Kızıma, bize yemek yapmayan kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O yemegin icine pattes konmuyorsa konulmaz, patatesi ayri bi sekilde konu sahibi haslayip yedirebilir çocuğuna.
Kucucuk cocuga tavir yapacaklarını sanmiyorum ya dusunememisler bir sekilde😂 o yuzden annesi pattesi ya da herneyse bir yemegi bi sekilde kendi yapip vermeliydi. Dugun evi mi ne eviyse artik illa bi sıkıntı olur zaten, o da yemek konusunda olmuş. Cozum üreteceği yerde iyice sorun cikarmis.
Yani patates haşlayıp yedireceğime gidip dışarda yedik. Bunda ne gariplik var? Sorun çıkarmadık çünkü çocuğumuz yokken de oraya gittiğimizde çoğunlukla dışarda yiyorduk. İki kere patlıcan yaptı diyorum, hala düşünmemiştir bir şekilde diyorsunuz. Düğün evinde yoğunluk yoktu, tek misafir bizdik diyorum düğün evinde illa sıkıntı olur diyorsunuz. Ara öğün yedirip kınaya götürdüm diyorum, annesi yedirip götürmeydi diyorsunuz.
Benim annem gelini evine geldiğinde çocuğu olmamasına rağmen oğlum gelinim geldi diye akşam yemeği yapar. Ben ailemden böyle gördüm. Zaten böyle gördüğüm için kv bana geldiğinde ona hizmet ederim, onu mutfağa sokmam. Beklentim fazlaymış, bunu anladım. Demek ki sizlerin kv leri de çocuklarınızın sevdiği yiyeceği yemekleri yapmıyor, demek ki normal olan bu.
Burada insanlar linçlemek için bir noktayı alıp devam ettiriyorlar. Asıl detaylar hep kaçıyor. Bunu da görmüş oldum.

Yani o kisimlar tahmin ama. Konu sahibi yoktu diyor onun dedigine gore yorum yapmak durumundayiz.
Oncesinde bir sey olmusmudue boyle bir tavir gordugune gore olmasi kuvvetle muhtemel. O yuzdende iliskiyi lackalastirmamak ve gitmemek en guzeli. Benin kv yok. Kp de cok yasli gittiğimizde evine 2 3 gun kaliyoruz hep disaridan yiyoruz . Onun bize yemek yapacak gücü yok bende onun evini bilmiyorum. Zaten yemek saatleri de degisik uyusamiyoruz herkes basinin caresine bakiyor. Kimse de alinmiyor.
Ya anlıyorum tahmin ama düğün evinde de böylesine yanında kesin bir şey olur olmazsa kendi küçücük tavada bi pilav yapsaydı veya makarna . Bak yukarda bir üye yazmış o kadar güzel yazmış ki bir çanta erzak götürdün ne oldu onlara diyor sizce haklı değil mi ? Biz olduğumuzda farklı ama araya çocuk girince farklı netice de çocuk yani ne zaman karnının acıkacağı belli olur mu ? Bir anne olarak bunu düşünüyor olması lazım . Birkaç hafta önce ani bir iş için 2 gün ailemize gittik 3 yaşında çocuğum var benim . İlk gün annemde kaldım ben 2. Gün de kv görümcemde ( yeni doğum yaptı görümce ) onların yanına gidecektik . Annemin evinde yaptığımız yemeklerden saklama kaplarına koydum annem çocuğun narını bile temizleyip saklama kabına koymuş kefiri yoğurt muz herşeyi . Netice de görümcemde yoğurt yok mudur ? Muz nar marketten alınmaz mı ? Pilav orada da yapılır ama annem dedi ki götür orada uygun yemek olmaz belki uğraşma çocukla . Bende paketleyip götürdüm yani konu sahibininde yapması lazım . Tarhana yapmak 5 dk sürüyor bir şehriye çorbası 5 dk cidden bak makarna 10 dk yalansa yalan Tuğçe de bana

Ara öğün yedirip çıkardım o gün zaten ama eltimin geç kalacağını tahmin edemedim. O gün gideceğimiz yerde yemek olmaz diye de uyarılmadım zaten. Uyarılsaydım ve geç kalacaklarını bilseydim ben de tedbirimi alırdım.

