Kötü yola doğru giden kuzenim

Konu sahibi kusura bakmayın da burada teyzenizin de suçu var.15 yaşında bir kız çocuğu tüm bunları yaşıyor ama teyzeniz farkına varmıyor mu?
Hiç anlamamış… :KK43: erkek arkadaşı olduğunu bilirdi görüşmeye gitmek isterdi nereye gittiğini bilirdi teyzem kontrol de ederdi arada bir, herhangi bir yalanını falan yakalamamış. Bu olay 7 ay önce patladı bu arada, yeni değiş.

Kuzenimde kesinlikle problem var dediğiniz gibi el bebek gül bebek büyütülen elden geldiğince imkanlar sunulan biri ve 2 sene öncesine kadar dersleri davranışları mükemmeldi bir anda böyle oldu işte. Büyük sorunlu birine dönüştü.
Annesinin maddi durumu çok iyi değil en düşük ücreti alan bir memur diye biliyorum. Özel okula gitmiyor kuzenim ama işte kazansın diye şartları zorluyor borçla harçla hocalar için, hem de iyileşsin diye doktor için. Özel üniversite karşılayamaz diye düşünüyorum.
Gittiği doktor terapistmiş aynı zamanda da. Sürekli terapiye de gidiyor yani. Ama kuzenim doktora hiç bir şey anlatmıyormuş hep yalan söylüyormuş. Belki doktor çok iyi değildir.
Bazen anneler eksiklik hissetmesin, üzülmesin diye otorite kısmını boşlayabiliyor. Çok sevildiğinden eminim ama disiplin de eğitimin bir parçası ve çocuğun doğruları bulması açısından yönlendirici.

İlk kez 15 yaşında yaşamış maalesef. Çocuğu da şerefsiz olarak görmüyor yaşadıklarının yayılmasını da sorun etmiyor hatta sonra tekrar barıştı diye biliyorum. Çok afedersiniz okulda falan bile birlikte olmuş öğretmenleri bir başkaları çok rahat görebilir okuldan atılabilir ama korku hiç yok.
Tüm arkadaşlarını da çevresinden uzaklaştırmış dediğiniz gibi hiç arkadaşı yok. Yani sınava hazırlanıyor aslında sürekli özel öğretmenleri özel dersler vs var. Part time çalışma zamanı sanırım yok ama bu şekilde bir okul da kazanamayacak ☹️

Doktor s ile başlayan başlangıç antidepresanını yazmış aynı zamanda terapist ama ilaç da bir işe yaramıyormuş.
Burada tekrar barıştı yazmışsınız?

Annesinin maddi durumu çok iyi değil en düşük ücreti alan bir memur diye biliyorum. Özel okula gitmiyor kuzenim ama işte kazansın diye şartları zorluyor borçla harçla hocalar için, hem de iyileşsin diye doktor için. Özel üniversite karşılayamaz diye düşünüyorum.
Gittiği doktor terapistmiş aynı zamanda da. Sürekli terapiye de gidiyor yani. Ama kuzenim doktora hiç bir şey anlatmıyormuş hep yalan söylüyormuş. Belki doktor çok iyi değildir.

Doktor sahte doktor bile olsa bu şekilde bir gencin derdinin ne olduğunu anlar. Bunalımda olsa ilaç yazar gönderir. Demek kızın sorunu yok. Ne kadar ilgisiz bir annesi varki kızının durumunu kabul etmek yerine, onu olduğu gibi kabul etmek yerine istediği hale gelmesi için mevcut durumunu hasta olarak görüyor. Kızın belliki tedavilik durumu yok. Annesi kızının durumunu kabul etsin.

Bu kızın sadece doğum kontrol, hpv ve kendi rızası olmadan kimsenin psikolojik baskısı ile biriyle birlikte olmaması gerektiğini bilmesi gerekiyor.

Yukarıda arkadaşlar madde kullanıyor yazmış, hayır madde kullanımı hele böyle liseli tiplerde baya belli oluyor.

