kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

Bende 153 cm. çok takıntı yapmıştım ama alıştım . Yaş 33 oldu artık..elbise yakışamz diye hiç giymemiştim ama şimdi kızıyorum kendime kısayım diye giymezdim ama yakışıyormuş maalesef..hep etek pantalon giyerdim. Kapalıyımda .artık elbise giyiyorum.. Fazla topuklu giyemiyorum ama .giyenlere helal olsun valla:))

Bende 153 cm. çok takıntı yapmıştım ama alıştım . Yaş 33 oldu artık..elbise yakışamz diye hiç giymemiştim ama şimdi kızıyorum kendime kısayım diye giymezdim ama yakışıyormuş maalesef..hep etek pantalon giyerdim. Kapalıyımda .artık elbise giyiyorum.. Fazla topuklu giyemiyorum ama .giyenlere helal olsun valla:))

bende kapalıyım canım ve inan elbise kısa boylu bayanlarada çok yakışıyor ben çok giyerim :21:
topukluya alışırsan vazgeçemiyorsun :KK9:
heleki upuzun elbisenin altında çok hoş duruyor :KK69:

bugün valla çıktım çok güzel ciciler aldım kendime. Lacivert puantiyeli elbise aldım boyundan bağlamalı bluzlar aldım hırka aldım küçük ve şık. Yanii hiiiç boyum kısaymış yakışmazmış yok öyle şey yakılanı buluyor insan illa kii..

benimde boyum kısa ama gayet memnunum yaa sorun etmiyorum :)))
1.60 - 1.65 boynuna kısa diyenler var yapmayın arkadaşlar neyiniz kısa yaaa biz ölelim o zaman :KK53:

KISA BOYLU KADINLAR NASIL GİYİNMELİ

Kısa boyluyum diye üzülmeyin. Doğru giyim tarzı ile olduğunuzdan daha uzun ve hoş görünmek elinizde. Kısa boylu bayanlar için giyim tüyolarımız ile daha güzel ve şık görünebilirsiniz.

* Kol ve paça boylarınızı gerekiyorsa kısalttırın, ama sanki büyük beden giymiş gibi durmamasına özen gösterin.
* Gereksiz cep, kemer, duble paça gibi enine çizgi yaratan detaylardan uzak durun.
* Ayakkabıda sivri burun tercih edin ve dolgu topukları bir an önce unutun.
* Etek boyunuzu diz hizasında tutun.
* Mümkün olduğunca dikey detaylar kullanın (Bunlar dikey pensten, dikey çizgiye, pantolondaki ütü çizgisinden, kirpiğinizdeki maskaraya kadar her şey olabilir).
* Dokusu fazla kalın, tüylü kumaşlardan kaçının.
* Derin V yakalar kullanın.
* Saçlarınızda yalın, düz kesimleri tercih edin.
* Saçınızın üst kısmını hafifçe kabartın.
* Dik oturun ve dik yürüyün.
* Kıyafetinizde baştan aşağı, ayakkabı ve çorap dahil aynı rengi kullanın.
* Düz ayakkabıdan kaçının, en azından 2-3 cm. topuklu giyin.
* Aksesuarlarınızı boyunuzla orantılı seçin, fazla büyük parçalardan kaçının.

( alıntı )

arkadaşlar bende 150cm boyundayım 38 bedenim hafif göbeğim var yeni doğum yaptım.kardeşimin düğünü var abiye elbise alıcam ama size sorayım dedim elbisenin eteği balık gibi geliyor tek omuz sizce uzun gösrerirmi

bence uzun gösterir model olarak sademi tek renkmi?

benimde boyum kısa ama gayet memnunum yaa sorun etmiyorum :)))
1.60 - 1.65 boynuna kısa diyenler var yapmayın arkadaşlar neyiniz kısa yaaa biz ölelim o zaman :KK53:

KISA BOYLU KADINLAR NASIL GİYİNMELİ

Kısa boyluyum diye üzülmeyin. Doğru giyim tarzı ile olduğunuzdan daha uzun ve hoş görünmek elinizde. Kısa boylu bayanlar için giyim tüyolarımız ile daha güzel ve şık görünebilirsiniz.

* Kol ve paça boylarınızı gerekiyorsa kısalttırın, ama sanki büyük beden giymiş gibi durmamasına özen gösterin.
* Gereksiz cep, kemer, duble paça gibi enine çizgi yaratan detaylardan uzak durun.
* Ayakkabıda sivri burun tercih edin ve dolgu topukları bir an önce unutun.
* Etek boyunuzu diz hizasında tutun.
* Mümkün olduğunca dikey detaylar kullanın (Bunlar dikey pensten, dikey çizgiye, pantolondaki ütü çizgisinden, kirpiğinizdeki maskaraya kadar her şey olabilir).
* Dokusu fazla kalın, tüylü kumaşlardan kaçının.
* Derin V yakalar kullanın.
* Saçlarınızda yalın, düz kesimleri tercih edin.
* Saçınızın üst kısmını hafifçe kabartın.
* Dik oturun ve dik yürüyün.
* Kıyafetinizde baştan aşağı, ayakkabı ve çorap dahil aynı rengi kullanın.
* Düz ayakkabıdan kaçının, en azından 2-3 cm. topuklu giyin.
* Aksesuarlarınızı boyunuzla orantılı seçin, fazla büyük parçalardan kaçının.