neden eltinden istedin derseniz de önceki gün bana kızın için yemek olmazsa beni ara, dışarı yemeğe götürme dediği için aradım. Kendisi zaten üst katta oturuyor. Bunu da yukarda yanlış olarak yorumlayanlar olmuş. Bence o an yapılacak en mantıklı hamleydi. Ara öğün yedirip çıkarıp onu bekledik.
Burda sorun diye lanse ettiğiniz şeyler sorun değil. Kv yapı olarak böyle bu kadın değişmez size karşı saygısızlık vsde yapmamış. Mutfağını evini açmış. Sizi ağırlamamış olabilir ama sizin ki zorla kendinizi ağırlatmanıza gerek yoktu. Size bahsettiğimiz haksız davranışınız burda. Evde yemek yoktu diyorsunuz insan içinde. Yani siz çözümsüz kalmış, benim peşimde pervane olunsun istemişsiniz ama sorun çıkarmışsınız

Herkese iyi akşamlar. Direk konuya gireceğim.
Geçtiğimiz yaz ayrı şehirlerde yaşadığımız eşimin anne babasının evine gittik. Kızım 22 aylıktı. Pandemi bebeği olduğu için pek kimseye yanaşmıyordu. Sadece eşim ve ben ilgileniyorduk. Eşimin kardeşinin kına gecesi ve bir gün sonrasında da nikahı olacaktı. Yani aslında orası düğün eviydi fakat evdeki tek misafir bizdik. Biz de günde 3 öğün yemek yeriz, onlar günde 2 öğün yerler. (Bir geç kahvaltı, iki de akşam yemeği yerler) Bu sebeple ben de kayınvalideme dedim ki “Biz kahvaltıyı sabah erken yaparız. Sen akşam ne yemek yapacağını bana söyle, ona göre ben öğlen yemeklerimizi hallederim bir şekilde. Olmazsa dünden kalanları yeriz. Kızım sadece bakla ve patlıcan yemiyor” dedim. Kızımın yiyeceği birçok malzemeyi de evimden getirdim zaten.

Neyse, orada bir hafta kaldık. Bu 1 hafta içinde ben söylememe rağmen 2 gün patlıcan yemeği yaptı. İçine patates vs koyacak mısın en azından kızıma da yediririm dememe rağmen yok biz böyle seviyoruz dedi. Bir gün gelen misafire ikram etmelik ve tavuk vardı evde sadece. Sadece iki misafir geldi bu arada. Bir yoğunluğu vs de yoktu. Kınanın yapılacağı gün yemek yapmadı, herkes öğlen yaptığı pilav ve tavuk işe doymuştu. Ben büyük gelinden kınaya gelirken yemek yaptıysa getirmesini rica ettim. Onlar da kınaya geç kalınca kızım açlıktan ağladı. Etrafta yemek alacak bir yer de yoktu. O gün o kadar öfkelendim ki eşime bir daha bu eve gelmek istemiyorum. Gerekirse otelde kalalım dedim. Kızımın aç olduğu için ağladığını unutamıyorum. Bir de bana kınada insanlar çok bilmiş bit şekilde aaaa dişi ağrıyor, ondan ağlıyordur calpol ver deyip durdular. Hayır dedim, bu çocuk aç! Evde yemek yoktu. Büyük gelinin yemek getirmesini bekliyorum dedim.

Yemek yiyemediğimiz günler gidip dışarda yemek yedik. Sadece kızım ben ve eşim… Bir gün de yemeği ben yaptım. (Bezelye yemeği) Onu da öğlen kızıma yaparken çok yap herkes yer dedi de öyle yaptırdı.

Şimdi yazın tekrar onlara gitme planı var ( senede 1 ailece gidiyoruz ) ve ben onun evinde kalmak istemiyorum. Onlar bana geldiğinde asla mutfağa bile sokmuyorum, tüm yemekleri ben yapıyorum dinlensin zaten evde 4 tane adamı doyurmaya çalışıyor diye. Ben evine senede bir kere giderken ki benim kızım tek torunu, bize birkaç gün yemek pişirmeyi çok gördü. Bilerek iki kere patlıcan yapıp bizi zor durumda bıraktı. Bunları asla unutamıyorum.

Sizce tatilde oraya gidip evinde kalmazsam büyük bir tepki göstermiş olur muyum? Siz olsanız ne yapardınız?

