Komşu gürültüsü

bütün bu okuduklarımdan asla apartmanda oturamıyacağım sonucuna vardım
bizim ev 2 katlı.üst katta ben oturuyorum.aşağıda eltim oturuyo.onlarda terlik sesinin bile aşağıda duyulduğunu söylüyolar.
onlarında ilginçtir kapı pencere açma kapama ssleri yukarı geliyokafamçokkarıştı
ama onların işi daha zor.benim 3 küçük çocuğum var.elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum ama yinede ses oluyo tabiki
allahtan yabancı değiller.yoksa banada şikayete çok gelinirdi eminimkaydirigubbakcemile3

Arkadaşlar 153 arıyorsunuz geliyorlar uyarıyorlar...2.ceza kesiliyor zannersem para cezası lütfen tepkinizi gösterin ama kişilerle muhatap olmayın düşünceli olsalar zaten gürültü yapmazlar ..!!! Kusura bakmayın hiç kimse hiçkimseyi çekmek zorunda değil ..!!apartmanda yaşıyorlarsa illahki uymak zorundalar..alooo yasalar sizden yana lütfen tepkinizi koyun üstünüzde oturan ev sahibide olsa durum hiç farketmez...!!!kendinize saygınızı lütfen kaybetmeyin !!kimseyede kaybettirtmeyinn...!!sizi sizden başka kimse savunamaz lütfen tepkiiii...!!!!!!! Hanımlar beyler

bizim apartmandada yapı kötü.. oların yeri falan iyi ama iç duvarlar falan ince sanırım.. mesela üst katta alt katta yan dairede konuşulanların hepsi duyulur.. herkes alışık bu duruma problem eden yok.. bi ara bizim sifon su kaçırıyormuş içten biz farkında değliiz tabi alt kattaki komşum yazık uyuyamıyormuş. çok hassamış bizim kaçıran yer yok sanıyorduk acaba bizim üstümüzdekilerinmi falan dedik neysse sonra bulduk hallettik.. yani ben kızıma bağırsam yan taraftaki komşu bana kızıyor bağırma çocuğa diye.. homurdandığını duyuyorum.. duvarlar nasıl ince siz düşünün artık kaydirigubbakcemile3
bende onun eşi telefonda konuşurken duyuyorm. o da bencileğin sesi gür delikafadulden
Alt kattaki komşumuzun misafirleri geldiğinde balık muhabbetini duyuyoruz..
üst kattaki komşumuzun geçen gece küçük kuzusu hastaydı sanırım. uzunca bi süre ağladı..
ee artık çok bağıran biri olarak benimsesim ne çok çıkıyor siz tahmin edin :roflol:
kimsenin kimseye birşey dediği yok en garip gelen kısmıda buudelikafadulden
birşey değil kimsenin kimseye misafirliğe gitmesine gerek yok çünkü zaten hep beraber yaşıyoruz:roflol::roflol::roflol:
Allahtan çok evde durmuyoruz. bizim altımızdakiler de öyle..-tatlicadiarzu-

benim daha önce oturduğum evde karşı dairemdekilerle banyo pencereleri karşı karşıyaydı üstelik arada 50 cm ya var ya yok o kadar yakın ,ayrıca cam da değil açılıp kapanan metal jalujilerden vardı ..tuvalet ihtiyacımızı bile afedersiniz rahatlıkla yapamazdık aynen öbür evde ses ..hele banyo yapalım o gün komşunun yüzünde pis bir gülümseme ,inanılmaz kötüydü,iyiki taşınmışım şimdi rahatım ,bu seferde 80 yaşındaki yan komşum son ses tv izliyo ,kulakları duymuyo yazık :)))

ay vallahi bu dert bitmez
evim olursa herbir yerini taş yünü döşetcem nasipse

Ben sırf bu yuzden uc gun once tasındımmmm ınsan evınde bıle rahat olamıyosa ne yaparar yaaa

