Kızlar evlendiğimden beri halledemediğim bir konu ne yapmalıyım lütfen yardım edin

Aynı binadaki ailesinin yanına 2 haftada bir çıkan esiniz her hafta sizi ailenizin yanına götürmek zorunda değil. Biraz sakin saatlerde gidip gelin sizde otobüsle. Anneniniz de iş yapın diye çağırıyor gibi geldi. Sizi bu kadar zorlamamasi lazim.
Kayinvalide anneniz geldiğinde yemek yapmak zorunda değil. Bu kısmı hic anlamadım zaten.

Siz nerden biliyorsunuz normal olduğunu sizi hizmetçi gibi kullanan kızlari varken bütün işleri size yaptıran bir insan (daha birçok şey var) nasıl masum oluyor

Yazdıklarınızdan biliyorum normal olduğunu. Kızları sizi hizmetçi gibi kullanıyorsa suçlu kayınvalideniz mi? Annelerinin suçunun bedelini kızları ödüyorsa siz zararlı çıkarsınız. Madem öyle kullandırmayın kendinizi İş yapmak ağrınıza gidiyorsa yapmayın sandığınızın aksine kimse misafirliğe gittiği evde iş yapmaya mecbur değil. Yaptığınız işin sonra böyle lafını yapacaksanız da zahmet edip hiç yapmayın

Yazdıklarınızdan biliyorum normal olduğunu. Kızları sizi hizmetçi gibi kullanıyorsa suçlu kayınvalideniz mi? Annelerinin suçunun bedelini kızları ödüyorsa siz zararlı çıkarsınız. Madem öyle kullandırmayın kendinizi İş yapmak ağrınıza gidiyorsa yapmayın sandığınızın aksine kimse misafirliğe gittiği evde iş yapmaya mecbur değil. Yaptığınız işin sonra böyle lafını yapacaksanız da zahmet edip hiç yapmayın

Sanırım orada konu sahibi kayınvalide için "sizi hizmetçi gibi kullanan ve kızı olmasına rağmen işleri yine de size (konu sahibi) yaptıran bir kadın" demek istedi. Virgül olmayınca yanlış anlaşılıyor.
Yani kadının kızı olmasına rağmen işi konu sahibine yaptırması sorun, görümcenin konu sahibini hizmetçi gibi kullanması değil.
Benim merak ettiğim kayınvalidenin kızı yani görümce evli mi ya da çalışıyor mu?
Yoksa görümce evde olmasına rağmen kayınvalide işler için konu sahibinden mi yardım istiyor?

Kızlarını değil kayınvalidem kızlarına kıymuyor bana yaptırıyor bütün herşeyi. ya düşünsenize kayınvalidem iz geliyor evinize her gün ama üst katinizda oturuyor çocukları döke saça herşeyi yiyip içiyor siz de sonradan evi komple temizliyorsunuz her gün ama . Tabiki yaptığım işi başlarına kalkamıyorum ama insan acır biraz yardım edim der çocuklarına dur bile demiyor

Sanırım orada konu sahibi kayınvalide için "sizi hizmetçi gibi kullanan ve kızı olmasına rağmen işleri yine de size (konu sahibi) yaptıran bir kadın" demek istedi.
Yani kadının kızı var ama işi konu sahibine yaptırması sorun.
Benim merak ettiğim kayınvalidenin kızı yani görümce evli mi ya da çalışıyor mu?
Yoksa görümce evde olmasına rağmen kayınvalide işler için konu sahibinden mi yardım istiyor?
Evet dört tane kızı var ikisi lise biri üniversite diğeri de evde yani sizce benden mi beklenmeli herşey

Kızlarını değil kayınvalidem kızlarına kıymuyor bana yaptırıyor bütün herşeyi. ya düşünsenize kayınvalidem iz geliyor evinize her gün ama üst katinizda oturuyor çocukları döke saça herşeyi yiyip içiyor siz de sonradan evi komple temizliyorsunuz her gün ama . Tabiki yaptığım işi başlarına kalkamıyorum ama insan acır biraz yardım edim der çocuklarına dur bile demiyor
E yapmayın. Düşünün dediniz düşündüm ben her gün niye böyle bir şey yapayım? Annenize hayır diyemiyorsanız kayınvalidenize hayır dilemiyorsunuz. Yaşlı kadınların ev temizliğini yapmak için mi evlendiniz?

