kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?

benim boyum 150 ya var ya yok. kısa benim gibilere deniyo neden 160 ve üzeri kendini kısa diye tanımlamış ki.... 140-160 arası standartlarda kısadır, 160-175 arası normal 175 ten sonrası uzun diye geçer....

bende 153cm .. offff ne giyeceğimi şaşırıyorum. topuklu ayakkabıda giyemiyorum.. ayaklarımda sorun var. bileklerimde) doktor yasak dedi offfff.....sağlığın daha önemli diyor..

bende 153cm .. offff ne giyeceğimi şaşırıyorum. topuklu ayakkabıda giyemiyorum.. ayaklarımda sorun var. bileklerimde) doktor yasak dedi offfff.....sağlığın daha önemli diyor..

sağlığınız daha önemli tabii . tesettürlüsünüz birde galiba daha kısa gösteriyor öyle olunca, annemde öyle çünkü :KK50:

Ben de 1,58 im ve 49 kiloyum yasimdan cok daha kucuk gosterenlerdenim. Genelde kısa etek, elbise tercih ediyorum. Kışın da borupaça pantolon orta boy çizme. Birde altimla ustumun renklerinin ayni ya da birbirine yakin olmasina dikkat ederim zıt renkler boydan kesiyor. Tabii ki topuklu ayakkabi vazgecilmezimdir. Oyle cok uzun topuklu degil gunluk kullanim icin uygun orta topuklu tercih ediyorum. Genelde cok rengarenk giymemeye calisiyorum en fazla 2 3 renk kullaniyorum. Uzun etek kısalara gitmez sanirdim ama gecen yaz uzun bir etek aldim. Altina topuklu ustune dar bluzle kullaniyordum cok yakistigini dusunuyorum. Yani aslinda vucudu saran uzun bir etek topuklu ayakkabiyla boyu daha uzun gosterir bence.

Uzun boylu biri olarak size önerim
mini etek asla giymeyin(komik görünüyor)
upuzun etek giymeyin (yok ediyor)
abiye elbiselerde bol tercih etmeyin

Size en uygun giyim diz kapağında biten kıyafetler (özellikle baldırda biten dar etekler kanvas türü kumaşlardan)
Enine çizgili bluzlar
Çok derin göğüs dekoltesinden kaçının
Yırtmaç tercih etmeyin
Çok kadınsı ya da gencimsi(bluğ) kıyafetler giyinmeyin (samantha fox u düşünün mariah carey i yanlış giyiniyorlar bence)

Yaşınıza uygun daha çok pantolon tercih edin normal darlıkta olanlar ideal.Kadife kanvas iyi olur..Yelek güzel gider minyon bayanlara..Beyaz tişört ya da gömlek yelek siyah pantolon mükemmel olur diyorum son olarak kolay gelsinnnn!
Bence duzgun bir fizik olduktan sonra mini etek kısa olanlarda daha feminen duruyor. Uzun dar etegi altina topukluyla giyip cok iltifat aldigimi biliyorum. Burada yazdiginiz yoruma bakilirsa giyebilecegimiz neredeyse hicbir sey yok gibi. Uzunlarla kısalar yanyana gelince elbette uzunlar daha uzun kısalar daha kısa gorunur. Onemli olan bence kilonun ideale yakin olmasi ve fizigin proporsiyonlari. Tek basina kısalik bir dezavantaj degil.(bakiniz shakira, natalie portman, salma hayek)

bende 152 yim çok kısayım ve üst kalın alt ince olanlardanım kilomda 55.5 ama çok kötü duruyor bu sene buldum tarzımı üste gömlek alta bele oturan alta doğru açılan etekler hem zarif hem uzun gösteriyor pantolanda ise kot pantolon daha kısa durduruyor kumaşı tercih ediyorum platform ayakkabıyla tamamladımı 1.65 gibi duruyorum keşke 158 falan olsaydım kendime kısa demeyecektim siz 165 e kısa demişsiniz bence onlar çok uzun 32 yaşındayım ve 2 çocuğum var ama genede boyumdan dolayı bekar sananlar oluyor bu da bişidir deyip artık takmıyorum kafama:)))

