Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

gingery çok geçmiş olsun rahat ol..bir şey olsa zaten doktor söyler..zaten şu an temizlenmiş durumda ..hiç endişelenme tekrar smear verirsin..valla bende artık bundan sonra sık sık smear veririm en iyisi sürekli kontrol altında olmak..

inci tanesi allah tamamına erdirsin hayırlı haberlerini bekliyoruz kaç embriyo yerleştirildi..bebiş olarak dönsün işallah..hayırla sağlıkla

selaamm gingery nasılsın geçtimi ağrıların..kontrolün ne zaman..inci tanesi transferin oldumu..hayırlı haberlerini bekliyoruz..bu bahar çok hamile kalan var :) darısı bizlere hayırla sağlıkla ..

arkadaşlar ilk smearımda ascus çıktı.ikinci smearımda da ascus çıktı.sonra biyopsi yapıldı temiz çıktı..doktor 3 ay sonra tekrar kontrol dedi..bnm anlamadığım biyopsi de temiz çıktı daha niye bu kadar yakın zamanda kontrole çağırdı....kafama takılıyor...yorum yapabilecek varmı:KK43: kötü birşey çıkarmı...

arkadaşlar ilk smearımda ascus çıktı.ikinci smearımda da ascus çıktı.sonra biyopsi yapıldı temiz çıktı..doktor 3 ay sonra tekrar kontrol dedi..bnm anlamadığım biyopsi de temiz çıktı daha niye bu kadar yakın zamanda kontrole çağırdı....kafama takılıyor...yorum yapabilecek varmı:KK43: kötü birşey çıkarmı...

doktordan doktora değişiyor bence tekrar gel demeleri. ben de ascus, ascus ve biyopsi sonrası yeni kontrol smearıma gideceğim bi ara. bana da 6 ay demişlerdi.

Canım benim geçmiş olsun :KK43: Allah çok büyük Fakat sana bir doktor tavsiye edeyim onu ara Tel sana yardımcı olur PROF Dr SÜLEYMAN ENGİN AKHAN nerde ortudugunu yazmamıssın fakat ist oturuyorsan buna gitmeni tavsiye ederim 24 saat ara hocamız rahatsız olmaz tel acamasa bıle daha sonra hemen doner.internet sitesini , facebook takip et.Tel ac bu konuyuda sor yardımcı olsun .ben hayatımda bukadar mükemmel bir hoca görmedim.Bak git bana teşekkür edeceksin :) öptüm tekrar geçmiş olsun

Canım benim geçmiş olsun :KK43: Allah çok büyük Fakat sana bir doktor tavsiye edeyim onu ara Tel sana yardımcı olur PROF Dr SÜLEYMAN ENGİN AKHAN nerde ortudugunu yazmamıssın fakat ist oturuyorsan buna gitmeni tavsiye ederim 24 saat ara hocamız rahatsız olmaz tel acamasa bıle daha sonra hemen doner.internet sitesini , facebook takip et.Tel ac bu konuyuda sor yardımcı olsun .ben hayatımda bukadar mükemmel bir hoca görmedim.Bak git bana teşekkür edeceksin :) öptüm tekrar geçmiş olsun

could cnm sendedemi ascus çıktı.....

could cnm sendedemi ascus çıktı.....

yok cnm bende kist vardı ama o söylediğin konu hocanın ihtisas konusuna giriyor.Okonularda da çok tecrübeli.Beni ameliyata aldı .sonra geldi kontrole tel halimi hatrımı sordu.İlgili bir doktor.Bir ara randavu al ıstersen hemen yardımcı olur .Geçmiş olsun canım

geçmiş olsun. 1buçuk yıl önce bebek düşünüyorum diye doktora gittiğimde smear almıştı ve ascus çıktı. onun üzerine kolposkopi yaptırdım cin1 çıktı ve doktor bana aşı önermişti ama aşının dozları 6ay sürüyormuş, bebekten sonra başlayalım, yarım kalmasın dedi. birde 6ayda bir smear testi yaptırıcan dedi. sonrada hamile kaldım zaten, şuan 2aylık bir kızım var. doğumdan 40gün sonra tekrar smear aldı doktorum ve sonucu temiz çıktı. şuan benide 6ayda bir kontrole çağırıyor, sadece tedbir amaçlı sanırım. sende sıkma canını, kötü birşeyden değildir, kontrol etmek için çağırıyordur.

