Kızlar aldatıldım lütfen bana birşeyler söyleyin

Ben aldatılmanın her halini yasayan bir kadın olarak (ilk evliliğimde) siz ne yaparsanız yapın terapist falan inanın hikaye... Size bir kez bile yara olan dert asla unutulmuyor ve şuda bir gerçek affedip döndüğünüz an en büyük hatayı yapmış oluyorsunuz kendinize saygınızı yititiyorsunuz en başta zaten gerisi aynı tas aynı hamam bende aynılarını yasadım kızım daha 2 yasındaydı şimdiki aklım olsa ilkinde tamamen kestirip atsaymışım diyorum keşke...Kızım 6 yasındayken bosandım babasından.Kendime o arada gecen koskoca 4 seneyi haram etmiştim hemde affetmiş sanıp affedemeyerek...Güven bittimi evlilik biter cocuk için sürdürmek onları üzmekten baska bir işe yaramıyor cünkü.Her cocuk mutlu bir ebeveyne sahip olmak herkesin hikayesi bir değil elbette ama sonuclar mutlaka aynı karar verecek olan elbette sizsiniz ister sevginiz ister evladınız için ama sunu unutmayın fedakarlık yapan taraf hep her seferinde ısrarla cepte görünüyor ve son olarak o herşeyi sineye çekipte affettiğiniz o adam varya gün geliyor affetmeseydin diyor....
Sizi de mi ilk eşiniz sanaldan türlü türlü kadınla konuşup aldattı??

Affetme olayı kişisel bir şey, işte kadın da öfkeyle "Ben de yaparım, yapayım!" dedi diye buna kadar yargılamazsın artık ya.

Geçtiğimiz haftalarda yine aldatmalı bir konu açıldı, ben yakın bir arkadaşımın aldatılmasını öğrenme ve sonrasında kendisini sorgulama, karar verme sürecine yakından şahit oldum. Kız, kendi annesine dahi söyleyemedi, biz iki-üç yakın arkadaş arası dertleşme, dinleme ve tavsiye üzerine durduk. Kendisine bu süreçte terapi almasını ve kararını bundan sonra netleştirmesini, böyle büyük bir olay ve kararda, dışarıdan kimsenin müdahil olarak kafasındaki soru işaretlerini arttırmamasını tavsiye ettim.
Kendisi de kararını netleştirdi, verdi, konu kapandı. Bunun devamında birlikte katıldıkları çift terapisi haricinde kendisi de bir sene kadar terapiye devam etti. Kararını alırken, çok düşündüğüne, kolay olmadığına, çok arada kaldığına şahidim.

Ben bunu arkadaşımda gördükten sonra, buradaki "İlk hata, bunun dışında başka hiçbir hatası yoktu, bunu tek kez gördüm, şöyle bir dönemden geçiyorduk evliliğimizde, çok yalvardı, çok ağladı, pişmanlığını sözlerine döktü, davranışlarını törpüledi, değişimi görüyorum" vb. denilen konularda, "Terapi alın" diyor, çekiliyorum. Bunu huy haline getirmiş pişkin heriflerden, ya da işte ne bileyim zaten zktri boktan bir adam olup evin içinde, bi yemediği nane bu kalmış bunu da yemiş olanından bahsetmiyorum.

Sizin evliliğiniz, sizin kararınız. Ölçün, biçin, tartın, destek alın.
Aileler bu kadar işin içine dahil olmasaymış iyiymiş ama olmuş, artık bundan sonra biraz kendi halinize bi çekilin.

Ayrıca "Aynısı yaşansa, erkek affeder mi ama biz KKda affet diyoruz kadınlara" filan diyenlere de, benim eşim affeder diye baştan yazayım da sonra bi de bunu irdelemeye yorulmayın. Evet, affeder.

