Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı... Kız tarafı neler alır, Erkek tarafı ne alır?

kızlar yenı kampanya cıkmıs karacanın almıyanlar alsınlar derım ben aldım maalesef o yuzden almama gerenk yok..

yemek takımı
kahvaltı takımı
çatal kaşık
4 adet tencere takımı

hepsı 994 ytl

bırde çarsım magazaları acıkmıs gazıosmanpaşa ya orda gordum dayz ın colors battanıyeler cok hostu ve fıyatıda 176 ytl ıdı..taksıtlerım bıter bıtmez battanıye yorgan vss alıcam bıde nevresım vss...offf cok eksık var napcam fisfisfis

Benim ceyizimde Arkadaşlar:
1)nevresim takımı 4 tane
2)pike takım
3)2 tane yatak örtüsü biri böle şıkır şıkır digeri günlük
4)yorgan yastık
5)yatak odası
6)ankastre seti bulaşık mak. camaşır makinesi
7)tencere takımı 2 ceşit(teflon ve celik)
8)yemek takımı biri günlük digeri misafir için
9)catal bıcak takımı 2 tane biri misafir biri günlük
10)vitrin için takımlar kristal vs.
11)mutfak ve yatak odası halısı
12)mutfak ve yatak odasının perdesi
13)2 tane battaniye
14)kücük ev aletleri(su ısıtıcı,sac kurutma mak,blender,tost makinesi)

aklıma ilk gelenler bunlar oldukca yazarım

Benim ceyizimde Arkadaşlar:
1)nevresim takımı 4 tane
2)pike takım
3)2 tane yatak örtüsü biri böle şıkır şıkır digeri günlük
4)yorgan yastık
5)yatak odası
6)ankastre seti bulaşık mak. camaşır makinesi
7)tencere takımı 2 ceşit(teflon ve celik)
8)yemek takımı biri günlük digeri misafir için
9)catal bıcak takımı 2 tane biri misafir biri günlük
10)vitrin için takımlar kristal vs.
11)mutfak ve yatak odası halısı
12)mutfak ve yatak odasının perdesi
13)2 tane battaniye
14)kücük ev aletleri(su ısıtıcı,sac kurutma mak,blender,tost makinesi)
15)mutfak masası
16)ıvır zıvır(inan bunlar daha pahalı) :)
17)tuappur(saklama kapları) bunlarda cok pahalı :KK43: annem kafamı kıracaktı

aklıma ilk gelenler bunlar oldukca yazarım

canım bence hepsınden ıyısı bocsh ama pahalı oldugu ıcın almadık..bıraz ıyısıde arcelık..vestelı bılmıorum kullanan yok bızımkılerde..hepsı arcelık aldı ablamlar olsun abılerım felan hepsı..bız sırf buzdolabına verdık 2304 ytl sız cok ıyı almıssınız canım ama o fıyata aldıgınız b sınıfıdır yada ne bılım...herneyse almıssınız güle güle kullanın bu arada bız buzdolabının yanında supurge ve klımada almıstık guzel yanı..dünde bulasık ve camasır mak baktık tabı bunları ben alıcam taksıtle bulasık mak gümüş 1040 ytl ama 840 ytl ye dustu eskısını getırene 200 ytl ındırım kampanyasını getırmesekte yapıomus ve camasır baktım 7 kıloluk arcelık gümüş oda 1427 mıydı 1447 mıydı ole bısey oda ıste 1247 desek ıkısı 2000 ytl felan oluyo ve kartfınansa da 12 ay taksıt offff offff

mızmız cık bu arada kıraya mı cıkıosun cnm

evet cnm kıra olacak esylar hepsı a sınıfı cnm ozellıkle a sınıfı aldık az elektırık gıdıyormus kaynanam cok kurnazdır asla kotu mala yanasmaz bırd ecok yakın bır tanıdık sayesınde aldık normla pıyasa fıyatı 4 mılyar 70 ekran tv aldık masasıyla bırlıkte 7 kılo cmasır makınası aldık gumus baktım hos olmuyor yaaa en ıyısı beyaz valla gumus ıcın bırde ona ozle detarjanlar oooooooo bırde ıkı katı fıyatlar sankı rengıne para verıyoruz ben begenmedım Allahdan tanıdık vardı yoksa 3 mılyara asla alamazdık kı:eek:

