Kızlar evlendiğimden beri halledemediğim bir konu ne yapmalıyım lütfen yardım edin

Bazen kız anneleri kızlarına karşı daha hassas olabiliyor diye düşündüm. Sanki annesi istemesinden ziyade kendi tercihi gibi.

benim annem ağlamıştı bir kere niye burada kalmıyorsun diye 😆 eve gidince bende ağladım. Eşimde niye ana-kiz ağlıyorsunuz bana söyleseydin ya ben gelirdim demişti. Amaç beni doldurmak değildi sadece beni özlüyordu.
Arayıp arayıp niye gelmiyorsun, her hafta geleceksin falan diyormuş ama.

Ya çünkü herkes benden beklentiler içinde yoruldum artık herkesi mutlu etmeye çalışmaktan her hafta otobüsle annemlere gitmek doğrumu sizce
Herkesin beklentisini karşılamak zorunda değilsin hafta da bir bana göre çok geldi kendine de zaman ayır

Bazen metroda aktarma yapılacak bi yere gideceksem gözümde büyüyor eşime off şimdi çık in çık in valla aktarmayı sevmiyorum deyince tembellik etme diyor :KK70:
Konuyu okusa beni başının üstünde taşır herhalde :KK70:

Ya sorun yemek yapma değil ben onun misafiri gelince elimden geleni yapıyorum. O annemler gelince hiç kılını kıpırdatmıyor
Genelde anne/kaynana hizmet beklediği için elini sürmüyor olabilir. Bazılarının da fıtratı öyle. Misafir sizin misaifriniz. Yardım etmek zorunda değil. Etse iyi olurmuş ama etmemiş.

Kıyamam ne kadar da hassas bir bünye. Bir naneli şeker atın ağzınıza binin, bir şey olmaz. Böyle birilerine bağımlı yaşamak çok küçük düşürücü bir durum bence.
Naneli şeker işe yaramıyor bende.

Bu yaşta kadını otobüs tuttuğu için tek başına annesine gidemiyor olması, eşine bağımlı olması burada okuduğum en ilginç şeylerden biri. Otobüste sadece çocuklar kusar sanıyordum ben. Taksiyle gitseniz? 😐
Şahsi araba hala beni tutuyor İstanbul trafiğinde. Bir güzel kusuyorum da 🤮🤣

Otobüste miden bulanıyor da araba kullanmaya başlayınca mideniz bulanmayacak mı ? Ne alaka ?
Araba kullanınca bulanmıyor. Kendimden biliyorum.

Ya çünkü herkes benden beklentiler içinde yoruldum artık herkesi mutlu etmeye çalışmaktan her hafta otobüsle annemlere gitmek doğrumu sizce
Çekirdek ailenizle ilgilenin. Ebeveynlerin beklentilerini karşılamaktan evliliğinizden ve kendi huzurunuzdan olacaksınız.

Ya anneme birşey diyemiyorum bende her hafta gitmek istemiyorum
Gitmeyin. Müsait değilim deyin. Sebebini öğrenmek için diretirse de işlerim aksıyor, evliliğime kötü yansıtıyorum, başka planlarım var vs deyin. İki haftada bire düşürün bence. Gidecekseniz de arada kendiniz gündüz gidip gelin.
20 km yol ne kadar sürecek ki ?
Bak bugün arabam bozuldu dolmuşla işe geldim.
Arkadamdaki adamla akraba olacaktım mesela
Eşimi arayıp niye beni işe bırakmadın diye söylenmedim.
1,5 saat kadar sürer otobüsle. Trafik de varsa ben kusabilirim yani 🤣

Toplu taşımada mide bulantisini kesmek için göbek deliğinin oraya bant yapıştırma yöntemi var tavsiye ederim.
O dediğiniz olay, midesi bulanan çocuğu kandırmak için anaokulu öğretmeninin salladığı bir olay. Plasebo etkisi 😆

Onun dışında mesafe çok abartı değil bisiklet de bir seçenek.
20 km az mı? Bisikletle gidilebilecek bir yol değil. Anca alışmak gerekir.