Evet aynı şeyi bir yakınım da yapmış gerçi kendisi hamileydi o zaman ama aramış ailesini gelin beni alın demiş,yine böyle bişeyi bir akrabam da yapıyordu arıyordu abisini ablasını beni alın diyordu.Bu psikolojiyi şuna bağlıyorum;ben aslında ayrılmak gitmek istemiyorum biri ban dur desin ama bir yandan da karşımdakini de üzeyim ortalık şöyle bir ayağa kalksın ki ben de az mutlu olayım.Sessiz sedasız gitse arkasında kalan acı çekmeyecek gibi düşünülüyor olabilir.
Mantıklı bir çıkarım yapmışsınız kendinizce fakat ben neden ailemi aradığımın cevabını verdim.

Affetme olayı kişisel bir şey, işte kadın da öfkeyle "Ben de yaparım, yapayım!" dedi diye buna kadar yargılamazsın artık ya.

Geçtiğimiz haftalarda yine aldatmalı bir konu açıldı, ben yakın bir arkadaşımın aldatılmasını öğrenme ve sonrasında kendisini sorgulama, karar verme sürecine yakından şahit oldum. Kız, kendi annesine dahi söyleyemedi, biz iki-üç yakın arkadaş arası dertleşme, dinleme ve tavsiye üzerine durduk. Kendisine bu süreçte terapi almasını ve kararını bundan sonra netleştirmesini, böyle büyük bir olay ve kararda, dışarıdan kimsenin müdahil olarak kafasındaki soru işaretlerini arttırmamasını tavsiye ettim.
Kendisi de kararını netleştirdi, verdi, konu kapandı. Bunun devamında birlikte katıldıkları çift terapisi haricinde kendisi de bir sene kadar terapiye devam etti. Kararını alırken, çok düşündüğüne, kolay olmadığına, çok arada kaldığına şahidim.

Ben bunu arkadaşımda gördükten sonra, buradaki "İlk hata, bunun dışında başka hiçbir hatası yoktu, bunu tek kez gördüm, şöyle bir dönemden geçiyorduk evliliğimizde, çok yalvardı, çok ağladı, pişmanlığını sözlerine döktü, davranışlarını törpüledi, değişimi görüyorum" vb. denilen konularda, "Terapi alın" diyor, çekiliyorum. Bunu huy haline getirmiş pişkin heriflerden, ya da işte ne bileyim zaten zktri boktan bir adam olup evin içinde, bi yemediği nane bu kalmış bunu da yemiş olanından bahsetmiyorum.

Sizin evliliğiniz, sizin kararınız. Ölçün, biçin, tartın, destek alın.
Aileler bu kadar işin içine dahil olmasaymış iyiymiş ama olmuş, artık bundan sonra biraz kendi halinize bi çekilin.

Ayrıca "Aynısı yaşansa, erkek affeder mi ama biz KKda affet diyoruz kadınlara" filan diyenlere de, benim eşim affeder diye baştan yazayım da sonra bi de bunu irdelemeye yorulmayın. Evet, affeder.
Çok teşekkür ederim..

eşinizi herkese rezil edip sonra nasıl onunla devam edeceğinizi düşünüyorsunuz ya?

saygı olmadan evlilik olmaz ki, boşuna zaman kaybediyorsunuz.
Ya herkes buraya takılmış ben anlam veremiyorum. Gerçekten rezillik evet kabul ediyorum da "aaaa bak bundan sonra sırf bu yüzden daha bu iş olmaz, saygı denilen de birşey var canım" şeklinde yorumlara da şaşırıyorum..

Yaaa insan oğlu öyle bir varlık ki ne kadar rezillik ya da kayıp yaşarsa yaşasın bir süre sonra bunu unutuyor. Belki rezilliğin odağındaki adam bunu daha geç unutacak ama illa ki unutacak ve herkes hayatına bakacak.. Sorun bu mu gerçekten?

Saygı diyorsunuz. Ciddi misiniz siz artık?? Aldatıldım ben farkında mısınız? Ailelere bunu duyurdum diye saygısız ya da rezillik çıkaran ben mi oldum gerçekten? Kontrol edilemez bir öfke ve hayal kırıklığı yaşadım, ben aldatıldım ve siz şuan bana "ailenize eşinizi rezil ettikten sonra" ile başlayan cümleler kuruyorsunuz. Gerçekten mi yaaa?

