Komşunun gelini:(((

çok meraktayım , konuşmadan kağıda yazarak iletmeye çalışsan.
Oda telefonunu yazsa mesela kağıda , konuşmaktan çekinebilir :26:

kızlar maalesef aksam kızla bir türlü görüşemedi kagıtta yazmıştım aslında cama çıksa atıcaktım fakat çıkmadı.

Dün akşam üzeri valilikle görüştü şikayet etti arkadaş bende 183 ü aradım detayları ögrenebilmek için fakat 6 ay kalabiliyomuş sığınma evlerinde sonra dışarı ee 6 ay sonra ne olcak.

Birde arkadaştan bişey ögrendim kzıın üvey babası varmış kız oyüzden kaçmış evden ve evede geri dönmek istemiyomuş.dün akşam kızın evinde komşıların verdiği yiyecekleri koltukların altında bulmuş kayınvalidesi komşuları toplayıp göstermiş hepsi küflenmiş durumda çöpe atmış kadın.Sanırım kızın aklı dengeside bozukya:KK43:( off iyice kafam karıştı

söylendi mi bilmiyorum ama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 183 no'lu hattını arayın,yardımcı olacaklarını düşünüyorum. polisi boşuna aramayın, ortada "gerçekten" bir suç olduğundan dolayı gelip bakar ve hiçbir şey yapmadan dönerler.
bu yorumu tekrar güncelleyim. arkadaşım burayı arayın hemen. kız elden gitmeden lütfen.

kızlar maalesef aksam kızla bir türlü görüşemedi kagıtta yazmıştım aslında cama çıksa atıcaktım fakat çıkmadı.

Dün akşam üzeri valilikle görüştü şikayet etti arkadaş bende 183 ü aradım detayları ögrenebilmek için fakat 6 ay kalabiliyomuş sığınma evlerinde sonra dışarı ee 6 ay sonra ne olcak.

Birde arkadaştan bişey ögrendim kzıın üvey babası varmış kız oyüzden kaçmış evden ve evede geri dönmek istemiyomuş.dün akşam kızın evinde komşıların verdiği yiyecekleri koltukların altında bulmuş kayınvalidesi komşuları toplayıp göstermiş hepsi küflenmiş durumda çöpe atmış kadın.Sanırım kızın aklı dengeside bozukya:KK43:( off iyice kafam karıştı
6 ayda bir şeyler yapar devlet.
aklı dengeside kötüyse gerekli yerde tedavi edilir. bu şekilde yaşam yaşam değil ki. her halikarda bu kız o evden alınmalı. şiddet, hapis var ve tedavisi sağlanmıyor.

Son düzenleme:

Bunca şeyden sonra zaten akli dengesi yerinde değilse normal, ne olursa olsun o kızın o evden çıkması lazım çocuklarla beraber şimdiki yaşamından bin kat daha iyi yaşayacağı kesin tabi şimdikine yaşamak denirse.....:KK25:

Akli dengesi bozuksa bunun için devlet zaten bişeyler yapar tedavisini falan, 6 ay sonrada bişeyler yapılacağını düşünüyorum........:26:

Bunca şeyden sonra zaten akli dengesi yerinde değilse normal, ne olursa olsun o kızın o evden çıkması lazım çocuklarla beraber şimdiki yaşamından bin kat daha iyi yaşayacağı kesin tabi şimdikine yaşamak denirse.....:KK25:

Akli dengesi bozuksa bunun için devlet zaten bişeyler yapar tedavisini falan, 6 ay sonrada bişeyler yapılacağını düşünüyorum........:26:

canım ihtimalle hareket edilmezki 6 ay sonra için ne olaagı önemli ayrıca aklı denge sorunu çıkarsa çocukları kesinlikle vermezler

mesaj tekrarı................................................