ıyyyyy berbat bir sorun bu yaaa. polise bile sikayet etsen bir işe yaramıyor. ev alma komsu al bosuna dememişler

valla gecen gece kadın balkonda sahur yaptıgını sanırım bırılerıne anlatıyor ve kafamı pencereden cıkarıp hanfendı sahur sohbetınıze ara verıp sesınızı kesersenız UYUCAM!!yalnızbu kısı ust yada alt komsum degıl tam karsı apartmanım! ne yazıkkı sagımda carprazımda ve arkadakı apartmanlar sankı secılı ınsanlar tasınmıs ya karısını dover kadıncagız sabaha kadar aglar:KK43: yada ogyllarına kufreder helekı yan apartman Allah basa bela kımselere vermesın! Adamlar yayladalardı bız tasınalı 5 ay oldu yenı ındıler sanırım bu aksam kıyamet kopuyor sabredıyorumkı saat 12 olsun ozamanda aynen bole ses olursa bu sefer dırek polısı arıcam. Aynen kımse kımseyı cekmek zorunda degıl bu sadece terbıyesızlıkdır. Bence sert cıkmadıkca olmuyor ben ıkı gecede bır pencereden cıkıp ınsanız ve uyumaya calısıyoruz susarsanız ınsanlıgımızı yasayıp sızı utandırmak ıstıyorum gıbı o ankı sınırım ne dememı gerektırıyorsa onu dıyıyorum:eek:lmaz:

biz eşimin işi gereği gündüz uyuyoıoruz. onlarda başlamış oluyorlar gürültülü bir şekilde bir taraftan çocuk bisiklet sürüyor kız şarkı söylüyor kadın dikiş makinesinde kapılar gıcırdıyor... dehset bir ses...

bizim evde köpüşümüz var o bile irkiliyor bir çok seslerine...

Öncelikle sunun altini cizmek istiyorum...tabikide kimsenin kimseyi rahatsiz etmeye hakki yok..bunu tartismak bile gereksiz....

Lakin apartmanda oturuyorsunuz...yaniniz üstünüz altiniz her tarafinizda insanlar var....sessiz sakin bir ortamin olmasi imkansiz gibi birsey!

Cocuklarin gürültülerine bu denli kizmaniz henüz bekar ve coluk cocuk sahibi olmadigniz icin tahmin ediyorum...:kahve:

Benim iki tane kizm var...biri 8 biride 2,5 yasinda...hadi 8 yasindakine otur kizim yapma kizim dedigim vakit bir yerde tabiki laf gecirebiliyorum...lakin 2,5 yasindakine malesef!

Bazen ciglik atiyor evin icinde...istedigi olmadigi zaman....dis cikarirken günlerce saat gece 2-3 demeden feryatlarla agliyordu...oraya kosturuyor buraya kosturuyor cocuk bu bir nevi bebek sayilir....istedigim kadar ben yapma etme deyim en fazla 5-10 dakka oturur. Bu zamana kadar hic bir komsum ki hepsi benden haric almandir bana gelipte ne olyuor bu ses bu gürültü dikkat edin dememistir...:kahve:

Hatta bir keresinde ben komsuma rastladigimda kusura bakmayin ya cok ses oluyor biliyorum dedigimde....Olsun ne olacak? Cocuk bunlar kosacakda ziplayacakda....takmayin kafaniza....anlayisli olmasi gereken biziz...neticede kendimizi cocukla bir koyamayiz öyle degilmi dedi....a.s

Koca insanlar lafdan anlamiyor teyibi son ses aciyor...bagira bagira konusuyor vs. vs...kücücük cocuklarin laftan anlamasini bekliyoruz ama...fisfisfis