Ek olarak böyle bir konuyu teyzenin böyle tüm akrabalarına açması çok yanlış. Kız salak değil. Bu kızın özel konusu en kötü annesiyle arasında kalması gerekirdi. Teyzen çok yanlış davranışlara sahip bir anne. Bence anne kız beraber terapiye gitsinler.

Kuzeniniz gayet aklı başında bence. Herkes hayat icinde aynı yolları tercih etmiyor. Teyzeniz elbette anne olarak elinden geleni yapacak ama kızının yaptıklarının psikolojik bir karsılığı olmak zorunda değil. Bazı insanlar sadece böyledir.
Kuzenim çok başarılı ve çok normal bir kızdı doktor olmak istiyordu her şey o çocukla sevgili olduktan sonra başladı işte. Ben böyle bir insan olduğunu düşünmediğim için buraya yazdım zaten.

Kuzenimin yaptığı şeylerin sonuçları edepsizlik arsızlık gibi görünüyor olabilir ama karakteri bir anda tersine döndü, ortada büyük bir sorun var ve bunu çözmeye çalışıyoruz kendisine yazık etmesin diye. Babası terk etmiş bir kız çocuğu ve psikolojik bozukluklara yakalanmış olması çok olağanken “kuzenizin bir şeyi yok sadece edepsiz” demek ne demek? Ben ortada yardıma muhtaç bir genç yetiştim görüyorum sadece. Bakış açınız çok sığ
Babası suça yatkın biri miydi

Kuzenimin yaptığı şeylerin sonuçları edepsizlik arsızlık gibi görünüyor olabilir ama karakteri bir anda tersine döndü, ortada büyük bir sorun var ve bunu çözmeye çalışıyoruz kendisine yazık etmesin diye. Babası terk etmiş bir kız çocuğu ve psikolojik bozukluklara yakalanmış olması çok olağanken “kuzenizin bir şeyi yok sadece edepsiz” demek ne demek? Ben ortada yardıma muhtaç bir genç yetiştim görüyorum sadece. Bakış açınız çok sığ.
Ben su "karakteri tersine döndü" olayina pek inanmiyorum canim ya. Bi insan istemese hic kimseye hic biseye zorlayamaz. Lütfen sevdiklerinizi korumak icin sucu hep baskasina atmayin.

Kuzen masum cici oglan tü kaka öylemi?
Oglan kötüyse ozaman kuzenin nedne onunla birlikte? kuzenin de ondan asagi kalir yani yok. Gayet kendi iradesiyle böyle bi adami hayatina aldi yani. Kendine buna yakistirmis.

Hiç anlamamış… :KK43: erkek arkadaşı olduğunu bilirdi görüşmeye gitmek isterdi nereye gittiğini bilirdi teyzem kontrol de ederdi arada bir, herhangi bir yalanını falan yakalamamış. Bu olay 7 ay önce patladı bu arada, yeni değiş.

İmkansız hiç anlamamış olması. Bu kız kesin sigara içiyordur. O çocukla sarılsa etse kıyafetleri kokar. Bugün bu kadar her şeyini didik didik ettiği kızının 15 yaşındaki halini kontrol etmemesi çok zor.

Ben su "karakteri tersine döndü" olayina pek inanmiyorum canim ya. Bi insan istemese hic kimseye hic biseye zorlayamaz. Lütfen sevdiklerinizi korumak icin sucu hep baskasina atmayin.

Kuzen masum cici oglan tü kaka öylemi?
Oglan kötüyse ozaman kuzenin nedne onunla birlikte? kuzenin de ondan asagi kalir yani yok. Gayet kendi iradesiyle böyle bi adami hayatina aldi yani. Kendine buna yakistirmis.
Ben çocuk bunu kandırdı zorla birlikte mi oldu diyorum. Kuzen masum demiyorum kuzen ciddi sorunlu. Hareketleri normal değil kendi deyişiyle herkese rol yapıyor. Psikolojik problemler zaten tam olarak böyle şeyler yaptırır insana. Neyse teşekkürler.