R rabbimbanayeter mide bulantınızı yenmek için kısa mesafelere ilkin kendinizi alıştırın. Trafik saatlerini denemeyin. Aneminiz var ise araba daha kolay tutuyor, bende öyle oluyor, tedavi olun.

Anti emetik ilaçları kullanabilirsiniz. Bindikçe alışırsınız ve artık gereksinim duymazsınız bile.

Konudaki en normal insan saçmasapan sebeplerle şikayet ettiğiniz kayınvalideniz. Anneniz sizi görmeye sizin evinize gelmiş. Kayınvalideniz niye bir şey yapsın ki? Beklentide olmanız saçma.

Annesiyle göbek bağını kesemeyenler kadın-erkek farketmez evlenmemeli. Keşke önce büyütseydiniz sonra evlenseydiniz. Anneniz sizin ayrı bir eviniz olduğunu idrak edememiş. Siz de sınır çizememişsiniz. Bir an önce bu meseleyi halletmek zorundasınız evliliğiniz devam etsin istiyorsanız.

Genelde anne/kaynana hizmet beklediği için elini sürmüyor olabilir. Bazılarının da fıtratı öyle. Misafir sizin misaifriniz. Yardım etmek zorunda değil. Etse iyi olurmuş ama etmemiş.

Naneli şeker işe yaramıyor bende.

Şahsi araba hala beni tutuyor İstanbul trafiğinde. Bir güzel kusuyorum da 🤮🤣

Araba kullanınca bulanmıyor. Kendimden biliyorum.

Çekirdek ailenizle ilgilenin. Ebeveynlerin beklentilerini karşılamaktan evliliğinizden ve kendi huzurunuzdan olacaksınız.

Gitmeyin. Müsait değilim deyin. Sebebini öğrenmek için diretirse de işlerim aksıyor, evliliğime kötü yansıtıyorum, başka planlarım var vs deyin. İki haftada bire düşürün bence. Gidecekseniz de arada kendiniz gündüz gidip gelin.

1,5 saat kadar sürer otobüsle. Trafik de varsa ben kusabilirim yani 🤣

O dediğiniz olay, midesi bulanan çocuğu kandırmak için anaokulu öğretmeninin salladığı bir olay. Plasebo etkisi 😆

20 km az mı? Bisikletle gidilebilecek bir yol değil. Anca alışmak gerekir.
Ya çok teşekkür ederim yorumlarınız için insanlara kendimi anlatamıyorum herkes yola takmış bir rahatsızlık geçirdim belki yok prenses yok bilmem ne ne alakası var bununla dediğiniz gibi kalabalık bir şehirde yaşıyorum trafik vs çok oluyor yol bir buçuk saat sürüyor ve otobüs çok geç götürür zaten günüm yolda gecer

Hayatınızda gerçekten hiç otobüse binmediniz mi? Her yere mi özel araçla mı gittiniz? Eğitim alırken de hep sizi arabayla mı bıraktılar??
Ya tabiki bindim kalabalık olmayan zamanlarda ama çok zor yolculuk oluyor hem benim için hem yolcular için .
Düşünsenize yanınızda kusan biri var siz de rahatsız olursunuz

Konudaki en normal insan saçmasapan sebeplerle şikayet ettiğiniz kayınvalideniz. Anneniz sizi görmeye sizin evinize gelmiş. Kayınvalideniz niye bir şey yapsın ki? Beklentide olmanız saçma.

