Kontrol delisi miyim?

Yalniz acayip güzel olurdu ya
Senin gibi rahat olana kadar bir süre boyumun bana verdigi yetkiye dayanarak seni ordan alip buraya koyup temizlik yapiyomusumazcqxtat
Sabah kaçta kalkıyorsun ? Beni 12’den evvel uyandırıp oradan oraya koyamazsın sabah lanetliğim senin boyunu bile yer, ya ben bir yazımda demedim mi evdeki 4 bacaklı bücür bile bir tek beni uyandırmaya çekinir diye, hani sol elim belimde sağ bacak sol bacağın diz kapağında sağ kaş çatık ya benim 😂 1,80’din değil mi sen, 1,80 de eşim, kız 1,70 ben Co Daltonum canım 😂

Sabah kaçta kalkıyorsun ? Beni 12’den evvel uyandırıp oradan oraya koyamazsın sabah lanetliğim senin boyunu bile yer, ya ben bir yazımda demedim mi evdeki 4 bacaklı bücür bile bir tek beni uyandırmaya çekinir diye, hani sol elim belimde sağ bacak sol bacağın diz kapağında sağ kaş çatık ya benim 😂 1,80’din değil mi sen, 1,80 de eşim, kız 1,70 ben Co Daltonum canım 😂
Haftaici 6 bucuk, haftasonu 10 a kadar uyudugum oluyor:)
Bir ortak ozelligimiz cikti, sabahlari ben de çok lanet olurum.
Ama seni gorunce deli deliyi gorunce hesabi kuyrugumu kistirabilirim:)
Munecim, senin duruşuna hayranim, evdekiler de hayrandir😂 ama bu demek değil ki seni ortaya alip voleybol oynayamayiz!😂
Masallah evdekiler de uzun, bilemiyorum yani.

Titiz değilim aslinda işte, ust mesajlarda yazmıştım, temizlige takintim yok, sadece yapilmis olan guzel yapilsin istiyorum sanırım.

Yani duruma gore normal geldi bana bu durum herkes herşeyin en iyisini yapmak ister görmek ister zaten sadece insanları darlamıyorsan sorun olmaz. 😃

Pek oyle her seyi takan biri de değilim hani aslinda, hatta eskiden kendimi rahat, kaba tabirle gevşek olarak bile nitelendirdigim olmuştur:) evim asla bal dök yala değildir, 4 ayakli oğlum istedigi yerde uyur, istedigi gibi takilir evde, oyle olsaydim sanirim bu sekilde yasayamazdim, ama misal yerlerimi sileceğim, onu boyle tam yaparim, hop yap gec yapamiyorum, bence benim sorunum baska.

Ikinci sorun da, munenin de dediği gibi sevdiklerimin rahatligini düşündüğüm icin biraz karisiyor gibiyim onu simdi anladım mesela, ama bu da gereksizmiş..

Kayınvalideniz çağırsa gidecek miydiniz bir de? Hem milletin evine gidip hem söylenmek aşırı ayıp inanamadım okurken. Çalışan insansınız gidin psikoterapi alın çözüm yolu bu.

Yemekleri nerdeyse hergun cocuklarla yaparız. Esim de ben de cocuklari her şeye dahil ederiz.

Mesela cocuklar soganlari ya da diger seyleri henuz gerektigi kadar küçük kesemedigi icin bütün yemeklerimizde buyuk buyuk yeriz:)

Oyle temizlik duzen delisi degilim, ev savas alani gibi de olsa takmam yani.

Sadece bir sey yapılacaksa benim yaptigim gibi olsun isterim.