A SINIFI EN IYISI AZ ELEKTIRIK GITSIN YOKSA BATARIZ BIR SURU BORCUMUZ OLACAK BIRDE ELEKTRIK UCARSA YANDIK

kızlar günlük kullanım için porselen saplı kaşık çatal takımı almayı düşünüyordum ama ..sapları silokonlu çok sıcakta yıkanmaz.makinaya konulmaz dediler ..haa birde biri kullanmış yere düşse kırılıyor sapları dediler ..benimde kafam karıştı karacanın varya ondan alacaktım..peki sizin fikriniz varmı sizce alayım mı sadece süs için de almak istemem

evet cnm kıra olacak esylar hepsı a sınıfı cnm ozellıkle a sınıfı aldık az elektırık gıdıyormus kaynanam cok kurnazdır asla kotu mala yanasmaz bırd ecok yakın bır tanıdık sayesınde aldık normla pıyasa fıyatı 4 mılyar 70 ekran tv aldık masasıyla bırlıkte 7 kılo cmasır makınası aldık gumus baktım hos olmuyor yaaa en ıyısı beyaz valla gumus ıcın bırde ona ozle detarjanlar oooooooo bırde ıkı katı fıyatlar sankı rengıne para verıyoruz ben begenmedım Allahdan tanıdık vardı yoksa 3 mılyara asla alamazdık kı:eek:

A SINIFI EN IYISI AZ ELEKTIRIK GITSIN YOKSA BATARIZ BIR SURU BORCUMUZ OLACAK BIRDE ELEKTRIK UCARSA YANDIK

kız ıyı almıssınız valla bende olsam bende ole yapardım ama tanıdık yok ıste..ama dun tanıdık ceyızcıye gıttık ordan askım ceyızıme cay setı aldı bole 12 lık set ama 46 parca hepsı var yanı celık bıde cok hosuma gıttı..bu arada canım en ıyısını yapmıssın uc mılyara alıp cunku bılıosun hersey para ve orta hallı bır aılenın cocugu oldugum ıcın bılıorum..bıde ustelık kıraya cıkıosun allah yardımcın olsun valla sen calısmadın mı olmaz cnm kıra olunca..benım kendı evım olcak ama benım masrafım daha cok hanı kıraya gıtsek daha ıyıydı dıosun bazen hehe cunku evın herseyının degısmesı lazım bızım..mutfak banyo kırılacak yenı yapılcak yanı aklına gelen hersey..bız yavas yavas alıyoruz eksıklerı nede olsa daha bı bucuk sene felan var evlılıge..ama bız sımdıden basladık almaya...beyaz esya bıter bıtmez mobılyaları alcaz cıkarcaz offfffffff offffffffff hepsını alsak bıtse keske yaaaaaaaaaaaaaaaa

ceyiz olayını fazlamı abartıyosunuz arkadaslar yoksa banamı öyle gelior:S
yani mutfak arac gerecleri vsvs bütün detaylar doğruda. bi gözünüzde canlandırırmısınız listelerinizi.evin bütün eşyasını kız tarafı alır gibi bi sonuc cıkıyor. tamam kız tarafı erkek tarafı ayrımı yapmayalaım diyoruz da bu kadarda değil yani:S
hadi çogunuzun alım gücü işi var da yapıosunuz özenerek.ev kızları ne olacak?
sizce kızları mutlu olsun yuvada die ailenin gırtlaga kadar abartılı borca saplanması adaletlimi?
zaten nevresimler vsvsvsv patikdi perdeydi havlular felanı filanı sandık ceyizindedir.oda takımları felan.
diğer mutfak vs eşyalarıda bir dükkana girip.(hesaplı bir dükkana girip) a dan z ye alıp cıkıorsunuz.zaten tencere tava cezve felan filan hani tuzluk kadar detayınıda yazmısınız ya bunlar setlerde var.düdüklü tenceresinden cay kaşıgına kadar olan setler var.ve cok uygunları da var. ben bizzat kendim için magaza magaza geziyorum. karaca olmaz felanca olur. tacın olmazz baska bi tekstil firması olur. kalitesiz de değil söz etitiğim seyler.
takı vs muhabetine de bir gelin olarak girmemeye calısın derim ben. he ailenizden biride kız tarafı erkek tarafı münakasına girerse lütfen tatlı dille engellemeye calısın. etrafımızda bircok örnek var.bu tür ufak hesaplar evliliğimiz boyunca bize yol su elektrik olarak dönebilir:S
cogu askla baslayan birliktelikler de senin anan benim anam münakasası bu dönemlerde baslar. lütfen dikkatli olalım