geçmiş olsun. 1buçuk yıl önce bebek düşünüyorum diye doktora gittiğimde smear almıştı ve ascus çıktı. onun üzerine kolposkopi yaptırdım cin1 çıktı ve doktor bana aşı önermişti ama aşının dozları 6ay sürüyormuş, bebekten sonra başlayalım, yarım kalmasın dedi. birde 6ayda bir smear testi yaptırıcan dedi. sonrada hamile kaldım zaten, şuan 2aylık bir kızım var. doğumdan 40gün sonra tekrar smear aldı doktorum ve sonucu temiz çıktı. şuan benide 6ayda bir kontrole çağırıyor, sadece tedbir amaçlı sanırım. sende sıkma canını, kötü birşeyden değildir, kontrol etmek için çağırıyordur.

inş.cnm....ama işte cnm sıkılıyor.....sonucunun böyle çıkmasına sevindim...demekki düzelme ihtimalide var....

inş.cnm....ama işte cnm sıkılıyor.....sonucunun böyle çıkmasına sevindim...demekki düzelme ihtimalide var....

merhaba arkadaşlar 3.5 ay önce smear sonrası kolposkopi ve biyopsi yapıldı cin 1 geldi.doktor ameliyat demişti yani leep ama ben araştırdım ve takip yaptırmaya karar verdim. dün smear sonucumu aldım ve temiz hamdolsun. yani düzelme ihtimali var ilk başlarda ben de çok üzülmüştüm bi de bebek düşünüyorduk.bebeği erteledik ve bağışıklık güçlendirici bi sürü şey yedim içtim ve düzeldi. moralinizi sakın bozmayın....

merhabalar,

Benim hikayem yaklaşık 2-3 hafta önce başladı. akıntı ve kasıkta ağrı şikayeti ile jinekoloğa gittim çok fazla iltihap olduğunu söyledi ve hemen antibiyotik ve fitil verdi, bu arada da smearde aldı. Smear testim sonucunda ASC-US çıktı, ilacın bitsin tekrar testi yenileyelim yine aynı çıkarsa 1-2 ay sonra tekrar yenileyebilirz duruma bakarız dedi. Yada direkt onkoloji bölümününde bulunduğu bir hastane varmış oraya gitmemi ve kolkoskopi yaptırmamı söyledi.Onkoloji kelimesini duyunca dünya yıkılmış gibi hissettim, hemen başka bir jinekoloğa gittim ve o da bana iltihabın tamamen geçmesini ve ondan sonra testi yenilememi önerdi ve biraz rahatlatıcı konuştu. İlaçlarım bitti ve antibiyotiğin etkisi ile bu seferde mantar oluştu, mantar için ilaç kullanırken 3-4 gün sonra regl oldum, şimdi regl bitmesini bekliyorum. Bu smear testinden 9 ay önce smear testi yaptırmıştım ve temiz çıkmıştı, 4 ay önce kürtaj olmuştum. şimdi smear test sonucunda çıkan ASC-US'un sebebi HPV mi, Kürtaj buna sebep olmuş olabilir mi, iltihap nedeni ile mi sürekli düşünüyorum. ilk sonucu aldığımda 2 hafta boyunca sabah- akşam düşünüyordum, ama sizin paylaşımlarınızı okuduktan sonra çok rahatladım, bu süreci sıkıntısız geçirmeme çok yardımcı oldu. Benim merak ettiğim şey ilk ASC-US sonucundan 1 ay sonra tekrar smear testi yaptırmak için erken mi (bu süreçte ne değişir ki diye düşünüyorum)?, bir de HPV pozitif çıkan arkadaşlar; sizlerde genital siğil var mı ?

merhaba arkadaşlar 3.5 ay önce smear sonrası kolposkopi ve biyopsi yapıldı cin 1 geldi.doktor ameliyat demişti yani leep ama ben araştırdım ve takip yaptırmaya karar verdim. dün smear sonucumu aldım ve temiz hamdolsun. yani düzelme ihtimali var ilk başlarda ben de çok üzülmüştüm bi de bebek düşünüyorduk.bebeği erteledik ve bağışıklık güçlendirici bi sürü şey yedim içtim ve düzeldi. moralinizi sakın bozmayın....

cnm çok geçmiş olsun....bağışıklık için ne kullandın cnm yazarmısın.....

X