Ama dedigim gibi cocuklara bu durumu yansittigimi dusunmuyorum, kendimi göremiyorumdur belki diye esime de soruyorum:)
Yani şimdi ne desem bilemedim.
Annem temizlik hastası bir kadındı eskiden,yaşı itibariyle törpülendi ama o da yer silince arkamızdan silerdi. En sonunda patlayıp kovayı kenara çekip arkamdan sileceksen ben silmiyorum al sen yap dedim,bir daha da evinde en ufak bir işine elimi sürmedim. Toplanan yatağı bile illaki kontrol eder sağını solunu düzeltirdi falan.
Yani tamam iyi olsun,temiz olsun istiyor anlarım ama etraftakiler için çok yorucu bu. Içli köfte yada mantı yapacak olurduk yardım etmek isterseknkalın oldu,ince olmadı der heves kırardı falan. Yaprak sarılacaksa incecik olacak. Geçenlerde mevlüt için baklava yapacaktı bende ordaydım anne ver ben açayım biraz dinlen dedim,başımda duruyor falan,1 tane yapmama izin verdi onun kadar hızlı değilim çünkü baktım oturmuyor,en son ver ben bitireyim dedi içi durmuyor biliyorum, istediği gibi değil belkide yaptığım. Ne desem ikna olmayacaktı sanki atlı kovalıyor ardımızdan. Benim evimde mesela asla mutfağa sokmam annemi,tepkiliyim içten içe. O da niyetlenmiyor. Aynısını yapıyorum sen otur ben yaparım. Hala beni gözetleyip yaptığım şeyi beğenmiyor gibi hissediyorum annem mutfakta olunca. Bende sokmuyorum sen dinlen ben hazırlarım diyip gönderiyorum salona. Asla birlikte yemek yapamıyoruz yani. Hala.
Ilerde illaki çocuklara da yansıtacaksınız eminim.
O büyük doğranan soğan bile sizi içten içe kemirmiyorsa bende birşey bilmiyorum.
Bazen olduğu kadarıyla yetinmek gerek,mükemmeli hedeflememek. Törpülemek zorundasınız bunu,şimdilik eşinizi,iş arkadaşlarınızı zorluyorsunuz ama inanın çocuklara da yansır bu şu an olmasa da ilerde ki eşinize yaptığınız bile aşırı rahatsız edici,anlattım yukarda annem bana benzerini yaptığındaki tepkimi ve bana yansıması,asla hoşlanmıyorum temizlik işlerinden. Kendi evime çıktığımda asla elimi canımın istemediği bir işe sürmedim,yatak bile toplamadım bir süre. Hep baskılandım zira annemin evinde. Hala temizlik konusunda severek özenerek yapmıyorum. Arada dolabımı odamı dibine kadar dağınık bırakıyorum. Sonra bir anda yeter diyip toparlıyorum bir daha dağıtmam duzenli kullanırım diyorum her seferinde ama yine dağıtıyorum. Düzen takıntım asla yok,çoğu zaman yerine kaldırmaya üşeniyorum eşyaları. Bana etkisi kötü oldu ki annem çoğu zaman kendine yapıyordu ne yapıyorsa. Bize sadece söylenirdi oraya oturmayın yeni sildim,buraya girmeyin yeni toparladım diye. Mükemmeliyetçiliğinden zaten iş yaptırmaktansa bize kendi yapmayı tercih ediyordu. Işine bile geliyordu belkide istediği kadar mükemmel! yapamadığımız icin.
Sizde istemesenizde,yansıtmıyorum desenizde o iş öyle degil.
Hele insanların evine gidip acık aramak,beğenmemek falan ben asla evime kabul etmem böyle birini,kayınvalideniz haklı. Herkesin düzeni kendine. Kocaman kadın alışmış siz beğenmiyorsunuz diye değişemez kusura bakmayın. Ona sorsak onunda vardır sizinle ilgili eleştirisi ama haddini bilip susuyordur eminim. Belkide kırmamak icin. Bazen görmemeyi,susmayı bilmek gerek.

Aslinda temel sorunum bir şeyi ben yapmamış isem, güzel olmamıştır diye düşünmem sanırım.

Herkesin her yaptığına fazlaca karisiyorum ve bu hem beni hem çevremi hem is arkadaslarimi etkileyen bir durum.

Her seyi, benim istedigim gibi yapılmış mı diye kontrol etmek beni cok yoruyor, karsimdakileri de!