Kıslar selam,
tüm Mutfak eşyaları tesktil bölümü kızda..
Küçük elektronik ev eşyaları yatak yorgan perde vs...Bunlar o kadar pahalıki. taçtan 4 nevresim aldım 400 ytl gitti. Sadece nevresim düşününkafamçokkarıştı
Şimdi ben çeyiz diziyorum. Büyük eşyalardan da sadece çamaşır makinesini almayı düşünüyorum.Yatak odasını diğer beyaz eşyaları erkek tarafı alsın dedim.(kendimce)
Sevgilimin ailesi almasın demiş.Nedeni kız tarafı yatak odasını alırmış beyaz eşyaları erkek.
Yani duyunca o kadar sinir oldumki anlatamam
Benim bir kız kardeşim var aynı anda gideceğiz sanırım. Babam hangi birimize ne alsın.
Yani tamam elimizden geleni yapıyoruz ama o bunu alsun sen bunu al demeleri çok canımı sıktısenağlama
Ayrıca evlenirsek babamın bizim için yaptıracağı çatı katında oturacağız.
Sırf inşaatı için 15 ytl kredi çekecek. Bide bunu içini yapmak var. Sırf doğaz gaz döşetmek 5000 ytl. Pencereleriydi kapısıydı sıvasıydı fayansları dolapları vs. derken belki gidecek 20 000 ytl...Yani ben içini babama yaptırmak istemiyorum.Adamcağız zaten kredi çekecek kabası için. Sevgilimde bizimkilerde destek çıkar dedi ama hiçç sanmıyorumm yatak odasını konu ettiklerine göreeeeeeee çok moralim bozuk yaaaaaaa..ben 2 yıldır çeyiz diziyorum..Sevgilim askerde olduğu için (şuan izinde) daha hiç bişi alamadıçç
Ben bitarafımı yırtarken böyle olması çok canımı sıktıısenağlama

eylulcum o kadar sıkıntı yapmana gerek yok ınankı bak bu topık cok eskılerden gecen sene yaz ayı evlenenler sonbahar ayı evlenenler yazmıs ben bu dönemde daha yenı almaya baslamıstım suan herseyım var sayılır yanı eksık olanlar ıvır zıvır gozden kaçan seyler vede buyuk seyler olan halıydı perdeydı yatak örtusuydu o tarz seyler kaldı eksık..
ınan beyaz esyamı bıle alamam derken Allah yardımcı oldu ıste..vede ben tek basıma yapıorum beyaz esyalarımı ankastre aldım fırınımdan ocagıma bulasık mak hepsını aldım artı camasır mak de aldım..
tabı ınsan ıster ıstemez sıkıntıya gırıo hala ben bıle dıorum dıgerlerı ne olcak nasıl alcam ona da Allah yardım ettı benım anneme anneannemden kalan ev satılma olayı var ordan gelen parayla yapıcaz ınss..
yanı öle kı senın hesapta olmayan bı cok sey oluo yanı bı bakıcaksın hersey olucak..
Allah yuva kuranın yardımcıdır cnm..

bu arada nevresım konusunda haklısın cnm bende 3 tane nevresımı dayzın colorstan aldım 250 onlar tuttu ıkı tanede normal altınbasak aldım onlar 100 tuttu ettı 350 Tl
sırf nevresım bu kadar tuttu
evkurdan ketıl blender tost makınası aldım 300
sonracıma yemek takımı kahvaltı takımı tencere takımı teflon tencere takımıydı catal kasık takımıydı..
bornoz takımı,cay setı,bardak takımları gondol takımı,
yorganlardı,pıke lerın sarılmasıydı
püfff aklıma gelmeyen daha bı cok sey
Allah kızlara yardım etsın valla kız ceyızı bıtmıoo

kimn alirsa alsin arkadaslar malinin kiymetini bilmek onem li hem gucu yosa bir insanin nasil alsin ama tabikide en cok masraf erkek tarafinin oluyo genelde

