Konya'da Hastane ve Kadın Doğumcu Arıyorum

Farabi hastanesinde Aynur Bacak'a gidiyorum, iyi ilgili bir doktor bana göre. Yalnız doğumu normal istemekle birlikte korktuğum için epiduralle normal doğum düşünmüştüm. Farabide var mı yok mu hiç sormadım bilen var mı?

Ya da başka bir hastanede de olsa kendisi ya da yakını epiduralle normal doğum yapan, memnun kalan var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum..

Sözlerimi bütünüyle geri alıyorum, hayatta bir daha bu doktora gitmem. Allah muhtaç ta etmesin.

http://www.kadinlarkulubu.com/mart-...nneleri-dogum-hikayeleri-19.html#post29863308

bu benim doğum hikayem, ne var ki yaşadığım gebelik zehirlenmesinin hayati boyuta gelme nedeni de bu hekimdir. Buraya ''tansiyonu sürekli ölçtür'' dedi diye yazdım ama esasen 2 günde bir ölçtür demişti. Oysa ki benim tansiyonum gün içinde fırlayıp iniyormuş. Ve idrarda protein çıktığı anda benim kontrol amaçlı hastanede tutulmam gerekiyormuş. Doktor kaale almadı, hem ben hem bebeğim ölümden döndük.

Ben hamileyken baskentte emel hanima gittim hanimefendi bir kadin ama ozellikle ona gidecek kadar bi ozelligi yok. Ustelik 7ay boyunca ona gittim ama son 2 ayda satti beni. Bastantan beri itp hastasi oldugumu biliyordu ama 7. Ayimda dogumu burda yaptiramam diyip egitim arastirma hastanesine gonderdi beni. İyiki de gondermis gerci. Oradaki doktorum ondan cok daha iyi ve samimiydi. Emel hanim hayalkirikligi yani...

Konyada dogum icin ozel hastaneye gitmek cok gereksiz. Meram Egitim Arastirma Hastanesi kadin dogumda 1 numara. Ahmet Basaran mukemmel bir doktor. Riskli dogum bolumunde kendisi

Bu baslıgı ben açmışım. Yeniden paylaşayım. Başkent hastanesine gittim yumurtalıgımda kist oldugu söylendi. Hemen oradaki kadın dogumculardan ayla hanıma gittim.vajinal ultrasonla bakacagını söyledi.bir kızım var 31 yaşindayim ama hic vajinal muayene olmadım. Panik oldum.kadın bana zaten randevusuz bakıyorum.muayene olmayacaksan kalkıp gidebilirsin,paranı da alabilirsin dedi.sok oldum rahatlatması gerekirken bunları soyledi.mecbur muayene oldum ama cekip gitmemek için zor tuttum kendimi.neyse bana yunurtalıgın yer degistiqmis,dönmüş daha çok dönerse ameliyat olman gerek dedi ve enfeksiyon oldugu soylendi.antibiyotik verdi.ben aglamaktan arastırmaktan yoruldum.ertesi gün dogumevinde bir doktora gittim.bana dönme filan yok dedi.dogum kontrol hapı uerdi kist için. Duramadım yine ve selçukluda hikmet karabacaga gittim.çoook memnun kaldım.normal ultrasonla baktı. O da dönme olmadiginı soyledi.icine kanama yapmıs kist dedi.adetle geçer,canını sıkacak bişey yok dedi. Yine de benim moralimin kötü oldugunt görünce icin rahatlasın diye doppler ultrason çektirelim dedi.bana acil olarak randevu aldı ultrasondan. Cok ilgili,açiklayıcı,canayakin. Ama hastane berbat. 5 yıl öncd dogum yaptım o hartanede. Keşke hikmet bey baska hastanede olsa. 5 yıldır hicbisey degismemis hala pis,bakımsız. Hamile kalsam hikmet beyi düsünmek isterim. Ama hastane ve çalısanları,hemşireler kotü. Baskent temiz,donanımli.bir arkadaşım baskentte emel hanımda dogum yaptı,hastaneden ve drdan memnundu.

Ayrıca hikmet bey enfeksiyon da yok.antibiyotigi kullanma dedi. Karnım agrıyordu ama agrı kesiciye de gerek yok.bosuna bobreklerini yorma dedi.

kızlar merhaba ben aranıza yeni katıldımm
konyada hangi hastaneyi önerirsiniz
mevlana emine gök nasıl bir dok tr giden var mı ona

Arkadaş lar ben konya hospital da Aysel hanima gidiyorum. Hastane eski olsada doktorun ilgisi ve güler yüzünü seviyorum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlaar sakin başkent hastanesine gitmeyin cahilligime denk geldi mahvettiler beni bide beni bos yere 10 gun hastanede tuttular o arsda Ceylan hanimin hastaneden ayrılırken stajyerlere siz bol sezeryanli günler diliyorum dedigini duydum beni görünce çok bozuldu. Her kim hangi doktor olursa olsun başkente gitmeyin gözlerini para bürümüş

bayanlar merhaba:KK31: bnde konya medline fuat demir'e gidiyorum, doktorumdan çok memnunum ancak normal doğum konusundaki yaklaşımını merak ediyorum. Benim için çok erken biliyorum onun içinde kendisine soramadım,ama fuat demire gidip normal doğum yapanlar var mı? yani Allah izin verirse normal doğum yapmayı istiyorum. Sizlerden bilgisi olanlar varsa yardımcı olursa sevinirim.....