Doktor sahte doktor bile olsa bu şekilde bir gencin derdinin ne olduğunu anlar. Bunalımda olsa ilaç yazar gönderir. Demek kızın sorunu yok. Ne kadar ilgisiz bir annesi varki kızının durumunu kabul etmek yerine, onu olduğu gibi kabul etmek yerine istediği hale gelmesi için mevcut durumunu hasta olarak görüyor. Kızın belliki tedavilik durumu yok. Annesi kızının durumunu kabul etsin.

Bu kızın sadece doğum kontrol, hpv ve kendi rızası olmadan kimsenin psikolojik baskısı ile biriyle birlikte olmaması gerektiğini bilmesi gerekiyor.

Yukarıda arkadaşlar madde kullanıyor yazmış, hayır madde kullanımı hele böyle liseli tiplerde baya belli oluyor.

Ek olarak böyle bir konuyu teyzenin böyle tüm akrabalarına açması çok yanlış. Kız salak değil. Bu kızın özel konusu en kötü annesiyle arasında kalması gerekirdi. Teyzen çok yanlış davranışlara sahip bir anne. Bence anne kız beraber terapiye gitsinler.
Tamam teşekkürler.

siz tam olarak ne bekliyorsunuz?

özel hocayla filan, ders çalışmayan istemeyen uğraşmayan bir insan okul kazanamaz ki? zorla mı kazandıracaksınız? hangi bölümleri istiyor? ya da ypabilir? ya da okul kazandı zıttırıvızık bi bölüm okudu...okusa ne olcak?

doktora gitsin. gitsin de bu kızın bir hastalığı yoksa doktor ona ne yapacak? dediğim gibi beklentiniz ne? kızın bir hastalığı değil karakter sorunu var ve sizin onaylamadığınız tercihleri var gibi duruyor...

yine,
çok üzgünüm ama
seks işçiliği ile para kazanan çoğu kadın bunu isteyerek yapıyor
yani öyle içkisine ilaç atılan ahu tugba modeli değil..kolay para, tatlı para...
keni hayatı kendi ahlak anlayısı yapmak isteyene set de olamazsınız biraz kendine güveni gelirse kaçar gider, mesela.
bu işi yapan herkesin de ailesi var. kimse ağaç kovuğundan çıkmıyor.

sanki gidişat ona doğru gibi çünkü. kolay para kazanmak gençler için en büyük amaç oldu artık.

ha belki o çocukla sevgili olunca bu kolay para fikri aklına girdi
kolay para fikri en çok erkeklerde uyşturucu kadınlarda fuhuş olarak tezahür ediyor zaten gördüğüm kadarıyla
buna hastalık gözüyle bakmak size bir yol aldırmaz bence, bu hastalık değil tercih.
belki
belki çok sevdiği büyükleri bu yolda canından olabileceğini hele ülkemizde ona net şekilde anlatırsa bir süre sonra ayılır
aydınlanmaz ama korkar, bir ihtimal

sana kızmıyoruz senin için korkuyoruz, başına bir şey gelir bu tanımadığın etmediğin adamlardan biri sana bir gün bir şey yapar, gibi.
fakat annesi kızı reklam etmeden yapmalıydı tabi bunları

ya da okul kazandı zıttırıvızık bi bölüm okudu...okusa ne olcak
Güzel sıfat 😀 İnanın lise öğrencilerine devam zorunluluğu yok densin birçok okul bomboş kalır. Gerçekten hiç üniversiteden beklentileri yok ve özellikle sanal ortam bağlamında kolay para hesabı yapıyorlar. Yani kötü yol hayalleri var mı bilmem ama eğitim hayalleri yok. Bıktık biz "hocam ne işe yarayacak bunlar, salın bizi" demelerinden.

X