Cocuklu insanlara biraz daha anlayisli olmanizi tavsiye ederim....tabiki her insan bir degil bazilari cidden cok sorumsuz ve ilgisiz ebeveyin oluyor lakin inanin cocuk büyütmek hicte kolay degil...bir Annede bazen yetersiz kalabiliyor...umarim anlatabilmisimdir:nazar:

gürültüyü duyduğunuz anda tavanı çalın valla. :))

bizim komşularda sahur dolayısıyla mıdır nedır azmıs durumdalar.
3 lere kadar oturmalar kahkahalar kapı çarpmalarına anlam veremıyorum zaten gecenın bı vaktı kapı gum dıye cekılır mı ya.
bıde en alt kattakı kadının torunu gelıyo arada cocukta bır ses var aman yarabbı butun sıte duyuyor sabahtan akaşama kadar.
bıde sıtenın cocuklarını unutmamak lazım ordu gıbıler.toplandıklarında sılah oyunu oynuyorlar cıkardıkalrı tek ses su : bam bam bam bam bam bu sesı 10 cocuğun bırden söyledığını dusunun!!!!!!!!!!!aman allahım
dun akşam ıftar vaktı bı kız ağlıyordu acayıp hemde nasıl ıcten ağlıyor var ya hıckıra hıckıra.ıftar vaktı ye sessız ortalık butun yemek boyu onu dınlemek zorunda kaldık.
ben gürültüyü hiç sevmem aıle ıcı sıddetı hiç sevmem tadım tuzum gıdıyor

bizim komşularda sahur dolayısıyla mıdır nedır azmıs durumdalar.
3 lere kadar oturmalar kahkahalar kapı çarpmalarına anlam veremıyorum zaten gecenın bı vaktı kapı gum dıye cekılır mı ya.
bıde en alt kattakı kadının torunu gelıyo arada cocukta bır ses var aman yarabbı butun sıte duyuyor sabahtan akaşama kadar.
bıde sıtenın cocuklarını unutmamak lazım ordu gıbıler.toplandıklarında sılah oyunu oynuyorlar cıkardıkalrı tek ses su : bam bam bam bam bam bu sesı 10 cocuğun bırden söyledığını dusunun!!!!!!!!!!!aman allahım
dun akşam ıftar vaktı bı kız ağlıyordu acayıp hemde nasıl ıcten ağlıyor var ya hıckıra hıckıra.ıftar vaktı ye sessız ortalık butun yemek boyu onu dınlemek zorunda kaldık.
ben gürültüyü hiç sevmem aıle ıcı sıddetı hiç sevmem tadım tuzum gıdıyor

SATIN daireyi müstakil ev alın bu sorun asla bitmez

bi apartmanda oturmuştum karşı komşu bir kahve içmeye gelmedi

sözde eşi öğretmen hanımda hemşire

ikiside yobazdı komşu hakkı diye bi şey var geleneklerimizde

allahtan taşındımda onların yüzünü görmüyorum artık
:kahve:

bendede var bir tane o deliden..5yıldır uğraşıyorum

karokolluk adliyelik olduk kar etmedi

tüm kötülükleri yaptı bana..o 40ben 26 yaşında...

