor buluyorum çünkü 33-34 giyiyorum en rahat bpt buluyorum 35 numara oluyor çünkü kalıj çoraplarla giydiim için en çok yuvarlak burun botlar yakışıyor ve kalın topuk. Çok yüksek ve ince topuklarla yürüyemiyorum babet rahat buluyorum. Ayakkabıcım var ona beğendiğim modelleri kendime göre yaptırtıyorum. Mini etekleri, dar ama paçaları bol kotları, üsr tarafı dar ama bele doğru indikşe bollaşan bluzleri ve bodyleri seviyorum. Kendimle de barışığım.. Ayrıca spor ceketlerde çok yakışıyor.

arkadaşlar bende 150cm boyundayım 38 bedenim hafif göbeğim var yeni doğum yaptım.kardeşimin düğünü var abiye elbise alıcam ama size sorayım dedim elbisenin eteği balık gibi geliyor tek omuz sizce uzun gösrerirmi

X