Daha öncede böyle vakaları olmuş muydu? İçimdeki kurt beni kemiriyordu resmen yazmışsınız yakaladınız mıydı daha önce bu tarz konuşmaları. Ben affetmezdim çünkü yapımı biliyorum iki tarafı da mutsuz etmek yerine boşanırdım. Siz önce ne yapmak istediğinize karar verin ve lütfen boşanmayacaksanız eşinizin telefonunu karıştırmayın.
Daha önce böyle birşey yakalamadım. Aramız çok bozuk olduğu bir dönemden geçtiğimiz için öyle düşündüm . Nitekim çıktı zaten

Anlaşılmaz bir durum farkındayım ama aileler araya girince ve eşim pişmanlığını dile getirince doktordu falan bir süre dene dediler. İnanılmaz bir kaos yaşandı ve o an tamam dedim. Aldatılan bendim ama ben hariç herkes ağlıyordu inanılmaz yıkıcı bir ortamdı benim için öyle demek zorunda kaldım gibi oldu sanki
Olayı inanılmaz travma haline getirmişsiniz herkes için. Siz iki yetişkin insansınız hemen aileleri arayıp çağırmak nedir çocuk gibi 😳.
Oturup salim kafayla düşünüp valizi toplar gidersiniz. Siz belki bunu unutup devam edersiniz ama ne onun ailesi unutur ne sizin aileniz bide iki aile karşı karşıya gelmiş yaşlı başlı insanlar.
Hatası kabul edilemez onu tenzih ediyorum ama herhangi bir hata yaptığımda ailemin gözü önünde hayatımdaki insan beni rezil etse gerçekten kabul etmem ne münasebet yani neyse sorun aramızda halleder bir karara varır sonrasında ailemize haber veririz. Aldatılma konusunu tenzih ediyorum yaptığı iğrenç ve kabul edilemez ama genel anlamda sizin tepkileriniz çok aşırı ve yanlış geldi.

Ya herkes buraya takılmış ben anlam veremiyorum. Gerçekten rezillik evet kabul ediyorum da "aaaa bak bundan sonra sırf bu yüzden daha bu iş olmaz, saygı denilen de birşey var canım" şeklinde yorumlara da şaşırıyorum..

Yaaa insan oğlu öyle bir varlık ki ne kadar rezillik ya da kayıp yaşarsa yaşasın bir süre sonra bunu unutuyor. Belki rezilliğin odağındaki adam bunu daha geç unutacak ama illa ki unutacak ve herkes hayatına bakacak.. Sorun bu mu gerçekten?

Saygı diyorsunuz. Ciddi misiniz siz artık?? Aldatıldım ben farkında mısınız? Ailelere bunu duyurdum diye saygısız ya da rezillik çıkaran ben mi oldum gerçekten? Kontrol edilemez bir öfke ve hayal kırıklığı yaşadım, ben aldatıldım ve siz şuan bana "ailenize eşinizi rezil ettikten sonra" ile başlayan cümleler kuruyorsunuz. Gerçekten mi yaaa?
Bence o kadar basit değil bu rezil olma meselesi. Eşiniz şuan yalvarıyor olabilir ama affederseniz şayet oda ona yaşattığınız o rezilliği ve travmaya her zaman hatırlayacak.

Çok teşekkür ederim..

Biz, eşimle birlikte büyüyen bir çiftiz. Pek çok hatamız oluyor birbirimize karşı. Aldatma konusundan bağımsız yazıyorum bunu, biz böyle bir şey yaşamadık evliliğimizde ancak daha farklı yerlerden hatalar yaptık, yardıma ihtiyacımızın olduğu dönemler oldu.

Sizin de bunu gözlemlemenizi tavsiye ederim, "Biz birlikte büyür müyüz bu potansiyel var mı, yoksa onun kirli sepetini(!) boşaltmakla mı ömür tüketirim?"...
Terapinin de altını çiziyorum bir kez daha.
Umarım kendiniz için en doğru kararı verirsiniz.