( alıntı )

paylaşım için teşekkürler canım

bende kapalıyım canım ve inan elbise kısa boylu bayanlarada çok yakışıyor ben çok giyerim :21:
topukluya alışırsan vazgeçemiyorsun :KK9:
heleki upuzun elbisenin altında çok hoş duruyor :KK69:

katılıyorum
ve fakat ayakkabı evde giyip 10 dakika dolaştım mı ayağımı ağrıtıyo nasıl yapayım bilemedim mezuniyette giymek istiyorum ama acısını gidermenin bi yolu yok mu ki acaba :KK14:

benim boy 160 kilo 45 ölçüler 80 62 88, anlaşıldığı gibi kalçam var, ama şekli güzeldir :KK9: popoma oturan ispanyol paça bi pantolonum var siyah ama paçaları yere kadar ve mutlaka yüksek topukla, onu giydiğim zaman hem kendime güvenim geliyo hemde bakan bi daha bakıyo. :89:

diz altı elbiseler bizlere göre değildir. Ama upuzun elbiselerle şık durabiliriz günlük hayatta benim tercihim elbise giyiyorsanız dizin biraz üstünde olsun yada mini giyebiliyorsanız mini giyinin ha bide şişmansanız bolaran elbiseleri tercih etmeyin hafif dar elbiseler daha şık durur bence..

Uzun boylu biri olarak size önerim
mini etek asla giymeyin(komik görünüyor)
upuzun etek giymeyin (yok ediyor)
abiye elbiselerde bol tercih etmeyin

Size en uygun giyim diz kapağında biten kıyafetler (özellikle baldırda biten dar etekler kanvas türü kumaşlardan)
Enine çizgili bluzlar
Çok derin göğüs dekoltesinden kaçının
Yırtmaç tercih etmeyin
Çok kadınsı ya da gencimsi(bluğ) kıyafetler giyinmeyin (samantha fox u düşünün mariah carey i yanlış giyiniyorlar bence)

Yaşınıza uygun daha çok pantolon tercih edin normal darlıkta olanlar ideal.Kadife kanvas iyi olur..Yelek güzel gider minyon bayanlara..Beyaz tişört ya da gömlek yelek siyah pantolon mükemmel olur diyorum son olarak kolay gelsinnnn!

Son düzenleme:
benim boyum 163 ve kilomda boyuma gayet uygun.
benim hic oyle bi derdim yok aslinda, canimin istedigi herseyide giyerim, yakistirirm kendime.
giyinmeyi seviyorum, modayi seviyorum ve kendimi seviyorum:KK49::KK49:

bende 1.58 im 18 yaşındayım 85 kiloyum kilolarım dan dolayı dahada kısa görünüyorum. göğüslerimde büyük bu yaşta giydiğim hiç bişey yakışmıyor kendimden nefret ediyorum morale çok ihtiyacım var bu günlerde yardıııım

bende 1.58 im 18 yaşındayım 85 kiloyum kilolarım dan dolayı dahada kısa görünüyorum. göğüslerimde büyük bu yaşta giydiğim hiç bişey yakışmıyor kendimden nefret ediyorum morale çok ihtiyacım var bu günlerde yardıııım

canım ne yap et zayıfla.herşeyi dene bence.isteyen bi hastalığı falan yoksa zayıflayabilir.psikolojin düzelir mutlu olursun.yaşında azmış.daha ileriki yaşta zayıflamak daha zor olur

1.65 boyundakiler neden bodur demiş kendilerine anlamadım :KK53:

kısa boylu bayanlar boru paça pantolon üzerine kısa olmayan kalçayı hafif kapatan badi-gömlek kombini yaparak şık olabilirler
ayrıca dizde biten etek elbise modelleri idealdir
ispanyol paça giymek isterlerse yüksek topuklu ayakkabı giyip pantolon paçasını uzun tutarak (tüm ayakkabıyı kapatacak şekilde) giyinebilirler

Ben de minyatür canlılardanım :) Ama beğeniyorum kendimi. Sadece fonksiyonel olması açısından 5 cm cik daha uzun olsam fena olmazdı. (Dolapların üst kısımlarına taburesiz yetişebilmek gibi) Eşim çok uzun boylu maşallah. Ama hiç sorun etmiyoruz. Genelde yüksek topuklu ayakkabı giyinmem. Rahatlık benim için ön planda. Mini elbiseler bacak boyumu daha uzun gösteriyor. Zayıf olduğum için yere kadar uzun elbiseleri de yakıştırıyorum kendime. Tayt da giyiyorum, dar paça pantolon da. Özellikle şortların üzerine uzun kollu üstleri çocukluğumdan beri çok severim. Asla giyinmeyeceğim kıyafetler ise şu yandan şalvar gibi tuhaf çıkıntıları olan elbisemsi gibi birşeyler var anlam veremediğim, öyle şeyler kullanmam. Kısacası istediğimi giyiniyorum. Ben yakıştırdıktan, eşim beğendikten sonra kime ne değil mi :KK66:

kısa boylu kadınlar bence kesinlikle uzun çizme giymemeliler bacak boyları kısalıyo daha çok yüksek bel pantolon giymeliler pantolon ayakkabı aynı renk oluca bacak boyu uzun gözükür :KK34:

Ceket ve Gömlek Tercihi:

Fazla uzun veya belde biten kısa ceketlerden kaçının. Bele oturan ve kalça hizasında kalan modeller seçin. Düşük belli bir pantolon giymek istiyorsanız üzerine saçaklı, püsküllü veya payetli bir gömlek kullanabilirsiniz. Altla üst arasında renk kontrastları yapmayın, illa bir kontrast yapmak istiyorsanız, kumaş türü kontrastları uygulayın: ıpek bir elbise üzerine jean ceket gibi.

Ceket ve gömlek güzel duruyor.

X