Arkadaşlar ben de fuat demir e gidiyordum çok iyi bir doktor olduğunu düşünüyordum ama tam tersi parayi seven bir doktor bana göre 1 hafta önce kahverengi kanamam geldi aradım ve sabah gel dedi gittim düşük riskin var iğne vurun dedi bir de hap yazdı ilaçları kullandım 4 saat sonra kanamam başladı parçalar geldi sonra tekrar aradım düşük yapıyorsun sanırım sabah gel dedi gene gittim düşük gerçekleşmiş kürtaj a alacağız dedi ve hemen kürtaj oldum başka doktorlar ise kendinin dusebilecegini gereksiz işlem uygulandığını ve düşük tehlikesi nin ciddi boyutunu inceleseydi keşke hastanede tedavi uygulanan bilir dediler ve cok üzüldüm bu duruma şimdi yeni doktor arıyorum kendime

Arkadaşlar ben de fuat demir e gidiyordum çok iyi bir doktor olduğunu düşünüyordum ama tam tersi parayi seven bir doktor bana göre 1 hafta önce kahverengi kanamam geldi aradım ve sabah gel dedi gittim düşük riskin var iğne vurun dedi bir de hap yazdı ilaçları kullandım 4 saat sonra kanamam başladı parçalar geldi sonra tekrar aradım düşük yapıyorsun sanırım sabah gel dedi gene gittim düşük gerçekleşmiş kürtaj a alacağız dedi ve hemen kürtaj oldum başka doktorlar ise kendinin dusebilecegini gereksiz işlem uygulandığını ve düşük tehlikesi nin ciddi boyutunu inceleseydi keşke hastanede tedavi uygulanan bilir dediler ve cok üzüldüm bu duruma şimdi yeni doktor arıyorum kendime
Ayrıca kürtaj için 450 tl ödedik

Daha önce yazmışım buraya doğumu meram tıpta yapmak zorunda kaldım çünkü son ayda kolestaz çıktı bende yani karaciğer enzimlerim yükseldi özel hastaneler kabul etmedi, tıpta osman bal doğumumu yaptırdı dr dan çok memnun kaldım çok cesur ve cesaret verici bi dr. 37. Haftada ilaçla doğumumu başlattı ve normal şekilde doğurdum çok şükür, fakat beniö doğumum sırasında sancı odası ve doğumhane tadilattaydı hastane berbattı :KK43: Gelen geçen kafasını uzatıp sancı çeken kadınlara baktı, şimdi yine hamileyim dr u yine istiyorum ama bir daha tıpa gitmek istemiyorum :KK43:

merhaba arkadaşlar ben özel selçuklu hastahanesinde hikmet beye gidiyorum cok memnunum doktorumdan ama bu ılk dogumum olacagı ıcın cok korkuyorum soylediğim doktor ve hastahane hakkında bılgısı olan varmı acaba bana yardımcı olabılırmısınız ? tesekkurler.

merhaba arkadaşlar ben özel selçuklu hastahanesinde hikmet beye gidiyorum cok memnunum doktorumdan ama bu ılk dogumum olacagı ıcın cok korkuyorum soylediğim doktor ve hastahane hakkında bılgısı olan varmı acaba bana yardımcı olabılırmısınız ? tesekkurler.

Doktoru bilmiyorum ama hastane küçük olduğu için bana darlık geliyor orada. Önceki sayfaları okudum, orda arkadaşlar Selçuklu'nun küçüklüğünden yakınmışlar, doktorlardan Güler hanım tavsiyesi okuduğumu hatırlıyorum. Ama ondan da memnun olmayanlar vardı.
Komşum ve güvendiğim bir arkadaşım da Özel Selçuklu'daki Güler hanımı tavsiye ettiler, işinde ilmi çok iyiymiş, tatlı dilliymiş.

Ben de hamileyim.
Ben evime ve anneme yakın olan bir hastane tercih ettim (Farabi), internetten doktorun özgeçmişine baktım o kadar.
1.-2.-3. muayenemi oldum sonra aklıma burası geldi, forumda bir arama yaptım, Konya ve kadın doğum doktoru başlıklı konuların hepsini okudum, bu konudaki önceki 43 sayfayı üşenmedim okudum. Gittiğim doktor çarşı tarafında olmayınca pek ona giden olmamış forumda, doktorla ilgili 2 tane olumsuz mesaj gördüm, ama evime yakın olduğu için gitmeye devam edeceğim. Bi de yazılanlar çok eski tarihliydi, belki şimdi doktor kendini geliştirmiş, ilmini arttırmıştır diye kendimi teselli ettim.
Forumda doktorlarla ilgili çeşitli şeyler yazılmış, aynı doktoru beğenen de var beğenmeyen de var. Doktorların da bir ânı bir ânını tutmuyor tabi, bazı hastaya iyi davranmışlar, bazısına hoş davranmamışlar. Tabi yine de araştırmak lâzım.

ewt hamileyım ve konyadayım

Canım o mesajı sedef21'e yazmıştım, sana yazdığım uzun cevap daha yukarıda, görmedin sanırım:)
Hikmet beyden memnun olan çok kişi olmuş bu konunun eski sayfalarında.

X