Aldatilma konusuna deginmiyorum ama yazdiklarinizi okuyunca cok iletisime kapalisiniz.mesela sorunlariniz varmis neden kaciyosunuz 1 ay beni arama diyosunuz.oturup konussaniza.yada aldatildiniz derdinizi konusmak varken ortaligi birbirine katmis ama en sonundada affetmissiniz.

Eğer ortalığı ayağa kaldırıyorsam bu evliliği bitiririm. Bütün herkes boynuzlu olduğumu bilip devam edeceğime susar kimseye çaktırmaz sadece kendim bilir mutlu rolü oynarım. Bitirme düşünceniz yoksa ortalığı alevlendirmeyin demeye geldim sadece.

Çok çok çok haklı ve doğru bir tespit ama son zamanlarda birbirimizi çok hırpaladık. Biraz değil baya bi uzaklaştık. Tabi ki asla aldatmanın hiçbir gerekçesi olamaz asla hem de. Olsa şuan bu durumu sineye çekip aman boşver diyebilirdim. Ama terapist biraz bazı şeyleri düşünmeye teşvik etti. Bugün biraz bazı noktaları birleştirince aslında evde onun ilgisini bekleyen bir kadın da yoktu. Evde gelsin de hoş sohbet edelim diyen bir kadın da yoktu. Hata yapan hep oydu bana göre ama bende inanılmaz büyük tepkilerle aramıza kocaman duvarlar koydum. Bazı şeylere de ben izin vermedim.

Bakın bunu açık açık diyebiliyorum da aldatmak nedir?? Bu alçaklık.. Bunu gelip benle aşmak yerine böyle birşey yapmış olması kabul edilir gelmiyor.

Herkes zaman geçsin telafi eder belki pişman bilmem ne diyor. Eşim de izin ver bana olmazsa sen mutsuzum olmuyor dersen sana bunu yapmam kimse kimseyi zorla bi yerde tutamaz zaten diyor. Ama hemen karar verme biraz zaman ver bana dene diyor. İçim biraz bile soğumadı ama 10 gün oldu hala şok hali devam ediyor nasıl olacak bilmiyorum
Kendine bu kötülüğü yapmamalısın. Hayretle okudum bu yazdığını, diyorsun ki ben evde onu beklemiyordum da ondan yaptıydı da.. onu affetmek için suçu kendine atmak.. beni aldattı ama niye aldattı hele bir sor…
Bak, sevgin neden bitti biliyor musun? Aldatıldığın için. Neden ona kızgınsın biliyor musun? Aldatıldığın için. Aldatılırsan ruhuna ne olur biliyor musun? Evlilik bağın kirlenmiştir, zina girmiştir araya ve zina direkt boşanma nedenidir.
Aldatılan kadınlar ikiye ayrılır, sen hangisisin?
Bence hayatının geri kalanı için, sağlıklı bir anne ve mutlu bir ruh için yoluna bakmalısın, bağrına taş basmalı gitmelisin. Çünkü kaldığın zaman mutlu olmayacaksın, üstelik hadi diyelim seni bir daha aldatmasa bile(düşük ihtimal) gene mutlu olmayacaksın, kendini yiyeceksin, yemeye başlamışsın bile. Nefret edeceksin çünkü sırtından vuruldun ona güvenmiştin çünkü sana sadakat sözü vermişti senin gibi tutmak zor olmamalıydı, fakat tutmadı çünkü öyle istedi.
Gidebilecek güçteysen git değilsen o zaman böyle bir insan olduğunu kabullen ve bu konu hakkında tek kelime etmeden sanki yaşanmamış gibi yaşamaya çalış. Umarım başarırsın(sert yazdıysam affola kendine getirmek içindi)

Şu bir gerçek ki, hayatınızın sonuna kadar bu konu hep bilinçaltınızda kayıtlı kalacak.

