Kışın Deepfreezde, Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar, Kışa Hazırlık

domatesli biber turşusu yapıcam kızlar.. illa kaya tuzumu koymak gerekir kullandığımız tuzdan koysak olurmu? kaya tuzunu aktardanmı alıcaz?

ayşecim geçmiş olsun ben olsam bende çok üzülürdüm ama bi ölüme çare yok o yüzdn çok üzülme sağlık olsun napalım
patlıcanla ilgili hep duyuyorum bakteri üretmesi olayını ama kızartılarak konduğunda yaptığını ve yağlı ne koyulursa bakteri ürettiğini ve kaserojen olduğu duymuştum.gerç haşlamasını denedim çok kötü old tadı,çiğden hiç atmadım ama kızartmada çok güzel oluyor
maeves sofra tuzuyla benim tarifimi ablam uyguladı benimkinden çok farklı oldu tadı.bi de onunki barlandı hep üstten üstten.benimkinde öyle bişey olmadı.ben kaya tuzunu ızmirde Pehlivanoğlu diyebir market var,bilmiyorum başka şehirlerde var mı,ordan almıştım,3 kg lık poşette satılıyor.o bana bir kaç sene yeter.büyük marketlerde hatta şansın varsa kçük marketlerde bile bulabilirsin kaya tuzunu

teşekkürler saphira bişey daha sorim hazır seni yakalamışken bugün turşuyu yapmak için plastikten kap aldım. k.validem oksitlenir keşke onu almasaydın dedi.. sence illa cammı olması lazım bi fark olurmu ki?

canım o turşuyu hiç plastikte denemedim.burgu kapaklı cam kavonozlara yaptım hep.ama bence oksitlenmeyi yapan plastik olması değlde ışık görmesidir gibi geliyo.bak benim yemek tariflerimde var tarif.bende onu netten bulmuştum geçen sene süper bir tarif.seniniki nasıl bilmiyorum tabi de..

nette bende görmüştüm bu tarifi ama hangisini yapacağıma karar vermemiştim.. cam kavonoz alıp kesinlikle verdiğin tarifi yapıcam canım.. süs biberide almıştım oda olur demişsin ikisinide aynen dediğin gibi yapıcam.. çok teşekkür ederimm tatlım mucks:))

maeves nasıl yapacaksın domatesli biber turşusunu bazıları domatesi pişirip bazılarıda pişirmeden yapıyor ben de yapıcam kaya tuzumda var ama nasıl yapacamı bilmiyorum yani pişiriptemi pişirmedenmi?

bide kaya tuzu marketlerde oluyor ben bizim küçük marketten aldım büyük marketlerdede vardır ayrıca arkadaşın dediği doğru plastikte yapma cam da daha ii plastikte bozulabilir...
onada normal biber turşusu yaparsın.........

bende bu sene patlıcan , kırmızı biber közlemesi, domates ve vişne koydum...taze fasülyemle menemeni mi kaynanam yaptı annem de bezelyemi yaptı bide mısır haşladı

X