en sonunda bebeklerim yeni olmuştu bu kış

ağlıyorlar diye bide haklı gibi kalorifer peteklerine vurdu

kaptım oklavayı gittim kapısına 2tane vurdum çıkan yok

gitmiş polise korkuyoruz diye..şahit yok hiçbirşey olmadı

ozamandan beri korkar oldu benden

bazen yapayım diyo biriki ses ben bağrınmaya başlayınca yine pusuyo

kötüsü ikimizinde kendi evi.fakay yaza diğer evine gidecek sanırım köye

koltuklarının bir kısmını falan taşıdı kapısı darmıymış neymiş

camlar takılmadan içeriye sokmuş

bende bu komsu yüzünden cıldırıcam yanımdaydı alt katıma indi bi gün ya ben onu doğrıcam yada eşim artık kime denk gelirse
allah ne verdiyse sükür dicek ya birde ben bağırınca karı gibi kapıyı kapatıp içeri kaçması yokmu gebertesim geliyo erkeksen cık karşıma da gör günü diyorum sesi ben kapımı kapatınca cıkıyor
pazartesi misafirim geldi uğurluyordum... kapıda misafirim inerken cık sen neymiş gürültülü iniyormuşlar ayakkabıları spor basınca ses bile cıkmıyo topuklu olsa anlıcam ben kapyı kapatmıştım o ara kızım cağırdı diye bi ses bir daha gelmeyin buraya şerefsizler diye bağırıyo
allahtan eşim evdeydide elimi kana bulamadım neymiş haftada bi misafirim gelebilirmiş zaten misafirim 10 günde 15 günde bi gelir artı kendi ablasıda iki bina ötede oturur hergün sesleri yeğenlerinin bizim apartman içinde oynamaları daha neler neler yükses ses müzik aklınıza ne gleirse sırf bu yüzden taşınıcam burdan yaaaa

SATIN daireyi müstakil ev alın bu sorun asla bitmez

bi apartmanda oturmuştum karşı komşu bir kahve içmeye gelmedi

sözde eşi öğretmen hanımda hemşire

ikiside yobazdı komşu hakkı diye bi şey var geleneklerimizde

allahtan taşındımda onların yüzünü görmüyorum artık
:kahve:

tasınmayı düşünüyoruz sessız sakın ınsanların olduğu bı yere.bızde ses yapıyoruz ama bı yere kadar.gece kapılar gum dıye mı vurulurmuş seslı bağıra bağıra mı gulunurmuş canım ayıp değil mi? ayol kul hakkı öbür tarafı var bu işin töbe töbe:sinifsinif:

ah ah... biz de çok çektik manyağın birinden. gece 3 te evde ip atlardı. 3 e kadarda temizlik yapardı, bildiğin elektrik süpürgesiyle. duldu iki kızı vardı, çocukları öldüresiye döver yerden yere atardı resmen. hergün battaiye kilim yorgan allah ne verdiyse çırpadı pencereden.eve halı sermezdi topuklu terlikle sabaha kadar koştururdu evde. çin işkencesi gibiydi. sonunda evi sattırdı bize. öğrendikki bizden 6 ay sonra o da evini satmış.

ben de yaşadım üstelik çocuk falan deildi gürültü yapan üst komşum bekar bi gençti ve hiçbir zaman yalnız yaşamadı o evde.ayrıca her cumartesi akşamı evde parti vardı ve sabahın 8 ine kadar sürdüğü oluyodu.neler yapmadım neler...yönetici zaten kılını kıpırdatmadı polis çağırdım 2 kere polisler gittikten sonra devam ettiler ev sahiplerini aradım ben apartman yöneticisi değilim beni ilgilendirmez dedi
ve bu durumdan kurtulmanın hiçbir hukuki yönünü bulamadım ben şahsen.herkes topu birbirine attı.en sonunda taşınıp gittiler kurtuldum ama taşınmasalar hala çekiyodum yani.allah kolaylık versin bu durumdakilere.polis molis hikaye kimse bişey yapmıyor başınızın çaresine bakın mümkünse taşının...

Siz yine şanslısınız ben bahçeli müstakil bir evde oturuyorum yeni taşınan yan komşum onunla konuşmadığım için mim kakmış durumda kadın gecenin 2sinde bangır bangır müzik açıyor.Gündüzleri inadından bağıra bağıra telefonla konuşuyor.Bunlara umursamadım 15 gün önce kedime seni zehirleyeceğim derken duydum ihtimal vermedim 2 gün sonra hayvana fare zehiri vermiş gece yarılarında veterinerin kapısında yattık deyim yerindeyse hayvan nerdeyse felç kalıyordu.Allahtan yaz tatilim bitti de görev yerime dönüyorum

seni çok iyi anlıyorum aynı bela benim başımda da var.allah bize sabır versin

X