Kiz tarafi- Erkek tarafi

nesliVEyasin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2016
1
0
34
Merhabalar :) yeni katiliyorum , ve bu ilk yazim olacak :)
almanyada yasiyorum ve sanirim bi iki konuda soru isaretim var daha. ( yanlis ifadeler icin simdiden pardon:)) hani simdi erkek tarafi sunu bunu alir, kiz tarafida bunu sunu diye bisey varya..benim bildigim kadariyla kiz tarafi ceyizi alir, yani yemek takimi, mutfak icin gerekli elektronik esyalar falan fila birsürü ivir zivir iste, bide yatak odasini tamamen düzer. geri kalan hersey erkek tarafina ait diye biliyorum. peki beyaz esyayi kim üstlenyor ? yani mutfaga ait oldugu icin bi ara benim almam gerekiyor sandim, ama annem öyle bisey yok dedi:) ya öyle sen bunu alcan ben bunu diye ayirmicaz tabi, sonucta beraber alicaz herseyi müstakbel esimle.ama yinede böyle bisey söz konusu sonucta..
simdiden cevaplariniz icin cok tesekkür ederim kizlar :)

Merhabalar :) yeni katiliyorum , ve bu ilk yazim olacak :)
almanyada yasiyorum ve sanirim bi iki konuda soru isaretim var daha. ( yanlis ifadeler icin simdiden pardon:)) hani simdi erkek tarafi sunu bunu alir, kiz tarafida bunu sunu diye bisey varya..benim bildigim kadariyla kiz tarafi ceyizi alir, yani yemek takimi, mutfak icin gerekli elektronik esyalar falan fila birsürü ivir zivir iste, bide yatak odasini tamamen düzer. geri kalan hersey erkek tarafina ait diye biliyorum. peki beyaz esyayi kim üstlenyor ? yani mutfaga ait oldugu icin bi ara benim almam gerekiyor sandim, ama annem öyle bisey yok dedi:) ya öyle sen bunu alcan ben bunu diye ayirmicaz tabi, sonucta beraber alicaz herseyi müstakbel esimle.ama yinede böyle bisey söz konusu sonucta..
simdiden cevaplariniz icin cok tesekkür ederim kizlar :)

Bizde eşimle beraber yaptık hiç ayrım yapmadık ama kafa karışıklığı olmasın ödemeleri bölüşelim diye kendi içimizde ayırmıştık yatak odasını mutfak eşyalarının hepsini yani yemek takımı elektrikli aletler gibi tamamen biz yaptık. Yatak odasındaki halıyı perdeyi falan eşim yaptı ama HoppaBeyaz eşyadan buzdolabını aldım ben ama sizin durum yoksa fırın ya da bulaşık makinesini de alabilirsiniz eşinizle konuşup halledebilirsiniz illa almanız da gerekmiyor ama genelde adet dedikleri şeylerde beyaz eşyalardan bir tanesini kız alır :KK53:

annemde bulaşık-çamaşır-ocak davlumbaz-fırın hep biz alacağız diyor. hayatımda bu kadar beyaz eşya alan bir kız tarafı görmedim. benm bildiğim duyduğum çamaşır veya bulaşıktan biridir .: S
SİZ neler aldınız kızlar??:skandal:

Ceyiz kiza ait. mutfaktanda sadece bulasik makinesini biz aldik. bide dedigin gibi iste yatak odasi banyo kiza ait. erkek salon takimi oturma odasini ve beyaz esyayi aliyor. Herkes yaptigi odaninda halisini tulunu perdesini kendi aliyor bizde.

X