Not: Burada çocuğa bir makarna yapmadın vs diyenler gerçekten çocuğu bilerek aç bırakmış olabilir miyim? Gerçekten saçma yorumlar yapıyorsunuz. Ara öğünü yedirip kınaya götürdüm. Eltimin geç kalması bir aksilik oldu. Bunda ben bir yanlış göremiyorum ama herkesin bakış açısı farklı işte. Neyse artık cevap yazmayacağım çünkü herkese farklı bir detayı açıklamak çok yorucu.
Ben burada çoğu zaman bu yakınmalara ilişkin paylaşımlar görüyorum.Hepsini topladığımda ortak sonuç çıkardım.Bazı gençler kv ile ilgili mutlaka bir eleştri bulmaya odaklanıyor.Adı kötü kv nedense.Gerçekten kötü olanlar hariç tutarak yazıyorum bunu. Kv ye bakarken ne yakalasamda onu eleştirsem ilişkiyi bozsam modundalar.Bu konuları gündemde tutarak eşle aralarını bozuyorlar.Erkeklere genelde aileleri ile ilgili bu yakınmalar onlara saçma geliyor.Onlar anlamıyor bunu.Hem aile ile hem de eşle ilişkiler bozluyor.
Gelelim bu konuya.Burada bir düğün hazırlığı var.Sadece siz evde misafir olsanız bile kv nin kafası karışık olur.Onun düşüneceği pek çok konu vardır.Siz istiyorsunuz ki orada misafirsiniz size öncelik verilecek siz düşünüleceksiniz.O da diyordur ki burası onun evi artık mutfak onun istediğini yapsın yedirsin.Daha baştan onlar iki biz üç öğün yeriz diye eleştri haline getirmişsiniz yemek olayını.Evet doğru yaşlandıkça öyle olur.Siz madem bunu biliyorsunuz kadının zaten kafası karışıktır siz bebeğinizin yemeğini ayarlayacak siz düşüneceksiniz.Patlıcan varsa yanına bir çorba pilav yapar sorunu çözersiniz.Ancak sorun çözmeye değil sorun çıkarmaya odaklı olunca gelinler sorunlar hiç bitmiyor.Bakın bu son cümlemi iyi okuyun olayın özü budur.

Yani patates haşlayıp yedireceğime gidip dışarda yedik. Bunda ne gariplik var? Sorun çıkarmadık çünkü çocuğumuz yokken de oraya gittiğimizde çoğunlukla dışarda yiyorduk. İki kere patlıcan yaptı diyorum, hala düşünmemiştir bir şekilde diyorsunuz. Düğün evinde yoğunluk yoktu, tek misafir bizdik diyorum düğün evinde illa sıkıntı olur diyorsunuz. Ara öğün yedirip kınaya götürdüm diyorum, annesi yedirip götürmeydi diyorsunuz.
Benim annem gelini evine geldiğinde çocuğu olmamasına rağmen oğlum gelinim geldi diye akşam yemeği yapar. Ben ailemden böyle gördüm. Zaten böyle gördüğüm için kv bana geldiğinde ona hizmet ederim, onu mutfağa sokmam. Beklentim fazlaymış, bunu anladım. Demek ki sizlerin kv leri de çocuklarınızın sevdiği yiyeceği yemekleri yapmıyor, demek ki normal olan bu.
Burada insanlar linçlemek için bir noktayı alıp devam ettiriyorlar. Asıl detaylar hep kaçıyor. Bunu da görmüş oldum.
Ayyynen biz sürüm sürüm süründük hiç değer görmedik. İnsanlığımız gelişmedi, en çok sen değerlisin sana ilgi gösterilecek ennn çok sen bilirsin sayfalarca insan değersiz bi güruh kusura bakma burda da senin değerini bilemedik biz