Bence duzgun bir fizik olduktan sonra mini etek kısa olanlarda daha feminen duruyor. Uzun dar etegi altina topukluyla giyip cok iltifat aldigimi biliyorum. Burada yazdiginiz yoruma bakilirsa giyebilecegimiz neredeyse hicbir sey yok gibi. Uzunlarla kısalar yanyana gelince elbette uzunlar daha uzun kısalar daha kısa gorunur. Onemli olan bence kilonun ideale yakin olmasi ve fizigin proporsiyonlari. Tek basina kısalik bir dezavantaj degil.(bakiniz shakira, natalie portman, salma hayek)

naptınız ya.. hiç birşey giymeyelim o zaman. valla arkadaşa katılıyorum. düzgün bir fiziğiniz varsa mini etek de yakışıyor topukluyla uzun elbise de. eğer yapı olarak inceyseniz ayakkabılarınızı göstermeyecek uzunlukta bir elbise giyip altına da yüksek topuk giydiğinizde zarif olmayacak kadın yoktur. bir de herkeste göz var nizam var. bazılarının kalçası geniştir bazılarının beli kalındır.boydan ziyade amaç bence güzel yönleri öne çıkarmak olmalı. özellikle su sıralar çok populer olan moda yarışmalarına bakıyorum tvde. sanki kısa boyluysan sadece süper mini giyerek şık görünebilirmişsin gibi bir tavırları var. herkes manken olmak zorunda mı canım... bu tavırları yüzünden özgüveni düşük genç kızlar etrafımızda hep. çok kızıyorum :KK47:

Son düzenleme:
bi arkadas diz kapağında biten etek giyin demiş cok fena.kısa boylular diz kapağında etek giyerse daha kısa görünür arkadaşlar bunu herkes bilir.çok uzun boylu kızların mini etek giymesini hiç anlamaıyorum at gibi görünüyorlar afedersiniz.ben orta boyluyum ne kısa ne uzun böyle bir derdim olmadı sadece etraftan gözlemlediğimi yazıyorum.kısa boylulara mini etek elbise cok yakısıyor helede zayıfsa.

Ben ne yapıcam peki? Tarzımı değiştiriyorum,tesettürlüyüm. 1.58-1.60 arası boyum var. Bakmıyorum boyuma,kompleksm var. 53 kiloyum ve artık pantolon, kalça hizası tunikler vicdanımı rahatsız ediyo. pardesü,uzun etek ve elbiseye dönüyorum. nabcam ben şimdi :KK43: dolgu topukla eyvallah hallediliyoda yüksek bel etek istiyorum ve üst kısmım kısa duruyo :KK43:

kısalar renkli pantolon giymesinler deniliyorda kalıp işi bence...güzel bir kalıpsa güzel duruyor dayanamayıp aldım :)

o olmaz şu olmaz bu olmaz.. çıplak gezelim o zaman :)

mini etek, mini elbise .. altına topuklu ayakkabılar iyi olur. küçük desenler tercih edilmelidir. dar pantolon ya da tayt...kışın mutlaka topuklu çizmeler...bele oturan ceketler, çok uzun olmayan tunikler tercih edilmeli..:KK31:

baldır bölümü saran dizden aşağıya doğru ispanyol paça gibi hafif bollaşan pantolonlar gayet zayıf ve uzun gösteriyo, annemde denedik sonuç mükemmel...:))) üste de bol salaş bi bluz ohhh fıstık:KK66:

benim boyum da 1.65. bu sene moda olan bol pantolonlar var ya, onlardan giyip altına topukluyla tamamlarsanız çok daha uzun görünürsünüz. bi de üstteki arkdaşların da dediği gibi ispanyol paça, altına topuklu. ama dikkat edin topuk görünmesin :KK34: bağrı açık kıyafetleri, saçınızı toplayarak giyerseniz, boynunuz ortaya çıktığı için üst bedeniniz de daha uzun durur. bi de tabiki diz üstü etekler, elbiseler. bunlar benim kullandığım hileler. ama 1.65 kafaya takılack bi boy değil bence. uzun değil ama kompleks yapılack bi durum da değil. :KK34:

arkadaşlar bende 1.60 boyundayım.ama dar paça uzun gösterir mi emin değilim ama ben ispanyol yada bol paçalardan daha çok hoşlanıyorum . hatta geçen ltb den bol paça bi pantoln aldım. dar paça sevmiyorum fazla . bol paçalarda sanırım çok çok kısa göstermiyo. tunikler maalesef pek gitmiyo bize aslında tunkte çok seviyorum ama :KK43:(

Bu ideal ölçüler zırvalığının çıkış nedeni ekonomiktir.Genelin zıttı ölçüler yaratılmış(uzun boy ve sıfır beden).Bu ölçüler az olunca kıymete binmiş.Amaç da bu,dünyadaki çarkların bir parçası bu işler.Bizim toplum kadar kompleksli toplum azdır herhalde.1.65 boyunda olup da yalanda üzülme işareti yapan arkadaşların duymak istedikleri şu sanırım: ''hayııırr tatlımm,çok iyisin sen,boyun süpeerrr''. Bazı giyimler vücut orantısını değiştirir.Kısayım ben de.Uzun tunik giymem,dizde çizmeden kaçınırım,düşük bel pantolon tercih etmem,belde kesilen tişörtler giymem gibi gibi..Kendinize objektif bakabiliyorsanız, aynadaki görüntünüzle ilgili doğru yorumlar yapıp hoş görünüme sahip olabilirsiniz.

X