Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

eve geldim çok şükür.. genel anesteziyle yapıldı operasyon.ameliyathaneye alınmadan az önce girişte beklerken bir bebişin doğumuna şahit oldum o kadar fena oldum ki anlatamam.. ağlaya ağlaya girdim ameliyathaneye.. uyudum , uyandım ağlıyordum hala..
ama operasyonla ilgili bir sıkıntı yok gerçekten kolay bir işlemmiş.. tamamen psikolojik gerginlik yaşadım
cuma günü çıkar sonuç
sınırlar temiz gelirse, yırttım paçayı :)

eve geldim çok şükür.. genel anesteziyle yapıldı operasyon.ameliyathaneye alınmadan az önce girişte beklerken bir bebişin doğumuna şahit oldum o kadar fena oldum ki anlatamam.. ağlaya ağlaya girdim ameliyathaneye.. uyudum , uyandım ağlıyordum hala..
ama operasyonla ilgili bir sıkıntı yok gerçekten kolay bir işlemmiş.. tamamen psikolojik gerginlik yaşadım
cuma günü çıkar sonuç
sınırlar temiz gelirse, yırttım paçayı :)

Tekrar çok geçmiş olsun. İnşaallah sonuçlar da temiz gelir.
Benim hastanedeki odam kadın doğum katındaydı. Yatış yaptığımız sabah o kat bebek sesleriyle inliyordu, çıkacağımız gün de iki tane ikiz annesi geldi doğum için. Bir yandan içim cız etti diğer yandan ben de bu güzellikleri yaşayacağım inşaallah zamanı gelince dedim ve bolca dua ettim...
Bir gün ameliyathaneden çıkarken yine ağlayacağız ama bu kez evladımıza kavuşmanın verdiği mutlulukla inşaallah...

inşallah.. kürtaj olmak zorunda kaldığımda da doğumhaneyle aynı yerde olmuştum operasyonu..aşırı derecede duygulanıyorum bu tabloyuu gördüğümde elimde değil..
doktorum tam bayılmadan önce elimi tuttu inşallah doğumunda da beraberiz gibi bir şeyler söyledi..
Ellerini bir tuttum ki adamın yapıştım resmen.

geceyi rahat geçirdim.. hafif sarı, pembe bir akıntım var ama kanama boyutunda bir şey yok.Evdeyim işe gitmedim.
her şey yolunda gibi şimdilik

gingery çok geçmiş olsun..seni merak ediyordum..işallah sonuçların temiz gelir..bebişinede rahatlıkla kavuşursun..özel hastanedemi oldu işlemin..herkese aneztezi uygulanıyormu acaba..

gingery çok geçmiş olsun..seni merak ediyordum..işallah sonuçların temiz gelir..bebişinede rahatlıkla kavuşursun..özel hastanedemi oldu işlemin..herkese aneztezi uygulanıyormu acaba..

evet canım özel hastahanede oldu..anestezi uygulanmasının asıl sebebi çok keskin bir aletle tek seferde alıyorlarmış ve o anda uyanık olursak refleks olarak bacağını kapamaya çalışsan ya da ne bilim kıpırdarsan yanlış bir hamle olmasın diyeymiş bir de sonrasında yakıyorlar o bölgeyi çıkan kokuda zaten bildiğin yanık et kokusu olacağından genel anesteziyle olması daha sağlıklıymış.
arkadaşlarım gelmişti geçmiş olsuna azcık fazla dolandım sanırsam şu an çok hafif bir kanama başladı biraz regl gibi bel ağrısı var ama öyle çok bir ağrı yada kanama yok zaten doktor yarın bir kaç gün sürecek hafif bir kanaman olabilir demişti..
oturarak banyo yapma bir kaç gün dedi..
2 hafta alttan muaynede yasak
6 hafta cinsel ilişkide yasak.. şimdilik böyle..

evet canım özel hastahanede oldu..anestezi uygulanmasının asıl sebebi çok keskin bir aletle tek seferde alıyorlarmış ve o anda uyanık olursak refleks olarak bacağını kapamaya çalışsan ya da ne bilim kıpırdarsan yanlış bir hamle olmasın diyeymiş bir de sonrasında yakıyorlar o bölgeyi çıkan kokuda zaten bildiğin yanık et kokusu olacağından genel anesteziyle olması daha sağlıklıymış.
arkadaşlarım gelmişti geçmiş olsuna azcık fazla dolandım sanırsam şu an çok hafif bir kanama başladı biraz regl gibi bel ağrısı var ama öyle çok bir ağrı yada kanama yok zaten doktor yarın bir kaç gün sürecek hafif bir kanaman olabilir demişti..
oturarak banyo yapma bir kaç gün dedi..
2 hafta alttan muaynede yasak
6 hafta cinsel ilişkide yasak.. şimdilik böyle..

çok geçmiş olsun canım işallah son olsun sağlığına bir an önce kavuş..benimde nasipse yarın kontrol var..gerekirse biyopsi yapılacak..zor işler ama yinede allah dermansız dert vermesin..işallah şu aşamaları bir an önce atlatırız canım..demekki leep işleminden en az bi 2 ay geçmesi gerekiyor bebiş için..kendine iyi bak canım...doktor fitil verdimi..

kolposkopi,biyopsi, leep hiçbiri fiziksel olarak zor işlemler değil, sadece sonucu beklemek zor ama sonuçta erkenden bir sıkıntı varsa ortaya çıkması açısından şart ..
inşallah temiz çıkar sonuçlarımızda sadece takip altında kalırız..
doktorum bana hiç bir ilaç vermedi.. ben vitamin aldım kendi kafama göre.. ne kadar doğru yaptım bilmiyorum ama c vitamini açısından zengin vitaminler kullanıyorum bir an önce iyileşsin leep sonrası oluşan yaram diye.. çok fazla meyve tüketmiyorum çünkü.