Ya anlıyorum tahmin ama düğün evinde de böylesine yanında kesin bir şey olur olmazsa kendi küçücük tavada bi pilav yapsaydı veya makarna . Bak yukarda bir üye yazmış o kadar güzel yazmış ki bir çanta erzak götürdün ne oldu onlara diyor sizce haklı değil mi ? Biz olduğumuzda farklı ama araya çocuk girince farklı netice de çocuk yani ne zaman karnının acıkacağı belli olur mu ? Bir anne olarak bunu düşünüyor olması lazım . Birkaç hafta önce ani bir iş için 2 gün ailemize gittik 3 yaşında çocuğum var benim . İlk gün annemde kaldım ben 2. Gün de kv görümcemde ( yeni doğum yaptı görümce ) onların yanına gidecektik . Annemin evinde yaptığımız yemeklerden saklama kaplarına koydum annem çocuğun narını bile temizleyip saklama kabına koymuş kefiri yoğurt muz herşeyi . Netice de görümcemde yoğurt yok mudur ? Muz nar marketten alınmaz mı ? Pilav orada da yapılır ama annem dedi ki götür orada uygun yemek olmaz belki uğraşma çocukla . Bende paketleyip götürdüm yani konu sahibininde yapması lazım . Tarhana yapmak 5 dk sürüyor bir şehriye çorbası 5 dk cidden bak makarna 10 dk yalansa yalan Tuğçe de bana
Bakis acisi iste bu. Konu sahibi kendi cozumunu zaten uretmis. Uretemediginde disaridann yemisler. Sadece gordugu tavri sorguluyor.
Dugun gunu hatali mi hatali cocuklu bir aile her zaman yaninda cocuga birseyler bulundurmali. Benim evden doyurup tatil icin yola cikarttigim kizim yola ciktiktan bir saat sonra istifra etti arac tuttu. Sonra tutturdu ben aciktim. Ilk benzinlige girdik sandwich aldik. Normalde 2 saatlik yol diye almamistim bir sey yanima ders oldu artik hep aliyorum.

Konu sahibi de dersini almistir zaten. Bundan sonra ayağını denk alir. Ama ben hala konu sahibinin istenmeyen gelin oldugunu dusunuyorum ve mesafe koy diyorum.

en basiti kavanoz mamalardan alabilirdiniz en azından biraz da olsa rahatlardı. Mutfağa geçip yemek yapmamanız bana saçma geldi çocuğumun yemeği için birilerinden medet ummazdım açıkçası.

Valla ben 10 saat yol giderim kayınvalideye.55 yaşında ama geline hizmet etmiş olmasın yeter ki. asla yemek bulamam yapmaz yani bile isteye. Ne pişireceksin diye geldiğim dakka sorar. Buna kızıyorum evet ama ona da şunu pişir tarzında birşey konuşamam ayıp gelir ve evin gelini olmak diye bir tabir var bizim coğrafyamızda...Bir de siz o evin misafiri değilsiniz düğün üstü yardıma gitmeniz gerekirken ekstra hizmet beklemeniz de kadın için üzücü.Ne yapabilirim ne pişirebilirm demeniz gerekirdi. Şuan bunları hissedemeyebilirsiniz ama zamanı geldikçe anlarsınız.

Annenizden gelin örnegi vermişsiniz, size karşı nasıl peki? Bana kız olarak değer görmediğiniz için gelin olarak değer görmek istemişsiniz ama elinizde patlamış gibi geliyor nedense konunun başından beri.

Zaten öğlen yemeklerini ben yaptım dedim sanırım değil mi? O da akşam yemeklerini yapacağını söyledi. Son dakika patlıcan yapıyorum deyince kalkıp yemek yapamam, gider dışarda yerim dedim ve gittik.
Haksızsınız kusura bakmayın kadının telaşı var yemek yapamamış olması normal. o gün evde de patlıcan varmış onu pişirimiş bu normal bişey siz hazırlıklı olmalıydınız o çocugu doyurma sorumluluğu sizin onlar düşünmek zorunda değil ben kv ye her gittigimde 1 çanta dolusu yemekle gidiyorum çocuğumun yiyecegi yemek, kendi yaptıgım meyveli yoğurt falan kavanozlar koyarım meyvesinden atıştırmalıklara kadar herşeyi alırım, yanıma ev yapımı Tarhanayı da koyarım kuru şekilde orada hemen küçük bir kabın içinde 5 dk da pişirip çocuguma yediririm ne olur ne olmaz diye alıp tarhanadan kv nin evine de koydum gittikçe lazım olursa yaparım diye bazen unutuyorum zamanında kv falan dedi niye burada yemek pişmiyormu diye pişebilir çocugun sevdigi yemek olursa onu yer ama ben her ihtimale karşı tedbirli olmak istedim neden çocugumu da kendimi de strese sokayım ki dedikten sonra kv hiç sıkıntı yapmadı sizin de hazırlıklı olmanız gerekir hiç bişey yoksa evde kuru gıda da mı yok komşudan Bi Sogan alır Bi çorba yapardım orası köy eviyse böyle şeyler zaten çok olması gerekir dügün evi yönetmek ne kadar zor bişey çok iyi biliyorum hele ki köy düğünü daha da zor oluyo insanın aklı karışır herşeyi düşünemez evdeki herkes gelip o kadına soruyordur ne yapacaklarını misafir geliyor onlar agırlanacak hoş geldin diyecek vs kadın kaça bölünsün o ara bu yemek olayı olması çok çok normal ha illa tepki mi olacak o zaman Bi daha gidin bakın sakin zamanda bu kadın size karşı nasıl torununu hiç umursamıyorsa o zaman Bi daha gitmezsin kafası kalabalık zamanı ile yargılama kadını