Son düzenleme:
canım ihtimalle hareket edilmezki 6 ay sonra için ne olaagı önemli ayrıca aklı denge sorunu çıkarsa çocukları kesinlikle vermezler
ihtimalle hareket bu kızın yaşadığı işkenceden daha iyidir.
aklı yerrinde değilse zaten çocuklaarına o evdede bakacak durumda değildir
. her halikarda o kızın o evden çıkması lazım. bir şeyler yapmak ,o evde kızı işkenceye ve acımasızlığa,tedavisizliğe bırakmaktan daha iyidir.

ihtimalle hareket bu kızın yaşadığı işkenceden daha iyidir.
aklı yerrinde değilse zaten çocuklaarına o evdede bakacak durumda değildir
. her halikarda o kızın o evden çıkması lazım. bir şeyler yapmak ,o evde kızı işkenceye ve acımasızlığa,tedavisizliğe bırakmaktan daha iyidir.

sanırım ben kendimi anlatamıyorum kızlar boş durmuyorumki şuan valilikle iletişe geçtik kesin çözüm arıyorum kız için 6 ay sonra sokakta kalmaması için ben durumdan rahatsız olmasam kapımı kapatır ve görmemezlikten gelirdim ama vicdanım buna el vermez
o yüzden yaptığım işlem kesin çözüm olup kızın başını başka belalara sokmamam lazım

sanırım ben kendimi anlatamıyorum kızlar boş durmuyorumki şuan valilikle iletişe geçtik kesin çözüm arıyorum kız için 6 ay sonra sokakta kalmaması için ben durumdan rahatsız olmasam kapımı kapatır ve görmemezlikten gelirdim ama vicdanım buna el vermez
o yüzden yaptığım işlem kesin çözüm olup kızın başını başka belalara sokmamam lazım
arkadaşım bırak şu an 6 ay sonrayı. her geçen gün o kıza zarar. tedavi şartsa her an akıl sağlığı dahada kötüye gidiyor onun.
şu an önemli . gelecek sonra düşünülür. o kızın şu an tedavisi lazım. şiddet görmesi işkence yaşaması zaten onun sağlığını devamlı bozuyor.
o yüzden düşünme
6 ay sonrayı şimdilik.

Son düzenleme:
Aile ve sosyal politikalar bakanlığını arayın... mutlaka bir ekip gönderip değerlendiriyorlarmış... komşulardan alınan ihbarlarda değerlendiriliyor... polis belki ilgilenmez ama diğerleri mutlaka ilgilenir...

Alo 183 hattı aracılığıyla kadın, çocuk, engelli ve yaşlı, şehit yakınları ve gazilerle ilgili gelen çağrılar değerlendirilerek rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. İhmal istismar ve şiddet vakaları veya töre ve namus cinayetlerinin önlenmesi için tedbir mahiyetindeki ihbarlar, durumun aciliyeti göz önünde tutularak, vakanın bulunduğu ilin acil müdahale ekip sorumlusuna yönlendirilmektedir. Acil müdahale ekibi vakayı değerlendirdikten sonra emniyet veya jandarma birimleri ile koordinasyon sağlayarak, kısa zamanda müdahale edilmesini sağlamaktadırlar.

6 ay sınırlama olduğunu duymamıştım... kalabildiklerini duymuştum. oranın müdürünün kendi ağzından. hatta maaşta bağlanıyormuş... 1000 tlnin üzerinde olduğunu söylemişti...

inş. başvurularınızın gereği yapılırda kızı kurtaramıyorlarsa bile yavrularını kurtrırlar...

6 ay sınırlama olduğunu duymamıştım... kalabildiklerini duymuştum. oranın müdürünün kendi ağzından. hatta maaşta bağlanıyormuş... 1000 tlnin üzerinde olduğunu söylemişti...

inş. başvurularınızın gereği yapılırda kızı kurtaramıyorlarsa bile yavrularını kurtrırlar...

183 le görüştüm 6 ay kalabiliyorlarmış maaş için bişey demediler.şimdi valiliğe başvurduk en azından çözüm kısa süreli olmucak

183 le görüştüm 6 ay kalabiliyorlarmış maaş için bişey demediler.şimdi valiliğe başvurduk en azından çözüm kısa süreli olmucak

evet malesef uzun sürer. inş. kurtulur... çocuklarınada yazık. ne biçim ortamda büyüyorlar... Allah kimseye vermesin...

İnşallah sonu Melek Karaarslan gibi olmaz :KK14: O Bir melek gibi göçtü dünyadan. O da komşularının "acaba"ları yüzünden kurtulamadı. Lütfen vakit kaybetmeden bir an önce şikayet edin. O evden kurtulsun da Allah kerimdir.

Valiliğe şikayette bulunduk gereken yapılacak herkese çok teşekkür ederim desteklerinden dolayı.

X