Kışın Deepfreezde, Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar, Kışa Hazırlık

:))) şaka bi tarafa severim ben öle uğraşmayı ondan yani.... kızım olduğundan beri yapamıyorum zaten... doğrayıp poşetleyip öle koyucam bu sene inşallah:))

kalçalım ha :roflol: ay çok güldüm gece gece ay bende kalçalı bir kişiyim kendim bizzat şahsen :roflol:

hayhaycım acurun turşusunu hiç kurmadım ama kornişon hep yaparım.benim şahsi fikrim kesinlikle kalın tuz kullan,limon veya sirke ve tabiki suyla salamura hazırla.içine 1-2 diş sarımsakta koy bide en üstüne kapağın hemen altına bir tutam maydonoz koy.tahminice çok güzel olur.miktarı geçen seneden yanlış hatırlmaıyorsam 1 litre kadar suya 3 silme yemek kaşığı tuz koyuyordum

bu arada domatesleri buz kalıplarına koyma fikrini bend ebiliyorum ancak buz kalıplarının standart olanlarının dışında baya büyk olanları var.onlara yaparsanız daha kolay olur tabi.ben dondurucuya atacaksam buzdolabı poşetine koyuyorum direkt bir yemeklik olarak

1 çay bardağı sirke yeter gibi hatırlıyorum.ya da limon suyu veya sirke limon karışık.tadına bakarsın aten,eksiği varsa hissedersin

hayır tatlım resimdeki değil ama resimdekinden daha tatlı:))
ayyyy yoksa acur dediğim kornişonmu hahhahhahahahayyytttttttttt ayyy noluyo bana yaa:)) sanki dağda kurtlar büyüttü beni:))) kızımın resmini koyardım ama deepfreez topicinde biraz saçma olur:)))

Son düzenleme:
ben yapmadım ama bu kez bende yapıcam,annem kalın dilimler halinde kesiyor domatesi,kabuuyla beraber üstelik,poşetliyor o şeklide atıyor buzluğa.çıkarınca çokkolay bir şekilde kabuğu çıkıyor ve küp küp doğrayıp atıveriyor yemeğine.çok pratik bi olay bence.

hayır tatlım resimdeki değil ama resimdekinden daha tatlı:))
ayyyy yoksa acur dediğim kornişonmu hahhahhahahahayyytttttttttt ayyy noluyo bana yaa:)) sanki dağda kurtlar büyüttü beni:)))

allah bağışlasın cnm.
canım bak acur açık yeşil kornişon koyu yeşil
kornişşon kısa acur daha uzun
acur şekilsiz kornişon düz:)))
neymiş seninki şimdi??:)

rica ederim cnm ama tekrar söylüyorum daha önce bende hiç acur yapmadım :)) kornişondan çok farklıdeğildir heralde ya :)

allah bağışlasın cnm.
canım bak acur açık yeşil kornişon koyu yeşil
kornişşon kısa acur daha uzun
acur şekilsiz kornişon düz:)))
neymiş seninki şimdi??:)

A mı desem
Bmi desem
Cmi desem:roflol: acur ve kornişon üzerindeki derin bilgilerine hayran olmamak mümkün değil... benimki kornişon:)) ben biliyodumda bakimm siz de ne aldığınızı biliyomusunuz diye şeettiydim:))) teşekkür ederim tatlım:)

X