Doğuma Hazırlık Kötü Anlamlı ve Anlamı Yanlış Bilinen İsimler

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bence çok güzel bir paylaşım olmuş, doğru bildiğimiz ne çok yanlış var işte. Demek ki bir isme karar vermeden önce iyi araştırma yapmamız gerekiyor, teşekkürler.

Bu arada, olası kızımıza İrem ismini koymayı istiyorduk ileride, bu anlamını okumak şaşırttı ve canımı sıktı :sm_confused:

İsim işi cidden önemli, çok derin araştırmak gerekiyor. Paylaşımın için teşekkürler sana da..

Tsk arkadasim konun için. Evet ben de katiliyorum isim koymadan anlaminin arastirilmasina
mesela ben 4 aylik oglum var ismini Yasir olarak koymayi dusunmustum bir ara
Islamin ilk sehidlerinden Yasir ailesinin ismi oldugu için...
arastirdim Yasir gercek anlami sol tarafa giden demekmis. vaz gectim bu yuzden.

Kiz isimleriden de Evvahe çok hosuma giti istiyen bu ismi koyabilir anlami çok guzel gercekten
Efendimiz s,a,v hanimlarindan Hz Zeyneb binti cahs (r,a ) lakabi bu lakabi ona Efendimiz s av vermis Evvahe kalbi Allah'a yakin olan demekmis...

Elizan ismini çok guzel goge yukselen ezan sesi demek...

Kizimin ismide Munteha son kapi demek fazla bir anlami yok ama hosumuza gitiigi için bu ismi koyduk..

Arkadasim konunla alakasi olmadi ama anlami guzel isimleri paylasmak istedim..:))

hay allah yaaa..
ecrin adi tercihlerim arasindaydi benimde.
asel nasil sizce?
ya da elis?

en iyisi ayşe,fatma ali ahmet koymak..

yüzde yüz garantili şaşmaz aklinialirimsmile

hay allah yaaa..
ecrin adi tercihlerim arasindaydi benimde.
asel nasil sizce?
ya da elis?

asel arapca bal demek ama elisi bilemiyorum.
ahsen nasil? benim cok hosuma gidiyor. yaratilmislarin en guzeli anlaminda, aslinda erkek ismi ama daha cok kizlara kullaniliyor. onun disi versiyonu husna, o da guzel
olumunekankayizsmile

evet çok güzel bir paylaşım allah razı olsun bende ecrin koymayı düşünüyodum ama vazgeçtim şimdi gerçekten anlamı güzel vede kulağa hoş gelen bir isim arayışı içindeyim elif elnur olabilir

sibel sinem gibi isimlerin de sanem gibi cahiliye devrinde insanların taptıkları put olduğunu biliyorm. bir çok kaynakta karşıma çıkmıştı bu bilgi ilginize arkadaşlar...

X