çok geçmiş olsun canım işallah son olsun sağlığına bir an önce kavuş..benimde nasipse yarın kontrol var..gerekirse biyopsi yapılacak..zor işler ama yinede allah dermansız dert vermesin..işallah şu aşamaları bir an önce atlatırız canım..demekki leep işleminden en az bi 2 ay geçmesi gerekiyor bebiş için..kendine iyi bak canım...doktor fitil verdimi..

kontrol nasıl geçti ummuseleme? bir sorun yoktur inşallah..

kontrol nasıl geçti ummuseleme? bir sorun yoktur inşallah..

merhaba canım biraz önce eve geldim allahıma şükürler olsun iyi geçti kendi doktorum hafif daha var bide onkolog arkadaş baksın dedi oda baktı bolca asetik asit sürdü hiç bir şey yok leep gerek yok dedismear da zaten temiz dedi.. çok rahatladım ..eğerki gerekli görülseydi anestezisiz o anda leep yapılacaktı..çok korkmuştum..çok şükür allahım sağlık versin sağlıklı evlatlar versin..artık çocuk işinize bakabilirsiniz dendi..sende çok dikkat et kendine çok iyi yapmışsın vitamin almakla..bana doktor üç ay önceden verdi ..artı dhea da verdi yumurta rezervi az olduğu için..bakalım hayırlısı allah yolumuzu açık etsin aminn..

ohh ohh çok sevindim.. gözün aydın.. darısı başıma .. Bebeğine de kavuşursun inşallah tez zamanda, sağlıkla...
cuma günü çıkarsa patolijeden sonucum güzel haberi paylaşıcam inşallah bende..

Ummuseleme çok sevindim gözün aydın :KK31: Allah bir daha yaşatmasın inşaallah en kısa zamanda sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin sana...

ohh ohh çok sevindim.. gözün aydın.. darısı başıma .. Bebeğine de kavuşursun inşallah tez zamanda, sağlıkla...
cuma günü çıkarsa patolijeden sonucum güzel haberi paylaşıcam inşallah bende..

çok sağol gingery işallah cuma günü sende güzel haber verirsin haberini bekliyorum..bundan sonra işallah güzel olsun..leep işlemin yapıldı bundan sonra hayırla işallah iyileşsin birdahada gelmesin allahın izniyle aminn..kendine dikkat et ..ağrılar sızlar olabiiyormuş bir kaç hafta..

Ummuseleme çok sevindim gözün aydın :KK31: Allah bir daha yaşatmasın inşaallah en kısa zamanda sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin sana...

çok sağol inci tanesi..aminnn hepimizin yüzünü allah güldürsün tez zamanda..senin tedavin başladımı..hayırla sağlıkla sonuca ulaşırsın işallah..

çok sağol gingery işallah cuma günü sende güzel haber verirsin haberini bekliyorum..bundan sonra işallah güzel olsun..leep işlemin yapıldı bundan sonra hayırla işallah iyileşsin birdahada gelmesin allahın izniyle aminn..kendine dikkat et ..ağrılar sızlar olabiiyormuş bir kaç hafta..

şu ana kadar ağrı sızı hiç bir şey yok inşallah olmaz.. reglden korkuyorum esasında, bazı yorumlarda ilk reglinin çok sancılı geçtiğini okumuştum.. zaten normalde de ilk günüm çok zor geçer bakalım bu defa nasıl olacak.. inşallah hafta sonuna gelir diyorum şimdiden.. iş yerinde kıvranmak çok zor oluyor..

heyecan dorukta.. :) yarın sabah ilk işim hastaneyi aramak olacak !!

şu ana kadar ağrı sızı hiç bir şey yok inşallah olmaz.. reglden korkuyorum esasında, bazı yorumlarda ilk reglinin çok sancılı geçtiğini okumuştum.. zaten normalde de ilk günüm çok zor geçer bakalım bu defa nasıl olacak.. inşallah hafta sonuna gelir diyorum şimdiden.. iş yerinde kıvranmak çok zor oluyor..

yarın işallah temiz haberini duymak dileğiyle..haberini bekliycem..

Benim normal geçmişti. Yalnız adetten sonra iki hafta kadar siyah kan gelmişti ki bu da normalmiş.
Yarın hayırlı haberler yazarsın inşaallah.

çok sağol inci tanesi..aminnn hepimizin yüzünü allah güldürsün tez zamanda..senin tedavin başladımı..hayırla sağlıkla sonuca ulaşırsın işallah..

Amin...
Evet bugün 2.günüm. İnşaallah bu kez sağlıkla yavruma kavuşurum.

merhaba.. raporumu mail olarak aldım hastaneden ama hiç bir şey anlamıyorum..
TERMAL ARTEFAKT VAR. yazıyor sadece..netten araştırdığım kadarıyla sanırım alınan parça incelenemedi..
doktorumla görüşemedim doğumdaymış.. gün içinde arayacakmış beni..
tahminimce 2 ay bekleyip smear alacak ve sonra tekrar çıkan sonuca göre müdahale edecek.. çünkü raporda sınırlarla ilgili bir şey yazmıyor, öfff
iyi ya da kötü sonuca hazırdım da belirsizlik çok can sıkıcı
ne şans yahu!!

doktorum endişelenecek bir şey olmadığını 6 hafta sonra smear alacağını söyledi..
şimdilik durum bu ...

X