Eğer yaşadıklarınızı bilinçaltınızdan temizlemeyi biliyorsanız ne ala.

ben yine linçleneceğim ama yazayım yine . benim eşimle sorunlarım olsa , ailemin evine gididp 1 ayda telefonlara çıkmasam eşimin sanal görüşmelerini çok takmam. 1 ay telefon açmıyorsam zaten çoğu şey bitmiştir bende. sanalda sex yapıyor diye ailemei çağırıp onları üzmem . sizi çok hatalı buldum . eşinizizn hatalarını saymıyorum bile.

ailenize bu kadar acı çektirmeye hakkınız yok bence , üzüzntü stres başka hastalıklara sebeb oluyor. hiç bi erkekeğin uçkuru ailelemden önde gelemez. boşnmaya karar verdiğinzde onlara bilgi vermelisiniz.
1 ay kalmışsınız üzüzldüler strese girdiler şimdi , adamın uçkuru .
sakince düşünüp öyle karar verin

1) adam sana dön derken yok daha sana tanıdığım mühlet dolmadı kafasinda adami tek bırakırken ne olmasını bekliosun. Şu tavri bana yapmış olsan eşinin yerinde olsam çoktan biriyle olur geri de donmezdim degil af dilemek.

2) aynisini ben de yapcam demeniz aşırı patetik içinden geliosa yap da inat olsun diye yapmak cok ezik duruyor ne zevk alcan o işten aşırı saçma.

3) karşında cocuk varmis gibi ailelere duyurmak onlari çağırıp tükürün eşimin suratina tarzı adamı ifşa etmek rezil etmek çok çok çirkin. Aileler yaşamıyor olsa napacaktin gazeteye ilan mi verecektin bu beni aldattı diye. Kendi kendini küçük düşürmüşsun. (ki adam kendi kendine bile hatasini fark etmiş sen yaptığını ortaya cikarmadan da senin degerini anlamis zaten ne diye yasli basli insanlari karistiriosun)

4) çünkü kol kırılır yen içinde kalır sen bu adami sana göre yeterince süründurdukten sonra affedeceksin yani boşa millete duyurmussun.

5) adam, bu tavirlarina sen onu affedene kadar eyvallah diyecek. Birlestikten sonra seni umursamayacak. Ama sen ömür boyu pişman etmeye yemin etmiş gibi laf sokmaya devam edeceksin. En sonunda adam senden bikacak ve bu ilişkinin kaybedeni sen olacaksın.

Senin yerinde olsam 1 numaralı hatamın farkında olur, gözüm döndü sinirden diyelim yapacaksam 2 yi yaparim, 3u asla yapmazdim çok rezalet bi durum bu. Ve sonunda affederdim. Ben ilişkide en saçma seni buldum kusura bakma. Adamin yaptığı sanal seksle kaldiysa öp başına koy. Ben böyle birini asla ciddiye almam neticede aldatılacak insan var aldatilmicak insan var. Sen ikincisi gibi davranan ilki olansin vala hic alınma.

Annenizi babanızı iyice olayın içine sokup neden onları bu kadar üzüyorsunuz anlayamadım.
Siz ne kadar haklı, mağdur ve yüce olduğunuzu ispatlayıp üste çıkma çabası yaptığınız annenleri çağırdığınız ve eşinizi linçlediğiniz o zor gecede anne babanız veya eşin anne babası kalp krizi- felç vs geçirip ya da olaylar büyüyüp büyük şeyler olsa sizin aldatılmış olmanızdan daha mı hafif bir travma olurdu?
Bencilsiniz. Aşırı bencilsiniz.

Eee peki siz de aynısını yaparsanız eşinize de okutursanız, eşinizin ekran görüntülerini alıp beni aldattı diye dava açmayacağı ne malum? Üstelik onun aldatmasını kabul etmiş sayılacaksınız hukuken. Ayrıca toplumun iki yüzlülüğüne bakın, siz aynı şeyi yapmış olsaydınız insanlar eşinize biraz düşün affedersen affedersin yoksa boşanırsın mı diyeceklerdi?.. Affetmek istiyorsanız terapiye devam edin, unutun. Affedemeyecekseniz ekran görüntüleri ile boşanma davası açın. Aynı şeyi yaparsanız sizin içiniz soğumaz, kendinizi haksız duruma düşürürsünüz. Kaldı ki aklında sadakatsizlik varsa günün birinde yine yapar. Hayat sizin, karar sizin.

X