Kızlar bir liste yaptım fakat liste ip gibi uzayıp gidiyor kaydirigubbakcemile3
fiyat aralığı tercihlerimize göre değişecek sanırım, ya da ekmek kızartma makinesi gibi farklı minik eşyaları sonraya mı bırakıcaz bilemiyorum. sositososito

ya hayatta bitmez kız çeyizi olduğu kadar arkadaşlar. eksiğinizi kapatsın birde kim ne der diye evinizi doldurmayın bence. mesela nevresim takımı bana herkes kullanılmaz dedi inanmadım gittim aldım 4 tane hala paketinde dolap bekliyo. yatak örtüsü 3 takım almıştım biri günlük ikisi pullu satenlerden 1takım serdim her gece yatağı açınca yere koymak ağrıma gitti gelen giden bitince günlük aldığımı serdim mesela. yemek takımı 3 takımı çatal bıçak takımı çay seti su takımı hepsi misafirlik günlük. zaten başımızı yakan bunlar ne olur gelen misafir benim yediğim takımda yese demi ama olmaz alınıyor işte. ama büyük eşyalardan yatak odası halı,perde mutfak halısı perdesi birde tabak çanak davaları. çamaşır makinesi bulaşık makinesi ocak fırın alıyoruz. bizde böyle

biz kız tarafı olarak bulaşık,çamaşır,ocaklı fırın ve diğer mutfak gereçleri,nevresim takımı,banyo havluları falan filan aldık eksikleride eşim aldı evlendikten sonra yavaş yavaş tamamlıyo yani!!al al bitmiyo ama yaa.

kızlar eskidendi o kız tarafı erkek tarafı mantığı....artık kızda erkekte çalışıyor ortak alıyor...yazın evlenen kız arkadaşım herşeyi kendisi aldı erkek heeç bişi almadı....ondan önceki sene evlenen arkadaşımda 3-5 bardakla gelin oldu,damadımız herşeyini aldı...yani özetlen kimde para varsa o alır..sen,ben olayı saçma bence.çalışan bir çiftseler beraber alır öderler...

valla kızlar bende bu konuyu acınca sızın gıbıydım tasalıydım ne olacak ne bıtcek sımdı gordum kı eksık hıc ama hıc bıtmıo o yuzden kendınız bu kadar sıkmayın yormayınnnnnnnnnnnnnnnnnnnn evlenıncce yerlesınce aaaaaaaaaaaaa bu eksımıs su eksıkmı dıye dıye sankı hıc bırsey alamamıs gıbı hıssedıo ınsan kaba seylerı alın kucuklerı kendı evınıze gecınce rahattttttttttttttttt rahat alırsınız

o evlilik listeleri fikir açısından güzel ama ben hiçbir zaman ekmek kızartma makinesi kullanmadım kullanmamda mesela herşeyide almak gereksiz. o listeyi önce eledim ben kalanları alırım inşallah :)

valla kızlar bende bu konuyu acınca sızın gıbıydım tasalıydım ne olacak ne bıtcek sımdı gordum kı eksık hıc ama hıc bıtmıo o yuzden kendınız bu kadar sıkmayın yormayınnnnnnnnnnnnnnnnnnnn evlenıncce yerlesınce aaaaaaaaaaaaa bu eksımıs su eksıkmı dıye dıye sankı hıc bırsey alamamıs gıbı hıssedıo ınsan kaba seylerı alın kucuklerı kendı evınıze gecınce rahattttttttttttttttt rahat alırsınız

evet aynen öyle tam katiliyorm

evet bazi seyi alirken abarmamak gerek
asiriya kacmamak gerek. bazi seyler aliniyor ama hic kulanilmiyor bosuna yer kapliyor hem paraya da yazik.

o evlilik listeleri fikir açısından güzel ama ben hiçbir zaman ekmek kızartma makinesi kullanmadım kullanmamda mesela herşeyide almak gereksiz. o listeyi önce eledim ben kalanları alırım inşallah :)

evet tatlım ben de onu düşünmüyorum artık, ailemin evinde bile ekmek kızartma makinesi gerekmezken daha yeni içinde yaşamadığım ev için ilk alınacak ihtiyac olmamalı bu.

şimdi ilk olarak yatak odası takımı bakıyorum bir yandan fırın için altyapı oluşturuyorum hangisi iyidir nasıldır, zaten kızın alacağı ne var ki çamaşır bulaşık makinesi fırın ve yatak odası,
diğer minik eşyalar ve çeyizlerim zaten tamam, olmayanlar da bir hafta içinde tamamlanır diye düşünüyorum, esaslı büyük ürünleri almak en başta mantıklısı. :CüvCüv:

X