Bu huyumu ev hayatinda, esimle ve çocuklarımla olan iliskimde gizliden yapmaya calisiyorum. Hatta çocuklarımı evde her işe dahil edip hic karismiyorum, çünkü en büyük isteğim cocuklarimin bu huyumdan etkilenmemeleri. (Bunu yaparken zorlanıyorum) ama soz konusu onlar olunca dedigim gibi kendimi frenliyorum lakin, esime ve digerlerine karşı hic acimiyorum😔

Ornek olarak, esim evi supurduyse, genellikle o gormeden ben yine supuruyorum, bulasik makinesini bosalttiysa, her seyi dogru yerine koymus mu diye kontrol ediyorum. Bunlar basit ornekler.

Is yerimde gercekten insanların bana nasil tahammül ettigine sasiriyorum, ben olsam etmezdim kesinlikle.

Ama benim annem de böyle, acaba gitgide anneme mi benziyorum...

Kayinvalideme gittigimde, orayi burayi duzeltmekten oturamıyorum, soylenme huyum da fazla olduğundan, o oyle mi yapilir, bu boyle mi yapilir diye kadini bezdiriyorum, ve artik beni çağırmıyor:)

Destek almak istiyorum artik, eğer zaman bulursam...
Oyle iste, icimi dokmek istedim...

Okuduğunuz için teşekkürler♡
Oğlak veya başak mısın? 🥲

Aa annem hesap açmış 😅 çocuğa yansıtmıyorum kısmına maalesef katılmıyorum, ister istemez seziyorlardir. Benim annemse eski nesil bize yansıtırdi tabi ki, hepimiz canımızdan bezmiştik. Hiç unutmam o çamaşırları boy sırasına göre asmadim diye kaldırıp baştan aşmıştı balkona🙄 hiçbir zaman memnun edemediğimiz için yapmak istemezdik, o da niye her şeyi ben yapıyorum yeter der bizden bekler, biz yapınca sürekli söylenirdi ufak ufak da olsa. Asla çevremde istemediğim insan tipi, çok yıprandı kendi de, bir sürü hastalıkla uğraşıyor, mutlu da olamadı. Bilmiyorum ben ilk sayfalarda yazan herkes böyle yorumuna katılmıyorum, bence normal değil, olması gereken hiç değil. Hele kv evinde yaptıklarınız yani 😂 o kısma çok güldüm valla o kısma helal olsun, biraz da kvler çeksin bu tavrı 😂 ama çocuklar ve iş arkadaşları için lütfen destek alın.

Aslinda temel sorunum bir şeyi ben yapmamış isem, güzel olmamıştır diye düşünmem sanırım.

Herkesin her yaptığına fazlaca karisiyorum ve bu hem beni hem çevremi hem is arkadaslarimi etkileyen bir durum.

Her seyi, benim istedigim gibi yapılmış mı diye kontrol etmek beni cok yoruyor, karsimdakileri de!

Bu huyumu ev hayatinda, esimle ve çocuklarımla olan iliskimde gizliden yapmaya calisiyorum. Hatta çocuklarımı evde her işe dahil edip hic karismiyorum, çünkü en büyük isteğim cocuklarimin bu huyumdan etkilenmemeleri. (Bunu yaparken zorlanıyorum) ama soz konusu onlar olunca dedigim gibi kendimi frenliyorum lakin, esime ve digerlerine karşı hic acimiyorum😔

Ornek olarak, esim evi supurduyse, genellikle o gormeden ben yine supuruyorum, bulasik makinesini bosalttiysa, her seyi dogru yerine koymus mu diye kontrol ediyorum. Bunlar basit ornekler.

Is yerimde gercekten insanların bana nasil tahammül ettigine sasiriyorum, ben olsam etmezdim kesinlikle.

Ama benim annem de böyle, acaba gitgide anneme mi benziyorum...

Kayinvalideme gittigimde, orayi burayi duzeltmekten oturamıyorum, soylenme huyum da fazla olduğundan, o oyle mi yapilir, bu boyle mi yapilir diye kadini bezdiriyorum, ve artik beni çağırmıyor:)

Destek almak istiyorum artik, eğer zaman bulursam...
Oyle iste, icimi dokmek istedim...

Okuduğunuz için teşekkürler♡
Aynı ben:))

mükemmeliyetçi o yüzden kimseye iş yükleyemem kusurlu olduğunda ben daha çok uğraşıyorum yoruluyorum çünkü

X