E yapmayın. Düşünün dediniz düşündüm ben her gün niye böyle bir şey yapayım? Annenize hayır diyemiyorsanız kayınvalidenize hayır dilemiyorsunuz. Yaşlı kadınların ev temizliğini yapmak için mi evlendiniz?
annemin temizliğini yapıyorum derken ben ısrar ediyorum çünkü annemin en büyük kızı benim yardım edicek kimse yok kayinvalidemin de olmasa seve seve yardim ederim

annemin temizliğini yapıyorum derken ben ısrar ediyorum çünkü annemin en büyük kızı benim yardım edicek kimse yok kayinvalidemin de olmasa seve seve yardim ederim

Siz kendi yazdıklarınızı unuttunuz galiba. Daha az önce annenizin gelmiyorsun, anne temizlik yapayım mı diye sormuyorsun demesinden şikayetçi olduğunuzu yazmadınız mı? Haftada bir illa beklemiyor muydu anneniz sizi? Şimdi ben ısrar ediyorum mu oldu? Bir karar verin

Kimsenin işini yapmayın. Anneniz bile olsa kimseye her hafta gitmeyin. Bir hafta " eşimle planım var" deyin. Başka hafta " başım ağrıyor" diyin. Diğer hafta " belimi incitmişim , yatıyorum" diyin. Her hafta bir bahane bulun. Zaten sadece 2 hafta sonra kimse sizden bir şey istememeye başlar.

Güzelce akıl verin demişsin. Nadir ciddi yorum yazacağım başlıklardan birisi.
İlk olarak 26 yaşında bir birey olarak ailene dışarıdaki eşrafına bu kadar bağlı olman korkutucu. Eğitim durumun ne bilmiyorum ama üniversiteler insanı bu konuda iyi yontuyor. İkinci olarak kim kimi çağırmış kim kimden ne bekliyor bu kadar takılma. Kimsenin işine atılma, iyi gelin olacağım diye kendini paralama. Bir duruşun olsun.

Sizden 1 yaş kucugum.Ben kayinvalidemin benim evimde asla ne yemek yapalım diye düşünmesini istemem, orası benim evim o da benim misafirim. Misafir gibi gelip gitmesini isterim, ev sahibi olmasını istemeniz çok tuhafıma gitti.
Otobüs tutuyorsa ön sıralara oturmaya çalışın ya da tuttuğu anda inin. Böyle böyle alışırsınız başka yapicak bir sey yok.

Birincisi sizin evinizde niye kayınvalideniz yemek yapsın, anneniz niye yapıyor? Bu beklenti çok saçma.

İkincisi yarım saatlik yola neden kocanızın götürmesini bekliyorsunuz? Binin otobüse minibüse gidin. Bu beklenti de çok saçma.

Siz evli bir kadın, bir birey misiniz yoksa yönlendirilmesi, yemeğinin yapılması, bir yerlere götürülmesi gereken bir çocuk mu? Önce buna karar verin.
Yargıyı dağıtmışsın helal olsun 😂 Kudra the yargı machine😁🧿

annenin evini temizlemek zoruna gidiyor ama kv değil öyle mi Rabbim bana yeter ?

Güzelce akıl verin demişsin. Nadir ciddi yorum yazacağım başlıklardan birisi.
İlk olarak 26 yaşında bir birey olarak ailene dışarıdaki eşrafına bu kadar bağlı olman korkutucu. Eğitim durumun ne bilmiyorum ama üniversiteler insanı bu konuda iyi yontuyor. İkinci olarak kim kimi çağırmış kim kimden ne bekliyor bu kadar takılma. Kimsenin işine atılma, iyi gelin olacağım diye kendini paralama. Bir duruşun olsun.
Teşekkürler💐

Bir şeyi dert edecekseniz bunu edin mesela.
Her gün ne işi var, esinizin ailesinin sizin evinizde?
Buna sesiniz çıksın bir zahmet, itiraz etme hakkınız yok mu?

Ya annem bana kıyamıyor. Yani hiç annemleri çağırmaz dünürüm gel bugün diye otobüse binemiyorum tutuyor otobüs beni
Nasil kiyamiyor her hafta gel temizlik yap diye cagiriyor sizi safmisiniz anlamadim kaynananiz neden size annenize sunu bunu yapalim
Yiyelim desin takipacak bunumu buldunuz? Otobusete mideniz bulaniyorsa bir bulanti hapi icersiniz bu yasiniza kadar bunun caresini bulabilmeniz lazimdi her anlamda baskalarina bagimli biri goruyorum duzelmesi gereken cok sey var

X