Zaten öğlen yemeklerini ben yaptım dedim sanırım değil mi? O da akşam yemeklerini yapacağını söyledi. Son dakika patlıcan yapıyorum deyince kalkıp yemek yapamam, gider dışarda yerim dedim ve gittik.
yemek varken de dışarıya gideriz deyip gitmek ev sahibine ne hissettirir? siz herşeyi inada yapmışsınız valla kavga dövüş gelmediyseniz bu kadın sizi idare ediyor :rolleyes:

Ben burada çoğu zaman bu yakınmalara ilişkin paylaşımlar görüyorum.Hepsini topladığımda ortak sonuç çıkardım.Bazı gençler kv ile ilgili mutlaka bir eleştri bulmaya odaklanıyor.Adı kötü kv nedense.Gerçekten kötü olanlar hariç tutarak yazıyorum bunu. Kv ye bakarken ne yakalasamda onu eleştirsem ilişkiyi bozsam modundalar.Bu konuları gündemde tutarak eşle aralarını bozuyorlar.Erkeklere genelde aileleri ile ilgili bu yakınmalar onlara saçma geliyor.Onlar anlamıyor bunu.Hem aile ile hem de eşle ilişkiler bozluyor.
Gelelim bu konuya.Burada bir düğün hazırlığı var.Sadece siz evde misafir olsanız bile kv nin kafası karışık olur.Onun düşüneceği pek çok konu vardır.Siz istiyorsunuz ki orada misafirsiniz size öncelik verilecek siz düşünüleceksiniz.O da diyordur ki burası onun evi artık mutfak onun istediğini yapsın yedirsin.Daha baştan onlar iki biz üç öğün yeriz diye eleştri haline getirmişsiniz yemek olayını.Evet doğru yaşlandıkça öyle olur.Siz madem bunu biliyorsunuz kadının zaten kafası karışıktır siz bebeğinizin yemeğini ayarlayacak siz düşüneceksiniz.Patlıcan varsa yanına bir çorba pilav yapar sorunu çözersiniz.Ancak sorun çözmeye değil sorun çıkarmaya odaklı olunca gelinler sorunlar hiç bitmiyor.Bakın bu son cümlemi iyi okuyun olayın özü budur.
Bu yüzyılda çocuğum aç kaldı açlıktan ağladı vb.cümlesini kusura bakmayın hiç inandırıcı bulmuyorum.Her gencin elinde akıllı telefon varken hele...Böyle bir şey olmuş ise bunu siz becerememişsiniz diye bakarım.Bebek sizin siz bir şekilde çözeceksiniz .Bebeğim ağladı diye kimseyi suçlamayacaksınız.İşte tüm bunlardan tam da dediğim gibi sonuç çıkarmış yazın gidip kalmamak için tüm bunları bahane yapmışsınız.Bahane aramışsınız eşe karşı ve bulduğunuzu sanmışsınız.Neymiş onlar iki siz üç öğün yiyormuşsunuz.Soruna bakın.Bunları sakin kafa ile iyice düşünün.
Bir arkadaşım var.Bazen gençken kv için düşündüklerime yaptıklarıma bakıyorum.Şimdi kv oldum,kendi kendime çok kızıyorum çok yanlışlıklar yapmış kadını kırmışım dedi.Hayatta değil kv.
İleride bunlara baktığınızda inanın sizde aynısını yaşayacaksınız hiç değmezmiş diyeceksiniz.