Annesiyle göbek bağını kesemeyenler kadın-erkek farketmez evlenmemeli. Keşke önce büyütseydiniz sonra evlenseydiniz. Anneniz sizin ayrı bir eviniz olduğunu idrak edememiş. Siz de sınır çizememişsiniz. Bir an önce bu meseleyi halletmek zorundasınız evliliğiniz devam etsin istiyorsanız.
Siz nerden biliyorsunuz normal olduğunu sizi hizmetçi gibi kullanan kızlari varken bütün işleri size yaptıran bir insan (daha birçok şey var) nasıl masum oluyor

Merhaba kısaca hemen konuya geçim
Ben iki yıllık evliyim ve nişanlıyken çok sorun yaşadık. evlendikten sonra da aileler görüşmedi, evlendim evleneli iki veya üç defa görüşmüşlerdir. Biz kayınvalidemle aynı binada oturuyoruz, annemde bize geldiğinde hiç çağırmadık gel diye çünkü ilk zamanlar çağırdığında hiç yemek ne yapalım ne yersiniz demedi annem ne yaparsa utanmadan onu yediler hiç gelinimin evinde yapmayın bizde yaparız falan demedi.
Eşim de pek aile ziyaretlerini sevmez, kendi ailesine dahi iki hafta çıkmadığı olur. annem de bu konuda çok sinirleniyor, seni getirsin tek o zaman diyor evimiz de uzak yani yarım saat yol sürüyor. eşim de her zaman götüremem diyor annem haftada bir gelmemi istiyor ne yapacağımı bilmiyorum.
Annem çalışıyor normalde Bugün aradım gelmiyorsun anne birşeye ihtiyacın varmı gelim temizlik yapimmi demiyorsun diyor .
Yani eşimle tartışıyoruz o Zaman da, her zaman nasıl götürim diyor arada kaldım. Ve anneme gidince beş dakika oturmam her işi yapmaya çalışırım kardeşlerim küçük annem çalışıyor yapamaz yardım edim diye. Annem de söz geçiriyorsun eşine falan filan diyor sizce ne yapım.
Düzeltme yapıyorum yanlış anlaşıldı
Kayınvalidem yemek yapmıyor derken konu burda yemek değil mesela onun kızı da evli ne zaman gitsek kayinvalidesi nezaketen de olsa bugun şunu yapalım yemek falan der önemli olan düşünce
İkici konu da
Ben otobüse binemiyorum midem bulanıyor ehliyete yazıldım daha almadım

Ya arkadaşlar anlamak istemiyor musunuz konu nasıl gideceğim değil eşimle tartışıyoruz ne bu her hafta diyor ki haklı bende her hafta gitmek istemiyorum ne işim var ama annem ısrar ediyor bende gidiyorum her hafta gelmemi istiyor sorun sadece her hafta gidilir mi ben size nasıl gideceğimi sormadım her şekilde giderim sorun burda her hafta gidilir mi zaten her gün konuşuyoruz

Üye :
Konudaki cevaplar ne kadar saçma. Kız kayınvalidesinin kendisini gelin gibi değil kızı gibi görmesini istemiş. Bana gelen misafir bi bardak yerleştirmiyor bi catal bicak cikarmiyosa kendimi ona hizmet etmiş gibi hissederim. Ayrica annesine her hafta gitmesi de normal değil.
(Bu yani bunu anlamak bu kadar mı zor bir arkadaş yazmış bunu sorun yemek yapması değil veya benim otobüse binmem değil)
Annem 60 yaş üstü ilkokul mezunu bir kadın, toplu taşımada da ,kısa ve uzun mesafeli şehirler arası yolculuklarda da mide bulantısını şiddetli bir şekilde yaşayan bir kadın.
Buna rağmen değil babama hiç birimize bir yere giderken minnet etmez, tek başına turla ( günü birlik, haftalık) Türkiye içinde görmek istediği her şehre gitmiştir. ( gezip gördüğü yerlerden bazılarını üniversite mezunu biz çocukları gitmemişizdir)
Aynı şekilde hastane işleri, otomatik ödeme olmadan fatura ödemeleri, akraba , arkadaş ziyaretleri hep tek başına halleder.
Genç olduğunızu düşünüyorum, beni çok şaşırttınız

X