Kronik hastalik istihare evlilik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ulker de

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2023
29
-20
26
Herkese iyi günler

Benim bir sorunum var yardımcı olursanız çook sevinirim. :)
Ben yakın zaman önce tanıştığım bir kişi ile evliliğim hayırlı olur mu diye istihare namazı kıldım. Sonra içim rahat ferah olmadığı için son vermek istedim. Ama daha sonra tekrar düşünmek istedim ve tekrar istihare kıldım. Rabbim kolaylaştırsın diye eğer ki hayırlı ise.

Ama bu sefer o kişi rahatsızlandı ve crohn hastalığı şüphesi çıktı..

Sizce bu benim için bir işaret mi ? Çok korkuyorum bu evliliğe doru ilerlemekten…

Siz olsaydınız bu hastalık şüphesi olan bir kişi ile evlenme kararı alırmıydınız ?

Bilmeyenler için kronik bir hastalık ve çok komplikasyonları olabilir hayatı çok etkiliyor…

sadece hayırlı bir evlilik istiyorum.. şimdiden böyle bir imtihanı göze almak çok zor..

Ama o kişi çok efendi dürüst namazında abdestinde vs…

Lütfen bana yardımcı olurmusunuz ?
Siz ne yapardınız ?

Teşekkür ederim 😊

Herkese iyi günler

Benim bir sorunum var yardımcı olursanız çook sevinirim. :)
Ben yakın zaman önce tanıştığım bir kişi ile evliliğim hayırlı olur mu diye istihare namazı kıldım. Sonra içim rahat ferah olmadığı için son vermek istedim. Ama daha sonra tekrar düşünmek istedim ve tekrar istihare kıldım. Rabbim kolaylaştırsın diye eğer ki hayırlı ise.

Ama bu sefer o kişi rahatsızlandı ve crohn hastalığı şüphesi çıktı..

Sizce bu benim için bir işaret mi ? Çok korkuyorum bu evliliğe doru ilerlemekten…

Siz olsaydınız bu hastalık şüphesi olan bir kişi ile evlenme kararı alırmıydınız ?

Bilmeyenler için kronik bir hastalık ve çok komplikasyonları olabilir hayatı çok etkiliyor…

sadece hayırlı bir evlilik istiyorum.. şimdiden böyle bir imtihanı göze almak çok zor..

Ama o kişi çok efendi dürüst namazında abdestinde vs…

Lütfen bana yardımcı olurmusunuz ?
Siz ne yapardınız ?

Teşekkür ederim 😊

Bu kadar korktuğunuz biriyle evlenmeyin zaten. Evlilik böyle bir şey değil. Mutlu olduğunuz yanında huzur bulduğunuz kişiyle evlenilir.
bir şeyleri göze alarak evlenilmez

Sırf hasta olma olasılığı oldugu için evlenmekten vazgeçeceksiniz doğru mu anlıyorum.
Damat adayı ;Efendi,durust,namazında abdestinde peki siz dürüst musunuz ?
Evlendikten sonra hastalanırsa boşanmak için mi konu acacaktiniz ?
Bu sevgi değil,siz de pek güvenilir değilsiniz.
Kusura bakmayın.
Bunlar sorgulanıyorsa zaten ortada bir evlilik olmaz bence.

Adami hastaligindan dolayi mi birakmak istediniz simdi ogrenince?
Hayatinizi cok zorlayacaksa incitmeden soyleyin. Ama oncesinde de zaten emin degilseniz ve bunu ona belirttiyseniz direkt bitirin.
Sonrasinda ah almayin ben sonunuzu cok aydinlik gormedim.

birincisi evlendikten sonra ne çıkarsa çıksın başımın üstüne. Evlilik öcesi daha yüz yüze bile görüşmemiş olduğum bir insanla durum nasıl kıyaslanabiliyor..
Ikincisi ben hastalığını çekemem diye değil. Korkum o dur ki bu hastalığın komplikasyonlarından dolayı erken yaşta eşimi kaybetmek.
İstihare namazı ili çelişkili bir durum. Yani onu da sordum. Acaba benim için hayırlı değilde Allah böyle bir zotluk mu çıkardı beni geri çeviröek için.

Çünkü iyi okursanız bu hastalık olayından önce ben o kişi ile yollarımızı ayırmak istemiştim. Ve tekrar düşünöek istedim.

birincisi evlendikten sonra ne çıkarsa çıksın başımın üstüne. Evlilik öcesi daha yüz yüze bile görüşmemiş olduğum bir insanla durum nasıl kıyaslanabiliyor..
Ikincisi ben hastalığını çekemem diye değil. Korkum o dur ki bu hastalığın komplikasyonlarından dolayı erken yaşta eşimi kaybetmek.
İstihare namazı ili çelişkili bir durum. Yani onu da sordum. Acaba benim için hayırlı değilde Allah böyle bir zotluk mu çıkardı beni geri çeviröek için.

Çünkü iyi okursanız bu hastalık olayından önce ben o kişi ile yollarımızı ayırmak istemiştim. Ve tekrar düşünöek istedim.
Hiç yüz yüze görüşmediniz mi? E nasıl olacak bu iş?

evlenmeyi istmek için, ben bu kişiyle aynı evi, aynı hayatı paylaşmak istiyorum, sabah bu kişiyle uyanmak beni mutlu eder gibi şeylerle düşündüğüm için sizin evlilik konunuzu hiç anlayamadım. yani elbet farklı farklı insanlar vardır, evlilik için değişik düşünceler vardır ama sanki karanlık korku filmlerinden bir kare gibi hissettirdi bana yazdıklarınız.

İşte haftaya görüşmeyi düşünüyoruz. Kendisine görüşelim ondan sonra karar verim dedim.. acaba görüşmek benim fikrimi değiştirebilir mi ?
Yani görüşelim ondan sonra karar vereyim derken, evlenme işine mi bu şekilde karar vereceksiniz? Sonrası nişan?
Bana biraz değişik geldi

Durumunuz çok zor inkar etmiyorum.
Görücü usülü mü?
Bence adamı tam tanımıyorsunuz henüz. Emin olamadığınız bir şeyler var ki, istihare namazı da kılmışsınız. Kötü gününde yanında olur muyum zorlanır mıyım? Diye de düşünüyorsanız evlenmeyin.

Birde şunu eklicem, problem şu ki bu hastaliktan kendisi şüphelenmiyor. O na göre rahatsızlığı geçti gitti. Oysa ki akrabam doktor var ona göre basit bir şey değil ve daha fazla araştırmak lazım bu hastalıktan şüphe ediyor.

yani durum çok karışık şaştım kaldım ..

Yani görüşelim ondan sonra karar vereyim derken, evlenme işine mi bu şekilde karar vereceksiniz? Sonrası nişan?
Bana biraz değişik geldi
Evet yani o kişi ile bir kaç mesajlaşma oldu birbirimize uyuyoruz fikirler vs. Ben o na ya evet bu yolda devam edelim söz falan ilerde yada yok son verelim diyecem.

O devam etmekten yana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X