Tecrübesizlik diyeceğim fakat 1 yaş gününde olanları anlatmışsınız,çocuğunuz olmadan önce yine davranışlarından bahsetmişsiniz. Duruşları buyken hala tedbir almamanız sizin sorununuz. Kayınvalideniz değişmemiş fakat siz hala beklenti içine girip patlıcan yemeğine patates koysun istemişsiniz. Sizce koyar mıydı? Çocuğunuzun yemeğini herşeyini getirdim yaptım demişsiniz ama yemeksizlik yüzünden 2 kez dışarıda yedik demişsiniz🤷‍♀️ yani dışarıda yemek iyi sıkıntı yok da sebebi saçma. Mutfağa girip yemek yapma samimiyetim yok demişsiniz pekala girip yapabiliyormuşsunuz. Açtığınız konu Kayınvalidenizin size ve çocuğunuza yemek yapmaması ama cidden yapmak zorunda değil bazı kimseler anaç olmuyor kendi ailesinden başkasına. Siz bunca zaman bunu anlamamışsınız sadece.
Hayatımda yemediğim ağzıma almadığım yemekler yapıldığında kimse beni o mutfağa girmekten alıkoyamaz. Hele ki çocuğum sözkonusuysa umrumda olmaz. Saçma beklentilere girmeyin.

Ayrıca oraya gittiğinizde evde yemek olmasına rağmen çoğunlukla dışarıda yemek yiyorsanüz daha önce yine aynısını yapacağınizdan kayınvalide yormamiş kendini. Siz zaten kadının yemeklerini öncesinden beğenip yemiyormuşsunuz. Gidip kalmayın ya cidden. Onların da çok meraklı olduğunu sanmıyorum size. Sizi rahatsuz eden kısmı da bu sanırım.

neden eltinden istedin derseniz de önceki gün bana kızın için yemek olmazsa beni ara, dışarı yemeğe götürme dediği için aradım
Üst katta oturan eltinin kınaya getireceği yemeğe güvenmek? Yemek olmazsa beni ara dedi ve siz de utanmadan arayıp çocuk için yemek istediniz öyle mi? İnat ettim ben de yapmadım yemek, sen getirmezsen çocuğum aç kalacak da dediniz mi? Kadın geç gelmiş çocuk açlıktan ağlamış ve bunun suçlusu kayınvalide öyle mi? Herkes yanlış siz doğru. Derdiniz yemek falan değil kayınvalideye kinlenmek. Bence de gitmeyin kadının evine. Kimsenin içine sinmez bir çocuğun gıdasız kalması ya da ona göre yemek yapılmaması. Ama siz demek ne kadar delirttiniz ki kadını, patlıcan yapma dediğiniz halde 2 gün patlıcan yemeği yaparak haddinizi bildirmiş size. Şaka gibi, her gün oturup akşama yemek yapacak mı yapmayacak mı diye hesap mı yaptınız?

Elti meselesine gelince. Sizi güvendirip bu şekilde geç kalması ciddi sorun sebebi fakat çok mu geç kaldı orasını anlayamadım. Kimse prenses değil siz de değilsiniz. Bundan sonra yanınıza çocuğunuz için yemek almanız gerektiğini öğrenmişsinizdir. Bir musibet bin nasihat hesabı. Hiç olmadı hiç tasvip etmem normal zamanda ama bakkaldan bir bisküvi bir ufak yoğurt bir muz o çocuğu ağlatmaktan iyidir.

Bakis acisi iste bu. Konu sahibi kendi cozumunu zaten uretmis. Uretemediginde disaridann yemisler. Sadece gordugu tavri sorguluyor.
Dugun gunu hatali mi hatali cocuklu bir aile her zaman yaninda cocuga birseyler bulundurmali. Benim evden doyurup tatil icin yola cikarttigim kizim yola ciktiktan bir saat sonra istifra etti arac tuttu. Sonra tutturdu ben aciktim. Ilk benzinlige girdik sandwich aldik. Normalde 2 saatlik yol diye almamistim bir sey yanima ders oldu artik hep aliyorum.

Konu sahibi de dersini almistir zaten. Bundan sonra ayağını denk alir. Ama ben hala konu sahibinin istenmeyen gelin oldugunu dusunuyorum ve mesafe koy diyorum.
Evet, ben de ara öğün yedirip çakardım. Siz nasıl o gün aksilik yaşamışsanız ve size ders olmuşsa bana da o gün aksilik yaşadım ve ders oldu. Ama resmen bundan dolayı linçlendim. Dediğiniz gibi ben tavrı sorguluyorum. Anlayışınız için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X