Kızlar çatlaklara karşı önerisi olanlar!!!!

kızlar bişey sorcam...karnım bazen çok kaşınıyor acaba bu çatlama belirtisimi..17 haftalık gebeyim ve sadece arada bir bebe yagı sürüyorum...

valla gözüm korkmaya başladı bende 3.5 aylık hamileyim bendede kaşıntılar başladı sanırım buda çatlakların başlanğıcı..bi an önce kullanmaya başlayalım kremleri..

lieracla basladım ama cok pahlı ve 2 hftada bıtıooo..arkonun bebe yagını aldım susam yagı ve pamuk özu vrmış içnde memnunumm..

yaa... bu yağlar leke bırakmaz mı giysilerimzde..kakao yağı alcamda giysilerime bulaşırsa çok fina olur...ıyyyyyyy

kızlar Suna Dumankaya'nın sitesinde okudum ben de çatlaklar oluşmadan önce 50 cc çilek yağı + 50 cc tatlı badem yağı ve 1 limonun suyunu karıştırıp kullanın yazıyodu...çatlaklar oluştuktan sonra gidermek için de eşit miktarda havuç, ceviz, badem ve servi yağını limon suyu ile karıştırıp kullanın diyo...
bi de geçende tv de bi dr u dinledim gebelikte en önce göğüsler değişikliğe uğramaya başlar ve deforme olur mutlaka nemlendirilmesi gerekiyo dedi...
ben bebişten önce duştan sonra kayısı yağı sürüyodum çünkü cildim çok kuru şimdilik ona devam ediyorum ... bakalım dr.um ne tavsiye edicek...

slm hanımlar bende LIERAC PHYTOLASTIL GEL 100ml alcam sıteden 47tl. ye buldum ama hemen bıtıyormu ne kadar sure kullanılır her ay da alamam.

slm kızlaaar, ben 1 aydır lierac kullanıyorum çabuk bitio ama ne yapalım, 2.ye geçtim bu arada bodyshoptan kakao ve badem yagıyla yapılan doğal kremden aldım, sabah lierac ı akşam diğer kremi kullanıyorum inş çatlamam :S ama doğumdan sonra kakao_badem kermine devam ederim duşlardan sona her yerime sürüyorum kokusuna bayılıyorum ekmeğe sürüp yiyesim geliyoo, tavsiye ederim kızlar, bu arada lierac ı bazı eczaneler pahalıya kakalıyo almayın araştırın ben 54e alıyorum

kızlar 6haftalık hamileyım başlasammı ne zaman başlamam gereklı bana bir anlatsanızzzz

slm hanımlar bende LIERAC PHYTOLASTIL GEL 100ml alcam sıteden 47tl. ye buldum ama hemen bıtıyormu ne kadar sure kullanılır her ay da alamam.

liearac'ı sureklı kullanamayacaksan bi anlamı yok bence.ben 36.haftamdayım başından beri liearac ve nıveanın bebe yağını kullanıyorum.şimdilik çatlağım yok çok şükür:Saruboceq: bi de benden size tavsiye booooool bol su için ki cildiniz nemli kalsın.alkisalkisalkis

slm kızlaaar, ben 1 aydır lierac kullanıyorum çabuk bitio ama ne yapalım, 2.ye geçtim bu arada bodyshoptan kakao ve badem yagıyla yapılan doğal kremden aldım, sabah lierac ı akşam diğer kremi kullanıyorum inş çatlamam :S ama doğumdan sonra kakao_badem kermine devam ederim duşlardan sona her yerime sürüyorum kokusuna bayılıyorum ekmeğe sürüp yiyesim geliyoo, tavsiye ederim kızlar, bu arada lierac ı bazı eczaneler pahalıya kakalıyo almayın araştırın ben 54e alıyorum

slm arkadasım bu bahsettiğin bodyshoptan kakao ve badem yağıyla yapılan kremi nerden alıyorsun bilgilendirirsen sevinirim özelmi karistırtıyosun yoksa hazırmı.markasınıda yazarsan iyi olur deneyelim .

cildım kuru cnmm ozmaan bebe yagına başlıyım jele sonramı başlıyım bebe yagını ne zaman nasıl nerelre sürecegım

17.haftadan itibaren doktorumun tavsiyesi ile günlük Lierac krem kullanmaya başladım.Akşamları 1 defa sürüyorum.Karnımın büyüme aşamalarındaki kaşıntılarda lierac beni çok rahatlattı. Gündüzleri ise başlangıçta saf zetinyağı ve badem yağı kullandım; 25.haftadan sonra ise gündüzleri niveanın bebek yağını kullandım.Şimdilik (35. haftamdayım) çatlak oluşmadı.Tabi bu krem ve yağları sadece göbek ve çevresi için değil göğüs ve basen bölgesinde de kullanmak gerektiğini düşünüyorum.

ben de öncelikle karnıma ve göğüslerime ve kalçalarıma sürdüm.Lierac gerçekten ferahlatıp kaşınıtıyı alıyo.bazı yerlerde kımı kızlarda dizin arkasında da çatlaklar olduğunu okudum,ama en çok gerile n yer karın bölgesi sonra da göğüsler.şimdilik bende de yok şükür 36 hafta bıtmek uzere.pekı acaba doğuumdan sonra çatlama ihtimali var mı?hanı birsden zayıflıyo ya çoğu kadın.

bende 15.haftadan itibaren hem doktorumun hemde daha önce doğum yapan arkadaşlarımın tavsiyesi ile mustele kullanmaya başladım.karnıma ve kalçama sürüyorum.gögüslere sürmenin pekte iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum.yanlızca saf zeytinyağı sürebileceğimi biliyorum.Bildiğiniz gibi cilde sürdüğümüz herşey vücuda yani bebeğimizde etkili oluyo o yüzden içerisindeki en önemli etken madde kafein olan kakao yağını cildime sürmeyi pekte doğru bulmuyorum. herkese çatlaksız bir gebelik geçirmelerini dilerim :)

X